In English
Hoppa till sidans innehåll

Segrare


Seniorklasser

Ungdoms- och juniorklasser

Veteranklasser

  H21 D21
2018 Södertälje-Nykvarn Orientering IFK Göteborg
2017 IFK Göteborg IFK Göteborg
2016 IFK Göteborg OK Tisaren
2015 IFK Lidingö SOK OK Pan Århus
2014 IFK Lidingö SOK OK Pan Århus
2013 IFK Lidingö SOK OK Pan Århus
2012 Kalevan Rasti OK Pan Århus
2011 Kalevan Rasti OK Pan Århus
2010 IFK Lidingö SOK Stora Tuna OK
2009 Kalevan Rasti Tullinge SK
2008 Vaajakosken Terä Stora Tuna OK
2007 Södertälje-Nykvarn Orientering IFK Lidingö SOK
2006 Halden SK Stora Tuna IK
2005 Kalevan Rasti IK Hakarpspojkarna
2004 OK Orion Leksands OK
2003 Delta Rastikarhut
2002 IK Hakarpspojkarna IK Hakarpspojkarna
2001 IK Hakarpspojkarna IK Hakarpspojkarna
2000 Kalevan Rasti Halden SK
1999 IFK Lidingö Pargas IF
1998 Halden SK Pargas IF
1997 Baekkelagets SK OK Orion
1996 Rajamäen Rykmentti Angelniemen Ankkuri
1995 IFK Lidingö Pargas IF
1994 IFK Södertälje Pargas IF
1993 IFK Södertälje Angelniemen Ankkuri
1992 OK Tyr Angelniemen Ankkuri
1991 IFK Södertälje IFK Södertälje
1990 Malmby IF IFK Södertälje
1989 Malmby IF IFK Södertälje
1988 NTHI OK Hedströmmen
1987 Pan-Önos NTHI
1986 Järfälla OK Halden SK
1985 NTHI Stora Tuna IK
1984 Almby IK Stora Tuna IK
1983 OK Torfinn Stora Tuna IK
1982 IF Sturla Stora Tuna IK
1981 Gustavsbergs IF Stora Tuna IK
1980 IF Sturla OK Ravinen
1979 Gustavsbergs IF Växjö OK
1978 Gustavsbergs IF Alvesta SOK
1977 IK Hakarpspojkarna IK Jarl
1976 Hagaby GoIF Fjärås AIK
1975 Boxholms OK IK Stern
1974 Ärla IF Fjärås AIK
1973 Hagaby GoIF Alfta SOK
1972 Ulridehamns OK OK Vilse
1971 Ulricehamns OK Fjärås AIK
1970 Ludvika OK Laholms IF
1969 IK Hakarpspojkarna IK Uven
1968 OK Silva  
1967 Ulricehamns OK  
1966 IK Hakarpspojkarna  
1965 IFK Ronneby  
1964 Mullsjö SOK  
1963 IK Hakarpspojkarna  
1962 IFK Ronneby  
1961 FK Finn  
1960 Jönköpings OK  
1959 Vimmerby OK  
1958 Mullsjö SOK  
1957 Frödinge-Brantestads SK  
1956 OK Gisle  
1955 IK Hakarpspojkarna  
1954 IK Hakarpspojkarna  
1953 Jönköpings AIF  
     
  H16 D16
2018 Sävedalens AIK IK Hakarpspojkarna
  H18 D18
2017 IF Hagen IK Hakarpspojkarna
2016 Tullinge SK IK Hakarpspojkarna
  H16 D16
2015 Nydalens SK Halden SK
2014 Stora Tuna IK Hakarpspojkarna
2013 Tullinge SK Eksjö SOK
2012 Tullinge SK Korsnäs IF OK
2011 Fossum IF / Ås-UMB OK Kåre
2010 OK Tisaren Eksjö SOK
2009 Kangasala SK Sävedalens AIK
2008 Markbygdens OK Tullinge SK
2007 Hagaby Goif MS Parma
2006 Spring Cup OK Järla IF OK
2005 Halmstad OK Tullinge SK
2004 Halmstad OK Tullinge SK
2003 Lynx OK Tisaren
2002 Spring Cup OK Tampereen Pyrintö
  H18 D18
2001 Järla IF/Gustavsbergs IF Tampereen Pyrintö
2000 Lynx FK Göingarna
1999 OK Tisaren FK Göingarna
1998 Ulricehamns OK FK Göingarna
1997 Delta RF Rastikarut
1996 OK Skogsfalken Tjällmo-Godegårds OK
1995 Delta RF Lessebo OK
1994 OK Skogsfalken Tampereen Pyrintö
1993 OK Hällen Västerås SOK
1992 Lynx Rasti-Lukko
1991 Leksands OK Spårvägen OK
1990 OK Tisaren Arboga OK
1989 OK Tisaren Lynx
1988 Kangasala Kisa Lynx
1987 OK Hammaren Hestra IF
1986 Lynx OK Tor
1985 Järfälla OK OK Tisaren
1984 Nässjö OK Vänersborgs SK
1983 Hästveda OK Turebergs IF
1982 Helsingin Suunnistajat Hylte OK
1981 Lessebo OK Hagaby GoIF
1980 OK Klippan Hylte OK
1979 Hagaby GoIF IF Hagen
1978 Arboga OK Tenhults SOK
1977 Uddevalla FK FK Boken
1976 Istrums SK OK Pan
1975 FK Boken OK Pan
1974 FK Boken  
1973 OK Orion  
1972 OK Orion  
     
  HD12  
2018 Kungälvs OK  
2017 OK Löftan  
2016 OK Löftan  
2015 Växjö OK  
2014 Jönköpings OK  
2013 OK Kolmården  
2012 OK Snab  
     
  H180 D120
2015 OK Pan Århus Boxholm-Mjölby OL
2014 Linköpings OK OK Tranan
2013 Linköpings OK Boxholms OK
2012 IK Hakarps­pojkarna OK Dacke/OK Orion
2011 Bredaryds SOK Linköpings OK
2010 Södertälje-Nykvarn Orientering Tullinge SK
2009 Södertälje-Nykvarn Orientering Linköpings OK
2008 Bredaryds SOK Linköpings OK
  H200  
2007 Kalmar OK Bredaryds SOK
2006 Södertälje-Nykvarn Tullinge SK
2005 Bredaryds SOK Tullinge SK
2004 Tullinge SK Linköpings OK
2003 OK Tyr Tullinge SK
2002 Tullinge SK Eksjö SOK
2001 Söders SOL-Tyresö Tyresö SOK/Tullinge SK
2000 Söders SOL-Tyresö Tyresö SOK/Tullinge SK
1999 Pan-Kristianstad Tullinge SK
  H180  
1998 IK Hakarspojkarna Göteborg-Majornas IK
1997 Halden SK Pan-Kristianstad
  H200 D135
1996 Kinnaströms SK OK Vilse 87
1995 Gustavsbergs IF Finspångs AIK
1994 Arboga OK Fjärås AIK
    D150
1993 Turun Sunnistajat IK Stern
1992 Snättringe SK Pan/Önos 
1991 IFK Hedemora Pan/Önos
     
  H165 D150
2013 Linköpings OK OK Njudung
2012 Angelniemen Ankkuri Linköpings OK/TGOK
2011 OK Njudung Linköpings OK
2010 Angelniemen Ankkuri  
2009 Løten O-lag  
2008 Løten O-lag  
  H 180  
2007 Ronneby OK  
2006 OK Njudung  
2005 OK Njudung  
2004 OK Tranan  
2003 Snättringe SK  
2002 Lessebo OK  
     
  H100 D100
2015 Skogspojkarnas OK/Södertälje-Nykvarn Bredaryds SOK
2014 IK Hakarpspojkarna Kexholms SK
     
  H 55 D 55
2017 IK Hakarpspojkarna  
2016 IK Hakarpspojkarna Växjö OK
Uppdaterad: 29 NOV 2018 12:57
Till svenskorientering.se