In English
Hoppa till sidans innehåll

Segrande lag genom Âren:


1945 FK Friskus
Olle Svensson, Arvid Nilsson, Åke Svensson

1946 Falkenbergs IK
Valdemar Nilsson, Karl-Axel Persson, Kjell Ericson

1947 FK Friskus
Arvid Nilsson, Olle Svensson, Åke Svensson

1948 IK Uven
Daniel Andersson, Karl-Erik Karlsson, Henning Andersson

1949 IK Dran
Eric Gustavsson, Olle Svensson, Åke Svensson

1950 I 16 IF
Ingvar Brömersson, Hans Gustafsson, Carl Berthag

1951 IK Dran
Hans-Erik Hansson, Åke Svensson, Olle Svensson

1952 IK Uven
Henning Andersson, Karl-Erik Karlsson, Bror Karlsson

1953 IK Dran
Åke Svensson, Arne Svensson, Olle Svensson

1954 I 16 IF
Stig-Allan Jönsson, Hasse Gustavsson, Calle Berthag

1955 Fjärås AIK
Joseph Johnsson, Lars-Erik Larsson, Evald Olsson

1956 Tävlingen ogiltigförklarad

1957 Lindena OK
Torsten Nilsson, Tage Ingemansson, Karl-E. Nilsson

1958 Lindena OK
Tage Ingemansson, Bernt Larsson, Karl-E. Nilsson

1959 Hylte OK
Göte Holmen, Bertil Holmen, Håkan Blommegård

1960 Hylte OK
Bertil Holmen, Jouko Virta, Håkan Blommegård

1961 Hylte OK
Bertil Holmen, Håkan Blommegård, Jouko Virta

1962 I 16 IF
Carl Berthag, Hans Gustavsson, Stig-Allan Jönsson

1963 IK Dran
Henrik Bergman, Olle Svensson, Håkan Svensson

1964 Hylte OK
Gösta Kullgren, Jouko Virta, Bertil Holmen

1965 Hylte OK
Gösta Kullgren, Jouko Virta, Bertil Holmen

1966 OK Nackhe
Gunnar Johansson, Erik Jakobsson, Rolf Jakobsson

1967 Laholms IF
Ulf Jönsson, Kjell Erlandsson, Carl-Åke Hansson

1968 Fjärås AIK
Lars Andersson, Swen Olophzon, Kurt Johansson

1969 IK Dran
Sören Andersson, Håkan Svensson, Yngve Andersson

1970 Fjärås AIK
Lars Andersson, Swen Olophzon, Kurt Johansson

1971 OK Nackhe
Erik Jakobsson, Kurt Larsson, Rolf Jakobsson

1972 Fjärås AIK
Olle Rabe, Swen Olophzon, Stig Börjesson, Ingvar Svanberg

1973 IK Uven
Weiny Silander, Bengt Johansson, Torbjörn Lage, K-G Däldehög

1974 Fjärås AIK 
Olle Rabe, Lars Andersson, Stig Börjesson, Ernst Jönsson

1975 Fjärås AIK
Olle Rabe, Stig Börjessdon, Ernst Jönsson, Arne Johansson

1976 Fjärås AIK
K-G Däldehög, Lars Andersson, Stig Börjesson, Ernst Jönsson

1977 Fjärås AIK
Olle Rabe, Ingvar Svanberg, Ernst Jönsson, Arne Johansson

1978 Halmstad OK
Hans Andersson, Per Nilsson, Bo Bellviken

1979 Halmstad OK
Mats Karlsson, Per Nilsson, Bo Bellviken

1980 Halmstad OK
Hans Andersson, Per Nilsson, Bo Bellviken

1981 Halmstad OK
Per Nilsson, Hans Andersson, Ingemar Gustavsson

1982 Halmstad OK
Hans Andersson, Per Nilsson, Kurt Svensson

1983 Halmstad OK
Per Nilsson, Tomas Davidsson, Kurt Svensson

1984 Halmstad OK
Kjell Oberger, Per Nilsson, Tomas Davidsson

1985 Halmstad OK
Mikael Hansson, Tomas Davidsson, Ulf Ekelund

1986 Hylte OK
Per Nilsson, Mikael Hansson, Tomas Davidsson

1987 Halmstad OK
Leif Helgman, Tomas Davidsson, Roger Davidsson

1988 Halmstad OK
Tomas Davidsson, Per Nilsson, Roger Davidsson

1989 Halmstad OK
Roger davidsson, Per Nilsson,Tomas Davidsson

1990 FK Friskus
Jonas Hansson, Bengt Johansson, Pär Hansson

1991 Halmstad OK
Tomas Davidsson, Jörgen Ljungberg, Roger Davidsson

1992 FK Friskus-Varberg
Jonas Hansson, Martin Jönsson, Pär Hansson

1993 FK Friskus-Varberg
Ola Tengner, Martin Jönsson, Pär Hansson

1994 FK Friskus-Varberg
Ola Tengner, Martin Jönsson, Pär Hansson

1995 Halmstad OK
Mikael Johansson, Fredrik Bartholdsson, Tomas Davidsson

1996 FK Friskus-Varberg
Mattias Nilsson, Martin Jönsson, Pär Hansson

1997 Halmstad OK
Jan Lager, Lars Davidsson, Roger Davidsson

1998 FK Friskus-Varberg
Ola Tengner, Martin Jönsson, Pär Hansson

1999 FK Friskus-Varberg
Roger Davidsson, Martin Jönsson, Pär Hansson

2000 FK Friskus-Varberg

2001 FK Friskus-Varberg

2002 FK Friskus-Varberg
Henrik Tryggesson, Jonas Ljungberg, Mikael Olofsson

2003 FK Friskus-Varberg
Pär Hansson, Emil Bengtsson, Mikael Olofsson

2004 FK Friskus-Varberg
Emil Bengtsson, Magnus Olofsson, Mikael Olofsson

2005 FK Friskus-Varberg
Pontus Nilsson, Henrik Tryggesson, Mikael Olofsson

2006 FK Friskus-Varberg
Martin Jönsson, Emil Bengtsson, Magnus Olofsson

2007 FK Friskus-Varberg
Pär Hansson, Martin Jönsson, Magnus Olofsson

2008 FK Friskus-Varberg
Olle Winroth, Martin Jönsson, Emil Bengtsson

2009 Halmstad OK
Emil Jönsson, Erik Johansson, Kalle Johansson
(samtliga tre var juniorer !)

2010 Halmstad OK
Kalle Johansson, Emil Jönsson, Erik Johansson

2011 FK Friskus-Varberg
Pär Hansson, Magnus Olofsson, Martin Jönsson

2012 OK Löftan
Magnus Johansson, Johan Antonsson, Stefan Ring

2013 OK Löftan
Joakim Antonsson, Johan Antonsson, Tobias Thorsson

2014 Halmstad OK
Björn Karlsson, Simon Wikström, Kalle Johansson

Uppdaterad: 09 SEP 2014 21:50 Skribent: Lars Edberg
Epost: This is a mailto link
Partners
 Våra partners
Länkar

 WOD


Ut i det fria

Postadress:
Hallands Orienteringsförbund
Bernt Andersson, Pastillgränden 36
434 32 Kungsbacka

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info