In English
Hoppa till sidans innehåll

Swedish League (tidigare Silva League)


2017 (7 deltävlingar)

D21

1    Helena Jansson, OK Ravinen
2    Tove Alexandersson, Stora Tuna OK
3    Karolin Ohlsson, Järla Orientering
4    Helena Karlsson, IFK Lidingö SOK
5    Sara Hagström, IFK Göteborg

H21

1    Gustav Bergman, OK Ravinen
2    Emil Svensk, Stora Tuna OK
3    Max Peter bejmer, IFK Göteborg
4    Karl Walheim, Ärla IF
5    Anton Sjökvist, Stora Tuna OK

D20

1    Linnéa Golsäter, Eksjö SOK
2    Sanna Fast, Eksjö SOK
3    Ekaterina Ryazanova, Rehns BK
4    Jennie Börjesson-Eriksson, Storviks IF
5    Myrra Carlsson, OK Orion

H20

1    Simon Hector, Snättringe SK
2    Simon Imark, Tullinge SK
3    Isac von Krusenstierna, OK Kåre
4    Jesper Svensk, Stora Tuna OK
5    Filip Jacobsson, OK Tisaren

D18

1    Johanna Källvik Leufvén, Åmåls OK
2    Lisa Jonsson-Nordin, Skåneslättens OL
3    Vilma von Krusenstierna, OK Kåre
4    Erika Källvik Leufvén, Åmåls OK
5    Myrra Carlsson, OK Orion

H18

1     Viktor Svensk, Stora Tuna OK
2     August Mollén, OK Denseln
3     Oscar Johansson, Karlskrona SOK
4     Jonas Andersson, OK Roxen
5     Gustav Runefors, Växjö OK

2016 (7 deltävlingar)

D21

1    Tove Alexandersson, Stora Tuna OK
2    Karolin Ohlsson, Järla Orientering
3    Lina Strand, Göteborg-Majorna OK
4    Alva Olsson, Linköpings OK
5    Lilian Forsgren, OK Tisaren

H21

1    Gustav Bergman, OK Ravinen
2    Johan Runesson, Göteborg-Majorna OK
3    Albin Ridefelt, OK Linné
4    Emil Svensk, Stora Tuna OK
5    Anton Johansson, OK Orion

D20

1    Tilda Johansson, OK Orion
2    Elin Carlsson, OK Pan-Kristianstad
3    Linnéa Golsäter, Eksjö SOK
4    Hanna Lindström, OK Tranan
5    Isabel Salén, IFK Mora OK

H20

1    Simon Hector, Snättringe SK
2    Anton Forsberg, Långhundra IF
3    Oskar Leinonen, OK Kolmården
4    Filip Jacobsson, OK Tisaren
5    Filip Grahn, Hestra IF

D18

1    Stina Nordin, Sundsvalls OK
2    Isa Envall, IK Hakarpspojkarna
3    Hanna Hugosson, Sundsvalls OK
4    Vilma von Krusenstierna, OK Kåre
5    Myrra Carlsson, OK Orion

H18

1     Isac von Krusenstierna, OK Kåre
2     Jesper Svensk, Stora Tuna OK
3     Simon Imark, Tullinge SK
4     Henrik Johannesson, Ronneby OK
5     Victor Imark, Tullinge SK

2015 (7 deltävlingar)

D21

1    Emma Klingenberg, Järla Orientering
2    Tove Alexandersson, Stora Tuna OK
3    Anna Bachman, IFK Lidingö SOK
4    Josefine Engström, Alfta-Ösa OK
5    Karolin Ohlsson, Järla Orientering

H21

1    Gustav Bergman, OK Ravinen
2    Olle Boström, Järla Orientering
3    Jonas Leandersson, Södertälje-Nykvarn OF
4    Filip Dahlgren, IFK Lidingö SOK
5    David Andersson, Malungs OK Skogsmårdarna 

D20

1    Andrea Svensson, OK Tisaren
2    Tilda Johansson, OK Orion
3    Johanna Öberg, Ryda SK
4    Elin Carlsson, OK Pan-Kristianstad
5    Amelia Ekström, OK Kåre

H20

1    Algirdas Bartkevicius, OK Denseln
2    Emil Granqvist, OK Ravinen
3    Erik Andersson, OK Orion
4    Oskar Leinonen, OK Kolmården
5    Jens Rönnols, Täby OK

D18

1    Hanna Hugosson, Sundsvalls OK
2    Sanna Fast, Eksjö SOK
3    Tove Rönnbäck, Visborgs OK
4    Amanda Begrgren, Tullinge SK
5    Linnéa Golsäter, Eksjö SOK

H18

1     Simon Imark, Tullinge SK
2     Simon Hector, Snättringe SK
3     Anton Forsberg, Långhundra IF
4     Henrik Johannesson, Ronneby OK
5     Victor Imark, Tullinge SK

2014 (7 deltävlingar)

D21

1    Tove Alexandersson, Stora Tuna OK
2    Alva Olsson, Linköpings OK
3    Lilian Forsgren, OK Tisaren
4    Karolin Ohlsson, Järla Orientering
5    Nadya Volynska, OK Orion

H21

1    Gustav Bergman, OK Ravinen
2    Jerker Lysell, Rehns BK
3    Emil Svensk, Stora Tuna OK
4    Rassmus Andersson, OK Linné
5    Martin Regborn, Hagaby GoIF 

D20

1    Sara Hagström, Falköpings AIK OK
2    Malin Leandersson, OK Tyr
3    Frida Sandberg, Säterbygdens OK
4    Emma Bjessmo, Bromma-Vällingby SOK
5    Evelina Wickbom, Vittjärvs IK

H20

1    Anton Johansson, OK Orion
2    Oskar Andrén, OK Tisaren
3    William Pommer, Stora Tuna OK
4    Assar Hellström, OK Ravinen
5    Johan Ek-Larsson, Södertälje-Nykvarn OF

D18

1    Andrea Svensson, OK Tisaren
2    Tilda Johansson, OK Orion
3    Johanna Öberg, Ryda SK
4    Linnéa Goldsäter, Eksjö SOK
5    Erica Edman, Korsnäs IF OK

H18

1     Simon Hector, Snättringe SK
2     Anton Forsberg, Långhundra IF
3     Oskar Leinonen, OK Kolmården
4     Filip Grahn, Hestra IF
5     Olli Ojanhao, Ounasvaaran Hiithoseura

2013 (7 deltävlingar)

D21

1    Tove Alexandersson, Stora Tuna OK
2    Annika Billstam, OK Linné
3    Lina Strand, Göteborg-Majorna OK
4    Tanja Ryabkina, Hellas Orientering
5    Emma Johansson, Domnarvets GOIF

H21

1    Thierry Gueorgiou, Kalevan Rasti, FIN
2    Anders Holmberg, Järla Orientering
3    Oleksandr Kratov, OK Orion
4    Johan Runesson, Göteborg-Majorna OK
5    William Lind, Malungs OK Skogsmårdarna 

D20

1    Lisa Risby, OK Kåre
2    Frida Sandberg, Säterbygdens OK
3    Linda Lindkvist, Leksands OK
4    Hilda Forsgren, OK Linné
5    Charlotte Watson, OK Ravinen

H20

1    Emil Svensk, Stora Tuna OK
2    Jens Wängdahl, Nyköpings OK
3    Anton Johansson, OK Orion
4    Ludvig Åhlund, OK Nolaskogsarna
5    Niklas Aldén, OK Linné

D18

1    Tilda Johansson, OK Orion
2    Emma Bjessmo, Bromma-Vällingby SOK
3    Sara Hagström, Falköpings AIK OK
4    Andrea Svensson, OK Tisaren
5    Jonna Jungåker, Korsnäs IF OK

H18

1     Simon Hector, Snättringe SK
2     Erik Andersson, OK Orion
3     Anton Nilsson, OK Tranan
4     Algirdas Bartkevičius, OK Denseln
5     Emil Granqvist, OK Ravinen

2012 (7 deltävlingar)

D21

1. Tanja Ryabkina, Hellas Orientering
2. Annika Billstam, OK Linné
3. Tove Alexandersson, Stora Tuna OK
4. Lina Strand, Göteborg-Majorna OK
5. Lilian Forsgren, OK Tisaren

H21

1. Gustav Bergman, OK Ravinen
2. Johan Runesson, Göteborg-Majorna OK
3. Jerker Lysell, Rehns BK
4. Jonas Leandersson, Södertälje-Nykvarn OF
5. Fredrik Johansson, IFK Lidingö SOK

D20

1. Elin Månsson, OK Löftan
2. Helena Karlsson, IFK Lidingö SOK
3. Rebecka heinrup, Tullinge SK
4. Hanna Axelsson-Meyersson, OK Linné
5. Julia Lauri, OK Tisaren

H20

1. Johan Högstrand, Markbygdens OK
2. Emil Svensk, Stora Tuna OK
3. Martin Regborn, Hagaby GoIF
4. Fredrik Edén, OK Kåre
5. Oskar Svensson, Finspångs SOK

D18

1. Frida Sandberg, Säterbygdens Ok
2. Sandrine Müller, Gävle OK
3. Sara Hagström, Falköpings AIK OK
4. Moa Leijon-Lind, Haninge SOK
5. Tove Lagerberg, OK Södertörn

H18

1. Piotr Parfianowicz, Södertälje-Nykvarn OF
2. Simon Hector, Snättringe SK
3. Anton Johansson, OK Orion
4. William Eriksson, Högåkers OK
5. Niklas Gustafsson, OK Tisaren

Uppdaterad: 06 SEP 2017 09:31
Partners
Annonser
Ut i det fria

Postadress:
Svenska Orienteringsförbundet
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Kontakt:
Tel: 010-4765360
E-post: This is a mailto link