VÅRSERIEN 2003	
Något haltande statistik eftersom några deltagare bytt klass under resans gång
 
2003 2002 2001
Totalt antal deltagare 649 589 545
Fullföljt 3 etapper 377 340 308
Flest starter per etapp 381 (463 med Öppna klasser) 354 (421) 308 (344)
H16 32 32 31
H13 13
H14 24 37 39
H12 45 35 27
H10 29 19 26
D16 14 19 27
D13 17
D14 22 25 20
D12 33 40 35
D10 22 13 22
HU1/DU1 116 (56/60) 144 120
HU2/DU2 109 (53/56) 83 70
U3 38 33 22
U4 10 3 6
Inskolning 65 76 82

Hittar du felaktigheter? - Meddela Lennart Andersson så fort som möjligt!

        VÅRSERIEN 2003                                        1    2    3    4    5     Tot
H16
       1  Ola Martner                Tolered-Utby Ol-klubb               2    3    2    1      5
       2  Johan Strand               Göteborg-Majorna OK                 1    2    6    3      6
       3  Mattias Nilsson            OK Alehof                      8    3    4    1    5      8
       4  Petter Mattsson            IK Uven                        3         6    3    9     12
       4  Robin Braaf                IK Uven                        2   15   11    4    6     12
       6  Joakim Ekedahl             Tolered-Utby Ol-klubb          1         9    5  es      15
       7  Jens Dahlstrand            Lerums SOK                     5              7    4     16
       8  Anders Bergman             IK Uven                        4    5  fs    10   13     19
       8  Anders Hermansson          Tolered-Utby Ol-klubb               4    7         8     19
      10  Petter Eckermark           OK Landehof                    7   11         8          26
      11  David Modig                OK Alehof                     14    6   10        11     27
      12  Erik Fonselius             IF Marin Väst                 11   10   19    9   17     30
      13  Robin Swebilius            IK Uven                        9   12   17  es    10     31
      14  Andreas Bernérus           Sävedalens AIK                12    9   14   16   12     33
      15  Emil Johansson             Kungälvs OK                   16   16    8   13   15     36
      16  Anton Hemlin               IK Uven                       15   13   15   11  fs      39
      17  Alexander Glaerum          IK Uven                       13   14   13  es    14     40
      18  Jacob Gunnarsson           Lerums SOK                    10             12   19     41
      19  Karl Ask                   Lerums SOK                    18   19   12   14   18     44
      20  Albin Persson              OK Alehof                     17   17   16   17   16     49
      21  Daniel Torstensson         Göteborgs SK                  20   18   20   21  es      58
      22  Erik Pilerot               IK Stern                      21   21   18  fs   es      60
      22  Johan Björkman             Göteborg-Majorna OK                22   21   18   21     60
      24  Johan Persson              Tolered-Utby Ol-klubb         22   23   23   18          63
      25  Björn Pehrsson             OK Alehof                          20   22        23     65
          Mikael Eliasson            OK Alehof                                1         2      3
          Robert Lind                OK Landehof                    6    7                    13
          Charley Ziegler            Lerums SOK                          8    5  es   es      13
          Bernhard Greter            IK Stern                                     15   20     35
          Viktor Ahlqvist            IF Marin Väst                     es         20   22     42
          Joakim Millegård           Sävedalens AIK                              es     7      7
          Peter Bruce                Lerums SOK                    19                         19
H14
       1  Andreas Håkansson          Kungälvs OK                    2    1    6    1    1      3
       2  Fredrik Norell             FK Herkules                    1    4    1  fs     2      4
       3  Jonathan Wentzel           Kungälvs OK                    5    2    2  fs     4      8
       4  Hampus Olesund             OK Landehof                    6    5    3   12    3     11
       5  Hugo Magnusson             FK Herkules                    7    3    5    4    6     12
       5  Johan Nilsson              Kungälvs OK                    4    6  fs     2  es      12
       7  Erik Håkansson             IK Uven                             7    4    3  es      14
       8  Johan Bregell              Lerums SOK                     3  fs          7    5     15
       9  Jonas Hemlin               IK Uven                        8   10   10    5    7     20
      10  Erik Eikeland              Lerums SOK                     9         8    8   10     25
      11  Eric Jerlin                Frölunda OL                   10   14         9    8     27
      12  Jonas Larsson              Tolered-Utby Ol-klubb         11  es    11    6  fs      28
      13  Conny Törnmar              OK Landehof                         9   15   13   11     33
      14  John Schäfer               Tolered-Utby Ol-klubb              16    7  fs    12     35
      15  Max Pettersson             IF Marin Väst                 14   12   13   11   14     36
      15  Andreas Ullman             OK Alehof                     12   11   14        13     36
      17  Michael Rönngård           OK Alehof                     13   17   12       fs      42
      18  Jens Kvarnström            OK Landehof                   16   18  fs    14   15     45
          Arvid Wedlin               Sävedalens AIK               es     8  es    10  es      18
          Fredrik Hanisch            Lerums SOK                    15         9  es   es      24
          Fredrik Cederberg          IF Marin Väst                 18   13  es   fs           31
          Anders Alkdal              IF Marin Väst                 17   15  fs   es   fs      32
          John Persson               OK Alehof                                          9      9
          Björn Pehrsson             OK Alehof                     19                         19
H13
       1  Anders Hedberg             Lerums SOK                     1    2    1    1    1      3
       2  Daniel Thomas              Lerums SOK                     2    1  fs     2    4      5
       3  Erik Bernérus              Sävedalens AIK                 3    4  es   es     2      9
       4  Daniel Viikki              Lerums SOK                     5    3    5    4    3     10
       5  Niclas Ståhl               Sjövalla FK                    4         2         5     11
       6  Fredrik Edhborg            Lerums SOK                     6    8    3         6     15
       7  Oskar Sjösten              Lerums SOK                          5  fs     3    8     16
       8  Mattias Eliasson           IK Stern                       7    6  es     5  es      18
       9  Gustav Berger              Lerums SOK                    10    7    6  fs           23
          Johan Pettersson           IK Stern                     es          4  fs     7     11
          Johan Thyr                 IFK Göteborg                   8                          8
          Michael Stenberg           IFK Göteborg                   9       es                 9
          Henrik Björkman            Göteborg-Majorna OK               fs   fs   fs   es
          Sebastian Birgersson       Kinnaströms SK                             (2)  (5)
H12
       1  John Persson               OK Alehof                      1    3    1    1           3
       2  Johan Bergagård            Tolered-Utby Ol-klubb         12    1    8    2    4      7
       2  Gustav Glansén             Lerums SOK                     2    9    4   27    1      7
       4  Emil Hugoh                 OK Landehof                    7    5    3    3    2      8
       5  Oscar Arvidsson            FK Herkules                    6    1    2    7   22      9
       6  Patrik Eickhoff            Sävedalens AIK                 5    6   13    8          19
       7  Olof Carlsson              Tolered-Utby Ol-klubb          4   10    6   13   13     20
       7  Ludvig Walentin            Frölunda OL                   10   14   14    4    6     20
       9  Joel Nilsson               Lerums SOK                    13   11    7   26    5     23
      10  Tom Hedenström             Lerums SOK                     8   12    5   18   15     25
      11  Sebastian Rosenlind        OK Orinto                           8         6   16     30
      12  Anton Fredriksson          Göteborg-Majorna OK            3    4   28  fs           35
      13  Gustaf Ehlersson           Sjövalla FK                   15   13              8     36
      14  Mikael Martinsson          Göteborg-Majorna OK            9   20        21    9     38
      14  Egil Edvardsen             Göteborg-Majorna OK                 7   20        11     38
      16  Daniel Martinsson          Göteborg-Majorna OK           11   16        16          43
      17  Younes Chihani             FK Herkules                   14   17  fs         14     45
      17  Emil Abul-Milh             Göteborg-Majorna OK           19   22   16   11   18     45
      19  Emil Karlsson              OK Alehof                     23   18   11   17  es      46
      19  Albin Thunberg             OK Alehof                               10    9   27     46
      21  Johan Sparrevik            Lerums SOK                    18   29   15   14   23     47
      22  Richard Svensson           Frölunda OL                   21        21   10   17     48
      23  Jonathan Pettersson        Lerums SOK                    20         9   20   25     49
      24  Hugo Engström              Lerums SOK                    16  es    12   22  es      50
      25  Johan Kvarnström           OK Landehof                   32   25   29   19    7     51
      26  Johan Carlshede            IK Uven                       24   30   23   12   20     55
      27  Olof Ask                   Lerums SOK                    17   19   22   23  es      58
      28  Elias Borgelsson           Göteborg-Majorna OK           26   15   19               60
      28  Johan Paulsson             OK Landehof                   25   28   25   28   10     60
      30  Johan Attfors              Tolered-Utby Ol-klubb         22   21        30   19     62
      30  Joakim Törnmar             OK Landehof                        33   17   24   21     62
      32  Johan Blick                OK Alehof                     29   24   24   15   24     63
      33  Gustav Persson             Tolered-Utby Ol-klubb         27   23        25          75
      34  Alexander Magnusson        OK Orinto                          31   18   33   30     79
      35  Victor Tedeman             Frölunda OL                   30   32   27   32   28     85
      36  Mattias Rydström           Lerums SOK                         35   26   31          92
      37  Malcom Granberg            Sävedalens AIK                34   34   30  fs    29     93
          Max Coxner                 Lerums SOK                             fs     5   12     17
          Emil Morgén                IFK Göteborg                       27        29          56
          Sebastian Nordström        Frölunda OL                   31   26  es   es           57
          Joakim Eliasson            OK Alehof                                          3      3
          Leo Pettersson             Lerums SOK                                        26     26
          Kristoffer Andreasson      Kungälvs OK                   28                         28
          Emil Hallberg              IK Uven                       33  fs        es           33
          Viktor Carlsson            FK Herkules                  es
H10
       1  Joakim Eliasson            OK Alehof                      1    2    1    1           3
       2  Robin Höglund              FK Herkules                    7    3    4    3    1      7
       3  Jakob Perleroth            OK Landehof                    4    4   19  fs     2     10
       4  Simon Vogel                FK Herkules                    3    1    7        13     11
       5  Henrik Dahlrot             IK Uven                        8    5    3    6    4     12
       6  Amir Chihani               FK Herkules                    5    7    5         3     13
       6  Patrik Hedenström          Lerums SOK                     2    6   16  fs     5     13
       8  Linus Hugoh                OK Landehof                   19  es     6    7    7     20
       9  Karl Modig                 OK Alehof                     18   18    8    4   11     23
      10  Oskar Persson              Tolered-Utby Ol-klubb         11   12         2          25
      11  Rickard Rempling           Sjövalla FK                   17   10   12   14    6     28
      12  Oscar Wentzel              Kungälvs OK                    9   13   10   10   17     29
      13  Christoffer Hildebranth    Kungälvs OK                   13   19    9  fs     8     30
      14  Jakob Lund                 IFK Göteborg                 es    11   11    9          31
      15  Jesper Larsson             Sjövalla FK                   14    9   13   12   14     34
      16  Niklas Helmertz            FK Herkules                   21   16   17    8   12     36
      17  Fredrik Ehrencrona         IFK Göteborg                  16   20  es    11   10     37
      18  Theodor Papachistodolo     Frölunda OL                   12       es    13   15     40
      19  Kristian Narbo-Porath      Tolered-Utby Ol-klubb         15   14   15   16          44
      20  Hampus Persson             FK Herkules                   22   22   21   15   16     52
      21  Erik Ask                   Lerums SOK                    23   21   20   17   21     58
          Erik Claesson              OK Orinto                           8    2               10
          Eric Bregell               Lerums SOK                     6   17                    23
          Albin Petren               Kungälvs OK                             18    5          23
          Viktor Runnby              Göteborg-Majorna OK          fs         14        20     34
          Markus Holmberg            Kungälvs OK                        15             19     34
          Emil Wide                  FK Herkules                   20  fs   es   es    18     38
          Rickard Pettersson         Lerums SOK                                         9      9
          Andreas Mogren             OK Alehof                     10  es                     10
D16
       1  Lina Strand                Göteborg-Majorna OK            1    1    1    1    1      3
       2  Helena Strand              OK Landehof                         2    4    2           8
       2  Jonna Engström             Lerums SOK                     2    4    5    4    2      8
       4  Kristin Ander              OK Landehof                    3    6    3    3           9
       5  Johanna Lidström           OK Landehof                    7    3    2  es           12
       6  Janni Axelsson             Sävedalens AIK                      5         5    4     14
       7  Anna Broberg               IF Marin Väst                  4   11    9    7    5     16
       8  Jenny Adolfsson            Lerums SOK                     6    7    7    8    6     19
       8  Hanna Hultman              Sävedalens AIK                     10    6  fs     3     19
      10  Elena Orrlöv               Frölunda OL                    5    8   11    9    7     20
      11  Elin Hamrefors             OK Landehof                         9    8    6          23
      12  Marie Rönngård             OK Alehof                    es    12   10         8     30
          Cecilia Karlsson           OK Alehof                          13   12       fs      25
          Camilla Niklasson          Göteborg-Majorna OK          es   es
D14
       1  Maria Eliasson             OK Alehof                      1    2    4    1    1      3
       2  Lina Lindqvist             FK Herkules                  es     1    1    2  fs       4
       3  Lisa Weimann               IK Uven                        2    5    6    3    3      8
       4  Annika Blomberg            Göteborg-Majorna OK            3    4    3         5     10
       4  Josefin Bergagård          Tolered-Utby Ol-klubb               6    2         2     10
       6  Josefin Bertilsson         FK Herkules                    4    3    7    4    4     11
       7  Johanna Estving            Lerums SOK                     6    7   11    6          19
       8  Malin Börjesson            OK Alehof                      5    9       es     6     20
       9  Kristina Persson           Tolered-Utby Ol-klubb         11   11    9    5    7     21
      10  Sara Pedersen              OK Alehof                      7   14   10    7    9     23
      11  Agnes Ramle                Sjövalla FK                    8   10   12    8   10     26
      11  Ida Engström               Lerums SOK                    13   13    5  fs     8     26
      13  Isa Sverneborn             Tolered-Utby Ol-klubb               8    8  fs    11     27
      14  Ellen Jingrot              Sävedalens AIK                 9   12   14  es    12     33
      15  Victoria Stålheim          Sävedalens AIK                10   16   13  fs    13     36
      16  Anja Johansson             IF Marin Väst                 15        16    9   15     39
      17  Therese Modig              OK Alehof                     12   15   15        14     41
      18  Julia Lindroos             Göteborg-Majorna OK           14   17             17     48
      19  Emma Lundmark              Frölunda OL                   17   18       fs    16     51
      20  Elin Åkerlund              Frölunda OL                   18   19       fs    18     55
          Emma Garmer                IF Marin Väst                 16                         16
          Cecilia Hermansson         IF Marin Väst                     fs
D13
       1  Rebecka Höglund            Sjövalla FK                    4    2    1    2    5      5
       2  Ylva Fonselius             IF Marin Väst                  5    3    3    1    4      7
       3  Lovisa Nilsson             Lerums SOK                          1    2  es     6      9
       4  Anna Larsson               Sjövalla FK                    7    5    4    4    3     11
       5  Josefine Malmgren          Lerums SOK                     8    8    5    3    8     16
       6  Malin Hall                 Tolered-Utby Ol-klubb          9    4    6        11     19
       6  Astrid Ehlersson           Sjövalla FK                    6    6              7     19
       8  Ylva Berglund              Sävedalens AIK                10              5    9     24
       9  Ebba Carlsson              Sävedalens AIK                     10    8    8   10     26
       9  Emila Carlsson             Tolered-Utby Ol-klubb               7  es     7   12     26
      11  Sara Lund                  IFK Göteborg                        9    9    9          27
      12  Sofia Bertilsson           IK Uven                       11  es     7   10   13     28
          Kristin Edvardsen          Göteborg-Majorna OK            2  es               1      3
          Malin Hermansson           Tolered-Utby Ol-klubb          3  es   es          2      5
          Cecilia Hermansson         IF Marin Väst                                11   14     25
          Josefin Bergagård          Tolered-Utby Ol-klubb          1                          1
          Märta Håkansson            IK Uven                           es          6           6
D12
       1  Hanna Westerberg           IF Marin Väst                  1    1  es     2    2      4
       2  Emma Garmer                IF Marin Väst                     es     1    1    3      5
       3  Louise Perleroth           OK Landehof                    2    9    4    9    1      7
       4  Elin Strandhagen           Göteborg-Majorna OK                 2    3    4    5      9
       4  Julia Olesund              OK Landehof                    3   15    2    5    4      9
       6  Julia Schneider            FK Herkules                    5    7    5    3    7     13
       7  Karin Johansson            FK Herkules                    7    3    8    7          17
       8  Mia Gustafsson             Tolered-Utby Ol-klubb          8    5    7   14    8     20
       9  Matilda Hultman            Sävedalens AIK               fs     4   11    8   14     23
       9  Johanna Blomberg           Göteborg-Majorna OK            6    8  fs          9     23
      11  Hanna Hernius              OK Orinto                          10    9   10    6     25
      12  Johanna Lindström          IK Uven                       21    6   16   11   10     27
      13  Malin Hedberg              Lerums SOK                     4   11   13   18   15     28
      14  Sofia Wide                 FK Herkules                   13   18    6  es    12     31
      15  Susanna Hagman             IK Uven                       11   21   12   12   11     34
      16  Louise Bertilsson          IK Uven                       10   20   21   13   17     40
      17  Linnea Thörnqvist          Frölunda OL                   12   14        19   16     42
      18  Sandra Eliasson            Tolered-Utby Ol-klubb         19   19         6   22     44
      19  Ingrid Wadman              Göteborg-Majorna OK           16  es    14   15          45
      20  Jenny Hultman              IF Marin Väst                 14   17   15   22   21     46
      21  Clara Garmer               IF Marin Väst                 20   13  es   es    18     51
      22  Emelie Malmberg            IK Uven                       15   22   17   21   24     53
      23  Hanna Porsgaard            IK Uven                       18   16  es   es    20     54
      24  Cecilia Johansson          Lerums SOK                    17        19   23   19     55
      25  Matilda Wassgren           IF Marin Väst                      25   10   24   25     59
      26  Sofia Bergagård            Sävedalens AIK               fs    24   20   17          61
      26  Lovisa Ehrencrona          IFK Göteborg                 es    12  es    26   23     61
      28  Elinor Andersson           IK Uven                       22   23  fs    25          70
          Pia Ållenberg              Sävedalens AIK                               20   13     33
          Rebecca Jansson            IK Uven                            26   18  es           44
          Sofia Hanisch              Lerums SOK                     9       es   es            9
          Kajsa Bertilsson           IK Uven                                      16          16
          Gerda Ingelhag             IF Marin Väst                                     26     26
 D10
       1  Madeleine Attfors          Tolered-Utby Ol-klubb          1    1         2    8      4
       2  Linn Wahlstedt             OK Landehof                    2         2    4    1      5
       3  Anna Wallin                Sjövalla FK                   10         1    1    5      7
       4  Elsa Pedersen              OK Alehof                      5         5    3    4     12
       5  Tilda Karlsson             OK Alehof                      7    3    4    9   12     14
       5  Elvira Ramle               Sjövalla FK                    3    4  es     7  es      14
       5  Elin Blick                 OK Alehof                           5    3    6    7     14
       7  Amilia Björklund           Sävedalens AIK                14    7    8    8    2     17
       8  Marianne Wadman            Göteborg-Majorna OK            8    2    9  es   es      19
       9  Hanna Magnusson            FK Herkules                   12    8   17    5   13     25
      10  Fanny Jingrot              Sävedalens AIK                11   10    6        16     27
      11  Emilia Rydén               Lerums SOK                     4        14   10          28
      12  Linnea Mundin              OK Alehof                           9   10   11   10     29
      12  Fanny Fredriksson          Sjövalla FK                    6        13   12   11     29
      14  Johanna Ekedahl            Tolered-Utby Ol-klubb         13   12   11         9     32
      15  Stina Fredriksson          Göteborg-Majorna OK            9   11   16   13          33
      16  Josefin Davallius          Sjövalla FK                        13   12  fs    15     40
      17  Lovisa Bernérus            Sävedalens AIK               fs    14   18   14   17     45
          Filippa Spånér             Sävedalens AIK               es     6    7       es      13
          Klara Åsberg-Ottosson      Sjövalla FK                             15        14     29
          Julia Walentin             Frölunda OL                                        3      3
          Sigrid Ingelhag            IF Marin Väst                                      6      6
          Fanny Hultman              Sävedalens AIK               fs
Inskolning
          Emil Helamb                Frölunda OL                Godk Godk Godk Godk   es       3
          Victor Petersson           Frölunda OL                Godk Godk Godk Godk            3
          David Petersson            Frölunda OL                Godk Godk Godk Godk            3
          Sara Almehed               Frölunda OL                Godk   es Godk Godk Godk       3
          Lina Wallin                Frölunda OL                          Godk Godk Godk       3
          Lovisa Eckermark           Göteborg-Majorna OK        Godk Godk Godk Godk            3
          Agnes Westberg             Göteborg-Majorna OK        Godk Godk Godk                 3
          Olivia Warger              Göteborg-Majorna OK        Godk Godk Godk                 3
          Jesper Söderberg           Göteborg-Majorna OK        Godk Godk Godk Godk            3
          Ella Wallinder             Göteborg-Majorna OK        Godk Godk Godk Godk            3
          Cecilia Jönsson            Göteborg-Majorna OK        Godk           Godk Godk       3
          Filip Leman                Göteborgs SK               Godk Godk Godk Godk Godk       3
          Matilda Söderström         Göteborgs SK               Godk Godk Godk Godk Godk       3
          Kajsa Jungbjer             Göteborgs SK                    Godk Godk      Godk       3
          Felix Garmer               IF Marin Väst              Godk Godk Godk   es Godk       3
          Emma Wittboldtt            IFK Göteborg               Godk      Godk      Godk       3
          Hanna Eriksson             IFK Göteborg                         Godk Godk Godk       3
          Frida Bertilsson           IK Uven                              Godk Godk Godk       3
          Björn Willemark            Kungälvs OK                          Godk Godk Godk       3
          Felix Stenberg             Lerums SOK                 Godk Godk Godk   fs            3
          Erika Perleroth            OK Landehof                Godk Godk Godk Godk Godk       3
          Filip Wadsten              OK Landehof                Godk Godk Godk   es Godk       3
          Johan Magnusson            OK Orinto                            Godk Godk Godk       3
          Clara Wallin               Sjövalla FK                Godk           Godk Godk       3
          Josefine Nylund            Sävedalens AIK             Godk Godk Godk Godk   es       3
          Ellen Granat               Tolered-Utby Ol-klubb      Godk Godk Godk Godk            3
          Adrian Hegedüs             Frölunda OL                Godk      Godk        es       2
          Freja Björnberg            Frölunda OL                     Godk   es Godk            2
          Agnese Kelemendi           Göteborg-Majorna OK        Godk Godk                      2
          Jonathan Bernhed           Göteborg-Majorna OK                  Godk      Godk       2
          Oscar Renberg              Hässle IF                            Godk      Godk       2
          Nils Ingelhag              IF Marin Väst                        Godk      Godk       2
          Elin Djerf                 Sjövalla FK                Godk Godk                      2
          Oskar Lindqvist            Sävedalens AIK                       Godk      Godk       2
          Joakim Ekholm              FK Herkules                               Godk            1
          Simon Landfors             Frölunda OL                     Godk                      1
          Johan Lamm                 Frölunda OL                                    Godk       1
          Maria Tedeman              Frölunda OL                                    Godk       1
          Moa Strömland              Frölunda OL                                    Godk       1
          Vera Öberg                 Frölunda OL                                    Godk       1
          Josefin Bernhed            Göteborg-Majorna OK                  Godk                 1
          Amanda Bäck                Göteborg-Majorna OK                       Godk            1
          Philp Olofsson             IF Marin Väst                        Godk                 1
          Evelina Magnusson          IFK Göteborg                              Godk            1
          Sofia Brosson              IFK Göteborg                              Godk            1
          Rebecca Holm               IFK Göteborg                              Godk            1
          Albin Casparsson           Klubblös                             Godk                 1
          Tove Casparsson            Klubblös                             Godk                 1
          Filip Zachrisson           Klubblös                                       Godk       1
          Oscar Arfvidsson           Kungälvs OK                               Godk            1
          Jesper Jansson             Kungälvs OK                                    Godk       1
          Samuel Horgby              Lerums SOK                 Godk                           1
          Filip Stenberg             Lerums SOK                 Godk                           1
          Ida Mara                   Lerums SOK                                Godk   es       1
          Emelia Mara                Lerums SOK                                  fs Godk       1
          Anders Magnusson           OK Landehof                          Godk                 1
          Sara Magnusson             OK Landehof                          Godk                 1
          Tobias Karlsson            OK Landehof                                    Godk       1
          Elin Classon               OK Orinto                            Godk                 1
          Elin Wahlgren              Sjövalla FK                          Godk                 1
          Lisen Kymmer               Tolered-Utby Ol-klubb                Godk                 1
          Sven Magnusson             Tolered-Utby Ol-klubb                Godk                 1
          Emma Havner                Kungälvs OK                  es   es                      0
          Joel Åsberg Ottosson       Sjövalla FK                            fs                 0
          Agnes Granberg             Sävedalens AIK                    fs                      0
                                                                                               0
                                                                                               0
U4
       1  Alicia Helgesson           Lerums SOK                     2         1    1    9      4
       2  Johan Thyr                 IFK Göteborg                        2    2    5    3      7
       3  Carl Andersson             IFK Göteborg                        1  fs     2    5      8
       3  Hanna Jansson              Lerums SOK                     3  es          4    1      8
       5  Viktor Ingemansson         Tolered-Utby Ol-klubb          6    3    4    7    8     13
       6  Elin Jansson               Lerums SOK                     4  es     3  es     7     14
       7  Annelie Håkansson          Lerums SOK                     5  fs     5    6          16
          Jonathan Alvebratt         Lerums SOK                     1            fs     2      3
          Joakim Cooper-Svensson     Lerums SOK                                    3    4      7
          Mattias Svensson           Kungälvs OK                                        6      6
U3
       1  Johanna Åkerström          FK Herkules                    6    3    7    1    3      7
       2  Marcus Svalsjö             OK Landehof                    4  es    12    3    1      8
       3  Kajsa Gustafsson           Sävedalens AIK                           1    2    7     10
       4  Gustav Andersson           FK Herkules                         5    2    4   10     11
       5  Henrik Svennerberg         Lerums SOK                     3    4    5    5          12
       5  Sebastian Poka             Tolered-Utby Ol-klubb         12    2    6    7    4     12
       5  Anton Ledelius             IK Uven                        2   11    4  fs     6     12
       7  Jenny Janslätt-Axelsson    Tolered-Utby Ol-klubb          5    6    3    9          14
       8  David Cerwall              Tolered-Utby Ol-klubb         11    1   13   10    5     16
       9  Martin Hansen              OK Landehof                    7    9   20   12    2     18
      10  Kajsa Bertilsson           IK Uven                        9   10    9               28
      11  Mattias Svensson           Kungälvs OK                   10    8   11               29
      12  Karin Magnusson            Tolered-Utby Ol-klubb                    8   15    9     32
      13  Oskar Havner               Kungälvs OK                  fs    14   15    8   20     37
      14  David Ljungqvist           IK Uven                       13  es   fs    14   17     44
      15  Leo Pettersson             Lerums SOK                    14   15   18   17          46
      16  Malin Hansson-Reuter       Kungälvs OK                   16   19   24   23   18     53
      17  Caroline Mundin            OK Alehof                               17   20   16     53
      18  Linnea Kristensson         Kungälvs OK                   16   18   23   22          56
      19  Hanna Carlsson             Tolered-Utby Ol-klubb                   19   24   21     64
          Sofia Rosvall              Lerums SOK                         12         6  es      18
          Magnus Pettersson          IK Stern                               es    11   13     24
          Sebastian Hegedüs          Frölunda OL                             14        11     25
          Linnea Hermansson          Tolered-Utby Ol-klubb              13        18          31
          Frida Abrahamsson          Tolered-Utby Ol-klubb                   16   16          32
          Jesper Alleborg            OK Landehof                             21  es    12     33
          Maria Poka                 Tolered-Utby Ol-klubb                        19   15     34
          Emma-Karin Valdemarsson    Sjövalla FK                        16             22     38
          Alice Öberg                Sjövalla FK                        16             23     39
          Kristoffer Andreasson      Kungälvs OK                       es   es    25   14     39
          Alexandra Norén Eilerts    Tolered-Utby Ol-klubb                        21   19     40
          Carl Andersson             IFK Göteborg                   1                          1
          Frida Strandberg           Sävedalens AIK                      7                     7
          Oskar Sjösten              Lerums SOK                     8                          8
          Viktor Hoffman             FK Herkules                            es          8      8
          Joel Vigren                Sävedalens AIK                          10               10
          Anna Ingvarsson            Tolered-Utby Ol-klubb                  es    13          13
          Matias Rydström            Lerums SOK                    15                         15
          Hanna Vigren               Sävedalens AIK                          22               22
          Ingela Kloo                FK Herkules                            es   es
HU2
       1  Tobias Ahlqvist            IF Marin Väst                fs     7    1    1    2      4
       2  Erik Lilja                 IK Uven                        1    3  es   es     1      5
       3  Christian Johansson        Göteborg-Majorna OK           10    5    9    4   12     18
       4  Martin Strandhagen         Göteborg-Majorna OK                 9   10    3    7     19
       5  Tobias Olsson              Kungälvs OK                   14    1   12    9          22
       6  Ludwig Wenklo              Kungälvs OK                        13    3   10   10     23
       7  Anton Blom                 IK Uven                       13   27    7    7   11     25
       8  Henric Andreasson          Sjövalla FK                             16    2    9     27
       9  Daniel Tuvskog             OK Alehof                      9  es     6   15   16     30
      10  Christoffer Wall           OK Landehof                   11   18    2  es   es      31
      11  Torsten Kymmer             Tolered-Utby Ol-klubb              16  es    13    4     33
      12  Viktor Selander            Tolered-Utby Ol-klubb              17  es    12    5     34
      13  Tim Dekker                 IK Uven                       18   23  es     4   14     36
      14  Rickard Pettersson         Lerums SOK                     7  fs    20   17          44
      15  Erik Ranmalm               OK Alehof                     21  es    19   22    6     46
      15  Emil Andersson             OK Alehof                          24   11   14   21     46
      17  Sebastian Knutsson         Kungälvs OK                  fs    19   15  fs    20     54
      18  Hampus Hallin              IK Uven                       17   21   22        22     60
      19  Björn Samsoie              Kungälvs OK                             14   20   27     61
      20  Mårten Hansson-Reuter      Kungälvs OK                   20   30   18   24   26     62
      20  Robin Lennqvist            FK Herkules                   16   28        18          62
      22  Daniel Zachrisson          Kungälvs OK                             17   21   25     63
      23  Alexander Stämby           Kungälvs OK                        22        19   24     65
          Jakob Holmberg             Kungälvs OK                         1              3      4
          Gustav Andersson           FK Herkules                    4    4                     8
          Karl Malmborg              IFK Göteborg                             4    6          10
          Pontus Hermansson          Tolered-Utby Ol-klubb          5    6  es        es      11
          Robin Jungver              OK Landehof                              5    8          13
          Per Mellbin                Frölunda OL                    2   14            es      16
          Magnus Pettersson          IK Stern                       6   11                    17
          Jonatan Lundmark           Tolered-Utby Ol-klubb                    8   11          19
          Niklas Brazeé              IK Uven                        8   15            es      23
          Patrik Lindqvist           Frölunda OL                                  16    8     24
          Joel Vigren                Sävedalens AIK                     10             15     25
          Johan Wendel               FK Herkules                             13  es    19     32
          Sebastian Stämby           Kungälvs OK                       es         25   18     43
          Jonatan Hallberg           IK Uven                       15   29       es           44
          Mattias Kloo               FK Herkules                             21   23  es      44
          Alexander Jansson          FK Herkules                   19   26            es      45
          Albin Thunberg             OK Alehof                      3                          3
          Emil Rostedt               Kungälvs OK                         8            es       8
          Sebastian Hegedüs          Frölunda OL                   12                         12
          Jesper Alleborg            OK Landehof                        12                    12
          Oscar Andreasson           IK Stern                                          13     13
          Simon Eimersson            Sjövalla FK                                 es    17     17
          Viktor Hoffman             FK Herkules                        20                    20
          Richard Andreasson         Sjövalla FK                            fs   fs    23     23
          Albin Petren               Kungälvs OK                  es    25                    25
          Daniel Vedin               Frölunda OL                  es
          Erik Johansson             FK Herkules                  es
          Stefan Siponma             Kungälvs OK                  es
          Sven Hellsten              FK Herkules                  es   es
          Sam Leissner               Frölunda OL                                      es
DU2
       1  Hanna Helamb               Frölunda OL                    1    1    1    2    1      3
       2  Emma Almehed               Frölunda OL                   13    7    2    4    2      8
       3  Anna Willemark             Kungälvs OK                              4    3    3     10
       4  Klara Hemlin               IK Uven                        9    3   12    6    7     16
       5  Eleonor Poka               Tolered-Utby Ol-klubb          3    8   13   11    6     17
       6  Maria Poka                 Tolered-Utby Ol-klubb         11    6    8               25
       6  Mina Coxner                Lerums SOK                              20    1    4     25
       8  Johanna Rempling           Sjövalla FK                   25   13    9    5   14     27
       9  Jessica Svalsjö            OK Landehof                    8    5  fs    17  es      30
      10  Erika Engberg              Tolered-Utby Ol-klubb         20         3        10     33
      11  Helena Hedberg             Lerums SOK                    19   12   26   12   12     36
      12  Johanna Nylund             Sävedalens AIK                     15    7   15   16     37
      13  Malin Lundkvist            OK Alehof                     15   17   35   14    9     38
      14  Julia Walentin             Frölunda OL                   24    2   15  fs           41
      15  Karolina Arvidsson         OK Alehof                     15   17   33   13   15     43
      16  Anja Ohrankämmen           Sävedalens AIK                21   14         9          44
      17  Hanna Vigren               Sävedalens AIK                     16        10   19     45
      18  Elin Wallin                Frölunda OL                        22   17    8  fs      47
      18  Elsa Borgelsson            Göteborg-Majorna OK           14   10   23               47
      18  Erika Lindqvist            Sävedalens AIK                23   20   16        11     47
      20  Sanna Carlshede            IK Uven                       12  es    37   18   18     48
      21  Sandra Larsson             FK Herkules                    2   21             27     50
      22  Rebecca Gellerman          Lerums SOK                    10   23             21     54
      23  Emelie Ekholm              FK Herkules                         4   38   16  fs      58
      24  Lina Magnusson             Tolered-Utby Ol-klubb                   18   22   22     62
      25  Malin Petren               Kungälvs OK                  es    28   24   19          71
      26  Ebba Persson               FK Herkules                   18   29   25               72
      26  Lisa Hüls                  IK Stern                           27   28   21   24     72
      28  Maria Johansson            FK Herkules                   26   24        23          73
      29  Astrid Olivefors           IF Marin Väst                           30   20   25     75
      30  Angelica Arvidsson         OK Alehof                          32   31   24   26     81
      30  Hanna Lundkvist            OK Alehof                     28   33        24   29     81
          Amanda Wikström            Kungälvs OK                              6  es     8     14
          Malin Andersson            Sjövalla FK                              5        20     25
          Rebecka Jungver            OK Landehof                             14  es    17     31
          Hanna Rydén                Sjövalla FK                  es         19  fs    13     32
          Cecilia Smedbro            FK Herkules                   15   26                    41
          Alexandra Norén Eilerts    Tolered-Utby Ol-klubb              19   27               46
          Fanny Hultman              Sävedalens AIK                     30   21  es   es      51
          Frida Edstam               FK Herkules                   27   25                    52
          Johanna Ljung              Sjövalla FK                             29        23     52
          Sara Valdemarsson          Sjövalla FK                             34        28     62
          Sofia Kummel               FK Herkules                        31   32               63
          Sofia Rosvall              Lerums SOK                     4                          4
          Anna Ingvarsson            Tolered-Utby Ol-klubb          5                          5
          Julia Samuelsson           FK Herkules                                        5      5
          Frida Abrahamsson          Tolered-Utby Ol-klubb          6                          6
          Frida Arvidsson            FK Herkules                                   7           7
          Linnea Hermansson          Tolered-Utby Ol-klubb          7                          7
          Caroline Mundin            OK Alehof                           9                     9
          Gerda Ingelhag             IF Marin Väst                           10               10
          Sigrid Ingelhag            IF Marin Väst                           10               10
          Kajsa Carlsson             FK Herkules                        11  es                11
          Hanna Carlsson             Tolered-Utby Ol-klubb         22                         22
          Linnea Wahlgren            Sjövalla FK                             22               22
          Sanna Gleisner             Sjövalla FK                             36  fs           36
          Linn Öström                Frölunda OL                                 fs
          Beatrice Birgersson        Kinnaströms SK                                 (14)
HU1
       1  Pelle Rundström            OK Landehof                    2    4   10    2    2      6
       1  Robin Jungver              OK Landehof                    1    1              4      6
       3  Johan Höglund              FK Herkules                    3    2    3    3    6      8
       3  Carl Lindau                Tolered-Utby Ol-klubb          4  es     1   26    3      8
       5  Petter Jonasson            Göteborg-Majorna OK                      4    5    1     10
       6  Patrik Lindqvist           Frölunda OL                    8    3    2               13
       7  Markus Klang               Tolered-Utby Ol-klubb          6    7    5   12    5     16
       8  Kalle Johansson            OK Landehof                    5    8    7    7    7     19
       9  Anton Molin                IK Stern                       6   12    8    6  es      20
      10  Gustaf Sparrevik           Lerums SOK                    19   10    6         9     25
      11  Arvid Björklund            Sävedalens AIK                29   17   11    9    8     28
      11  Daniel Vedin               Frölunda OL                              9    4   15     28
      13  Fredrik Ekeland            IK Stern                       9   11   12   10   14     30
      14  Marcus Söderström          Göteborgs SK                  13   14   16    8   25     35
      15  Johan Eikeland             Lerums SOK                    18       es    11   10     39
      16  Jonas Thunberg             OK Alehof                     30   15   31   17   11     43
      17  Fredrik Malmberg           IK Uven                       11  es    18   20   16     45
      18  Henrik Wassenius           Kungälvs OK                   20    5             21     46
      19  Christoffer Wik            IK Stern                      17   18   23   21   13     48
      20  Filip Stenberg             Lerums SOK                         22   13   15          50
      21  David Anjou                OK Alehof                     15        22   16          53
      22  Jacob Thomas               Lerums SOK                    33   13   21        20     54
      22  Martin Wassenius           Kungälvs OK                   11    9             34     54
      24  Alex Teow                  Frölunda OL                   16  es    28   19   24     59
      25  Johannes Olsson            OK Alehof                     31   15   31        17     63
      26  Marcus Vogel               FK Herkules                   27    6   34        32     65
      27  Axel Löfgren               IK Stern                     es    28   15   23   28     66
      28  Jesper Wahlstedt           OK Landehof                   26        17   25   26     68
      28  Rikard Lindblad            OK Alehof                     34   21   14   33   33     68
      30  Erik Lindberg              Kungälvs OK                   25   19             27     71
      31  Jonathan Stämby            Kungälvs OK                        32        22   19     73
      32  Pontus Jansson             Kungälvs OK                   24   27             23     74
      33  Oscar Andersson            IK Uven                       21  es    26   28   30     75
      33  Karl Rydén                 Sjövalla FK                             30   27   18     75
      35  Anton Lindqvist            Frölunda OL                   22        25   29   29     76
      36  Sakarias Arvidsson         OK Alehof                     32   31   29   35   31     91
      37  Leo Eriksson               Frölunda OL                             27   31   35     93
      38  Scott Powell               Sävedalens AIK                35   30   33        36     98
          Andreas Öhman              IK Stern                                     14   12     26
          Johan Wendel               FK Herkules                   10   23                    33
          Antoine Isaksson           Frölunda OL                       es   es    18   22     40
          Sam Leissner               Frölunda OL                             20   24          44
          Björn Samsoie              Kungälvs OK                   23   26                    49
          Gustav Sjösten             Lerums SOK                         24        30          54
          Adrian Valladi             Tolered-Utby Ol-klubb              19        36          55
          Viktor Valladi             Tolered-Utby Ol-klubb              25        34          59
          Simon Anjou                OK Alehof                     28       fs    32          60
          Oscar Andreasson           IK Stern                                      1           1
          Simon Landfors             Frölunda OL                                  13  es      13
          Ludwig Wenklo              Kungälvs OK                   14                         14
          Magnus Trouve Raa          Lerums SOK                              19               19
          Viktor Lindberg            Kungälvs OK                             24               24
          Daniel Zachrisson          Kungälvs OK                        29                    29
          Johnny Truong              Frölunda OL                  es
          Shoa Yukhana               Frölunda OL                  es
          Victor Petersson           Frölunda OL                                      es
DU1
       1  Jasmine Jönestrand         Göteborg-Majorna OK            1    2    1   12    1      3
       2  Linn Öström                Frölunda OL                    5    4    3         2      9
       3  Malin Svensson             OK Landehof                    4    5         2          11
       4  Amanda Claesson            Sävedalens AIK                      3    2   10    8     13
       5  Lovisa Leman               Göteborgs SK                   8   14    4    6    4     14
       5  Malin Kymmer               Tolered-Utby Ol-klubb               9    8    3    3     14
       7  Kiki Kelemendi             Göteborg-Majorna OK           13    7    6   20    9     22
       8  Molly Rundström            OK Landehof                   14   19    5   17    5     24
       8  Sara Rydén                 Lerums SOK                    11         9    4          24
      10  Frida Arvidsson            FK Herkules                   16   29    7         6     29
      11  Emma Lindau                Tolered-Utby Ol-klubb         15    9   16   11   14     34
      12  Matilda Banck              Tolered-Utby Ol-klubb              12   10   19   13     35
      13  Frida Eliasson             Tolered-Utby Ol-klubb          7   21         8          36
      13  Josefin Olsson             Kungälvs OK                    6  es    22   12   18     36
      15  Maria Emanuelsson          Kungälvs OK                   22   18   11   14   12     37
      16  Paula Jungbjer             Göteborgs SK                       16   15        10     41
      17  Sofia Andreasson           Kungälvs OK                   21   17   12   14  es      43
      18  Hanna Ekholm               FK Herkules                   19  fs    31   21    7     47
      19  Stina Gustafsson           Tolered-Utby Ol-klubb         20   25   13   16   27     49
      20  Sara Havner                Kungälvs OK                   32  es    20   18   16     54
      21  Minda Langmoen             Kungälvs OK                   23   11        23          57
      22  Erica Nordefjäll           IK Stern                     es    28   18   26   15     59
      23  Sofia Lindblad             OK Alehof                     27   27   17   33   17     61
      24  Åsa Svensson               Kungälvs OK                   36   23   19        21     63
      25  Sofia Helmertz             FK Herkules                   27   32   21   23   24     68
      26  Karin Ekholm               FK Herkules                   26  fs         22   28     76
      27  Fanny Nordlund             Kungälvs OK                   29  es         27   23     79
      28  Sofia Johansson            OK Alehof                    fs    26   28   29   29     83
      29  Linnéa Jansson             Lerums SOK                    35  es    23   30  es      88
      30  Viktoria Saxin             Tolered-Utby Ol-klubb         31   34   25               90
      31  Gabriella Anjou            OK Alehof                     30        29   32          91
      32  Fannie Henriksson          IK Uven                            33   32   34  es      99
          Julia Samuelsson           FK Herkules                         8         5          13
          Rebecka Jungver            OK Landehof                    9   13                    22
          Ebba Persson               FK Herkules                                   9   19     28
          Malin Almgren              IK Stern                     es    15  es   es    22     37
          Lydia Rostedt              Kungälvs OK                   18   24            es      42
          Lisa Carlsson              Tolered-Utby Ol-klubb              20  es         25     45
          Malin Ljung                Sjövalla FK                             25        20     45
          Agnes Hoffman              FK Herkules                   17   30            es      47
          Matilda Asp                Kungälvs OK                   24  es         25          49
          Agnese Kelemendi           Göteborg-Majorna OK                     26   31  es      57
          Amalia Setterstig          Göteborgs SK                      es    30   28          58
          Stina Gustafsson           Sävedalens AIK                                1           1
          Susanne Rosenlind          OK Orinto                           1                     1
          Johanna Nylund             Sävedalens AIK                 2                          2
          Kajsa Carlsson             FK Herkules                    3                          3
          Erika Engberg              Tolered-Utby Ol-klubb               6                     6
          Sara Landfors              Frölunda OL                                   7  es       7
          Emelie Ekholm              FK Herkules                   10                         10
          Cecilia Smedbro            FK Herkules                                       11     11
          Amanda Thorén              Kungälvs OK                   12  es                     12
          Inez Eriksson              Kungälvs OK                             14               14
          Elin Samuelsson            FK Herkules                        22                    22
          Frida Eriksson             Kungälvs OK                             24               24
          Rebecka Asp                IK Uven                       25                         25
          Lina Alleborg              OK Landehof                                       26     26
          Alma Pettersson-Palm       Lerums SOK                         31                    31
          Sanna Gleisner             Sjövalla FK                   33                         33
          Angelica Arvidsson         OK Alehof                     34                         34
          Aina Casselbrant           IK Stern                     es   es
          Alma Eimer                 Kungälvs OK                  es   es
          Charlotte Melander         IK Stern                     es   es
          Frida Hansson              IK Stern                     es   es
          Jenny Brandell             FK Herkules                  es