In English
Hoppa till sidans innehåll

DM Grand Slam-vinnare


KLASS - H21

2016 Patrik Karlsson Växjö OK
2015 Patrik Karlsson Växjö OK
2014 Joakim Herdeskog IK Hakarpspojkarna
2013 Patrik Karlsson Växjö OK
2012 Joakim Herdeskog IK Hakarpspojkarna
2011 Joakim Herdeskog IK Hakarpspojkarna
2010 Henrik Jansson IK Hakarpspojkarna
2009 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna
2008 Tord Hultberg SOK Viljan
2007 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna
2006 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna
2005 Andreas Källming IK Hakarpspojkarna
2004 Håkan Öhlund IK Hakarpspojkarna
2003 Håkan Svensson Bredaryds SOK
2002 Mattias Karlsson IK Hakarpspojkarna
2001 Mattias Karlsson IK Hakarpspojkarna
2000 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna
1999 Håkan Öhlund IK Hakarpspojkarna
1998 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna
1997 Håkan Svensson Bredaryds SOK
1996 Håkan Svensson Bredaryds SOK
1995 Tomas Asp OK Stigen
1994 Håkan Svensson Bredaryds SOK
1993 Håkan Svensson Bredaryds SOK
1992 Tomas Asp OK Stigen
1991 Matti Envall Nässjö OK
     
KLASS - H 20
2016 Lucas Sundblad Eksjö SOK
2015 Henrik Eklund Växjö OK
2014 Johan Sandlund OK Njudung
2013 Oskar Pettersson OK Njudung
2012 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna
2011 Viktor Antonsson Eksjö SOK
2010 Jakob Andersson Bredaryds SOK
2009 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna
2008 Rasmus Leo Bredaryds SOK
2007 Rasmus Leo Bredaryds SOK
2006 David Lingfors IK Hakarpspojkarna
2005 David Runemalm Nybro OK
2004 Henrik Carlsson SOK Viljan
2003 Henrik Carlsson SOK Viljan
2002 Isak Bergman Bredaryds SOK
2001 Isak Bergman Bredaryds SOK
2000 Karl Lindgren Värend GN
1999 Fredrik Persson Berga SOK
1998 Emil Andreasson Växjö OK
1997 Håkan Pettersson Nybro OK
1996 Per Lenander Växjö OK
1995 Johan Larsson OK Njudung
     
KLASS - H 18
2016 Nils Hammaräng-Grip Kalmar OK
2015 Oliver Lundberg OK Bävern
2014 Henrik Eklund Växjö OK
2013 Henrik Eklund Växjö OK
2012 Oscar Björck OK Älme
2011 Oscar Björck OK Älme
2010 Pontus Pettersson Nybro OK
2009 Jakob Andersson Bredaryds SOK
2008 Johan Sjösäter Eksjö SOK
2007 Emil Hjalmarsson OK Njudung
2006 Rickard Rosgren OK Njudung
2005 David Lingfors IF Hallby SOK
2004 Patrik Karlsson Växjö OK
2003 Henrik Jansson OK Älme
2002 Mattias Karlsson Växjö OK
2001 Henric Carlsson SOK Viljan
2000 Isak Bergman Bredaryds SOK
1999 Isak Bergman Bredaryds SOK
1998 Karl Lindgren Värend GN
1997 Magnus Johansson Kalmar OK
1996 Håkan Pettersson Nybro OK
1995 Håkan Pettersson Nybro OK
     
KLASS - D 21
2016 Amanda Leo IK Hakarpspojkarna
2015 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna
2014 Eva Öhlund IK Hakarpspojkarna
2013 Carina Svensson Bredaryds SOK
2012 Therese Klintberg Eksjö SOK
2011 Therese Klintberg Eksjö SOK
2010 Kristina Andersson Jönköpings OK
2009 Kristina Andersson Jönköpings OK
2008 Josefine Carlsson SOK Viljan
2007 Carina Svensson Bredaryds SOK
2006 Carina Svensson Eksjö SOK
2005 Susanne Casanova Nybro OK
2004 Hanna Palm IK Hakarpspojkarna
2003 Carina Svensson Eksjö SOK
2002 Hanna Palm IK Hakarpspojkarna
2001 Carina Svensson Eksjö SOK
2000 Carina Svensson Eksjö SOK
1999 Carina Svensson Eksjö SOK
1998 Carina Svensson Eksjö SOK
1997 Gunilla Karlsson Växjö OK
1996 Hanna Larsson IK Hakarpspojkarna
1995 Carina Svensson Eksjö SOK
1994 Åsa Gunnarsson Nässjö OK
1993 Gitte Norén Ålems OK
1992 Annika Ivarsson SOL Tranås
1991 Ina Skalberg Eksjö SOK
     
KLASS - D 20
2016 Linnéa Golsäter Eksjö SOK
2015 Louise Lundgren Växjö OK
2014 Lisa Elmblad Bredaryds SOK
2013 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna
2012 Agnes Adolfsson Vimmerby OK
2011 Isabell Josefsson Reftele OK
2010 Therese Klintberg Eksjö SOK
2009 Therese Klintberg Eksjö SOK
2008 Lina Sandström OK Stigen
2007 Frida Bakkman SOK Viljan
2006 Maria Arvidsson Kalmar OK
2005 Lisa Palm Lessebo OK
2004 Maria Gustafsson OK Älme
2003 Kristin Karlsson Eksjö SOK
2002 Caroline Green IK Hakarpspojkarna
2001 Caroline Green OK Vivill
2000 Lena Eliasson IK Hakarpspojkarna
1999 Annika Påhlstorp Nybro OK
1998 Lena Gummesson Nybro OK
1997 Maria Lindahl Lessebo OK
1996 Eva Persson Växjö OK
1995 Agneta Nilsson SOK Viljan
     
KLASS - D 18
2016 Alice Svensson-Finndahl IK Hakarpspojkarna
2015 Linnéa Golsäter Eksjö SOK
2014 Louise Lundgren Växjö OK
2013 Louise Lundgren Växjö OK
2012 Josefine Klintberg Eksjö SOK
2011 Amanda Hansson Bredaryds SOK
2010 Amanda Leo Bredaryds SOK
2009 Elna Forsberg Värend GN OL
2008 Therese Klintberg Eksjö SOK
2007 Therese Klintberg Eksjö SOK
2006 Martina Karlsson IK Hakarpspojkarna
2005 Kristin Boman SOK Viljan
2004 Frida Bakkman Lessebo OK
2003 Lina Neckén OK Älme
2002 Marie Andersson Jönköpings OK
2001 Marie Andersson Jönköpings OK
2000 Caroline Green OK Vivill
1999 Lena Eliasson IK Hakarpspojkarna
1998 Anna Persson Växjö OK
1997 Lina Brorsson Eksjö SOK
1996 Hanna Andersson Lessebo OK
1995 Maria Lindahl Lessebo OK

Uppdaterad: 27 OKT 2016 22:15 Skribent: Magnus Svensson
Epost: 

Postadress:
Smålands Orienteringsförbund
Box 485
551 16 Jönköping

Besöksadress:
S:t Göransvägen 31
554 54 Jönköping

Kontakt:
Tel: 036345486
E-post: This is a mailto link

Se all info