In English
Hoppa till sidans innehåll

2018


Sprint i Falun 8 juni

D 21

1. Linn Bylars , Forsa OK                                                            
2. Malin Welén, Köping-Kolsva OK   
3. Sara Forsgren,  OK Nolaskogsarna

H 21

1. Viktor Larsson, Hagaby GoIF Örebro 
2. Linus Mood, IFK Mora OK   
3. Henrik Olofsson, OK Kompassen  

D 17–20

1. Alva Jonsson, Långhundra IF                         
2. Julia Wanner, Avesta OK                                 
3. Adelina Funke, Leksands OK  

H 17–20

1. Axel Eriksson, Kvarnsvedens GOIF OK
2. Gustav Johnsson, IFK Mora OK 
3. Viktor Berg, Leksands OK

D 16

1. Vendela Söderqvist, OK Kåre                                      
2. Emma Eliasson, Domnarvets GOIF                   
3. Thea Nordin, Korsnäs IF OK 

H 16

1. Hugo Mandinger, Trollhättans SOK                     
2. Melker Nordgren, OK Kåre                                     
3. Viktor Löfgren, Södertälje-Nykvarn OF 

Långdistans i Falun 9 juni

D 21

1. Nadia Larsson, Fredrikshofs IF Skid & OK      
2. Linn Bylars, Forsa OK                                   
3. Sara Forsgren, OK Nolaskogsarna

H 21

1. Marcus Jansson, Garphyttans IF                         
2. Viktor Larsson, Hagaby GoIF Örebro              
3. Henrik Olofsson, OK Kompassen  

D 17–20

1. Alva Jonsson, Långhundra IF                         
2. Julia Wanner, Avesta OK                                 
3. Adelina Funke, Leksands OK

H 17–20

1. Axel Eriksson, Kvarnsvedens GOIF OK           
2. Gustav Johnsson, IFK Mora OK                             
3. Viktor Berg, Leksands OK

D 16

1. Vendela Söderqvist, OK Kåre                                     
2. Emma Eliasson, Domnarvets GOIF                   
3. Thea Nordin, Korsnäs IF OK

H 16

1. Hugo Mandinger, Trollhättans SOK                     
2. Melker Nordgren, OK Kåre                     
3. Viktor Löfgren, Södertälje-Nykvarn OF

Medeldistans i Falun 10 juni

D 21

1. Nadia Larsson, Fredrikshofs IF Skid & OK      
2. Linn Bylars, Forsa OK                                   
3. Sara Forsgren, OK Nolaskogsarna

H 21

1. Marcus Jansson, Garphyttans IF                         
2. Viktor Larsson, Hagaby GoIF Örebro              
3. Linus Mood, IFK Mora OK 

D 17–20

1. Alva Jonsson, Långhundra IF                         
2. Adelina Funke, Leksands OK                             
3. Julia Wanner, Avesta OK 

H 17–20

1. Gustav Johnsson, IFK Mora OK                             
2. Joel Ernstsson, Finspångs SOK                         
3. Axel Eriksson, Kvarnsvedens GOIF OK

D 16

1. Emma Eliasson, Domnarvets GOIF                   
2. Vendela Söderqvist, OK Kåre                                     
3. Moa Wallenborg, Lunds OK

H 16

1. Hugo Mandinger, Trollhättans SOK                     
2. Simon Karlsson Holmer, IFK Mora OK                             
3. Felix Bäckstäde, Visborgs OK      

 

Uppdaterad: 30 DEC 2018 16:43 Skribent: Anders Stjerndahl
Till svenskorientering.se
Partners
 Våra partners
Länkar
Ut i det fria
full koll

Postadress:
Svenska Orienteringsförbundet
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0104765360
E-post: This is a mailto link

Annons