In English
Hoppa till sidans innehåll

De som vunnit I 16-geväret


Pristagare:

 

1951 Evy Garsell, FK Friskus

1952 Olle Svensson, IK Dran

1953 Maya Halling, FK Friskus

1954 Evy Garsell, FK Friskus

1955 Carl Berthag, I16 IF

1956 Evy Garsell, FK Friskus

1957 Håkan Blommegård, Hylte OK

1958 Evy Garsell, FK Friskus

1959 Evy Garsell, FK Friskus

1960 Carl-Åke Hansson, Laholms IF

1961 Gunnel Börjesson, IK Uven

1962 Stig-Allan Jönsson, I16 IF

1963 Anita Bengtsson, Laholms IF

1964 Swen Olophzon, Fjärås AIK

1965 Rolf Jakobsson, OK Nackhe

1966 Anita Forsberg, IK Uven

1967 Anita Forsberg, IK Uven

1968 Pia Henriksson, Halmstad OK

1969 Rolf Jakobsson, OK Nackhe

1970 Anita Nilsson, Laholms IF

1971 Lars Andersson, Fjärås AIK

1972 Anne Lundmark, Fjärås AIK

1973 Inger Gunnarsson, IK Dran

1974 Arne Johansson, Fjärås AIK

1975 Anne Lundmark, Fjärås AIK

1976 Karin Rabhe, Fjärås AIK

1977 Anne Lundmark, Fjärås AIK

1978 Ernst Jönsson, Fjärås AIK

1979 Anita Arnesson, IK Dran

1980 Ernst Jönsson, Fjärås AIK

1981 Lena Simes, Hylte OK

1982 Stefan Karlsson, Falkenbergs OK

1983 Anna Simes, Hylte OK

1984 Jonas Aronsson, Hylte OK

1985 Anna Simes, Hylte OK

1986 Anna Simes, Hylte OK

1987 Håkan Eriksson, Falkenbergs OK

1988 Jenny Pålsson, Laholms IF

1989 Martin Jönsson, FK Friskus

1990 Martin Jönsson, FK Friskus

1991 Emma Andersson, Fjärås AIK

1992 Pär Hansson, FK Friskus-Varberg

1993 Lena Birkebaek, Falkenbergs OK

1994 Pia Birkebaek, Falkenbergs OK

1995 Tobias Bengtsson, Falkenbergs OK

1996 Pär Hansson, FK Friskus-Varberg

1997 Pär Hansson, FK Friskus-Varberg

1998 Helena Andersson, FK Friskus-Varberg

1999 Stefan Andersson, Falkenbergs OK

2000 Mikael Olofsson, FK Friskus-Varberg

2001 Petter Jönsson, Halmstad OK

2002 FK Friskus-Varberg, D21-lag

2003 Henrik Tryggesson, FK Friskus-Varberg

2004 Kalle och Erik Johansson, Halmstad OK

2005 Pernilla Nilsson, Halmstad OK

2006 Kalle Johansson, Halmstad OK

2007 Erik Johansson, Halmstad OK

2008 Maria Magnusson, FK Friskus-Varberg

2009 Kalle Johansson, Halmstad OK

2010 Erik Johansson, Halmstad OK

2011 Elin Månsson, OK Löftan

2012 Elin Månsson, OK Löftan

2013 Simon Wikström Halmstad OK

2014 Frida Andersson Falkenbergs OK

2015 Olle Josarp, FK Friskus-Varberg

2016 Olle Josarp, FK Friskus-Varberg

2017 Karl-Gustav Däldehög Fjärås AIK

2018

2019

2020

Uppdaterad: 15 MAR 2016 18:39 Skribent: Lars Edberg
Epost: This is a mailto link
Partners
 Våra partners
Länkar
Ut i det fria

Postadress:
Hallands Orienteringsförbund
Bernt Andersson, Pastillgränden 36
434 32 Kungsbacka

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info