In English
Hoppa till sidans innehåll

Parkserien


Under 2018 kommer Parkserien att ta en paus då det endast arrangeras 2 sprinttävlingar i länet.

De två tävlingarna kommer att användas som en del av uttagningen till Bagheerastafetten som går av stapeln på invigningen av O-ringen. Deltar man inte på någon av dessa tävlingar men har sprungit bra under våren har man fortfarande chans att bli uttagen. För att tas ut krävs det att man är på plats för att springa O-ringen.

 Resultat för 2017 års parkserie:

D16

1. Sofie Franzén, Almby IK

2. Lisa Hallmén, OK Tisaren 

H16

1. Valter Pettersson, OK Tisaren

2. Melker Forsberg, KFUM Örebro OK

3. Linus Malm, KFUM Örebro OK

D14

1. Karin Lindgren, KFUM Örebro OK 

2. Sofia Green, Almby IK

3. Julia Berg, KFUM Örebro OK

H14

1. Emil Larsson, OK Tisaren 

2. Hugo Örn, KFUM Örebro OK

3. Gustav Askroth, KFUM Örebro OK

D12

1. Julia Gustafsson, KFUM Örebro OK

2. Johanna Berg, KFUM Örebro OK

3. Nelly Mårtensson, Garphyttans IF

H12

1. Olle Malm, KFUM Örebro OK 

2. Axel Kylborn, Almby IK

3. Måns Bergqvist, Garphyttans IF

D10

1. Lisa Malm, KFUM Örebro OK

2. Cecilia Eriksson, OK Milan

3. Emma Segura, KFUM Örebro OK

H10

1. Axel Thybeck, Lindebygdens OK

2. Arvid Andersson, Almby IK

3. Olle Haglund, KFUM Örebro OK

 

Resultat för 2016 års parkserie!

D16

1. Lisa Hallmén, OK Tisaren 

2. Johanna Särnbrink, OK Tisaren

3. Carolina Eriksson, OK Milan

 

H16

1. Melker Forsberg, KFUM Örebro OK

2. Johannes Green, Almby IK

3. William Segura, KFUM Örebro OK

 

D14

1. Sofie Franzén, Almby IK

2. Karin Lindgren, KFUM Örebro OK 

3. Julia Berg, KFUM Örebro OK

 

H14

1. Valter Pettersson, OK Tisaren 

2. Linus Malm, KFUM Örebro OK

3. Henrik Franzén, Almby IK

 

D12

1. Doris Karlsson, OK Tylöskog 

2. Vilma Larsson, OK Milan

3. Nelly Mårtensson, Garphyttans IF

 

H12

1. Hugo Örn, KFUM Örebro OK 

2. Karl Kylborn, Almby IK

3. Emil Larsson, OK Tisaren

 

D10

1. Julia Gustafsson, KFUM Örebro OK

2. Elsa Gustafsson, OK Tylöskog

3. Klara Wellander, Almby IK

 

H10

1. Axel Thybeck, Lindebygdens OK

2. Viggo Holmberg, OK Tylöskog

3. Olle Haglund, KFUM Örebro OK

 

Hela resultatlistan för 2015: 

Hela resultatlistan för 2014

Uppdaterad: 11 MAR 2018 10:29
Skribent: Elin Sundkvist Berg
Epost: This is a mailto link
Till svenskorientering.se
Partners
Annonser
Ut i det fria

Postadress:
Örebro Läns Orienteringsförbund
Inga Holmström, Lodstigen 20
713 72 Gyttorp

Besöksadress:
Lodstigen 20
713 72 Gyttorp

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link