VÅRSERIEN 2001
Stavfel o.dyl rapporteras till Lennart Andersson


 			                              05-maj  12-maj  19-maj  24-maj  02-jun TOTALT
H16

1       Patrik Berglund       Sävedalens AIK              5       2       3               1       6
1       William Lind          OK Landehof                 2       6               2       2       6
3       Victor Axbom          OK Landehof                 6       4       1       9       5      10
4       David Johansson       FK Herkules                11      13       6       4       6      16
5       Anders Hederskog      IFK Göteborg                7       5               5              17
6       Erik Tilly            Kungälvs OK                         8               6       4      18
7       Johan Axelsson        IK Uven                                     2      10       8      20
8       Johan Alenius         Sävedalens AIK             10       7               7      13      24
8       Joakim Berglund       Sävedalens AIK              4       3                      17      24
10      David Jansson         OK Landehof                 9     ES      ES       11       9      29
11      Erik Fägerlind        Kungälvs OK                12      10               8      14      30
11      Björn Johansson       IF Marin Väst              16       9       9      16      12      30
13      Daniel Thorén         IF Marin Väst              14      17       8      13      10      31
13      Jonatan Holm          Kungälvs OK                13      12     ES       12       7      31
15      Erik Eckerdal         IF Marin Väst             ES       11       7      15      15      33
15      Tor Faxén             IK Stern                           20      10       3      21      33
17      Rikard Malm           IF Marin Väst              19      16      12      17      22      45
18      Erik Lind             IK Uven                            15      13      18              46
18      Alexander Lundin      IF Marin Väst              17      19      11     FS       18      46
        Magnus Strand         OK Landehof                 1                       1     ES        2
        Magnus Carlstedt      Sävedalens AIK              8     ES      ES                3      11
        Andreas Holmberg      Göteborg-Majorna OK                         4              11      15
        Jonas Landahl         Lerums SOK                ES      ES        5      14     ES       19
        Björn Nilsson         Kungälvs OK                18                              19      37
        Jonas Krook           Sävedalens AIK             15     ES                       23      38
        Leo Berglund          Sävedalens AIK                     18                      20      38
        Marcus Millegård      Sävedalens AIK                      1                     ES        1
        Marcus Lindegårdh     Sävedalens AIK              3     ES      ES      ES      ES        3
        Emil Håkansson        IFK Göteborg                       14                              14
        Joel Sverneborn       Tolered-Utby OL                                            16      16
        Erik Arvidsson        IK Stern                                          FS

H14


1       Mikael Eliasson       OK Alehof                   1       1                       2       4
2       Ola Martner           Tolered-Utby OL           ES        3               1       1       5
3       Johan Strand          Göteborg-Majorna OK         2       2               4       3       7
4       Mattias Nilsson       OK Alehof                   4       4               2       4      10
5       Jens Dahlstrand       Lerums SOK                  3       5               3       5      11
6       Joakim Ekedahl        Tolered-Utby OL             5       8       1       9       8      14
6       Charley Ziegler       Lerums SOK                  6     ES        2       6     ES       14
8       Henrik Carlsson       FK Herkules                         6       4       8       6      16
9       Jacob Gunnarsson      Lerums SOK                 21      11       3       5      11      19
10      Robert Lind           OK Landehof                 9      10               7       7      23
11      Andreas Bernerus      Sävedalens AIK             17      16       6      13       9      28
12      Robin Swebilius       IK Uven                    15       9      11      12      15      32
13      Emil Joahnsson        Kungälvs OK                14      13       7      20     ES       34
13      Anton Hemlin          IK Uven                    11      14      12      11      18      34
15      Petter Mattsson       IK Uven                    22       7      15     FS       13      35
16      Anders Bergman        IK Uven                    13      24       9      14      16      36
16      Anders Hermansson     Tolered-Utby OL            10     FS        8      18              36
16      Joakim Millegård      Sävedalens AIK              7      12                      17      36
18      Martin Hederskog      IFK Göteborg                8              18      19      12      38
19      Robin Braaf           IK Uven                    16      17      10             ES       43
19      Erik Fonselius        IF Marin Väst              20      29      13      10      21      43
21      Viktor Ahlqvist       IF Marin Väst              18     FS       14      16      14      44
22      David Modig           OK Alehof                  12      19                      23      54
23      Axel Schiller         IF Marin Väst             ES       20      17      21     ES       58
24      Erik Pilerot          IK Stern                   27      18     ES       22      19      59
25      Pelle Löfvendahl      Sjövalla FK                23      22      19             FS       64
25      David Romell          IF Marin Väst              28      21     ES       15     ES       64
27      Jens Grönberg         Kungälvs OK                24      27              17      24      65
28      Pierre Bergfelt       FK Herkules                30      26      16      24     ES       66
29      Daniel Torstensson    Skidklubben Göteborg       29      25      20      27      25      70
30      Gustaf Hallberg       Sävedalens AIK             25             ES       26      22      73
31      Albin Svensson        Sävedalens AIK             31      23     ES       23     ES       77
32      Bernhard Greter       IK Stern                           30              25      26      81
        Petter Eckermark      OK Landehof               ES       15     ES      ES       10      25
        Alexander Glaerum     IK Uven                   ES       28       5             ES       33
        Johan Björkman        Göteborg-Majorna OK        19     ES                               19
        Karl Ask              Lerums SOK                                                 20      20
        Kim Stenberg          IFK Göteborg               26                             ES       26
        Albin Persson         OK Alehof                 FS      FS
        Joakim Granath        OK Landehof                                               ES


H12

1       Andreas Håkansson     Kungälvs OK                 1               1       1       2       3
2       Jonas Larsson         Tolered-Utby OL             2       1       4       2       1       4
3       Johan Nilsson         Kungälvs OK                 4       3       2       3      19       8
4       Björn Andersson       Lerums SOK                          4       9       5       5      14
4       Björn Pehrsson        OK Alehof                  17       2      13       6       6      14
6       Max Pettersson        IF Marin Väst               6       6     ES       12       3      15
7       Jonas Hemlin          IK Uven                    14       5      14       4      10      19
8       Johan Bregell         Lerums SOK                  5      13       5             ES       23
8       Arvid Wedlin          Sävedalens AIK              9       8       8      18       7      23
10      Fredrik Norell        FK Herkules                 3     ES        7              14      24
11      Mikael Rönngård       OK Alehof                   8      12       6     FS       15      26
12      Erik Håkansson        IK Uven                            14      12      11       4      27
13      Erik Eikeland         Lerums SOK                 12      15      21       8      11      31
13      Eric Jerlin           Frölunda OL                        21       3      19       9      31
13      Fredrik Cederberg     IF Marin Väst              16     ES       20       7       8      31
15      Fredrik Hanisch       Lerums SOK                  7     ES       11      15     ES       33
15      Andreas Ullman        OK Alehof                  11       9      15      16      13      33
17      Anders Alkdal         IF Marin Väst              10      11      17      14     ES       35
17      Hugo Magnusson        FK Herkules                18      16      10       9      16      35
17      Erik Bernerus         Sävedalens AIK             22       7      19       9      21      35
19      Alexander Hentschel   IF Marin Väst              15      10      24      13      20      38
20      Valter Sundström      IF Marin Väst             ES       20      16      20      17      53
21      Mattias Eliasson      IK Stern                   19     ES       18      17      23      54
22      Niclas Ståhl          Sjövalla FK                20      18      22              22      60
23      Johan Pettersson      IK Stern                   21      17     ES      ES       24      62
        Martin Hansen         OK Landehof               ES      ES       23              12      35
        Gustaf Fröhlander     IF Marin Väst             ES       19      25     FS      FS       44
        Michael Stenberg      IFK Göteborg               13                             ES       13
        John Persson          OK Alehof                                                  18      18


H10

1       John Persson          OK Alehof                   1       1       1       3               3
2       Joakim Eliasson       OK Alehof                   8       2      10       1       1       4
3       Jakob Holmberg        Kungälvs OK                 4       3       2      13       3       8
4       Marcus Hederskog      IFK Göteborg                2                       2       6      10
5       Johan Bergagård       Tolered-Utby OL             5       6       4       5       2      11
6       Mikael Martinsson     Göteborg-Majorna OK         6       4       5       7      11      15
7       Ludwig Walentin       Frölunda OL                11       7     ES        4       7      18
8       Emil Abul-Milh        Göteborg-Majorna OK         9       5       6     FS       10      20
9       Egil Edvardsen        Göteborg-Majorna OK         3     ES       14       6              23
9       Richard Svensson      Frölunda OL                10               9               4      23
11      Johan Attfors         Tolered-Utby OL            13      12       8       9       8      25
12      Daniel Martinsson     Göteborg-Majorna OK         7      16       3                      26
13      Oscar Holm            Kungälvs OK                12               7      11       9      27
14      Hugo Engström         Lerums SOK                FS       10      12       8     FS       30
15      Sebastian Nordström   Frölunda OL                        15      15               5      35
16      Pontus Eliasson       IF Marin Väst              15      11     FS       10              36
16      Emil Karlsson         OK Alehof                           8      16      15      13      36
18      Olof Ask              Lerums SOK                 14      17      11      12     FS       37
18      Johan Sparrevik       Lerums SOK                 19       9      13              15      37
20      Viktor Rankanen       Sjövalla FK                        14              14      12      40
21      Bjarne Gelotte        Tolered-Utby OL            18      18                      14      50
        Robin Höglund         FK Herkules               FS       13     FS              FS       13
        Henrik Dahlrot        IK Uven                    16                                      16
        Johan Carlshede       IK Uven                    17                                      17
        Alfred Björklund      Sävedalens AIK                    FS
        Gustav Björklund      OK Alehof                         ES


D16

1       Anna Niklasson        Göteborg-Majorna OK         1       1               4       2       4
2       Linnea Lidström       OK Landehof                 8                       1       1      10
3       Sara Malmgren         Sjövalla FK                 6       8               2       3      11
4       Linnea Zickerman      Göteborg-Majorna OK         4       7     ES        3       7      14
5       Carolina Bergagård    Tolered-Utby OL             3       6               6              15
5       Isabell Håkansson     IK Uven                             3               8       4      15
7       Sofia Karlsson        OK Landehof                 5               5      10     ES       20
8       Johanna Lindgren      IF Marin Väst              13      10       1              11      22
9       Carolina Ehrencrona   IFK Göteborg               10      13       3      11      10      23
10      Julia Torstensson     OK Landehof                 9       9               7              25
11      Lisa Engström         Lerums SOK                 12      11       4      12      15      27
12      Liza Löfvendahl       Sjövalla FK                14      12       7       9      14      28
13      Hanna Weimann         IK Uven                            14       2      14      13      29
14      Sara Helgesson        Lerums SOK                 11                      13      12      36
15      Caroline Johansson    IFK Göteborg              ES       15       9      15      17      39
        Josephina Ekedahl     Tolered-Utby OL             2       4                               6
        Lotta Nilsson         OK Alehof                           2                       6       8
        Moa Berglund          Sävedalens AIK                      5                       5      10
        Lisa Grauers          IK Stern                          ES        6     ES       16      22
        Helen Ander           OK Landehof               ES      ES        8      16     FS       24
        Charlotta Rehnberg    Göteborg-Majorna OK                                 5     FS        5
        Anne-Marie Bernerus   Sävedalens AIK              7     ES      ES      ES      ES        7
        Sofia Pehrsson        OK Alehof                 ES      FS              ES        8       8
        Kajsa Börjesson       Sävedalens AIK                    FS      ES      ES        9       9
        Elin Thyr             IK Uven                                                    18      18
        Lena Johansson        OK Alehof                         FS
        Julia Magnusson       FK Herkules                                               ES


D14

1       Helena Strand         OK Landehof                 1                       2       1       4
2       Camilla Niklasson     Göteborg-Majorna OK         2       2               1       3       5
3       Johanna Lidström      OK Landehof                 3       1               4       5       8
3       Lina Strand           Göteborg-Majorna OK                 3               3       2       8
5       Elin Hamrefors        OK Landehof                 4       6       1       5       9      10
6       Kristin Ander         OK Landehof                 5       4     ES      ES        6      15
7       Julia Jingrot         Sävedalens AIK              6      16       2      10     ES       18
7       Karin Höglund         Sjövalla FK                 7       7              13       4      18
9       Janni Axelsson        Sävedalens AIK             10       5               7       8      20
10      Jenny Adolfsson       Lerums SOK                 14      14       3       6      13      22
11      Kristina Håkansson    IK Uven                     8     FS        6      11      10      24
11      Jonna Engström        Lerums SOK                  9      10               8       7      24
13      Anna Nielsen          OK Alehof                  12      11       4     ES      ES       27
14      Elena Orrlöv          Frölunda OL                13      13       5      14      11      29
15      Hanna Jansson         Lerums SOK                ES        9               9      12      30
16      Hanna Hultman         Sävedalens AIK             11       8                      17      36
17      Anna Broberg          IF Marin Väst              16      12     ES       12      14      38
18      Cecilia Karlsson      OK Alehof                  17      17       7              16      40
19      Marie Rönngård        OK Alehof                  15      15                      15      45
        Emelie Svensson       OK Alehof                                          15              15


D12

1       Lina Lindqvist        FK Herkules                 1       1      11               1       3
2       Josefin Bergagård     Tolered-Utby OL             2       2       1               2       5
3       Lisa Weimann          IK Uven                     3      13      10       2       5      10
4       Maria Eliasson        OK Alehof                   5       3       5     FS       16      13
5       Johanna Estving       Lerums SOK                  8       5       6       4              15
6       Rebecka Höglund       Sjövalla FK                 9       6       4       6       6      16
6       Annika Blomberg       Göteborg-Majorna OK         4               8      11       4      16
8       Sara Pedersen         OK Alehof                   6       4      17       9       7      17
9       Kristin Edvardsen     Göteborg-Majorna OK         7     ES       12       1      10      18
10      Josefin Bertilsson    FK Herkules                14      18       2     FS        3      19
11      Malin Börjesson       OK Alehof                  11               9       5      15      25
12      Malin Hall            Tolered-Utby OL            13      15       3      12      12      27
13      Ylva Fonselius        IF Marin Väst             FS        7       7      19      14      28
14      Malin Hermansson      Tolered-Utby OL            17       9      15       7      13      29
15      Ida Engström          Lerums SOK                 10      10      21      10      19      30
16      Mimmi Ziegler         Lerums SOK                 16      11      22      14      11      36
16      Kristina Persson      Tolered-Utby OL            20      14      13               9      36
18      Agnes Ramle           Sjövalla FK                18      16      14       8      18      38
18      Astrid Ehlersson      Sjövalla FK                21      19      16       3              38
20      Ellen Jingrot         Sävedalens AIK             12      12      18      17      22      41
21      Therese Modig         OK Alehof                  15       8      19              21      42
22      Märta Håkansson       IK Uven                           ES       23      15      20      58
23      Louise Karlsson       OK Alehof                  19      20      20             ES       59
24      Anja Johansson        IF Marin Väst              22      22      24      20      24      64
        Julia Lindros         Göteborg-Majorna OK       ES                       18       8      26
        Anna Larsson          Sjövalla FK                                        16      17      33
        Ylva Berglund         Sävedalens AIK                     21                      23      44
        Elin Törnkvist        Frölunda OL                                        13              13
        Sherin Tan            Sjövalla FK                        17                              17
        Ingela Kloo           FK Herkules                                        21              21
        Mikaela Mundin        OK Alehof                                                  25      25
        Josefin Lundsten      IK Uven                   ES
        Madeleine Olsson      Frölunda OL                       FS
        Moa Håkansson-Lind    OK Alehof                         FS      ES      ES


D10

1       Julia Schneider       FK Herkules                 1       1       1       3       2       3
2       Mia Gustafsson        Tolered-Utby OL             4       6       2       1       1       4
3       Rebecca Jansson       IK Uven                     3       2       6       2       5       7
4       Karin Johansson       FK Herkules                 2     ES        3               3       8
5       Elin Strandhagen      Göteborg-Majorna OK        14       5       4      10       4      13
6       Sandra Eliasson       Tolered-Utby OL             5       3       9       6      10      14
7       Emma Garmer           IF Marin Väst               9       4       7       4              15
8       Johanna Lindström     IK Uven                     7              11       7       9      23
9       Sofia Wide            FK Herkules                                 8       8       8      24
10      Linnea Larsson        FK Herkules                 6              13               7      26
11      Filippa DeLaval       FK Herkules                12      12       5     ES       13      29
12      Matilda Hultman       Sävedalens AIK              8       7                      15      30
13      Julia Svensson        Kungälvs OK               ES       10      10      11      11      31
14      Sofia Hermansson      Tolered-Utby OL            17      11      12       9      14      32
15      Hanna Westerberg      IF Marin Väst              16     FS       15      12       6      33
15      Matilda Wassgren      IF Marin Väst              13       8                      12      33
        Nina Andreasson       Sjövalla FK                15     ES       14     FS               29
        Camilla Buskhe        Göteborg-Majorna OK                                 5               5
        Michaela Mundin       OK Alehof                           9                               9
        Louise Bertilsson     IK Uven                    10                                      10
        Emilie Malmberg       IK Uven                    11                                      11
        Paula Jungbjer        Skidklubben Göteborg       18                                      18


Inskolning

        Johan Höglund         FK Herkules             Godk    Godk    Godk            Godk        3
        Sara Johansson        FK Herkules             Godk            Godk    Godk    Godk        3
        Hanna Magnusson       FK Herkules                     Godk            Godk    Godk        3
        Emil Wide             FK Herkules                             Godk    Godk    Godk        3
        Viktor Frimodig       FK Herkules             Godk                    Godk    Godk        3
        Anna Olsson           Göteborg-Majorna OK             Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Anton Mohlin          IK Stern                        Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Lisa Huls             IK Stern                        Godk    Godk            Godk        3
        Klara Hemlin          IK Uven                 Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Johan Svensson        Kungälvs OK             Godk            Godk    Godk      ES        3
        Mårten Hansson-Reuter Kungälvs OK                             Godk    Godk    Godk        3
        Erik Ask              Lerums SOK              Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Malin Hedberg         Lerums SOK                      Godk    Godk            Godk        3
        Linnea Jansson        Lerums SOK              Godk                    Godk    Godk        3
        Evelina Mattila       OK Alehof               Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Karl Modig            OK Alehof               Godk    Godk    Godk            Godk        3
        Elsa Pedersen         OK Alehof               Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Tilda Karlsson        OK Alehof               Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Josefine Johansson    OK Alehof                       Godk    Godk    Godk                3
        Caroline Mundin       OK Alehof                       Godk    Godk            Godk        3
        Linnéa Mundin         OK Alehof                       Godk    Godk            Godk        3
        Linus Hugoh           OK Landehof             Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Andreas Höglund       Sjövalla FK             Godk    Godk            Godk    Godk        3
        Anna Wallin           Sjövalla FK               ES    Godk    Godk    Godk                3
        Niclas Andréasson     Sjövalla FK             Godk      FS    Godk    Godk    Godk        3
        Marcus Söderström     Skidklubben Göteborg    Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Matilda Söderström    Skidklubben Göteborg    Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Filip Leman           Skidklubben Göteborg    Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Lovisa Leman          Skidklubben Göteborg    Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Paula Jungbjer        Skidklubben Göteborg            Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Malcolm Granberg      Sävedalens AIK          Godk      FS    Godk    Godk    Godk        3
        Louvisa Bernerus      Sävedalens AIK                          Godk    Godk    Godk        3
        Johanna Ekedahl       Tolered-Utby OL         Godk    Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Pontus Hermansson     Tolered-Utby OL                 Godk    Godk    Godk    Godk        3
        Maria Johansson       FK Herkules             Godk                    Godk                2
        Jonatan Bernehed      FK Herkules             Godk                    Godk                2
        Elin Wallin           Frölunda OL                     Godk            Godk                2
        Emma Almehed          Frölunda OL             Godk    Godk              ES                2
        Agnes Westberg        Göteborg-Majorna OK     Godk    Godk                                2
        Lisa Peterson         Kungälvs OK                                     Godk    Godk        2
        Oscar Wentzel         Kungälvs OK                                     Godk    Godk        2
        Sofia Strand          OK Landehof             Godk                    Godk      ES        2
        Teodor Husmark        Sjövalla FK             Godk                    Godk                2
        Fanny Hultman         Sävedalens AIK          Godk    Godk                      ES        2
        Fanny Jingrot         Sävedalens AIK          Godk                    Godk                2
        Emma Westerberg       IF Marin Väst                                           Godk        1
        Cecilia Korsgård      IK Stern                Godk                                        1
        Martin Aasa           IK Uven                 Godk                                        1
        Jakob Aasa            IK Uven                 Godk                                        1
        Elin Frimodig         IK Uven                 Godk                                        1
        Malin Berglund        IK Uven                         Godk      ES                        1
        Hampus Hallin         IK Uven                                         Godk                1
        Sofia Rosén           Klubblös                                        Godk                1
        Markus Holmberg       Kungälvs OK             Godk      ES                                1
        Emma Johansson        Kungälvs OK                     Godk                                1
        Måns Ericsson         Kungälvs OK                             Godk                        1
        Lisa Ericsson         Kungälvs OK                             Godk                        1
        Minde Langmoen        Kungälvs OK                                             Godk        1
        Mathilda Ask          Kungälvs OK                                             Godk        1
        Erik Bregell          Lerums SOK              Godk                                        1
        Veronika Johansson    Lerums SOK                      Godk                                1
        Johan Eikeland        Lerums SOK                                              Godk        1
        Johanna Bernhed       Lerums SOK                                              Godk        1
        Emelie Ekström        OK Alehof                                               Godk        1
        Jesper Larsson        Sjövalla FK             Godk                                        1
        Jessika Marklund      Sjövalla FK             Godk                                        1
        Klara Ottosson        Sjövalla FK                                             Godk        1
        Lina Magnusson        SK Björnen                      Godk                                1
        Hanna Krokström       Skidklubben Göteborg                            Godk                1
        Frida Krokström       Skidklubben Göteborg                            Godk                1
        Filippa Spåner        Sävedalens AIK          Godk                                        1
        Torsten Kymmer        Tolered-Utby OL                                 Godk                1
        Malin Kymmer          Tolered-Utby OL                                 Godk                1
        Anna Hermansson       Tolered-Utby OL                                 Godk                1
        Björn Mattsson        Tolered-Utby OL                                         Godk        1
        Emil Pettersson       Uddevalla OK                    Godk                                1
        Sanna Hijazi          IF Marin Väst                                     FS                0
        Jianan Bao            IF Marin Väst                                     FS                0
        Frithof Ingelhammar   IK Uven                   ES                                        0
        Julia Rosvall         Lerums SOK                                ES                        0
        Pia Allenberg         Sävedalens AIK                    FS                                0
        Oskar Persson         Tolered-Utby OL           FS                                        0
                                                                                                  0                                                                                               


U4

        Elin Thyr             IK Uven                             1       2     ES                3
        Lisa Grauers          IK Stern                    1                                       1
        Joel Sverneborn       Tolered-Utby OL                   ES        1                       1
        Madeleine Berglund    IK Uven                           ES
        Anna Pettersson       Kungälvs OK                       ES
        Malin Berglund        IK Uven                                   ES


U3

1       Karl Ask              Lerums SOK                  1       1       2       1               3
2       Jonatan Wentzel       Kungälvs OK                         2       1       2       2       5
3       Albin Persson         OK Alehof                                   3       3       1       7
4       Mikael Bengtsson      Lerums SOK                  3     ES        6     FS        4      13
5       Alicia Helgesson      Lerums SOK                  9       3               5              17
5       Viktor Ingemansson    Tolered-Utby OL            13       7       5      12       5      17
7       Lukas Lindros         Göteborg-Majorna OK         5               4      10     ES       19
7       Maja Strid            Göteborg-Majorna OK         7       9             FS        3      19
9       Johan Fröhlander      IF Marin Väst              10       4      11       6      13      20
10      Erik Eickhoff         Sävedalens AIK              4      10       7                      21
11      Johan Persson         Tolered-Utby OL                     8               8       8      24
11      Ida Gelotte           Tolered-Utby OL            12       6                       6      24
13      Anna Larsson          Sjövalla FK                 6      11       8                      25
13      Emilia Carlsson       Tolered-Utby OL           ES        5       9      11      11      25
15      Rickard Hallin        IK Uven                     8              10     FS        9      27
        Anna Peterson         Kungälvs OK                                         7      10      17
        Johanna Ljunggren     Lerums SOK                 11                     FS        7      18
        Jonathan Ridings      IK Uven                                    12     FS       12      24
        Jonatan Berg          IK Uven                     2                                       2
        Sara Alenvret         Sävedalens AIK                                      4               4
        Catrine Buskhe        Göteborg-Majorna OK                                 9               9
        Fredrik Bjärsing      Sjövalla FK                       FS       13                      13


U2

1       John Schäfer          Tolered-Utby OL             6       6     ES        1       1       8
2       Fredrik Edhborg       Lerums SOK                          2       3       9       4       9
3       Sara Alenvret         Sävedalens AIK              4       1      25               5      10
4       Gustav Ehlersson      Sjövalla FK                 3     ES        5       5              13
4       Lovisa Nilsson        Lerums SOK                         11       2       4       7      13
4       Conny Törnmar         OK Landehof                11       4       7      38       2      13
6       Johan Thyr            IK Uven                     5       8       8       2      10      15
7       Johanna Åkerström     FK Herkules                15       5      11       3       8      16
8       David Cerwall         Tolered-Utby OL             7               1      18      13      21
9       Johan Paulsen         OK Landehof                 9      17      15       7     ES       31
9       Patrik Eickhoff       Sävedalens AIK                      7      12      19      12      31
11      Marcus Johnsen        OK Landehof                10      16      16       8     ES       34
11      Gustav Persson        Tolered-Utby OL            19      10              13      11      34
13      Daniel Viikki         Lerums SOK                 28      20      14               3      37
14      Helena Karlsson       IK Uven                     2                      23      17      42
14      Susanna Hagman        IK Uven                    27     ES       13      10      19      42
16      Jeff Kölbel           Lerums SOK                          3      26      14      29      43
16      Jens Kvarnström       OK Landehof                12     ES       10     ES       21      43
18      Ingrid Wadman         Göteborg-Majorna OK       25               18       6     FS       49
19      Tobias Ahlqvist       IF Marin Väst              16      15      19      33      24      50
20      Tilde Kroohn          Tolered-Utby OL             8      24      29      22              54
21      Linn Mattsson         IK Uven                    18      29       8                      55
21      Daniel Andersson      OK Alehof                  22     ES               17      16      55
23      Tomas Andersson       Lerums SOK                         13      32      12     ES       57
24      Viktor Carlsson       FK Herkules                        19      23      25      18      60
25      Jenny Janslätt-AxelssoTolered-Utby OL            13      22              32      26      61
26      Cecilia Hermansson    IF Marin Väst                      18      22      24      22      62
27      Johan Blick           OK Alehof                  23     ES               21      23      67
28      Johanna Blomberg      Göteborg-Majorna OK                        17      37      15      69
29      Karl Bengtsson        Kungälvs OK                                21      27      25      73
30      Sandra Palmqvist      OK Landehof                17              20      42              79
31      Anna Lindecrantz      IF Marin Väst              21     FS       31      28              80
32      Axel Olsson           Göteborg-Majorna OK                21      27      34      35      82
33      Kajsa Gustafsson      Sävedalens AIK            FS       30      28      29     ES       87
34      Elin Svensson         OK Alehof                  29      23              39              91
35      Karl Schiller         IF Marin Väst             ES       27      30      35     ES       92
36      Joakim Hagenfeldt     IK Uven                                    34      40      31     105
37      Alexander Capelius    IK Uven                                    35      41      31     107
        Isa Sverneborn        Tolered-Utby OL                             6               5      11
        Fredrik Strandner     Kungälvs OK                                 4      15     ES       19
        Annelie Håkansson     Lerums SOK                         12     ES       16     ES       28
        Elin Jansson          Lerums SOK                ES                       11      28      39
        Marcus Svalsjö        OK Landehof                                        20      27      47
        Robin Berglund        IK Uven                    24      28     ES                       52
        Clara Wennman         Tolered-Utby OL                    26              26     FS       52
        Ingela Kloo           FK Herkules                30      25                              55
        Emma Husmark          Sjövalla FK                26                      36              62
        Jonatan Wentzel       Kungälvs OK                 1                                       1
        Joakim Abrahamsson    Tolered-Utby OL                     9                               9
        Elin Törnqvist        Frölunda OL                                                 9       9
        Emil Karlsson         OK Alehof                  14                                      14
        Erik Andersson        OK Landehof                        14     ES              ES       14
        Jonas Grönros         FK Herkules                               ES               14      14
        Johan Persson         Tolered-Utby OL            20                                      20
        Sofia Blidberg        Lerums SOK                                                 20      20
        Erik Jarskär          FK Herkules                                23     ES      ES       23
        Marina Milosevic      Lerums SOK                                         30              30
        Jessica Ziegler       Kungälvs OK                                                30      30
        My Nilsson            IK Uven                    31                                      31
        Linnea Hermansson     Tolered-Utby OL                                    31              31
        Viktor Rankanen       Sjövalla FK                32                                      32
        Cecilia Korsgård      IK Stern                                   33     ES      ES       33
        Nina Andreasson       Sjövalla FK                                                33      33
        Lina Grönberg         Kungälvs OK                                                34      34
        Bernhard Stauffer     IF Marin Väst             ES      ES
        Jonathan Riding       IK Uven                           ES
        Henrik Björkman       Göteborg-Majorna OK               ES      ES
        Henrik Ågren          Tolered-Utby OL                           ES
        Joel Ekström          Tolered-Utby OL                           ES
        Niklas Larsson        Göteborg-Majorna OK                       ES
        Charlotte Johansson   Kungälvs OK                                       ES


U1

1       Sebastian Poka        Tolered-Utby OL             1     FS        1       2       5       4
2       Gustav Glansén        Lerums SOK                                  2       8       1      11
3       Jessica Ziegler       Kungälvs OK                         6       5       1              12
4       Madelaine Attfors     Tolered-Utby OL             4       7       6       5       6      15
5       Louise Perleroth      OK Landehof                        14       8       4       4      16
6       Eleonor Poka          Tolered-Utby OL            11      21      10       9       9      28
6       Emil Rehn             IK Stern                    5      25      13     ES       10      28
8       Victor Tideman        Frölunda OL                        35      12       6      11      29
9       Sofia Bergagård       Sävedalens AIK              6      27      14      11      17      31
10      Emil Hugoh            OK Landehof               FS       12       4      24      16      32
11      Ebba Carlsson         Sävedalens AIK                             16       3      15      34
12      Joakim Törnmar        OK Landehof                16      32      45      12      12      40
13      Alfred Björklund      Sävedalens AIK                              7      17      18      42
14      Marcus Andreasson     Sävedalens AIK                             17       6      21      44
15      Emelie Trygg          Tolered-Utby OL            26      33      18      43       2      46
15      Hanna Helamb          Frölunda OL                21              19      20       7      46
17      Clara Garmer          IF Marin Väst              12      18      19      22              49
18      Johan Kvarnström      OK Landehof                15      30      46     ES       12      57
19      Josefin Malmgren      Lerums SOK                                  3      28      27      58
20      Anders Hedberg        Lerums SOK                          4      52               3      59
21      Joel Nilsson          Lerums SOK                         16     FS       21      23      60
22      Amalia Björklund      Sävedalens AIK                              9      19      35      63
23      Jessika Marklund      Sjövalla FK                        10      38      16              64
24      Lisa Karlsson         Tolered-Utby OL            25      17      26      30      46      68
25      Elvira Ramle          Sjövalla FK                24      31      21      25              70
25      Veronika Johansson    Lerums SOK                                 15      29      26      70
27      Jessica Svalsjö       OK Landehof                        50      21      18      34      73
28      Oskar Persson         Tolered-Utby OL                    19              39      22      80
29      Martin Strandhagen    Göteborg-Majorna OK                20      25      37              82
30      Jenny Hultman         IF Marin Väst               8      44      37      46      51      89
31      Pontus Fredriksson    Lerums SOK                                 36      14      40      90
32      Maria Svensson        IK Stern                                   29      34      29      92
33      Anna Westberg         Göteborg-Majorna OK         7      36      54                      97
33      Jesper Larsson        Sjövalla FK                        29              31      37      97
35      Stina Gustavsson      Sävedalens AIK            ES       38      31      33      39     102
35      Patrik Lindqvist      Frölunda OL                        48      24      42      36     102
37      Lina Grönberg         Kungälvs OK                27      54              22             103
38      Victor Bergh-Alvegren IK Stern                  ES       43      28     ES       33     104
39      Stina Gustafsson      Tolered-Utby OL            19      45      51      44      44     107
39      Matilda Wennman       Tolered-Utby OL                    23              35      49     107
41      Susanna Andreasson    Sävedalens AIK                             27      40      45     112
42      Oskar Havner          Kungälvs OK                        51      34      38      42     114
43      Frida Eliasson        Tolered-Utby OL            22      49      49      53             120
44      Sara Bökmark          Tolered-Utby OL            23      56      48                     127
44      Marcus Holmberg       Kungälvs OK                                39      45      43     127
46      Jamie Spörrndli       OK Alehof                          47      40      50             137
46      Emma Johansson        OK Alehof                          46      41      50             137
48      Sabine Greter         IK Stern                           39     ES       48      53     140
49      Malin Hansson-Reuter  Kungälvs OK                                50      49      55     154
        Charlotte Johansson   Kungälvs OK                10       2                              12
        Erik Svensson         Lerums SOK                                         10       8      18
        Jonatan Pettersson    Lerums SOK                                 11              19      30
        Marcus Svalsjö        OK Landehof                         3      30                      33
        Linnea Törnkvist      Frölunda OL                                        13      20      33
        Tove Sellius          Göteborg-Majorna OK         9      37                              46
        Caroline Janslätt     Tolered-Utby OL                    34              14              48
        Jasmine Jönestrand    Göteborg-Majorna OK                22     FS               41      63
        Gustav Berger         Lerums SOK                                 23      47              70
        Amanda Bankel         OK Alehof                                  42      52              94
        Fredrik Strandner     Kungälvs OK                         1                               1
        Henrik Björkman       Göteborg-Majorna OK         2                                       2
        Patrik Eickhoff       Sävedalens AIK              3                                       3
        Linnea Hermansson     Tolered-Utby OL                     5                               5
        Daniel Nilsson        Göteborg-Majorna OK                 8                               8
        Frida Abrahamsson     Tolered-Utby OL                     9                               9
        Anna Ingvarsson       Tolered-Utby OL                    11                              11
        Julia Andersson       OK Landehof                        13     ES      ES      ES       13
        Niklas Larsson        Göteborg-Majorna OK        13                                      13
        Johanna Blomberg      Göteborg-Majorna OK        14                                      14
        Vera Lomander         Göteborg-Majorna OK                                        14      14
        Magnus Ståhl          Sjövalla FK                        15             ES               15
        Cecilia Bengtsson     IK Uven                    17                                      17
        Caroline Stovell      IK Uven                    18                                      18
        Sofia Svensson        IK Uven                    20     ES      ES                       20
        Karl Bengtsson        Kungälvs OK                        24                              24
        Fanny Jingrot         Sävedalens AIK                                             24      24
        Tom Hedenström        Lerums SOK                                                 25      25
        Nisse Karlsson        Tolered-Utby OL                    26                              26
        Lars Pilerot          IK Stern                  ES      ES      ES       26     ES       26
        Ivan Milosevic        Lerums SOK                                         27              27
        David Rosenbeg        OK Alehof                          28                              28
        Maria Poka            Tolered-Utby OL                                            28      28
        Kristian Porath       Tolered-Utby OL                                            30      30
        Emma Almehed          Frölunda OL                                                31      31
        Helena Karlsson       IK Uven                                    32                      32
        Nathalie Högström     Tolered-Utby OL                   ES               32              32
        Sofia Hanisch         Lerums SOK                                                 32      32
        Oskar Fridell         Frölunda OL                                33                      33
        Linda Händelberg      Tolered-Utby OL           ES               35     ES               35
        Joakim Ziegler        Kungälvs OK                       ES      ES       36     ES       36
        Johanna Edman         Lerums SOK                                                 38      38
        Niklas Thorén         Tolered-Utby OL                    40                              40
        Linnéa Eckerström     Tolered-Utby OL                    41                              41
        Nelly Bengtsson       Sävedalens AIK                                     41              41
        Amanda Öien           Tolered-Utby OL                    42                              42
        Elias Dunér Lundberg  Lerums SOK                                 43     ES      ES       43
        Anna Liljenberg       Kungälvs OK                                44                      44
        Henrik Dahlrot        IK Uven                                    47                      47
        Elin Bergstrand       Tolered-Utby OL                                            47      47
        Ida Ljunggren         Lerums SOK 	                                                 48
        Patrik Hedenström     Lerums SOK         	                                         49
        My Nilsson            IK Uven                            52             ES      ES       52
        Elin Wallin           Frölunda OL    	                                           	 52
        Camilla Boström       IK Stern                                   53     ES      ES       53
        Arman Tajnia          Göteborg-Majorna OK                53                              53
        Torsten Kymmer        Tolered-Utby OL                                           	 54
        Olof Carlsson         Tolered-Utby OL                    55                              55
        Malin Kymmer          Tolered-Utby OL                                            	 56
        Marcus Junkers        Lerums SOK                                        ES
        Fredrik Front         IK Stern                  ES      ES      ES      ES      ES
        Linus Näs             IK Stern                  ES      ES      ES      ES      ES
        Richo Delenian        IK Stern                  ES      ES      ES      ES      ES
        Pojan Khoshneus       IK Stern                  ES      ES      ES      ES      ES
        Emil Rostedt          Kungälvs OK               ES              ES
        Ellen Andrén          IK Stern                                  ES      ES      ES
        Hugo Ingelhammar      IK Uven                   ES
        Mia Helleberg         Tolered-Utby OL                   ES
        Sofia Rosvall         Lerums SOK                        ES
        Alice Öberg           Sjövalla FK                       ES
        Anna Wallin           Sjövalla FK                                               ES


Öppen 1

        Lina Magnusson        SK Björnen                                  1       1               2
        Maria Strand          OK Landehof                 1                                       1
        Mary Alenbratt        OK Alehof                           1                               1
        Agneta Broberg        IF Marin Väst                                               1       1
        Sara Brazee           Tolered-Utby OL             2                                       2
        Malin Hansson-Reuter  Lerums SOK                          2                               2
        Agnes Westberg        Göteborg-Majorna OK                         2                       2
        Carola Wendorff       Skidklubben Göteborg                                        2       2
        Gustav Hindér         Tolered-Utby OL             3                                       3
        Mårten Hansson-Reuter Kungälvs OK                         3                               3
        Inger Hultman         IF Marin Väst                               3                       3
        Henrik Dahlrot        IK Uven                                                     3       3
        Sabine Greter         IK Stern                    4                                       4
        Karin Garmer          IF Marin Väst                               4                       4
        Hampus Hallin         IK Uven                                                     4       4
        Sofia Rosén           Klubblös                          FS
        Jacob Rosén           Klubblös                          FS


Öppen 2

1       Veronika Jansson      Göteborg-Majorna OK         1       1       1                       3
2       Jörgen Estving        Lerums SOK                          3       2       3               8
3       Birgitta Broberg      IF Marin Väst               6       9                       2      17
4       Karin Magnusson       SK Björnen                         11      11      12              34
        Kent Gustafsson       Tolered-Utby OL                     2               2               4
        Britta Reuter         OK Alehof                                   6               1       7
        Allan Viikii          Lerums SOK                          4       4                       8
        Karin Stråhlén        IF Marin Väst               5      10                              15
        Lena Ståhl Andersson  Sjövalla FK                         8              10              18
        Mats Pålsson          OK Landehof                                         1               1
        Ann Ander             OK Landehof                 2                                       2
        Lena Carlshede        IK Uven                     3                                       3
        Daniel Andersson      OK Alehof                                   3                       3
        Jonatan Ridings       IK Uven                     4                                       4
        Eva S Andersson                                                           4               4
        Kerstin Eikeland      Lerums SOK                          5                               5
        Margareta Cederberg   IF Marin Väst                               5                       5
        Joakim Estving        Lerums SOK                                          5               5
        Johanna Broberg       IF Marin Väst                       6                               6
        Henrik Daneroth       IK Uven                                             6               6
        Ulla Bengtsson        IK Uven                     7                                       7
        Johan Hiindér         Göteborg-Majorna OK                 7                               7
        Marie Svebelius       IK Uven                                     7                       7
        Marcus Landahl        Lerums SOK                                          7               7
        Inger Hultman         Frölunda OL                 8                                       8
        Jimmy Karlsson        OK Alehof                                   8                       8
        Sofia Gustavsson      Göteborg-Majorna OK                                 8               8
        Susanne Malm          IF Marin Väst               9                                       9
        Elin Svensson         OK Alehof                                   9                       9
        Maria Strand          OK Landehof                                         9               9
        Malin Lundin          IF Marin Väst              10                                      10
        Johan Blick           OK Alehof                                  10                      10
        Jacob Rosén                                                              11              11
        Michaela Mundin       OK Alehof                                  12                      12
        Garmer Kann           OK Alehof                          12                              12
        Kerstin Hervenberg    IF Marin Väst                                               3       3
        Dan Sverneborn        Tolered-Utby OL                                             4       4
        Richard Tideström                                                                 5       5
        Jacob Gustavsson                                                                  6       6
        Bertil Olander                                                                    7       7


Öppen 4

1       Roland Larsson        Tolered-Utby OL             3               4       4              11
1       Ola Ahlqvist          IF Marin Väst               6       4       7               1      11
3       Lena From             IK Stern                    1       6                       8      15
4       Björn Bältsjö         Sävedalens AIK              5                       8       7      20
5       Tor Ehlersson         Sjövalla FK                         7      11      12              30
6       Christer Bernerus     Sävedalens AIK             12      10              11      12      33
7       Ingrid Gillberg       Kungälvs OK                14      11              13              38
8       Anders Westberg       IF Marin Väst                              14      17      20      51
9       Margareta Petersson   IF Marin Väst              20              19      18      16      53
10      Kerstin Ahlqvist      IF Marin Väst              21              20      19      17      56
11      Lars Torstensson      Skidklubben Göteborg       18              21              25      64
        Nils Hermansson       Tolered-Utby OL                     1               2               3
        Lars Österberg        Sävedalens AIK                      2                       2       4
        Åke Strid             Almby IK                                            5      11      16
        Eva Bergman           IK Uven                                     8       9              17
        Maria Ehlersson       Sjövalla FK                 9              10                      19
        Björn Hallin          IK Uven                                    13       7              20
        Jan Fonselius         IF Marin Väst                       9      12                      21
        Per Ahlquist          IF Marin Väst              16               9                      25
        Henrik Kloo           FK Herkules                11                      15              26
        Elisabet Hemlin       IK Uven                            13              14              27
        Malin Wik             FK Herkules                 7              22                      29
        Inger Hallin          IK Uven                                    16      21              37
        Lars Larsson          Sjövalla FK                                        20      19      39
        Anna-Karin Lindroos   Göteborg-Majorna OK                        18              24      42
        Jakob Adolfsson       Lerums SOK                                  1                       1
        Christer Hermansson   Tolered-Utby OL                                     1               1
        Magnus Sparrevik      Lillomarka                  2                                       2
        Olle Adolfsson        Lerums SOK                                  2                       2
        Ingemar Bertilsson    FK Herkules                         3                               3
        Hans Garmer           Kullingshof                                 3                       3
        Per Pilerot           IK Stern                                            3               3
        Martin Ogrelius                                                                   3       3
        Erik Sparrevik        Lerums SOK                  4     FS                                4
        Detleff Wendorf       Skidklubben Göteborg                                        4       4
        Gustav Hallberg       Sävedalens AIK                      5                               5
        Henrik Karlsson       IK Uven                                     5                       5
        Lars Magnusson        SK Björnen                                                  5       5
        Maria Norell          FK Herkules                                 6                       6
        Leif Hagman           IK Uven                                             6               6
        Lena Westberg                                                                     6       6
        Mikael Svensson       Frölunda OL                 8                                       8
        Johan Adolfsson       Lerums SOK                          8                               8
        Per-Arne Malm         IF Marin Väst             FS                                9       9
        Elin Thyr             IK Uven                    10                                      10
        Albin Ackerot         OK Landehof                                        10              10
        Gunnar Håkansson      IK Uven                                                    10      10
        Roger Johansson       FK Herkules                        12                              12
        Roland Pettersson     IK Stern                   12                                      12
        Lena Håkansson        IK Uven                                                    13      13
        Anders Westberg       OK Alehof                          14                              14
        Christina Bernerus    Sävedalens AIK                                             14      14
        Amanda Tarrant        OK Landehof                15                                      15
        Hilja Strid           Göteborg-Majorna OK       FS       15                              15
        Lisa Larsson          Sjövalla FK                                15                      15
        Hans Hultman          Sävedalens AIK                                             15      15
        Jonas Jerlin          Frölunda OL                                        16              16
        Mats Dahlroth         IK Uven                    17                                      17
        My Engström           Lerums SOK                                 17                      17
        Bernt Swebelius       IK Uven                                                    18      18
        Martin Wentzel        Kungälvs OK                19                                      19
        Staffan Broberg       IF Marin Väst                                              21      21
        Christina Bregell     Lerums SOK                 22                                      22
        Maj Malm              IK Uven                                            22              22
        Veronica Jansson      Göteborg-Majorna OK                                        22      22
        Jonathan Törnqvist    Lerums SOK                                         23              23
        Marie Wide            FK Herkules                                                23      23
        Niclas Törnqvist      Lerums SOK                                         24              24
        Henrik Johansson      Lerums SOK                                         25              25
        Louise Johansson      Lerums SOK                                         26              26
        Jonatan Ridings       IK Uven                           FS
        Ann-Sofie Johansson   FK Herkules               FS
        Kerstin Harvenberg    IF Marin Väst                                     FS
        Marie Lindecrantz     IF Marin Väst                                     FS