In English
Hoppa till sidans innehåll

2004


Roskilde, Danmark

Långdistans, herrar,14,5 km

1. Kalle Dalin, Sverige, 1.23.40
2. Mats Haldin, Finland, 1.23.58
3. Emil Wingstedt, Sverige, 1.24.41
10. Mats Troeng, Sverige, 1.27.08
17. Johan Modig, Sverige, 1.28.50
24. Niclas Jonasson, Sverige, 1.30.13
26. Jonas Pilblad, Sverige, 1.31.10

Långdistans, damer, 9,6 km

1. Simone Niggli-Luder, Schweiz, 1.02.04
2. Emma Engstrand, Sverige, 1.05.45
3. Tatiana Ryabkina, Ryssland, 1.05.53
7. Karolina A Höjsgaard, Sverige, 1.07.48
9. Jenny Johansson, Sverige, 1.08.36
10. Gunilla Svärd, Sverige, 1.08.50
14. Anna Mårsell, Sverige, 1.10.49
21. Lina Bäckström, Sverige, 1.14.35.

Medeldistans, herrar, 6,4 km

1. Thierry Gueorgiou, Frankrike, 30.49
2. Jarkko Huovila, Finland, 32.01
3. Emil Wingstedt, Sverige, 32.10
17. Jonas Pilblad, Sverige, 33.57
18. Kalle Dalin, Sverige, 34.01
25. Jimmy Birklin, Sverige, 34.43

Medeldistans, damer, 5,3 km

1. Hanne Staff, Norge, 29.58
2. Dainora Alsauskaite, Litauen, 30.24
3. Tatiana Ryabkina, Ryssland, 30.53
5. Jenny Johansson, Sverige, 31.03
7. Karolina A Höjsgaard, Sverige, 31.18
8. Gunilla Svärd, Sverige, 31.49
9. Emma Engstrand, Sverige, 32.04
13. Cecilia Bratt, Sverige, 32.34
16. Anna Mårsell, Sverige, 32.49
26. Lina Bäckström, Sverige, 34.13

Sprint, herrar, 3,0 km

1. Emil Wingstedt, Sverige, 13.35
2. Andrej Khramov, Ryssland, 13.46
3. Mårten Boström, Finland, 13.51
6. Jonas Pilblad, Sverige, 13.58
12. Niclas Jonasson, Sverige, 14.11
21. Johan Modig, Sverige, 14.19
25. Jörgen Olsson, Sverige, 14.27
34. Håkan Eriksson, Sverige, 14.57

Sprint, damer, 2,5 km

1. Simone Niggli-Luder, Schweiz, 12.18
2. Jenny Johansson, Sverige, 12.37
3. Emma Engstrand, Sverige, 12.49
4. Emma Dahsltedt, Sverige, 12.52
6. Anna Mårsell, Sverige, 13.12
7. Gunilla Svärd, Sverige, 13.13
10. Karolina A Höjsgaard, Sverige, 13.19

Stafett, herrar

1. Finland, 2.06.32
(Jarkko Huovila, Pasi Ikonen, Mats Haldin)
2. Danmark, 2.06.42
3. Sverige, 2.06.53
(Kalle Dalin, Johan Modig, Emil Wingstedt)

Stafett, damer

1. Sverige, 1.54.18
(Karolina A Höjsgaard, Jenny Johansson, Gunilla Svärd)
2. Norge, 1.54.29
3. Sverige 2, 1.57.42
(Cecilia Bratt, Lina Bäckström, Emma Engstrand)
4 (brons). Ryssland, 1.58.36

Uppdaterad: 24 FEB 2013 13:59
Partners
 Våra partners
Länkar
 

Ut i det fria
full koll

Postadress:
Svenska Orienteringsförbundet
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0104765360
E-post: This is a mailto link

Annons