In English
Hoppa till sidans innehåll

SM Stafett H 21


1938 IFK Borås - Gunnar Larsson, Folke Sären, EO Hultman
1941 IFK Enskede - Sven Landqvist, Henry Wirstam, Sven Johansson
1942 SoIK Hellas - Holger Thorsson, Olle Oldaeus, Stig Hedenström
1943 Nynäshamns IF - Sven Waxin, Thure Andersson, Folke Johansson
1944 I 5 IF - Jim Knuting, Erland Vemdal, Gunnar Hallsten
1945 IF Elfsborg - Nils Birgersson, Elof Jägerström, Bengt Svensson
1946 I 5 IF - Hans E Hansson, Erland Vemdal, Gunnar Hallsten
1947 I 5 IF - Jim Knuting, Erland Vemdal, Gunnar Hallsten
1948 IFK Mora - Gunnar Mattsson-Frost, Gunnar Larsson, Lennart Berg
1949 IFK Bergvik - Gunnar Jonsson, Helge Wiklund, Carl-Eric Jonsson

1950 OK Kullingshof - Karl-Erik Svensson, Erik Frisk, Stig Dahlberg
1951 OK Kullingshof - Karl-Erik Svensson, Erik Frisk, Stig Dahlberg
1952 IFK Hedemora - Bertil Norman, Bengt Sjögren, John Johansson
1953 Njurunda IK - Bertil Olsson, Martin Udén, Yngve Björklund
1954 Kroppa IF - Arne Jacobsson, Hans Westman, Ragnar Hedlund
1955 IF Thor - Tore Jonsson, Åke Falkenström, Karl-Olof Pettersson
1956 Horndals IF - Olle Ström, Lars-E Bengtsgård, Sven Ericsson
1957 Västerås OK - Olle Lövgren, Ulf Lindgren, Torsten Sandell
1958 Väsby OK - Björn Almberg, Ivar Johansson, Anders Pettersson
1959 IFK Hedemora - John Johansson, Sven Gustavsson, Bertil Norman

1960 IFK Lidingö - Göran Malmberg, Ragnar Andersson, Marthe Andersson
1961 Skellefteå OK - Jan-Erik Holmstedt, Valter Marklund, Halvard Nilsson
1962 Arboga OK - Arvid Imark, Hans Ekberg, Lennart Öberg
1963 IFK Hedemora - Anders Morelius, Sven Gustavsson, Bertil Norman
1964 Mullsjö SOK - Bo Carlsson, Karl Carlsson, Pontus Carlsson
1965 Hällefors OK - Rolf Hedlund, Yngve Wigert, Per-Olof Skogum
1966 IK Hakarpspojkarna - Mats Hagvall, Stig Karlsmo, Göran Öhlund
1967 OK Landehof - Stefan Larsson, Lennart Carlström, Sten-Olof Carlström
1968 IK Hakarpspojkarna - Stefan Green, Anders Sellgren, Göran Öhlund
1969 OK Landehof - Per Hasselgren, Lennart Carlström, Sten-Olof Carlström

1970 IK Hakarpspojkarna - Gunnar Öhlund, Göran Öhlund, Stefan Green
1971 IK Hakarpspojkarna - Anders Sellgren, Göran Öhlund, Gunnar Öhlund, Stefan Green
1972 Stora Tuna IK - Hans Nordström, Håkan Rystedt, Rolf Carlsson, Kenneth Hindsberg
1973 Rehns BK - Folke Lysell, Karl-Erik Jonsson, Kaj Hoof, Stefan Persson
1974 Hagaby GoIF - Göran Hedberg, Anders Bergman, Billy Höglund, Rolf Pettersson
1975 Sundsvalls OK - Kenneth Sandström, Joakim Ahlström, Yngve Norell, Willis Bylund
1976 Hagaby GoIF - Anders Bergman, Billy Höglund, Göran Hedberg, Rolf Pettersson
1977 Mälarhöjdens IK - Per Sundqvist, Göran Pettersson, Gert Pettersson, Anders Gärderud
1978 OK Ravinen - Lars Forsberg, Björn Rosendahl, Lars Lönnkvist, Olle Nåbo
1979 OK Ravinen - Lars Forsberg, Olle Nåbo, Lars Lönnkvist, Björn Rosendahl

1980 OK Ravinen -Arne Nåbo, Björn Rosendahl, Olle Nåbo, Lars Lönnkvist
1981 Almby IK - Hans Stridh, Björn Stenberg, Jörgen Mårtensson, Kjell Lauri
1982 Gustavsbergs IF - Göran Persson, Björn Nordin, Anders Nilsson, Göran Andersson
1983 Almby IK - Björn Stenberg, Stefan Branth, Kjell Lauri, Jörgen Mårtensson
1984 Ockelbo OK - Ola Persson, Lars Lindgren, Mikael Ingelsson, Joakim Ingelsson
1985 Almby IK - Jan Granstedt, Bengt Levin, Kjell Lauri, Jörgen Mårtensson
1986 IFK Södertälje - Kjell Nilsson, Michael Wehlin, Atle Hansen, Björn Stenberg
1987 IFK Södertälje - Mats Hellstadius, Atle Hansen, Björn Stenberg, Michael Wehlin
1988 Ockelbo OK - Ola Johansson, Lars Lindgren, Mikael Ingelsson, Joakim Ingelsson
1989 IFK Södertälje - Gunnar Eriksson, Björn Stenberg, Lennart Olsson, Michael Wehlin

1990 OK Tyr - Sixten Westlund, Jens Andersson, Lars Johansson, Håkan Eriksson
1991 Ockelbo OK - Lars Lindgren, Ola Johansson, Mikael Ingelsson, Joakim Ingelsson
1992 IFK Södertälje - Johan Sundén, Kjell Nilsson, Michael Wehlin, Melker Karlsson
1993 OK Orion - Gert Jonsson, Pontus Jonsson, Johan Grahn, Kent Olsson
1994 Tolered-Utby OL - Stephen Palmer, Klas Dalberg, Maths Carlsson, Jimmy Birklin
1995 OK Kolmården - Mats Olsson, Ulf Ekelund, Per Ek, Johan Näsman
1996 OK Kolmården - Ulrik Karlsson, Mats Olsson, Johan Näsman, Per Ek
1997 Pan-Kristianstad - Andreas Nilsson, Henrik Modig, Johan Modig, Jörgen Olsson
1998 Pan-Kristianstad - Andreas Nilsson, Henrik Tryggesson, Johan Modig, Jörgen Olsson
1999 Södertälje Orientering - Johan Sundén, Anders Axelsson, Michael Wehlin, Mats Hellstadius

2000 IFK Göteborg - Björn Kristianson, Martin Larsson, Peter Miketinac, Thomas Asp
2001 Malungs OK Skogsmårdarna, lag 2 - Niklas Lindberg, Per Brandt, Niklas Eriksson, Staffan Eriksson
2002 IFK Göteborg - Rikard Claesson, Martin Larsson, Thomas Asp, Håkan Petersson
2003 OK Orion - Niklas Bratt, Rikard Gunnarsson, Mikhail Mamleev, Tobias Andersson
2004 Södertälje-Nykvarn Orientering - Isak Bergman, Erik Axelsson, Peter Hemmyr, Niclas Jonasson
2005 IFK Lidingö SOK - Petter Haraldsson, Casper Giding, Linus Kaisajuntti, Johan Näsman
2006 IK Hakarpspojkarna - Håkan Öhlund, Andreas Jansson, Mattias Karlsson, David Andersson
2007 OK Linné - Johan Höij, Mats Troeng, Mattias Millinger, Jan Troeng
2008 Sävedalens AIK - Magnus Carlstedt, Marcus Millegård, William Lind
2009 Malungs OK Skogsmårdarna - Erik Rost, David Andersson, William Lind

2010 OK Linné - Henrik Löfås, Mats Troeng, Mattias Millinger
2011 Södertälje-Nykvarn OF - Erik Liljekvist, Jonas Leandersson, Graham Gristwood
2012 Malungs OK Skogsmårdarna - David Andersson, Erik Rost, William Lind
2013 OK Linné - Rassmus Andersson, Albin Ridefelt, Oskar Sjöberg
2014 Stora Tuna OK - Anton Sjökvist, Joakim Svensk, Emil Svensk
2015 Göteborg-Majorna OK - Johan Strand, Ola Martner, Johan Runesson
2016 OK Ravinen - Kalle Bergman, Ruslan Glebov, Gustav Bergman
2017 Stora Tuna OK - Anton Sjökvist, Jesper Svensk, Emil Svensk

Uppdaterad: 05 OKT 2017 13:49
Partners
Annonser
Ut i det fria

Postadress:
Svenska Orienteringsförbundet
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Kontakt:
Tel: 010-4765360
E-post: This is a mailto link