In English
Hoppa till sidans innehåll

Träningsprogram hösten 2019

OLGY/ÖLOF höst 2019    
  Intervaller  
Vecka Tisdagsträning (OLGY) Tybblelundshallen
34 10 x 2' intervaller på spåret  
35 Skogsintervaller 20 x 60"30"  
36 Mossintervaller 15 x 80"40"  
37 Backintervaller, 3 olika backar  
38 Intervaller på spåret 20 x 30'30'  
39 Ploj-OL  
40 Långa intervaller med avslut i Tornbacken  
41 Distans på stig  
42 Intervaller på spåret 8 x 3"  
43 Intervaller på bana  
44 Intervaller på stig  
45   20 st x 200 m
46   12 st x 400 m
47   Supertusingar
48   Helgläger
49   3000 m
50   10 x 600 m
51   20 x 200 m
Teknikträningar OLGY FM/ ÖLOF Kväll  
Ons Tors
OLGY Mohed/ÖLOF Ymningshyttan OLGY Mohed
OLGY Rävsjön/ÖLOF Rävsjön OLGY Fellingsbro
OLGY Luckebo/ÖLOF Luckebo OLGY Ymningshyttan
OLGY Tripphult/ÖLOF Mogetorp OLGY Mogetorp
OLGY Rönneshytta/ÖLOF Rönneshytta Resa till medel-SM
OLGY Sprinstafett/ÖLOF Sprinstafett OLGY Östansjö
OLGY Svennevad/ÖLOF Skrikarboda OLGY Skrikarboda
25-mannaträning OLGY Långsträcks-KM
OLGY Distans Motorp/ÖLOF Kvarntorp OLGY Kvarntorp
OLGY Nyckelhult Väst/ÖLOF Nyckelhult Väst OLGY Testbana Blåberga
OLGY HöstlovÖLOF Långsträcks-KM OLGY Höstlov
   
Styrka höst 2019 Tegelbruket    
Vecka  Tema Ansvarig
     
36 Stationer Linus M
37 Josses bästa Josefin T
38 Mannen i mitten Jacob E
39 Stationer Linus M
40 Josses bästa Josefin T
41 Mannen i mitten Jacob E
42 Stationer Linus M
43 Josses bästa Josefin T
44 Mannen i mitten Jacob E
45 Stationer Linus M
46 Josses bästa Josefin T
47 Mannen i mitten Jacob E
48 Stationer Linus M
49 Josses bästa Josefin T
50 Mannen i mitten Jacob E
51 Stationer Linus M
     
Helgträningar Vinter ÖLOF Elitgrupp 2019-2020  
Datum Plats
23-nov Ånnaboda (Träningsdag med mat)
24-nov Löpex Vinterserie
29 nov-1 dec Helgläger Uppsala
07-dec HOK-stugan
15-dec Ånnaboda (Träningsdag med mat), Helgläger Örebro
21-dec HOK-stugan
12-jan Ånnaboda (Träningsdag med mat), Helgläger Örebro
31 jan-2 feb  Helgläger Stockholm
09-feb Ånnaboda (Träningsdag med mat), Helgläger Örebro
15 feb-22 feb Spanien utlandsläger
29-feb HOK-stugan
08-mar Ånnaboda (Träningsdag med mat), Helgläger Örebro
Ullmax Vinterserie 2019-2020  
Natt Dag
4 Dec 2019 Hagaby 24 Nov 2019 Ok Milan
15 Jan 2020 Almby Ik 9 Feb 2020 KFUM Örebro
29 Jan 2020 Tylöskog 15 Mars 2020 Lindebygden
26 Feb 2020 Garphyttan  
4 Mars 2020 Tisaren  

Nyheter

Nyheter

Till svenskorientering.se
Partners
 Våra partners
Länkar
 

Ut i det fria
full koll

Postadress:
Örebro Läns Orienteringsförbund
Inga Holmström, Lodstigen 20
713 72 Gyttorp

Besöksadress:
Lodstigen 20
713 72 Gyttorp

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Annons