Hallands 3-dagars 2009, Resultatlista

Etapp 1, 2009-07-10

D102260 meter28 anmälda
1Ida ØbroTisvilde Hegn OK17:39
2Emelie KarlssonOK Landehof19:15
3Elvira JohanssonFK Friskus Varberg22:12
4Linn HimmelmannSjövalla FK22:26
5Emma JohnssonOK Tor23:48
6Elin HagrydhVänersborgs SK24:15
7Tove PetterssonOK Roxen24:22
8Hanna BoquistIK Uven24:25
9Emma S JohanssonLinköpings OK24:44
10Emelie SvenssonIF Rigor26:12
11Klara AnderssonHärlövs IF26:31
12Amanda CarlssonIK Trenne Ullared26:40
13Lina ErdeliusIF Rigor27:29
14Anna NordholmSävedalens AIK29:04
15Nora ForslundOK Kolmården29:23
16Johanna RundqvistOK Nackhe30:30
17Malin LarssonOK Nackhe30:55
18Irmalinn NilssonHärlövs IF31:29
19Sara BrinchHelsingør Ski- & Orienteringsklub31:45
20Emma NordbergGällstadbygdens SOK32:44
21Sofia KlassonHestra IF33:10
22Astrid KirkegaardTisvilde Hegn OK39:50
23Emma FranzénLidköpings VSK44:46
24Selma MoqvistLerums SOK48:15
25Stina SjölinIK Uven50:10
26Klara WallinderGöteborg/Majorna OK51:01
27Jonna LundbäckJärfälla OK100:20
Laura Lindbjerg SkovbækOK-østEj start
D122240 meter48 anmälda
1Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna17:07
2Elisabeth AronssonBredaryds SOK17:26
3Line CederbergVänersborgs SK17:29
4Elin PetterssonSjövalla FK17:52
5Vilma BlennowFalköpings AIK OK18:01
6Agnes SpånérSävedalens AIK19:05
7Svea HagrydhVänersborgs SK19:44
8Amelia SkalbergBredaryds SOK21:09
9Johanna HagströmFalköpings AIK OK21:17
10Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna21:29
11Frida JohanssonLinköpings OK21:40
12Moa HanssonBredaryds SOK21:51
13Matilda HerngrenIF Hagen21:57
14Hanna KarlssonMarkbygdens OK22:48
15Sara KindlundOK Tranan23:10
16Emma AnderssonIK Dran23:11
17Luiza DarLänna IF23:28
18Ella WallinderGöteborg/Majorna OK23:59
19Sarah PerssonOK Denseln24:12
20Lina PålssonKungälvs OK24:27
21Helena HagströmFalkenbergs OK24:33
22Lovisa LindqvistOK Njudung25:11
23Emma HimmelmannSjövalla FK25:44
24Hilda SvenssonNässjö OK26:27
25Lisa JohanssonOK Tranan26:52
26Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna26:53
27Emma NilssonOK Tranan27:16
28Sofia JosefssonRydboholms SK27:20
29Hanna JohanssonFK Friskus Varberg27:47
30Klara AnderssonIK Dran27:53
31Felicia CarlssonIK Trenne Ullared27:56
32Emelie UddMarkbygdens OK28:32
33Sara AlmehedFrölunda OL29:52
34Emelie RoosOK Landehof30:38
35Myrra CarlssonOK Orion31:23
36Linnea KjellssonFalkenbergs OK31:37
37Emma PetterssonOK Roxen34:09
38Sara JosefssonRydboholms SK34:49
39Caroline BarkLinköpings OK37:48
40Felicia LindebladTrollhättans SOK37:50
41Linnea LarssonUlricehamns OK43:48
42Celicia JohanssonFK Friskus Varberg43:50
43Frida LindblomIK Dran47:04
44Julia MajlövOK Nackhe48:37
Lina SundqvistOK TrananEj godk.
Olivia NymanVänersborgs SKEj godk.
Linnea BerglinOK DackeEj start
Lovisa JohanssonIK DranEj start
D142730 meter53 anmälda
1Sara HagströmFalköpings AIK OK21:57
2Ellen JohnssonOK Nackhe23:21
3Felicia StuhlhoferOK Landehof24:33
4Elin ClassonOK Orinto25:17
5Matilda MartinssonFalkenbergs OK25:30
6Amanda BlennowFalköpings AIK OK25:33
7Jessica NilssonOK Torfinn26:23
8Moa SvenssonNässjö OK27:04
9Simone WraaTisvilde Hegn OK27:28
10Louise LundgrenVärend GN OL28:31
11Klara PålssonKungälvs OK28:42
12Ulrika TofteredIF Rigor28:48
13Nina HallorOK Tisaren29:05
14Clara MannfolkUlricehamns OK29:22
15Erica PetterssonSjövalla FK30:02
16Danielle FröstadKungälvs OK30:36
17Minda LangmoenKungälvs OK30:37
18Ellinor ÅhmanBredareds IF31:26
19Hanna DjerfLerums SOK32:30
20Tilda KarlssonOK Alehof32:35
21Åsa RambergHallstahammars OK33:07
22Moa PetterssonOK Dacke34:24
23Ylva MattssonTolered-Utby Ol-klubb34:29
24Marica AnderssonLunds OK34:54
25Elin BerglinOK Dacke34:59
26Moa GustavssonUddevalla OK35:28
27Petra GunnarsdotterTenhults SOK36:28
28Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK37:10
29Sofia JohanssonOK Nackhe37:12
30Malin ReichenbergIdefjordens SK37:24
31Linnea BergstrandKungälvs OK39:02
Linnea HerngrenIF Hagen39:02
33Amalie WraaTisvilde Hegn OK39:23
34Cecilia BomanLustens OK39:26
35Louise MorlonOK Eken39:41
36Jenny HolménHylte OK40:31
37Amanda EkmanFK Friskus Varberg41:54
38Emma AnderssonOK Gynge42:21
39Jennifer HallelSjövalla FK42:28
40Sofia LundbergIstrums SK42:51
41Sabina RavnellGudhems IF46:22
42Lisa JohanssonFK Friskus Varberg46:31
43Amanda Johansson BeckmanOK Nackhe47:26
44Julia LadefogedFalkenbergs OK48:25
45Anna GerdleHalmstad OK48:31
46Anna AnderssonIK Dran48:56
47Emma KihlbergHalmstad OK51:24
48Elin KjellssonFalkenbergs OK53:35
49Johanna PerssonFK Herkules57:17
50Johanna EklundAvesta OK68:58
51Sofia HelmertzFK Herkules85:39
52Ida NordbergGällstadbygdens SOK86:59
Louise BergströmNyköpings OKEj start
D163020 meter52 anmälda
1Thalia BertschingerNachwuchskader Bern-Solothurn25:04
2Elin SvenssonNässjö OK25:16
3Josefin AnderssonMarkbygdens OK25:48
4Linnea GustavssonUddevalla OK27:26
5Johanna SkogumMarkbygdens OK28:18
6Marion AebiNachwuchskader Bern-Solothurn28:19
7Amanda HanssonBredaryds SOK28:43
8Johanna LarssonKöping-Kolsva OK28:47
9Matilda StenssonHelsingborgs SOK29:10
10Hanna HellsingLindebygdens OK29:20
11Karin ElofssonFjärås AIK29:53
12Martina KarlssonNorbergs OK30:08
13Anna ÅhlinHelsingborgs SOK30:14
Madeleine AhlströmVästerås SOK30:14
15Lovisa MannfolkUlricehamns OK30:39
16Nathalie RyghMariestads FK31:10
17Anaïs CattinNachwuchskader Bern-Solothurn32:09
18Liliane HauswirthNachwuchskader Bern-Solothurn32:14
19Martina JohanssonBredareds IF33:16
Maja AnderssonOK Dacke33:16
21Ellen ReinhardNachwuchskader Bern-Solothurn33:35
22Frida BjörklundSjövalla FK33:37
23Sara IvarssonOK Kullingshof33:42
24Madeleine AttforsSävedalens AIK33:50
25Fabienne WengerNachwuchskader Bern-Solothurn34:05
26Sandra BomanLustens OK34:17
27Martina RuchNachwuchskader Bern-Solothurn35:02
28Amanda JacobssonDegerfors OK35:34
Hanna WadstenOK Landehof35:34
30Elin SundqvistOK Tranan35:39
31Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK36:18
32Kajsa SpetzUlricehamns OK36:27
33Louise NordahlHjärnarps GH OL36:48
34Salome WeberNachwuchskader Bern-Solothurn37:02
35Johanna HenrikssonFalkenbergs OK37:42
36Jessica LevinOK Tyr39:48
37Sara AbrahamssonFK Herkules39:58
38Linnea EkmanFK Friskus Varberg40:05
39Emma AlmehedFrölunda OL40:17
40Elin AnderssonIK Dran40:42
41Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OK40:55
42Lina JosefssonRydboholms SK41:02
43Sara AnderssonNorbergs OK43:32
44Amanda JohanssonHalmstad OK44:02
Linnea ForsIF Rigor44:02
46Erica AnderssonLunds OK44:55
47Fanny MajlövOK Nackhe48:18
48Lisa ErikssonHylte OK49:24
49Emilie MorlonOK Eken50:49
50Maria GerdleHalmstad OK54:59
51Malin AllanssonIF Rigor68:06
Sabina HedlundKöping-Kolsva OKEj godk.
D183070 meter30 anmälda
1Viktoria ErnstssonFK Göingarna26:13
2Sanna LinseforsLunds OK26:41
3Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan26:51
4Amanda LeoBredaryds SOK28:22
5Anna BredfeltLunds OK28:28
6Katja Gygax Nachwuchskader Bern-Solothurn28:58
7Julia LauriOK Tisaren29:10
8Malin AnderssonOK Nolaskogsarna29:30
9Pernilla PeterssonBurseryds IF30:07
10Kristin SchybergFjärås AIK31:40
11Rebecca BejbomUddevalla OK32:34
12Linnea HolmqvistHagaby GoIF32:48
13Ellinor KarlssonIK Hakarpspojkarna33:07
14Malin HedbergLerums SOK34:50
15Carolina MikaelsdotterVästerås SOK35:02
16Esther MühlethalerNachwuchskader Bern-Solothurn35:05
17Elin ThuressonBurseryds IF35:55
18Dominique BucherNachwuchskader Bern-Solothurn36:47
19Linn SöderströmOskarströms OK36:59
20Anna RosenbergLillomarka37:10
21Julia EngströmTolered-Utby Ol-klubb37:14
22Elin SchybergFjärås AIK39:12
23Lisa ReichenbergIdefjordens SK40:04
24Malin KihlbergHalmstad OK40:15
25Camilla NilssonOK Torfinn41:23
26Sara KarlssonOK Skogsstjärnan44:32
27Linda JohanssonOK Löftan45:31
28Sandra EliassonTolered-Utby Ol-klubb57:09
Maja PetterssonOK DackeEj godk.
Julia BergströmNyköpings OKEj start
D203160 meter6 anmälda
1Josefin BertilssonFK Herkules31:19
2Camilla BergmannAllerød OK 32:39
3Inge S KnudsenFaaborg OK32:49
4Malin SettergrenOskarströms OK34:40
5Vera KalbermattenNachwuchskader Bern-Solothurn38:51
6Carolina KarlssonOK Njudung40:27
D213210 meter35 anmälda
1Johanna SundströmHestra IF26:38
2Christine FriedrichNachwuchskader Bern-Solothurn28:07
3Sandra WassbladUddevalla OK28:11
4Lotta NilssonOK Alehof28:20
5Elin HamreforsOK Landehof28:22
6Katrin SöderbergSöders SOL Tyresö28:52
7Pernille BrunstedtSpring Cup OK30:02
8Hanna ArnellMarkbygdens OK30:09
9Agnes SvenssonSävedalens AIK30:29
10Lina SamorSävedalens AIK30:39
11Malin RiisÖrkelljunga FK30:59
12Josefin A. HanningOK Löftan31:34
Lisa AhnoffGöteborg/Majorna OK31:34
14Rikke Nygaard Monrad Spring Cup OK31:45
15Ylva SunessonOK Alehof32:24
16Lena MaxFrölunda OL33:37
17Linda AxelssonIK Uven34:08
18Katarina EnbomVänersborgs SK34:48
19Emma FaxénVäxjö OK35:03
20Frida PalmFK Boken35:04
21Sofia ThorssonIFK Lidingös Skid o OK35:16
22Emma SigvardssonFK Friskus Varberg35:55
23Julia TorstenssonOK Landehof37:11
24Maria SvenssonMarkbygdens OK37:31
25Rikke Ellekilde Kofoed LarsenSpring Cup OK37:33
26Anneli WihlborgOK Gynge38:05
27Linda RanbroMalmö OK38:38
28Jessica BlomqvistDegerfors OK40:38
29Anna JohannessonGöteborg/Majorna OK40:46
30Anna SäfstenFK Herkules41:18
31Jenny JohanssonOK Alehof43:10
32Sandra AxelssonVänersborgs SK46:14
Yvonne FjordsideSävedalens AIKEj start
Ingela RoosVästerås SOKEj start
Kristin BomanVänersborgs SKEj start
D21 LÅNG3590 meter32 anmälda
1Anna SegerssonOK 64 Torpa29:46
2Johanna BerggrenSävedalens AIK29:57
3Emma AnderssonSävedalens AIK30:04
4Annika ÖstmanSävedalens AIK30:16
5Lina StrandGöteborg/Majorna OK30:27
6Lotta SaetreOK Landehof31:53
7Elin BjörkmanTäby OK32:21
8Jennie AnderssonSävedalens AIK32:47
9Linda NordinUlricehamns OK33:01
10Franziska WollebOK Tyr33:24
11Jennifer GullOK Vilse 8733:43
12Frida BakkmanSOK Viljan34:07
13Pernilla NilssonHalmstad OK34:27
14Bodil HalvarssonGöteborg/Majorna OK34:36
15Emelie SvalinVänersborgs SK35:13
16Sofi ThorsellVästerås SOK35:34
17Katarina GalleJärfälla OK36:01
18Lisa PetterssonOK Dacke36:15
19Frida NeroGöteborg/Majorna OK36:41
20Ylva GunnarsdotterTenhults SOK37:38
21Helena AnderssonFK Friskus Varberg38:37
22Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK39:29
23Jannie HagårdRävetofta OK39:44
24Jana KnapováFK Friskus Varberg39:56
25Karin HolmDalaportens OL40:29
26Anna OlssonLunds OK40:46
27Pernilla OlssonSkåneslättens OL41:22
28Sofia AnderssonCentrum OK41:43
29Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK43:20
30Therese BarjeJönköpings OK44:13
31Maria ThelinJönköpings OK47:48
Laila B HöglundFK HerkulesEj start
D21 MOTION3230 meter5 anmälda
1Malin AnderssonUlricehamns OK39:17
2Maria EdvallIK Stern46:14
3Malin LjunggrenMarkbygdens OK46:50
4Lisa LönngrenOK Löftan52:02
5Louise JanssonStenungsunds OK91:59
D353160 meter27 anmälda
1Ulrika HermanssonOK Orion25:11
2Susanne AnderssonHärlövs IF25:26
3Ulrika KindlundOK Tranan25:49
4Tenna LandspergTisvilde Hegn OK26:12
5Annika JohanssonOK Tranan26:38
6Karin NobornIFK Göteborg26:54
7Åsa NordbergGöteborg/Majorna OK27:31
Pia JohanssonOK Landehof27:31
9Maria PerssonOK Orion27:42
10Camilla BrorssonTockarps IK27:50
11Daniela RichardssonOK Landehof28:20
12Veronica AdolfssonAnderstorps OK28:42
13Inger CederbergVänersborgs SK30:24
14Cecilia HedstigVäxjö OK31:09
15Helena KumlinVäxjö OK32:16
16Annika LundströmSundbybergs IK32:47
17Ulrika JohanssonOK Landehof32:55
18Malin TengströmFrämmestads IK33:09
19Pernilla HedinFK Herkules36:00
20Maria LingJönköpings OK36:35
21Cecilia JohnssonOK Tor37:25
22Marie-Louise PerssonFK Herkules38:24
23Anna BringleUlricehamns OK38:52
24Christina SüdhoffSävedalens AIK39:18
25Christina OlssonSkåneslättens OL41:13
26Karin NorlanderFK Åsen42:48
27Anna-Karin SärénHestra IF52:13
D35 MOTION3090 meter33 anmälda
1Malin PeterssonOK Denseln31:35
2Cecilia FlakbergIFK Göteborg31:36
3Mari GraadRonneby OK34:17
4Annika JörgensenTisvilde Hegn OK36:09
5Susanne JohannessonRonneby OK36:12
6Jeanette AnderssonOK Dacke37:16
7Anna HagmanLerums SOK37:44
8Petra RosenVäxjö OK38:10
9Karin TorstenssonFalköpings AIK OK39:05
10Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb39:40
11Susanne DombyOK Stigen39:50
12Lena RambergHallstahammars OK40:00
13Elisabet ElmertoftNorbergs OK40:07
14Helena ÅhlinHelsingborgs SOK40:16
15Camilla BjörklundSjövalla FK40:50
16Kajsa NordinOK Tranan41:44
17Sara KarlssonOK Skogshjortarna41:55
18Anneli GabrielssonKungälvs OK43:45
19Gunilla GustavssonOK Orion45:15
20Anette NordbergGällstadbygdens SOK47:11
21Christina PetterssonSjövalla FK47:33
22Marianne JönssonBredaryds SOK48:01
23Katarina AlmehedFrölunda OL48:51
24Teres ZachrissonKungälvs OK50:31
25Marie FröstadKungälvs OK53:41
26Lone MortensenOK-73 Gladsaxe55:10
27Annika HallénTrollhättans SOK56:15
28Gunilla HimmelmannSjövalla FK56:45
29Helene StuhlhoferOK Landehof56:46
30Christina RyghMariestads FK58:00
Sara LarssonSävedalens AIKEj godk.
Anne SkovbækOK-østEj start
Eva-Lill BergenfurOK ÄlgenEj start
D403070 meter50 anmälda
1Jenny NymanVänersborgs SK25:46
2Anna-Sofie BarkLinköpings OK26:21
3Marie MorlonOK Eken27:39
4Anna ErikssonOK Landehof28:55
5Agneta NordholmSävedalens AIK29:04
6Maria OlofssonLinköpings OK29:58
Marita KarlssonOK Skogsstjärnan29:58
8Eva PetterssonOK Dacke30:17
9Camilla ÖhgrenSävedalens AIK30:44
10Anna AbrahamssonFK Herkules30:50
11Anna AsplundKungälvs OK31:02
12Marianne Lynge KroghKolding Orienteringsklub31:22
13Inger GunnarssonVästerås SOK31:38
14Hanne FoghOK O-63 Vordingborg31:41
15Ulrika GustafssonIK Vista32:01
16Kajsa HolmqvistHagaby GoIF33:40
17Helena SandbergIK Hakarpspojkarna34:11
18Berit HarfotHorsens OK35:00
19Jeanette LarssonFK Friskus Varberg35:03
20Kristina NilssonOK Tranan36:27
21Julie KnudsenAlmindingen OK36:31
22Anna HofvenstamOK Kolmården38:51
23Caroline HagströmFalköpings AIK OK38:57
24Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK39:50
25Annica JönssonFK Friskus Varberg41:01
26Marie BergströmNyköpings OK41:57
27Catarina BengtssonOK Nackhe42:26
28Johanna WallinderGöteborg/Majorna OK42:43
29Camilla RydingTolered-Utby Ol-klubb43:00
30Katarina HedbergLerums SOK43:17
31Camilla WidmanLesjöfors SK43:35
32Helena AnderssonMarkbygdens OK43:40
33Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK44:20
34Lena ThuressonBurseryds IF48:26
Åsa Flink-SvenssonNässjö OK48:26
36Anna-Lena JacobssonDegerfors OK49:12
37Catrine HerngrenIF Hagen49:46
38Åsa DetterfeltLinköpings OK51:16
39Susanne GrönTisvilde Hegn OK52:56
40Maria WallinOK Roto53:09
41Lisa NilssonOK Torfinn65:39
42Helena SchützdellerHässleholms OK68:03
43Heléne Aker KarlssonOK Kullingshof71:26
44Frida MannfolkUlricehamns OK75:07
45Liselotte FalkGöteborg/Majorna OK81:18
46Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubb103:08
Berit BengtssonOK LindenaEj godk.
Claudia BonekNaturfreunde WienEj godk.
Yvonne EklundAvesta OKEj godk.
Carina IvarssonOK KullingshofEj start
D452730 meter31 anmälda
1Britta SahlinVänersborgs SK22:57
2Christina SternerOK Njudung24:39
3Helen GlänneforsSöders SOL Tyresö24:58
4Annika AasaIK Uven28:52
5Ingrid JohanssonLaholms IF OK29:05
6Kerstin SegerssonOK 64 Torpa29:30
7Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb29:41
8Marie LarssonKöping-Kolsva OK30:03
9Annette Falck-LarssonVänersborgs SK30:15
10Liselott JohanssonTenhults SOK30:42
11Elisabeth FredrikssonGudhems IF30:47
12Karin GreilertHaninge SOK30:48
13Eva CarlssonJönköpings OK30:57
14Karin KarlssonOK Tyr31:54
15Ulrika JohanssonOK Löftan32:11
16Annika DavidssonVästerås SOK32:23
17Lena ThuressonRydboholms SK32:44
18Birgit HanssonHerrestads AIF32:50
19Tina HagårdRävetofta OK34:12
20Jenny HomannFrölunda OL34:23
21Gun LundbergIstrums SK35:36
22Karin ErnfridssonOK 64 Torpa35:45
23Charlotte BergmannAllerød OK 35:48
24Monika JohanssonBredareds IF35:49
25Gitte Gefke HansenKFIU-Orientering38:19
26Wiveka ErnstssonFK Göingarna41:41
27Agneta JohanssonRydboholms SK42:28
28Minna WarthoeHelsingør Ski- & Orienteringsklub52:15
Lena JohanssonOK NackheEj godk.
Elisabeth WestmanVästerås SOKEj godk.
Anne FarbrotGöteborg/Majorna OKEj start
D45 MOTION2450 meter27 anmälda
1Carina RosénAnnebergs GIF24:04
2Camilla EklöfAnnebergs GIF25:14
3Annika PeterssonBurseryds IF28:13
4Maria TryggöTrollhättans SOK29:01
5Mona-Lisa JanssonKungälvs OK31:49
6Anette AnderssonOK Nolaskogsarna32:30
7Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken33:25
8Karin HelmertzFK Herkules34:18
9Marina SundbergOK Skogshjortarna34:32
10Cecilia KroonAnderstorps OK34:38
11Kristina WesterlundFK Herkules35:27
12Ingela Skarin HåkanssonIK Uven37:20
13Corinne GygaxOLG Herzogenbuchsee37:22
14Ulla HallgrenOK Skogshjortarna38:38
15Lotta KihlbergHalmstad OK41:17
16Eva-Karin JogbrattOK Tranan41:27
17Marita SalomonssonVänersborgs SK42:53
18Carina ReichenbergIdefjordens SK43:55
19Carina StenbergOK Skogshjortarna43:56
20Annelie JohanssonFalköpings AIK OK44:16
21Anita LiljaJönköpings OK45:01
22Kirsten TofteredIF Rigor46:38
23Gigi SucksdorffOK-73 Gladsaxe50:40
24Margaretha JohanssonOK Kullingshof53:51
25Anette JohanssonOK Tranan57:46
26Eva Anna-Clara ÅhsbergSjövalla FK61:16
27Monica IsakssonFjärås AIK65:52
D502710 meter38 anmälda
1Lene JensenHelsingør Ski- & Orienteringsklub24:57
2Monica KnutssonSävedalens AIK24:58
3Ing-Marie Brander-StrandGöteborg/Majorna OK25:05
4Birgitta AnderssonFrämmestads IK25:35
5Jane JohanssonIstrums SK26:29
6Lotta LinseforsLunds OK27:04
7Ann-Christin NeroRonneby OK27:24
8Katarina KvickForsa OK29:22
9Maria OlssonLerums SOK29:46
10Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb30:03
11Lena KarlssonHalmstad OK30:31
12Kerstin BurmanKvillebyns SK30:36
13Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna31:24
14Marianne KlassonUlricehamns OK31:59
15Helen AxelssonIK Uven32:03
16Gudrun IvarssonOK Denseln32:45
17Lena RunessonOK Vivill32:49
18Mette HansenHelsingør Ski- & Orienteringsklub33:00
19Elisabet MånssonOK Löftan33:42
20Pia SvenssonFalköpings AIK OK34:06
21Lena HåkanssonIK Uven34:21
22Maria HalvarssonFjärås AIK34:41
23Lisa LarssonSjövalla FK36:13
24Lisbeth DahlHelsingborgs SOK36:23
25Christina BerggrenLjungskile FK37:11
26Christina NilssonLerums SOK39:10
27Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan40:12
28Gunilla CarlssonFK Herkules40:41
29Birgitte KrügerHelsingør Ski- & Orienteringsklub42:45
30Marie ClaessonRydboholms SK42:58
31Gunilla HolmbergHerrestads AIF44:04
32Monika NilssonOK Alehof44:21
33Ewa ArnessonIK Dran45:15
34Leila LjunggrenMarkbygdens OK45:22
35Margareta NetzTrollhättans SOK47:42
36Agneta SiebersIK Hakarpspojkarna49:19
37Maria StrindhagenFK Vittus52:49
38Radka KühnelTrollhättans SOK61:11
D552630 meter18 anmälda
1Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK30:15
2Viveka BackmanTullinge SK32:47
3Anita EklöfIK Ymer33:39
4Monica MartinssonOK Tranan34:15
5Solveig HedenblomSjövalla FK34:25
6Eva BergmanIK Uven35:22
7Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb35:35
8Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad38:09
9Karin AxelssonIK Uven38:25
10Britt-Marie AnderssonOK Amne38:37
11Marita LarssonMarkbygdens OK39:36
12Åsa StåhlHjärnarps GH OL40:19
13Gerda Marie ChristiansenTisvilde Hegn OK42:13
14Karin LarssonOK Kompassen44:28
15Berith PetterssonVänersborgs SK50:26
16Irene GustafssonOK Måsen72:00
Lola AhlbergerHestra IFEj start
Lisbeth LindqvistOK LöftanEj start
D55 MOTION2450 meter18 anmälda
1Majlis BergqvistJärfälla OK32:17
2Lotta WestbergOK Tranan33:10
3Kerstin GustafssonOK Gränsen36:11
4Siv BerggrenVäxjö AIS36:27
5Ingrid Eva Maria JessenFrämmestads IK37:03
6Inga-Lill EvaldssonSK Graal37:47
7Eva SvenssonUlricehamns OK40:40
8Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK44:07
9Kerstin RamströmOK Gipen45:38
10Berit SvenssonMarkbygdens OK47:05
11Lillemor GunnarssonOK Gipen47:42
12Britt BlomLjungskile FK49:32
13Britt-Marie EkbergOK Orinto51:12
14Harriet AnderssonOK Skogshjortarna52:46
15Helle JallOK Roskilde55:02
16Lisbeth LarssonOK Nackhe58:55
17Birgitta WiklundOK Skogsvargarna59:07
18Lena LarssonHestra IF84:54
D602300 meter32 anmälda
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK28:27
2Anita AnderssonOK Skogshjortarna29:10
3Inge JørgensenOK Roskilde29:11
4Lisa KumlinVäxjö OK31:46
5Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK32:29
6Lotta BörjessonSävedalens AIK33:43
7Evy JanssonÅkers IF35:17
8Kajsa TofténHjobygdens OK35:48
9Rosa JohanssonIK Uven35:49
10Tuula Ohramaa Rasti-Jyry37:03
11Eva HöijeOK Ravinen37:21
12Kristin LindbergLunds OK37:39
13Astrid JohannessonHelsingborgs SOK38:23
14Ingrid Rex WallströmIK Uven38:34
15Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK40:06
16Monica LarssonOK Tranan40:12
17Eva Ida Maria ArvidssonAlvesta SOK41:14
18Inga GustavssonIK Uven41:47
19Maj-Britt ByströmRävetofta OK42:15
20Birgit EkmanUlricehamns OK45:46
21Ulla LingJönköpings OK47:21
22Inger KirkegaardTisvilde Hegn OK48:43
23Vega SlottnerJönköpings OK49:01
24Eva Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb49:03
25Barbro CassingRonneby OK50:33
26Sinikka KukkohoviAnderstorps OK50:51
27Barbro AnderssonOK Skogshjortarna52:20
28Birgitta JohanssonOK Tranan56:10
29Solbritt GustafssonOK Virdarna58:26
30Kirsten EllekildeHelsingør Ski- & Orienteringsklub75:36
Märta LundhSvenljunga OKEj godk.
Anna BlomgrenTullinge SKEj start
D652240 meter32 anmälda
1Gun LarssonOK Lindena28:38
2Christina SchedwinFK Herkules29:42
3Birgitta StenströmVänersborgs SK30:47
4Ulla LindheIK Stern30:56
5Marie-Louise LundströmOK Löftan32:56
6Kerstin ErnvidNitta IF33:36
7Mariann KjellbergBredareds IF35:12
8Eva IsakssonOK Skogshjortarna35:25
9Gunnel SvenssonIK Ymer36:07
10Birgit PalmFK Boken37:00
Bibbi AppelgrenMariestads FK37:00
12Berit ByströmOK Virdarna37:28
13Ingrid ÅhlundSvenljunga OK37:37
14Lena WaernTrollhättans SOK37:58
15Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK38:13
16Gull SvenssonTockarps IK40:02
17Inger BylanderSvenljunga OK41:40
18Ingrid JanssonSäterbygdens OK41:51
19Carola AnderssonOK Löftan48:48
20Gunilla GrönbladHärlövs IF51:29
21Rose-Marie JohanssonFK Friskus Varberg55:02
22Rosa BjörkmanOK Orinto55:40
23Ing-Mari LarssonOK Löftan55:47
24Birgitta ParknerOK Landehof55:55
25Berit NilssonMarkaryds FK56:54
26Britt Mari JohanssonTormestorps IF58:17
27Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL62:33
28Gunnel NilssonMalmö OK66:42
29Gull-May KnudsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub66:58
30Vanja KristenssonIK Dran68:04
Inger SvenssonKinnarumma IFEj godk.
Lilian SamuelssonKungälvs OKEj start
D702240 meter16 anmälda
1Gudrun BromanGöteborg/Majorna OK36:42
2Anne-Catrine PerssonMariestads FK41:55
3Marianne GrahnSävedalens AIK41:57
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK42:09
5Gunnel BörjessonIK Uven43:01
6Mildred JosefssonRydboholms SK52:31
7Eina-Britt KappfjellIK Dran53:28
8Marianne PeterssonFrölunda OL53:44
9Ann-Marie SärénBorås GIF54:15
10Gull-Britt GrönbergKungälvs OK54:59
11Kerstin CarlssonUlricehamns OK57:16
12Inger KarlssonIK Dran61:36
13Maija DrotzHestra IF65:49
14Ann-Marie TillmanFalköpings AIK OK66:01
15Inga AnderssonEslövs FK66:19
16Inga PetterssonTenhults SOK71:52
D752200 meter8 anmälda
1Gunvor GöranssonLaholms IF OK34:13
2Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK43:54
3Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK46:06
4Ingrid CarlssonTäby OK48:04
5Inez JohanssonOK Nackhe53:03
6Vera LångGöteborg/Majorna OK53:38
7Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK64:21
Evelyn Margareta AlexanderssonLerums SOKEj godk.
H102260 meter27 anmälda
1Lukas WadstenOK Landehof15:43
2Gustav JohnssonOK Tor16:08
3Gustav NymanVänersborgs SK16:58
4Emil PetterssonOK Dacke17:00
5Magnus D JohanssonOK Löftan17:28
6Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna17:38
7Eskil TryggöTrollhättans SOK18:12
8Johan AnderssonLunds OK18:55
9Håkon LundKongsberg O-lag19:44
10Hannes BergenfurOK Älgen22:05
11Melker AnderssonHärlövs IF23:12
12Emil KarlssonMotala AIF OL24:00
13Viktor CarlssonIK Trenne Ullared24:57
14Håkan RambergHallstahammars OK25:34
15Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna25:50
16Jannis BonekNaturfreunde Wien25:53
17Henrik Andre LarsenKongsberg O-lag27:40
18Benjamin GabrielssonKungälvs OK28:07
19Axel ÅkessonMarkbygdens OK28:15
20Thomas Gefke ThuesenKFIU-Orientering28:27
21Malthe PoulsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub30:00
22Emil ErikmatsSävedalens AIK32:59
23Linus WalderstedtOK Skogshjortarna35:17
24Klas JohanssonOK Tranan36:38
25Tord StrandKongsberg O-lag49:42
26Erik BonekNaturfreunde Wien64:53
27Oscar KjellssonFalkenbergs OK66:20
H122240 meter35 anmälda
1Filip JacobssonDegerfors OK14:01
2Henrik JohannessonRonneby OK15:35
3Otto StuhlhoferOK Landehof16:09
4Nils AlexanderssonStora Tuna OK16:22
5Daniel AnderssonOK Löftan17:01
6Asger KirkegaardTisvilde Hegn OK17:56
7Albin PålssonKungälvs OK18:06
8Jonas TofteredIF Rigor18:33
9Lukas LundgrenVärend GN OL19:54
10Einar LundKongsberg O-lag21:18
11Emil JohanssonBredareds IF21:24
12Lukas AlfsénOK Skärmen22:15
13Robin SvennbergDegerfors OK22:33
14August BengtssonOK Nackhe22:34
15Björn SamuelssonIK Trenne Ullared23:15
16Rasmus MöllerArboga OK23:47
17Adam BrobergIF Rigor24:03
18Oliver WidmanLesjöfors SK25:12
19Erik BjörklundSjövalla FK25:26
20Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL26:42
21Jonatan LarssonSävedalens AIK27:20
22Tim OlssonBrattås CK28:05
23Martin SkyggesonOK Nackhe28:46
24Fredrik JohanssonOK Nackhe30:14
25Truls SamuelssonOK 64 Torpa30:26
26Carl AgrellSävedalens AIK31:35
27Linus SundbergOK Skogshjortarna31:50
28Filip ZachrissonKungälvs OK31:57
29Eric DanielssonArboga OK33:05
30Emil Fjellman-LättÅmåls OK33:32
31Alexander GraadRonneby OK34:58
32Jon HjertströmFK Friskus Varberg44:28
33Christoffer WallgrenIstrums SK44:48
Joel FlakbergIFK GöteborgEj godk.
Johan Lindbjerg SkovbækOK-østEj start
H143100 meter48 anmälda
1Filip WadstenOK Landehof22:32
2Per EdvinssonRonneby OK23:06
3Anton NilssonOK Tranan24:47
4Gustaf SparrevikLerums SOK25:14
5Arvid VågLerums SOK26:36
6Gustav BoquistIK Uven26:48
7Philip PerssonOK Orion26:55
8Johan IvarssonOK Kullingshof26:59
9Oskar StenbergOK Skogshjortarna28:19
10Daniel HåkanssonVäxjö OK29:04
11Samuel HedlundKöping-Kolsva OK29:26
12Per SamuelssonIK Trenne Ullared29:40
13Pontus BlockgrenFalkenbergs OK29:51
14Jacob AhlströmVästerås SOK30:09
15Andreas PeterssonBurseryds IF30:16
16Emil ØbroTisvilde Hegn OK30:35
17Marcus BengtssonMariestads FK31:20
18Klas UddMarkbygdens OK31:21
19Erik HagmanLerums SOK31:47
20August MikaelssonVästerås SOK32:10
21Martin SkaarJönköpings OK33:14
22Erik ForsHestra IF36:12
23Lukas BökmanRonneby OK36:44
24Pontus AnderssonOK Löftan37:16
25Niklas FriskMarkbygdens OK38:09
26Albert GustavssonFalkenbergs OK38:58
27Mathias WraaTisvilde Hegn OK39:05
28Tobias KarlssonOK Landehof39:58
29Asbjørn MadsstuenHeming/Njård OL40:17
30Martin EricsonOK Djerf41:08
31Johan WintherVästerbergslagens OL41:51
32Johan GustafssonOK Nackhe42:17
33Jakob EkmanFK Friskus Varberg43:09
34Tobias PentonenHestra IF43:39
35Mattis ErnstssonFK Göingarna43:50
36Oskar GreilertHaninge SOK47:10
37Jonathan WraaTisvilde Hegn OK47:11
38Jesper JanssonKungälvs OK53:29
39Oskar LarssonSävedalens AIK54:36
40Petter SjölinIK Uven55:00
41Oskar OlssonAskersunds OK57:27
42Karl KarlssonOK Kullingshof58:05
43Nils BremerBoxholm-Mjölby OL58:48
44Anton KarlssonOK Skogshjortarna62:15
45Anton HagströmFalkenbergs OK67:55
46Jonas ErikssonHylte OK90:30
Albin SchurmannHylte OKEj start
Johan HöglundFK HerkulesEj start
H163400 meter60 anmälda
1Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresö21:36
2Erik ClassonOK Orinto22:19
3Florian SchneiderNachwuchskader Bern-Solothurn22:37
4Viktor SegerssonOK 64 Torpa23:02
5Jens WängdahlOK Gipen23:17
6Martin AhlbergerHestra IF23:34
7Lennart JohanssonNyköpings OK24:28
8Joakim EliassonOK Alehof24:31
9Björn EdvinssonRonneby OK24:33
10Simon SkogmanMarkbygdens OK24:34
11Marcus BerggrenGOIF Tjalve24:40
12Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna24:43
13Kasper WestmanVästerås SOK25:42
14Oskar AnderssonOK Gynge26:01
15Mattias PauliIstrums SK26:26
16Philip PålssonSkåneslättens OL26:48
17Anders OhlssonUddevalla OK27:11
18Anton KarlssonOK Kullingshof27:25
19Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK27:26
20Janne SelkäläKöping-Kolsva OK27:36
21Gustav KvickForsa OK27:41
22Lucas WändelLunds OK28:01
23Albin ÖstlingOK Skogshjortarna28:02
24Karl DannbringSkåneslättens OL28:06
25Johan SandlundOK Njudung28:07
26Erik LarssonOK Nackhe28:28
27Jonathan WintherVästerbergslagens OL29:16
28Gabriel AnderssonUlricehamns OK29:29
29Rasmus ElmertoftNorbergs OK29:36
30Albin PetrénKungälvs OK29:55
31David JohanssonIK Dran30:20
32Oscar BjörckOK Älme30:25
33Niklas HelmertzFK Herkules30:32
34Simon WengerNachwuchskader Bern-Solothurn31:40
35Anton BergströmNyköpings OK31:45
36Jonathan ErlandssonUddevalla OK33:00
37Johan BadenfeltFalkenbergs OK34:02
38Sebastian GygaxOLG Herzogenbuchsee34:14
39Marcus BomanStångenäs AIS34:31
40Albin DetterfeltLinköpings OK34:51
41Daniel GustavssonFK Friskus Varberg34:59
42Lucas PerssonFK Herkules36:47
43Johan GunnarssonLerums SOK36:52
44Oskar KråklindTibro OK37:35
45Henning GustavssonFalkenbergs OK37:36
46Niclas LarssonKöping-Kolsva OK38:18
47Linus HugohOK Landehof39:01
48Joel JohnssonOK Nackhe40:51
49Jakob KarlssonOK Skogsstjärnan42:08
50Daniel ZachrissonKungälvs OK47:52
51Pontus JanssonKungälvs OK48:25
52Jonas BäckströmIF Rigor49:05
53Anders Hansen-HaugAskersunds OK51:08
54Jonathan JohanssonFalkenbergs OK57:09
55Erik RambergHallstahammars OK59:09
Joakim HenningsonArboga OKEj godk.
Robin HöglundFK HerkulesEj start
Elias HenrikssonHelsingborgs SOKEj start
Daniel WejåsNyköpings OKEj start
Gustav HagströmFalköpings AIK OKEj start
H17-203400 meter4 anmälda
1David SiebersIK Hakarpspojkarna25:34
2Erik SiebersIK Hakarpspojkarna32:01
3Robin ÖhrnOK Bävern43:59
4Benjamin EricssonDalsjöfors GOIF46:44
H183590 meter24 anmälda
1Felix Haller Nachwuchskader Bern-Solothurn25:16
2Lukas DienerNachwuchskader Bern-Solothurn26:43
3Laurent IseliNachwuchskader Bern-Solothurn26:58
4Mikael AnderssonIF Rigor27:48
5Anton HallorOK Tisaren28:02
6Johan SandströmOK Gipen28:08
7Pontus PeterssonNybro OK28:29
8Albin AnderssonMarkbygdens OK28:41
9Christoffer OhlssonUddevalla OK29:00
10Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK29:11
11Adam GeorgssonOK Nackhe29:54
12Michael DubachNachwuchskader Bern-Solothurn29:58
13Joel NilssonIFK Göteborg30:40
14Tobias EdströmOK Gisle32:04
15Axel KarlssonSimlångsdalens IF32:10
16Patrik ArmNachwuchskader Bern-Solothurn33:07
17Jesper NilssonUlricehamns OK33:17
18Luc IseliNachwuchskader Bern-Solothurn34:24
19Linus FalkUlricehamns OK34:40
20Daniel SvenssonBurseryds IF34:42
21Adam FredénFalköpings AIK OK34:43
22Tore MårtenssonOK Vivill35:34
23Adrian PauliIstrums SK37:35
24Hampus WestmanVästerås SOK37:46
H204110 meter11 anmälda
1Anders HedbergGöteborg/Majorna OK27:42
2Gustav EklöfUlricehamns OK29:39
3Calle StenbergOK Skogshjortarna30:17
4Reto TrachselNachwuchskader Bern-Solothurn30:55
5Rasmus PerssonFalköpings AIK OK31:26
6Jesper WassbladVänersborgs SK31:36
7Patrik KarlssonOK Skogsmunken34:34
8Erik JohanssonOK Tranan34:53
9Johan AntonssonOK Löftan35:14
10Oskar MikaelssonVästerås SOK38:42
11Morten WendelboeHelsingør Ski- & Orienteringsklub43:58
H214670 meter35 anmälda
1Christian ArnessonUlricehamns OK32:44
2Rune Nygaard Monrad Spring Cup OK34:04
3Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK34:25
4Mikael AnderssonOK Skogshjortarna35:15
5Håkan CarlssonOK Tisaren35:40
6Lars HanningOK Löftan37:03
7Lasse JansonEksjö SOK37:06
8Mikael PihelOK Tisaren37:32
9Daniel NetzVänersborgs SK37:33
10Robert EnbomVänersborgs SK38:09
11Victor AxbomOK Landehof39:21
12Oscar IvarssonHestra IF39:42
13Måns FaxénVäxjö OK40:41
14Morten EbbensgaardSpring Cup OK41:49
15Henrik LidhageIK Ymer41:54
16Mattias KarlssonOK Alehof42:38
17Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb43:28
18Tomas JohanssonVänersborgs SK43:46
19Joakim AxelssonOK Skogsmunken43:57
20Patrik NordgrenSävedalens AIK44:39
21Johan Holkmann JacobsenSpring Cup OK48:13
22Klas ÅströmFK Herkules48:58
23Malte GutelandSkarpnäcks OL49:43
24Christoffer LiljaJönköpings OK49:55
25Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb50:25
26Adam LarssonOK Roxen51:01
27Tobias ÖsterlundIK Ymer52:01
28Joel SanderiLidköpings VSK52:50
29Erik FalkebyLjungskile FK53:38
30Kristian AdolfssonIK Ymer55:32
31Daniel NilssonIK Stern61:45
32Jonas AnderssonIF Rigor67:14
33Lasse NilssonHelsingør Ski- & Orienteringsklub89:02
34Martin FalkebyLjungskile FK93:58
Daniel SvenssonMarkbygdens OKEj start
H21 LÅNG4870 meter57 anmälda
1Oskar SvärdUlricehamns OK29:46
2Tobias NobornIFK Göteborg29:54
3Erik ModigOK Pan-Kristianstad30:19
4Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK30:54
5Johan StrandGöteborg/Majorna OK31:05
6Håkan SvenssonBredaryds SOK31:32
7Erik JohanssonHalmstad OK31:50
8Beat ZimmermannTullinge SK32:13
9Carsten JoergensenPeninsula & Plains Orienteers32:33
10Erik TengvallVänersborgs SK33:41
11Mikael EliassonGöteborg/Majorna OK33:49
12Andreas MüllerUlricehamns OK33:59
Martin IvarssonVänersborgs SK33:59
14Karl LevinOK Tyr34:00
15Jonas MerzOK Tisaren34:28
16Tobias AhnoffGöteborg/Majorna OK34:30
17Karl-Johan WestbergOK Tranan34:46
18Andreas SamuelssonOK Reftele34:50
19Johan IngemarssonFK Friskus Varberg35:01
20Michael SörensenOK Pan-Kristianstad35:04
21Tobias LindellVänersborgs SK35:07
22Petter JönssonJärla35:19
23Per-Anders EggertsenIFK Göteborg35:22
24Andreas LundbladOK Nackhe35:29
25Andreas JohanssonIFK Göteborg35:55
26Jonatan LarssonUddevalla OK36:02
27Emil TengvallVänersborgs SK36:09
28Reto FlückigerNachwuchskader Bern-Solothurn36:12
29Simon SchüpbachNachwuchskader Bern-Solothurn36:25
30Thomas PerssonOK Denseln36:42
31Emil BengtssonGöteborg/Majorna OK36:56
32Oskar EklöfUlricehamns OK36:57
33Rickard SvenssonVästerås SOK37:44
34Andreas ErikssonLunds OK37:52
35Fredrik RosénJönköpings OK38:15
36Fredrik EdénOK Kåre38:26
37Christian WüthrichNachwuchskader Bern-Solothurn38:39
38Johan SvenssonOK Vilse 8738:42
39Per RosénIK Uven38:58
40Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK39:09
41Emil BergerOK Orion39:45
42Stefan RingOK Löftan40:21
43Niclas SahlinVänersborgs SK40:35
44Christer BackmanTullinge SK40:38
45Alexander WestbergOK Tranan41:06
46Erik EdespongFK Friskus Varberg41:40
47Joakim AntonssonOK Löftan41:48
48Fredrik WeihardSävedalens AIK42:11
49Jonas KarlssonDalaportens OL42:43
50Oscar SvalinVänersborgs SK43:13
51Anders JanssonTäby OK43:47
52Mattias NilssonVänersborgs SK43:56
53Per NordahlHjärnarps GH OL46:53
54Viktor StenssonHelsingborgs SOK46:55
55Casper WraaSpring Cup OK49:14
56Finn SkouenborgSpring Cup OK51:47
Erik MemmiHalmstad OKEj start
H21 MOTION4120 meter7 anmälda
1Jonas H T KarlssonOK Skogsmunken37:43
2Daniel KarlssonOK Skogsmunken37:55
3Johan LundqvistOK Gynge38:31
4Håkan B SamorSävedalens AIK46:38
5Henrik LundqvistOK Gynge47:42
6Arthur SchuchterAskö Henndorf Orienteering52:32
Markus MarteliussonMälarö SOKEj start
H354110 meter42 anmälda
1Kenth InglundOK Nackhe27:41
2Fredrik SvenssonJönköpings OK27:47
3Erik TholénOK Skogshjortarna28:08
4Richard TengströmVänersborgs SK28:42
5Calle AnderssonOK Skogsstjärnan28:53
6Kenneth JohanssonOK Tranan29:15
7Fredrik SundströmHestra IF29:18
8Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK29:33
9Jan LagerHalmstad OK30:07
10Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK30:27
11Robert SöderbergSöders SOL Tyresö30:56
12Daniel OlssonDalsjöfors GOIF31:45
13Fredrik BartholdssonFrölunda OL32:10
14Magnus ClaessonJönköpings OK32:11
15Örjan GustafssonOK Tor33:19
16Anders HenrikssonMarkbygdens OK33:25
17Mattias LundinHalmstad OK34:01
18Magnus HomannFrölunda OL34:29
19Håkan PalmFK Boken34:59
20Thomas KarlssonSjövalla FK35:25
21Ulrik ForslundOK Kolmården36:24
22Preben JörgensenIFK Göteborg36:39
23Christian OlssonOK Tranan37:23
24Erik ÖsterlinSävedalens AIK37:54
25Res GygaxOLG Herzogenbuchsee37:58
26Emil ErdeliusIF Rigor38:12
27Magnus GraadRonneby OK38:15
28Per RubendahlOK Skogshjortarna38:24
29Mats LundbäckJärfälla OK38:58
30Roland NatanaelssonKöping-Kolsva OK39:12
31Martin SvenssonIF Rigor40:56
32Peter BorgFrölunda OL42:45
33Charistian GudmeOK-73 Gladsaxe48:56
34Anders FranzénLidköpings VSK50:25
35Mats GustafssonFK Friskus Varberg54:30
36Preben BrinchHelsingør Ski- & Orienteringsklub55:47
37Tomas PeterssonOK Reftele61:35
38Ola LönngrenOK Löftan65:28
Tomas EkströmKFUM Örebro OKEj godk.
Mats BergenfurOK ÄlgenEj start
Martin BeckmanOK NackheEj start
Christian KarlssonHalmstad OKEj start
H35 MOTION3880 meter26 anmälda
1Stefan NordinOK Tranan44:58
2Mikael SvenssonFK Herkules46:20
3Fredrik KarlssonOK Landehof48:30
4Anders SvenssonHalmstad Garnisons IF48:49
5Christer OlssonAskersunds OK49:24
6Ulf GabrielssonKungälvs OK50:15
7Lars ZachrissonKungälvs OK51:54
8Jan HofvenstamOK Kolmården52:45
9Anders VegeliusKungälvs OK53:15
10Torbjörn SaetreOK Landehof54:19
11Martin UddMarkbygdens OK56:57
12Anders HarfotHorsens OK57:04
13Sven ErikssonOK Landehof62:28
14Jacob SucksdorffOK-73 Gladsaxe63:29
15Christer NordbergGöteborg/Majorna OK63:50
16Thomas PeterssonVärend GN OL63:57
17Dick HimmelmannSjövalla FK64:27
18Roger WaldetstedtOK Skogshjortarna68:26
19Martin JohanssonSimsällskapet Sänket69:05
20Magnus AnderssonKungälvs OK76:02
21Henrik PoulsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub76:36
22Michael ZiegelaschWissenschaft Quedlinburg80:31
23Lennart NymanVänersborgs SK90:48
Tommy LarssonIstrums SKEj godk.
Håkan LarssonIF HallbyEj start
Ulf NyqvistOK LandehofEj start
H403590 meter61 anmälda
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna22:49
2Magnus JohanssonOK Löftan23:45
3Ulrik OlssonBrattås CK24:14
4Anders GustafssonUddevalla OK24:35
5Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna25:15
6Thomas JohannessonRonneby OK26:08
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK26:08
8Odd StrandKongsberg O-lag26:49
9Anders WadstenOK Landehof26:57
10Henrik NordholmSävedalens AIK27:01
11Magnus SvenssonNässjö OK27:05
12Henrik SvenssonUlricehamns OK27:38
13Peter AronssonBredaryds SOK27:40
14Bo HallbergFalköpings AIK OK27:42
15Sven LundgrenVärend GN OL28:02
16Ola WallinderGöteborg/Majorna OK28:10
17Magnus JohannessonHelsingborgs SOK28:18
18Bengt JohanssonFK Friskus Varberg28:33
19Klas FriborgJönköpings OK29:26
20Roger CarlssonOK Tranan29:37
21Henrik PetterssonOK Roxen29:39
22Patrik FalkGöteborg/Majorna OK29:52
23Stefan AgmarkenHalmstad OK30:20
24Anders PetterssonOK Dacke30:51
25Leif EinarssonKungälvs OK30:52
26Per WintherVästerbergslagens OL30:53
27Jan ThuressonBurseryds IF31:26
28Johan ZettergrenGöteborg/Majorna OK31:36
29Erik AgrellSävedalens AIK31:44
30Roger GunnarssonFalköpings AIK OK33:07
31Jonas HagströmFalköpings AIK OK33:09
32Per JohanssonOK Reftele33:17
33Rikard NilssonKungälvs OK33:34
34Ulf KarlssonOK Alehof33:39
Fredrik StenssonMarkbygdens OK33:39
36Owe AnderssonOK Löftan35:20
37Mikael ÖhrnOK Bävern35:29
38Stefan SpetzUlricehamns OK35:30
39Johan WettergrenIK Uven35:44
40Lars JacobssonDegerfors OK36:21
41Ari HyvönenKFUM Örebro OK36:39
42Jörgen LarssonUlricehamns OK37:39
43Mats JohanssonOK Tisaren38:02
44Göran WendlerWissenschaft Quedlinburg38:49
45Peter JohanssonSimlångsdalens IF38:59
46Johan MarsMarkbygdens OK39:02
47Niclas AhlströmVästerås SOK40:31
48Gert JohanssonFK Friskus Varberg40:40
49Peter AnderssonOK Gynge42:47
50Peder NilssonOK Torfinn43:19
51Per AnderssonOK Gynge44:07
52Mikael DanielssonArboga OK47:10
53Matz AnderssonLesjöfors SK47:11
54Fredrik NilssonKFUM Örebro OK49:34
55Henric KarlssonMotala AIF OL54:41
56Anders HerngrenIF Hagen55:41
57Håkan AnderssonOK Dacke55:57
58Peter RavnellGudhems IF64:06
Jesper JohanssonLinköpings OKEj godk.
Benny AnderssonOK GisleEj godk.
Kalle WraneSävedalens AIKEj start
H453590 meter70 anmälda
1Peter CederbergVänersborgs SK25:51
2Roine PetterssonIFK Göteborg26:52
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK27:26
4Stefan LundOK Orinto27:57
5Mikael HanssonBredaryds SOK28:48
6Glen HåkanssonVäxjö OK30:08
7Kent KlassonHestra IF30:13
8Per FlakbergIFK Göteborg30:17
9Magnus JoelssonSOK 6830:43
10Roger HallgrenIFK Göteborg30:44
11Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan31:06
12Peter Lillen NilssonOK Tranan31:21
13Niclas AnderssonMarkbygdens OK32:01
14Jörgen HallénTrollhättans SOK32:14
15Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb32:20
16Stefan PålssonSkåneslättens OL32:23
17Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb32:38
Reinert HallorOK Tisaren32:38
19Sven-Erik SamuelssonOK 64 Torpa32:42
20Göran PerssonVärend GN OL32:50
21Bengt GrewinFrölunda OL32:58
22Pär GustavssonGöteborg/Majorna OK34:53
23Lars KarlssonIstrums SK34:55
24Per AnderssonUlricehamns OK35:02
25Peter BonekNaturfreunde Wien35:09
26Stefan OlofssonOK Gisle35:13
27Magnus WideFK Herkules35:27
28Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb35:34
29Lars GreilertHaninge SOK35:40
30Lars-Johan VågLerums SOK35:41
31Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:44
32Hans KööhlerTrollhättans SOK36:46
33Per SandlundOK Njudung37:10
34Magnus BlennowFalköpings AIK OK37:56
35Mats BergmanNorbergs OK38:22
36Ulf NyströmTrollhättans SOK39:37
37Tomas TranbergMarkbygdens OK39:50
38Per GerdleHalmstad OK39:52
39Stefan PetterssonFjärås AIK40:40
40Bengt-Göran EliassonTolered-Utby Ol-klubb40:47
41Mikael DavidssonVästerås SOK40:50
42Bjarke SucksdorffOK-73 Gladsaxe41:08
43Hans WestmanVästerås SOK41:35
44Anders ClaessonBurseryds IF41:46
45Staffan AsplundKungälvs OK41:59
46Christer MannfolkUlricehamns OK42:11
47Yngve KihlbergHalmstad OK42:18
48Håkan BjörklundSjövalla FK42:38
49Björn LundgrenKils OK42:41
50Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK43:02
51Jens Victor NørgaardOK-73 Gladsaxe46:06
52Claes-Göran PeterssonBurseryds IF46:07
53Leif HagmanIK Uven46:25
54Thomas BäckströmIF Rigor47:49
55Erik TofteredIF Rigor48:14
56Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg48:51
57Göran StuhlhoferOK Landehof49:36
58Nils-Olof LarssonVänersborgs SK50:06
59Peter DannbringLunds OK50:58
60Pär StenbergOK Skogshjortarna51:40
61Tomas AndreassonFrölunda OL53:30
62Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK55:06
63Börje ÖbergOK Skogshjortarna55:32
64Per JohanssonOK Löftan61:30
65Ulf AlmehedFrölunda OL63:49
66Sören BremerBoxholm-Mjölby OL66:23
67Sven-Olof PålssonKungälvs OK69:51
Anders LarssonOK NackheEj godk.
Anders PetrénKungälvs OKEj godk.
Henrik AlbahnTisvilde Hegn OKEj start
H45 MOTION3230 meter17 anmälda
1Jörgen AdrianssonBorås GIF29:37
2Robert BurénIK Ymer29:49
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK29:49
4Torsten RambergHallstahammars OK30:50
5Tomas KarlssonOK Skogsmunken30:52
6Ove SvenssonOK Gipen34:47
7Mikael BomanLustens OK37:12
8Jan Bertil LundbladOK Nackhe38:08
9Erik MöllerArboga OK39:50
10Peter DombyOK Stigen40:26
11Magnus WändelLunds OK45:11
12Göran SylvanIF Rigor50:52
13Bertil CarlssonJönköpings OK51:21
14Dag TryggöTrollhättans SOK64:57
15Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottrop74:18
16Anders LarssonSävedalens AIK108:48
Arne Lindbjerg PedersenOK-østEj start
H503210 meter62 anmälda
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK21:33
2Lennart KarlssonMarkbygdens OK22:09
3Ingemar SkaarJönköpings OK23:25
4Erik Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF24:26
5Anders JohanssonHestra IF24:34
6Lars-Olov EricsonOK Djerf25:08
7Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb25:19
8Sten KarlssonAnderstorps OK25:33
9Jerker NetzTrollhättans SOK25:41
10Anders LevinKils OK25:53
11Ulf BjörkdahlHerrestads AIF25:57
12Mats BrorssonTockarps IK26:06
13Rolf LundHelsingør Ski- & Orienteringsklub26:07
Lennart NilssonUlricehamns OK26:07
15Jörgen IvarssonHestra IF26:09
16Tomas KarlssonOK Skogshjortarna26:12
17Anders SpånérSävedalens AIK26:59
18Tommy JohnssonOK Nackhe27:44
19Flemming WendelboeHelsingør Ski- & Orienteringsklub27:52
20Laus Seir HansenHelsingør Ski- & Orienteringsklub28:10
21Björn Stefan KarlssonHalmstad OK29:14
22Kent LindhOK Tyr29:33
23Alf PerssonOK Lindena29:39
24Stefan SjöblomFrölunda OL29:41
25Tommy RoosFalköpings AIK OK30:07
26Hans HugohOK Landehof30:08
27Clas JohanssonBredareds IF30:13
28Gunnar HåkanssonIK Uven30:20
29Anders WassbladVänersborgs SK30:45
30Troels Bent HansenAllerød OK 30:49
31Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL30:57
32Bo JosefssonRydboholms SK30:58
33Bo EliassonSkogspojkarnas OK31:08
34Torbjörn HalvarssonFjärås AIK31:18
35Max PrangHelsingør Ski- & Orienteringsklub32:25
36Ulf SundinGöteborg/Majorna OK32:39
37Conny SahlinVänersborgs SK32:58
38Torben SeirHelsingør Ski- & Orienteringsklub34:10
39Björn BältsjöSävedalens AIK34:24
40Johan MagnussonFK Herkules34:37
41Arne OlssonKungälvs OK34:55
42Bengt LundbergIstrums SK35:16
43Bengt KlassonUlricehamns OK35:49
44Ole D JensenTisvilde Hegn OK36:02
45Kurt ThuesenKFIU-Orientering36:41
46Bernt AnderssonIF Rigor37:08
47Pierre KarlssonOK Alehof37:49
48Bertil AxbomOK Landehof39:34
49Lars RunessonOK Vivill40:44
50Mats RosenbergNittedal41:01
51Arne LiljaJönköpings OK42:01
52Bo PeterssonLessebo OK43:30
53Göran HåkanssonIK Uven43:45
54Jouni Hansen-HaugAskersunds OK45:20
55Alf Johansson 2FK Friskus Varberg46:02
56Lars LarssonSjövalla FK47:29
57Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK61:14
Peder JohanssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Erik KroghKolding OrienteringsklubEj start
Mats FarbrotGöteborg/Majorna OKEj start
Odd OhlssonUddevalla OKEj start
Göran BerggrenLjungskile FKEj start
H553000 meter61 anmälda
1Ulf SvenssonOK Njudung23:51
2Göran OlssonIdefjordens SK24:24
3Tomas OlaussonAskersunds OK24:51
4Lars EkbergTrollhättans SOK25:58
5Björn PetterssonUlricehamns OK26:09
6Bengt JohanssonOK Skogshjortarna26:52
7Thore JanssonKungälvs OK26:56
8Bengt ArnessonIK Dran27:13
9Gunnar Grue-SörensenTisvilde Hegn OK27:29
10Thomas JohanssonAlmby IK27:31
11Ingvar AnderssonOK Amne27:43
12Anders ThomassonUlricehamns OK27:59
13Robert Arnold JessenFrämmestads IK28:17
14Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK28:48
15Mats AnderssonSelånger SOK29:26
16Bengt EkHalmstad OK29:36
17Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna29:57
18Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK30:04
19Anders SettergrenOskarströms OK30:07
Lars GustafssonOK Gränsen30:07
21Thomas AlbinssonBredaryds SOK30:17
22Yngve ErnstssonFK Göingarna30:22
23Roalh KlevelandKvillebyns SK30:44
24Gunnar BejbomUddevalla OK30:53
25Lennart ViderströmIK Ymer31:04
26Göran JohnssonSkåneslättens OL31:12
27Dan WidercrantzOK Skärmen31:36
28Sören KasperssonMarkbygdens OK32:04
29Sture JohanssonOK Kullingshof32:09
30Hans EkbergTrollhättans SOK32:13
31Clyde PerssonLjungskile FK32:32
32Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb32:55
33Anders LarssonOK Roxen33:04
34Lars-Inge AnderssonOK Räven33:07
35Ulf JogbrattOK Tranan33:08
36Göran LarssonVänersborgs SK33:30
37Lars ViderströmIK Ymer33:51
38Per-Ola JohnssonOK Kullingshof34:22
39Bengt StrindhagenFK Vittus34:27
40Per-Olof NannesonSimlångsdalens IF34:57
41Bo MånssonOK Löftan35:13
42Bo EdespongFK Friskus Varberg35:15
43Björn SvedinJärfälla OK35:23
44Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad35:37
45Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK36:39
46Kim FolanderOK O-63 Vordingborg37:00
47Bo AnderssonFalköpings AIK OK37:29
48Börje SundbergOK Gipen37:44
49Göran EklöfIK Ymer37:45
50Tommy JensenHelsingør Ski- & Orienteringsklub38:29
51Gert OlssonTockarps IK40:01
52Anders KumlinIK Ymer40:02
53Jan CarlssonIFK Göteborg41:13
54Hans-Åge MortensenRønne Idrætsklub Orientering 43:00
55Kurt EkbergOK Orinto43:19
56Anders IsakssonFjärås AIK44:51
57Åke JohanssonRydboholms SK46:01
58Kenneth PalmqvistHalmstad OK46:17
59Sten Agne KarlssonSimlångsdalens IF48:51
Bengt BergmanIK UvenEj godk.
John Høegh PetersenAllerød OK Ej start
H55 MOTION3090 meter15 anmälda
1Lars JohanssonOK Nackhe34:32
2Mats BlomLjungskile FK37:35
3Ulf SkogmanMarkbygdens OK37:47
4Bernt JosefssonUlricehamns OK40:56
5Per-Eric EricssonDalsjöfors GOIF41:48
6Anders AlstadGöteborg/Majorna OK43:11
7Jan AxelssonIK Uven43:44
8Gert BerggrenVäxjö AIS45:27
9Tomas MårtenssonOK Vivill52:47
10Erling AnderssonVänersborgs SK54:12
11Jan-Willy EvaldssonSK Graal58:23
12Göran VallentinssonOK Denseln58:33
13Bengt-Ove TorstenssonOK Landehof59:25
14Lars HolmOK Gipen70:05
Alf Gösta JohanssonFK Friskus VarbergEj godk.
H602730 meter56 anmälda
1Stig JohanssonBredaryds SOK23:35
2Kurt SpringareÅkers IF23:50
3Lennart HermanssonStenungsunds OK24:09
4Morgan LjungVaggeryds SOK24:19
5Tore MartinssonDegerfors OK24:21
6Olof KarlssonUddevalla OK24:26
7Leif SandgrenFrosta OK24:49
8Håkan NilssonMalmö OK24:52
9Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb24:58
10Inge LöwegrenKatrineholms OK25:07
11Paul NorénOK Södertörn25:22
12Torbjörn WikströmOK Orinto25:30
13Per-Olof FernbergIS Skanne25:59
14Kjell MartinssonOK Tranan26:48
15Bengt SörensenJönköpings OK27:01
16Christer SamuelssonOK Löftan27:12
17Kent JogelandIK Ymer27:17
18Roy OwessonHelsingborgs SOK27:45
19Leif RylanderMarkbygdens OK28:14
20Gert OlssonSkåneslättens OL28:35
21Anders BjörnbergFrölunda OL28:38
22Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK28:47
23Sven Georg Karl KäckSol Tranås28:55
24Christer GalleMälarö SOK29:12
25Kenth SundgrenSkåneslättens OL29:28
26Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna30:46
27Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb30:47
28Leif KofoedHelsingør Ski- & Orienteringsklub30:52
29Niels ToliniosOK SG31:31
30Sune AnderssonHalmstad OK31:39
31Lars-Olov DahlbergOK Landehof31:45
32Jan HanssonLunds OK32:20
33Leif AxelssonHjortens SK32:31
34Bengt-Rune WallströmIK Uven33:04
35Kurt JohanssonSvenljunga OK33:07
36Lars-Olof RönnqvistOK Löftan33:17
37Lars ÖsterbergSävedalens AIK33:30
38Peeter-Jaan KaskLunds OK33:46
39Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK33:59
40Tommy PedersenOK Orinto34:28
41Bo JohanssonOK Stigen35:58
42Göran LarssonOK Kompassen36:10
43Bengt StåhlHjärnarps GH OL36:54
44Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb37:59
45Henry Per Arne DjurbäckMarkbygdens OK38:31
46Bengt GutelandSkarpnäcks OL38:56
47Kjell JeppsonIF Rigor39:21
48Roland PerssonOK Älme39:57
49Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg40:03
50Björn AhlnérGöteborg/Majorna OK41:27
51Lars-Erik GaddeGöteborg/Majorna OK42:59
52Nils-Erik BondessonFrosta OK45:52
53Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb46:35
54Per Arne SvenssonUlricehamns OK60:00
55Sten HelmertzFK Herkules81:16
Lennart GustavssonIK UvenEj start
H652710 meter71 anmälda
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK21:56
2Lars FinbomOK Landehof22:08
3Sören AnderssonIK Dran23:56
4Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna24:00
5Inge PerssonFK Boken24:21
6Kjell MånssonRonneby OK24:22
Henrik HvoslefIK Stern24:22
8Dag LorénOK Frisene24:55
9Lennart CarlströmOK Landehof25:06
10Leif CarlssonGällstadbygdens SOK25:24
11Lars TuvessonUlricehamns OK25:28
12Lars Erik LarssonOK Amne25:46
13Göte Johansson D-POK Tranan25:49
14Gösta DrotzHestra IF26:38
15Göran BengtssonTockarps IK26:51
16Per HaepplingVästerås SOK26:52
17Bjarne PedersenOK Roskilde27:08
18Ivan AnderssonMarkbygdens OK27:11
19Gösta LindqvistOK Löftan27:16
20Gunnar VallinOK Landehof27:34
21Sven Erik SjöholmMullsjö SOK27:36
22Ivan ErnvidNitta IF27:52
23Arne GrøndahlSøllerød OK28:03
24Stig KarlssonLessebo OK28:17
25Rune ArvidssonMarkbygdens OK28:23
26Erland LingJönköpings OK28:46
27Karl-Axel JohanssonIK Uven29:22
28Ronny AnderssonOK Skogshjortarna29:24
29Seppo KettunenRasti-Jyry29:34
30Ingvar BengtssonOskarströms OK29:42
31Bo WesterbergVänersborgs SK29:43
32Bengt GardOskarströms OK29:46
33Reits HallOK Amne30:03
34Christer GrönbladHärlövs IF30:15
35Waste ByströmOK Virdarna30:27
36Lennart HöijeOK Ravinen30:46
37P-G JanssonSäterbygdens OK30:48
Hans SvenssonKinnarumma IF30:48
39Kay SvenssonOK P431:39
40Dan HaagerupTisvilde Hegn OK31:42
41Bernt KvistUlricehamns OK31:47
42Kent CarlgrenOK Skogshjortarna32:06
43Leif SamorTjällmo-Godegårds OK32:14
44Ingemar WiklundOK Skogsvargarna32:28
45Lennart LundhOK Tisaren32:43
46Stig BengtssonOK Amne32:51
47Bengt-Åke SvenssonIK Ymer33:01
48Allan SunnergrenHjärnarps GH OL33:34
49Acke WåhlanderGöteborg/Majorna OK34:26
50Melvin KristiansenIF Rigor35:01
51Roy CarlssonUlricehamns OK35:12
52Ole SvendsenOK Roskilde35:55
53Göte NatanaelssonLjungskile FK36:04
54Lars HenrikssonOK Älme36:15
55Lars-Åke LarssonOK Tranan37:29
56Lennart NilssonMalmö OK37:35
57Tom LindbergLunds OK38:35
58Nisse GunnarssonOK Gipen38:49
59Björn Ragnar HolmerKungälvs OK38:50
60Bertil QvickKungälvs OK39:09
61Nils JohannessonHelsingborgs SOK39:39
62Kenneth ArvidssonAlvesta SOK40:35
63Knud Erik Thomsen Svendborg OK40:46
64Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna40:50
65Bo Gunnar ÖhgrenHelsingborgs SOK41:50
66Holger MikkelsenOdense OK42:12
67Göran ErlandssonFjärås AIK43:45
68Lars-Olof SvalinOK Alehof43:46
69Bent Rasmussen Tisvilde Hegn OK44:19
70Lars-Erik JohanssonFK Friskus Varberg55:04
Yngve JohanssonKristinehamns OKEj start
H702630 meter51 anmälda
1Ernie BroströmHalmstad OK26:56
2Roland JohanssonOK Tranan27:49
3Sven Olof FranssonOK Stigen27:53
4Ragnar CollrydBredaryds SOK29:47
5Anders CarlssonSkåneslättens OL31:10
6Göran KarlssonOK Bävern32:52
7Kurt LarssonOK Nackhe33:42
8Otto HolmdahlLinköpings OK33:44
9Sten HjelmOK Tranan34:17
10Torsten ClaessonOK Älme34:18
11Kurt ValeryTisvilde Hegn OK34:28
12Allan WedinJärfälla OK34:40
13Bernt Lennart JohanssonOK Gisle34:44
14Håkan SkogumMarkbygdens OK35:17
15Gösta GrahnSävedalens AIK35:44
16Bent MortensenOK-73 Gladsaxe36:44
17Gunnar GrönkvistBottnaryds IF36:46
18Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK37:20
19Rune BengtssonRonneby OK39:11
20Nils Olov LindénTenhults SOK39:50
21KG ErikssonOK Gisle40:14
22Karl-Eric WannbergIK Omega40:29
23Stig JohanssonHalmstad OK40:47
24JB LarssonOK Löftan41:00
25Åke AxelssonIK Uven41:31
26Ingvar JosefssonRydboholms SK42:32
27Nils-G SvenssonOK Kompassen43:23
28Roland AasaIK Uven44:38
29Erland OlssonDalsjöfors GOIF45:37
30Atte Johannes HeikkiläOK Gipen47:06
31Herluf JensenSvendborg OK47:36
32Jan-Eric NelkingFK Åsen48:57
33Gunnar JohanssonOK Gipen49:33
34Gunnar BylundRydboholms SK50:31
35Gunnar FribergOK Kompassen51:02
36Börje KarlssonHalmstad OK52:00
37Bengt OlofssonHjärnarps GH OL52:38
38Totte HolmMarkbygdens OK52:53
39Per-Hugo LundgrenLerums SOK54:21
40Arnfinn KappfjellIK Dran54:33
41Mogens KöhlerBallerup OK55:45
42Holger PerssonOK Eken58:02
43Gunnar WaernTrollhättans SOK60:21
44Rolf StenströmVänersborgs SK61:29
45Sigge RudolfssonOK Gisle64:57
46Sune KarlssonLinköpings AIK67:45
47Stig KarlssonIK Dran69:47
48Olle PeterssonFrölunda OL70:41
Peo BengtssonOK Pan-KristianstadEj godk.
Per LarssonJönköpings OKEj godk.
Kjell PerssonMariestads FKEj godk.
H752300 meter24 anmälda
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK28:56
2Harry SöderbergFK Friskus Varberg29:32
3Björn BromanGöteborg/Majorna OK35:13
4Klas TykessonRävetofta OK36:38
5Åke StrandÖrkelljunga FK37:18
6Sven AnderssonOK Stigen37:32
7Peter LarsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub38:05
8Nils RågstedtIS Kullen38:47
9Åke JohanssonTrollhättans SOK43:02
10Jonny BlomqvistGöteborg/Majorna OK45:00
11Bo ÖhrströmOK Amne45:19
12Sven Erik AnderssonFalköpings AIK OK46:02
13Sven-Erik Ingemar LundAnderstorps OK49:58
14Ingvar LennerstedtLunds OK50:59
15Ole HansenOK-73 Gladsaxe52:21
16Sven HåkanssonMarkbygdens OK53:47
17Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb54:41
18Arne AnderssonEslövs FK57:32
19Evert CarlssonTäby OK65:54
20Gösta CederinGöteborg/Majorna OK67:07
21Åke NilssonVäxjö AIS87:30
Arvid JohanssonOK NackheEj godk.
Bertil JohanssonOK LandehofEj godk.
Bertil JohanssonSkåneslättens OLEj start
H802200 meter15 anmälda
1Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF26:21
2Carl-Åke HanssonLaholms IF OK29:53
3Ture GunnarssonGöteborg/Majorna OK29:59
4Rune IsakssonHelsingborgs SOK31:48
5Carl-Gustaf FastJönköpings OK36:35
6Åke PetterssonKungälvs OK36:59
7Karlerik FranssonTrollhättans SOK42:27
8Bengt BorgGöteborg/Majorna OK42:54
9Bengt OlaussonOK Orinto43:59
10Börje PerssonOK Gynge45:07
11Lars-Erik AronsonIF Rigor50:03
12Kurt PålssonHelsingborgs SOK66:36
13Stig EngströmOK Skogshjortarna81:38
Lars Gunnar EnströmOK TrananEj godk.
Arne SvahnFrämmestads IKEj godk.
INSKOLNING2200 meter39 anmälda
Albin NyqvistOK LandehofGodkänd
Albin TengströmFrämmestads IKGodkänd
Alex JohanssonFK Friskus VarbergGodkänd
Anna CarlhammarIK UvenGodkänd
Anna FlakbergIFK GöteborgGodkänd
Anna SvenssonIF RigorGodkänd
Arvid LarssonSävedalens AIKGodkänd
Bente WendlerWissenschaft QuedlinburgGodkänd
Calle ForslundOK KolmårdenGodkänd
David Fjellman-LättÅmåls OKGodkänd
Elin FlakbergIFK GöteborgGodkänd
Ella EkströmKFUM Örebro OKGodkänd
Emma IvarssonOK KullingshofGodkänd
Emma LarssonUlricehamns OKGodkänd
Gustav SteenIK UvenGodkänd
Hampus LarssonIstrums SKGodkänd
Henrik HallbergFalköpings AIK OKGodkänd
Ida FranzénLidköpings VSKGodkänd
Isac SvenssonHalmstad OKGodkänd
Jacob ForslundOK KolmårdenGodkänd
Jesper WilhelmssonOK RävenGodkänd
Johanna BondessonFK Friskus VarbergGodkänd
Johanna WahlbergVäxjö OKGodkänd
Jonathan HofvenstamOK KolmårdenGodkänd
Kajsa HomannFrölunda OLGodkänd
Lisa FalkGöteborg/Majorna OKGodkänd
Lisa HomannFrölunda OLGodkänd
Lukas NorlanderFK ÅsenGodkänd
Malin NorlanderFK ÅsenGodkänd
Matilda BorglundIK OmegaGodkänd
Max BartholdssonFrölunda OLGodkänd
Moa BartholdssonFrölunda OLGodkänd
Moa FranzénLidköpings VSKGodkänd
Olav LundKongsberg O-lagGodkänd
Olof SvarénKlubblösGodkänd
Simon EkströmKFUM Örebro OKGodkänd
Stella BurénIK YmerGodkänd
Mary Lindbjerg SkovbækOK-østEj start
Tobias FarbrotFrölunda OLEj start
U12160 meter40 anmälda
1Oscar SucksdorffOK-73 Gladsaxe18:11
2Jonas HarfotHorsens OK18:14
3Hanna JohannessonRonneby OK18:23
4Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK19:34
5Moa SågbyJönköpings OK19:50
6Ellen BlennowFalköpings AIK OK19:51
7August AbrahamssonGällstadbygdens SOK20:29
8Ida ErikssonOK Landehof20:58
9Eric GustafssonOK Tor22:15
10Joar TryggöTrollhättans SOK22:52
11Sebastian ErikssonOK Lindena23:55
12Filip BengtssonOK Lindena23:57
13Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK24:10
14Adam BremerBoxholm-Mjölby OL24:44
15Maja WalleniusOK Skogsstjärnan25:25
16Jenny WallgrenIstrums SK25:43
17Linnéa KarlssonOK Skogshjortarna27:19
18Maja KindlundOK Tranan27:21
19Elias BergenfurOK Älgen27:52
20Emma ErikssonAnnebergs GIF28:07
21Tova AbrahamssonGällstadbygdens SOK28:50
22Selmina HedstigVäxjö OK28:59
23Gina TellnorBredareds IF29:06
24Alfred ErdeliusIF Rigor29:10
25Alfrida HedstigVäxjö OK29:43
26Benjamin PauliIstrums SK29:55
27Nathalie KnudsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub30:45
28Rasmus FjordsideSävedalens AIK31:13
29Johan LundbäckJärfälla OK31:44
30Tale StrandKongsberg O-lag32:40
31Axel BechtelFK Friskus Varberg33:03
32Jonatan JohanssonOK Nackhe35:45
33Malin NilssonOK Tranan38:24
34David ErikmatsSävedalens AIK39:46
35Thea VegeliusKungälvs OK39:48
36Matilda RundqvistOK Nackhe43:40
37Jonathan RundqvistOK Nackhe45:19
38Marthe Karine LarsenKongsberg O-lag54:43
39Claudia KnudsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub60:54
Erica AbrahamssonFK HerkulesEj start
U22260 meter20 anmälda
1Alexander RoosOK Landehof18:22
2Tim JohanssonFK Friskus Varberg20:41
3Linnéa SkalbergBredaryds SOK21:25
4Hanna GabrielssonKungälvs OK22:39
5Alicia LundgrenVärend GN OL23:36
6Love CarlssonOK Orion24:03
7Noah BechtelFK Friskus Varberg24:12
8Martin DanielssonArboga OK24:16
9Anton MånssonOK Orion24:28
10Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna25:24
11Julia ThuressonBurseryds IF26:31
12Mikkel EbbensgaardSpring Cup OK29:43
13Fredrik GlänneforsSöders SOL Tyresö30:38
14Albin HjertströmFK Friskus Varberg31:06
15Felix FalkGöteborg/Majorna OK37:37
16Sandra LarssonIstrums SK39:20
17Matilda TengströmFrämmestads IK43:00
18Mathilda AnderssonKungälvs OK66:34
Rickard NilssonOK LöftanEj godk.
Per NordholmSävedalens AIKEj start
U32240 meter14 anmälda
1Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK21:55
2Lovisa ErikssonOK Lindena24:45
3Ebba BengtssonOK Lindena25:02
4Ellen GranathTolered-Utby Ol-klubb25:18
5Martin LangmoenKungälvs OK30:54
6Emmie UddénLjungskile FK35:06
7Elsa BurénIK Ymer35:33
8Julia AnderssonKungälvs OK37:09
9Rasmus HarfotHorsens OK37:25
10Lina MöllerArboga OK46:45
11Malin HenningsonArboga OK53:16
12Erik OIssonAskersunds OK101:14
Oscar AnderssonKungälvs OKEj godk.
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SkidklubbEj godk.
U42730 meter4 anmälda
1Emmy ThuressonBurseryds IF43:24
2Ellenor RavnellGudhems IF45:04
3Sara BainbridgeLaholms IF OK66:41
Anna LindebladTrollhättans SOKEj godk.
ÖPPEN 12260 meter27 anmälda
1Adam KroonAnderstorps OK18:01
2Olle SörqvistMarkbygdens OK20:57
3Erik NordgrenMarkbygdens OK21:27
4Peter WallgrenIstrums SK21:57
5Catrin GustavssonKils OK22:52
6Edvard DavidssonKlubblös23:33
7Marie Granberg-KlassonHestra IF24:42
8Elsa LindeblomIK Omega25:06
9Anna JohanssonLaholms IF OK29:00
10Thomas ReichelSävedalens AIK29:55
11Maltida LoittoHalmstad OK31:31
12Linda LarssonOK Nackhe33:28
13Rebecka BrorssonTockarps IK33:44
14David KarlssonOK Kullingshof34:01
15Maria HagerydhVänersborgs SK34:55
16Selma NordgrenMarkbygdens OK35:46
17Marie SöderströmOskarströms OK36:12
18Samuel DarLänna IF36:36
19Ditte MobergOskarströms OK37:12
20Bodil HedenbergOK Vivill38:48
21Mark LoittoHalmstad OK41:20
22Karin SettergrenOskarströms OK44:58
23Oskar SjölinIK Uven46:25
24Anne KlintMarkbygdens OK64:56
Tine VirkelystHelsingør Ski- & OrienteringsklubEj godk.
Patrik BrorssonTockarps IKEj godk.
Daniel AnderssonIK DranEj start
ÖPPEN 22240 meter57 anmälda
1Emilia SkogumMarkbygdens OK19:15
2Hans SöderströmOK Stigen19:26
3Marcus VogelFK Herkules20:18
4Joakim ClaessonIK Ymer20:51
5Karin AlmgrenKlubblös21:09
6Daniel AxelssonHjortens SK23:23
7Mattias KarlssonUlricehamns OK23:54
8Helena AnderssonIstrums SK24:39
9Anette AnderssonIstrums SK24:45
10Annika AnderssonIstrums SK24:59
11Freja BjörnbergFrölunda OL26:17
12Evelina LindeblomIK Omega26:33
13Karolin GustafssonOK Måsen26:35
14Hanna JögårdOK Nackhe26:41
15Anna DanielssonArboga OK27:45
16Nina Hansen-MöllerudKongsberg O-lag28:42
17Timmy RavnellGudhems IF30:36
18Frans LindmanIK Trenne Ullared31:12
19Bertil BorglundIK Omega31:19
20Elisabeth LevinKils OK31:31
21Louise BlomqwistBredareds IF31:40
22Wilma HolmqvistHagaby GoIF32:24
23Tord LättÅmåls OK34:25
24Åsa LarssonUlricehamns OK34:48
25Gustaf JoelssonIK Ymer35:26
26Lars Einar EinarssonKungälvs OK35:46
27Angelica JoelssonIK Ymer36:26
28Lena Carlström-LarssonSävedalens AIK36:30
29Karin ÅhmanBredareds IF36:49
30Monika LindblomLaholms IF OK38:13
31Saga LeoBredaryds SOK38:50
32Lisa CarlssonTolered-Utby Ol-klubb40:22
33Annika AndreassonFrölunda OL41:47
34Filip LemanGöteborgs Skidklubb42:42
35Felix KjellLunds OK42:44
36Siw PetterssonGöteborg/Majorna OK44:25
37Marie HallelSjövalla FK45:39
38Terese BackströmOK Torfinn46:19
39Lena BengtssonFalkenbergs OK46:32
40Mary LarnerGöteborg/Majorna OK47:00
41Bertil BengtssonFalkenbergs OK47:06
42Anita NilssonOK Torfinn47:11
43Ann-Christin WindevallFjärås AIK47:27
44Elisabeth OhrlanderOK Pan-Kristianstad53:23
45Jonathan BondessonFK Friskus Varberg55:58
46Simon CarlhammarIK Uven56:39
47Lisbeth NilssonFalköpings AIK OK57:58
48Robin ArkbladOK Skogshjortarna58:11
49Berit HildénOK Skogshjortarna59:21
50Karin OlssonKungälvs OK60:12
51Anders AnderssonMarkbygdens OK62:59
52Filip StrandlyckeKlubblös74:03
53Johanna NilssonOK Löftan100:20
Janne VirkelystHelsingør Ski- & OrienteringsklubEj godk.
Gunnar BarkLinköpings OKEj godk.
Lene ØbroTisvilde Hegn OKEj godk.
Torsten JonssonMarkaryds FKEj godk.
ÖPPEN 42730 meter54 anmälda
1Mikael AftevikFK Friskus Varberg27:39
2Sebastian EdénOK Kåre31:18
3Rikard SvennbergDegerfors OK35:43
4Johan BondessonFK Friskus Varberg38:14
5Göte Sven-Harry SvenssonMarkbygdens OK38:38
6Tomas WahlbergVäxjö OK40:19
7Thomas EklöfHägghults Ok41:57
8Clarence MånssonKungälvs OK43:01
9Albin SvenssonGöteborg/Majorna OK43:15
10Jan-Erik AnderssonLunds OK45:22
11Lars LundKongsberg O-lag45:36
12Kjell AnderssonOK Skogshjortarna47:54
13Barbro BengtssonOskarströms OK48:03
14Irmeli JanssonOK Landehof49:03
15Helena EliassonTolered-Utby Ol-klubb49:08
16Vera TofteredIF Rigor49:44
17Leif StenströmOK Nackhe51:06
18Bertil AnderssonFK Friskus Varberg51:13
19Carina GustafssonOK Gynge53:03
20Linnea GustafssonOK Gynge53:04
21Carina WallgrenIstrums SK54:22
22Liselott DahlJönköpings OK54:53
23Alf KjellbergBredareds IF55:28
24Arild LarsenKongsberg O-lag57:17
25Roland NilssonFalköpings AIK OK57:40
26Emilia CarlssonTolered-Utby Ol-klubb58:00
27Sven-Ivar JögårdOK Nackhe58:06
28Linnéa HallOK Amne58:48
29Nils_Erik TofteredIF Rigor59:01
30Lena NilssonUlricehamns OK60:40
31Annika GustafssonOK Nackhe61:49
32Stig SvenssonOK Virdarna61:54
33Anneli BurénIK Ymer62:51
34Ingemar GustavssonOK Nackhe63:15
35Helén TofteredIF Rigor63:40
36Ulf HenningsonArboga OK64:23
37Malin PetersonVärend GN OL64:49
38Karin MaxFrölunda OL65:28
39Ingemar ErlandssonVäxjö OK66:40
40Ann-Britt AnderssonFK Friskus Varberg71:02
41Ronny AllanssonIF Rigor74:22
42Andrea ErdeliusIF Rigor76:46
43Karin A VidarssonOK Nackhe79:26
44Åke WettergrenIK Uven81:47
45Inger JohanssonOK Nackhe84:11
46Gustav StrandlyckeKlubblös89:52
47Inga-Maj PerssonOK Gynge91:05
48Ketty LjunggrenOK Skärmen101:21
Ted LiivrandOK SkogshjortarnaEj godk.
Göran GranathTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Alexandra NilssonOK LöftanEj godk.
Emmelie GeorgssonOK NackheEj godk.
Irmgard FabianUAT, TysklandEj godk.
Alf JohanssonFalkenbergs OKEj godk.
ÖPPEN 53090 meter44 anmälda
1Ivar SörqvistMarkbygdens OK26:14
2Simon VogelFK Herkules26:20
3Stina BergIS Kullen28:28
4Mats HaglundOK Djerf30:14
5Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK30:21
6Anders GenbergUlricehamns OK30:25
7Maria HåkanssonVäxjö OK31:35
8Magnus Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb32:06
9Kati NémethStigmännen Karlshamns OK32:26
10Johan RobertssonKlubblös32:28
11Per LeanderssonOK Isaberg33:30
12Anders BergIS Kullen33:32
13Maria GustafssonIFK Göteborg34:32
14Stefan PauliKlubblös35:24
15Anton JohanssonOK Tranan36:42
16Erik BergmanIK Uven37:15
17Roger AnderssonIstrums SK39:28
18Maria HaglundOK Djerf39:30
19Elin CarlssonJärla39:39
20Marc VogelFK Herkules39:53
21Peter BrobergIF Rigor40:44
22Anna LindeblomIK Omega41:02
23Tomas AnderssonIstrums SK41:10
24Sofia SörqvistMarkbygdens OK41:43
25Per RogneIK Hakarpspojkarna41:55
26Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK42:04
27Stefan JönssonIK Uven44:16
28Sören HaglundOK Kullingshof46:34
29Andreas ÅkessonFK Friskus Varberg46:47
30Kathrin FabianUAT, Tyskland48:16
31Maria VictorssonOK Löftan50:46
32Sara ÖbergVänersborgs SK51:46
33Anna KarlssonDalaportens OL53:04
34Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK53:57
35Sven-Gunnar SvenssonHalmstad OK54:09
36Birgitte WraaTisvilde Hegn OK54:15
37Johanna RönnqvistOK Löftan54:55
38Olle SöderbergHalmstad OK55:02
39Kurt SvenssonMarkbygdens OK58:18
40Lena IrweOK Kompassen67:38
Wolfgang FabianWat, Tyskland67:38
42Inger LandspergTisvilde Hegn OK80:04
43Helen Neregaard Tisvilde Hegn OK133:43
Thomas DavidssonLidingöEj godk.
ÖPPEN 72240 meter60 anmälda
1Leif BlomqwistBredareds IF21:22
2Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb22:46
3Monica WalleniusOK Skogsstjärnan22:49
4Tomas SvennbergDegerfors OK23:16
5Lena MelvinsdotterIF Rigor24:23
6Toivo PentonenHestra IF25:24
7Rune EliassonFalkenbergs OK25:30
8Gunnar A JohanssonTenhults SOK26:01
9Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb26:12
10Kari StrandKongsberg O-lag27:05
11Kristina Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb27:11
12Malin JohanssonFK Friskus Varberg27:21
13Mats GunnarssonSimlångsdalens IF29:16
Bengt Ronny PalmFK Boken29:16
15Carina AnderssonFK Friskus Varberg29:28
16Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb30:01
17Elin JohanssonFjärås AIK30:05
18Susanne JohanssonFjärås AIK30:09
19Jonas LarssonDegerfors OK30:28
20Susanne LundgrenVärend GN OL30:36
21Camilla LindebladTrollhättans SOK31:17
22Ingmar ErikssonFalkenbergs OK32:07
23Jan LarssonSävedalens AIK32:14
24Madeleine JohanssonOK Tranan32:42
25Johan NiklassonVäxjö OK33:09
26Sofie LarssonOK Nackhe33:17
27Carina LindqvistOK Njudung33:48
28Harry LundströmOK Löftan35:23
29Inga-Lill AnderssonSelånger SOK35:54
30Burne NilssonOK Torfinn36:55
31Charlotte GustafssonSävedalens AIK36:57
32Joakim LundqvistGöteborg/Majorna OK37:14
33Torbjörn JohanssonOK Älgen37:42
34Hans BlomqvistDegerfors OK37:43
35Birgitta LarssonOK Älgen37:45
36Kjell SjunnessonKungälvs OK39:43
37Stig GustafssonFalkenbergs OK40:12
38Conny JohanssonLaholms IF OK40:14
39Gun FriskMarkbygdens OK40:28
40Bo SvenssonTockarps IK40:47
41Rolf LindeVärend GN OL41:02
42Marianne JohanssonOK Kullingshof41:12
43Jan VindevallFjärås AIK41:40
44Kennerth GustafssonOK Virdarna42:59
45Peter NilssonSimlångsdalens IF44:00
46Rune KarlssonOK Löftan46:58
47Johan CarlströmOK Landehof50:08
48Lennart MagnussonLaholms IF OK51:16
49Håkan KristenssonIK Dran51:55
50Ingegerd ArvidssonIF Rigor56:46
51Helen GunnarssonSimlångsdalens IF58:33
52Elisabeth LundqvistGöteborg/Majorna OK61:02
53Mats LindebladTrollhättans SOK62:28
54Rolf ArvidssonIF Rigor64:57
55Annelie BlomqvistDegerfors OK69:30
56Kristina AnderssonOK Skogshjortarna72:28
57Robert MajlövOK Nackhe85:38
58Åke HermanssonTolered-Utby Ol-klubb131:24
Anneli BranderStenungsunds OKEj godk.
Bo WadensjöFK FinnEj godk.
ÖPPEN 83000 meter81 anmälda
1Jesper StenströmVänersborgs SK19:23
2Jörgen OlssonHärlövs IF19:57
3Jakob LandsbergTisvilde Hegn OK21:37
4Marcus OhlssonFK Friskus Varberg22:00
5Patrik AxelssonOK Reftele24:21
6Nichlas WallströmSävedalens AIK24:31
7Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK25:03
8Tomas GeorgssonOK Nackhe25:39
9Lars EkmanFK Friskus Varberg25:51
Jonas BrånaltAstraZeneca IF Mölndal25:51
11Henrik Sjöberg-PentonenHestra IF26:58
12Tommy NilssonRydboholms SK27:33
13Olle SchälinOK Alehof27:59
14Johan LindeblomIK Omega28:14
15Klas PeterssonIF Marin Väst28:24
16Christian LundinKlubblös28:52
17Sven Åke BengtssonFalkenbergs OK28:56
18Anders VilanderAnderstorps OK29:02
19Joakim RyghMariestads FK30:10
20Johan NohaveOK Orion30:27
21Marita SkogumMarkbygdens OK30:37
22Andreas WestbergOK Orinto30:38
23Ingvar IvarssonOK Kullingshof30:54
24Bo LauriKlubblös31:08
25Tommy SvenssonOK Gynge31:37
26Peter WraaTisvilde Hegn OK32:25
27Peter StenbeckHalmstad OK32:54
28Mollie NohaveOK Orion33:07
29Anders WraaTisvilde Hegn OK33:08
30Anders JonssonIF Marin Väst33:30
31Lina JogelandIK Ymer33:32
32Sten KirkegaardTisvilde Hegn OK33:39
33Lars KarlssonDalaportens OL33:53
34Anders SjöbergOK Reftele34:15
35Stina WilanderAnderstorps OK34:18
36Anders BerglundOK Skogshjortarna34:30
37Jan-Olof SvenssonBurseryds IF35:23
38Niclas LindqvistOK Njudung35:28
39Ralf VidarssonOK Nackhe35:58
40Björn NilssonOK Nackhe35:59
41Sebastian SanellBurseryds IF36:02
42Egon Neregaard Tisvilde Hegn OK36:16
43Peter AbrahamssonSK Björnen36:22
44Roger BergvikVäxjö OK36:42
45Dan Anders IrweOK Kompassen37:19
46Jimmy HäggFK Friskus Varberg37:21
47Marianne KirkegaardTisvilde Hegn OK37:26
48Martin JohanssonOK Stigen37:53
49Christer JohanssonHalmstad OK38:18
50Lisa WilanderAnderstorps OK38:24
51Anders KarlssonBodafors OK38:31
52Frida WallströmSävedalens AIK38:40
53Göran AnderssonFK Friskus Varberg38:48
54Frida StrandbergSävedalens AIK40:04
55Niklas EklundFK Friskus Varberg40:43
56Ann VilanderAnderstorps OK41:19
57Norbert ZenkerUSVTU Dresden41:46
58Niels LandspergTisvilde Hegn OK42:02
59Bo JanssonOK Landehof42:11
60Lars-Göran HedstigVäxjö OK42:18
61Urban SörqvistMarkbygdens OK42:33
62Dennis ØbroTisvilde Hegn OK43:12
63Johanna BörjessonFK Friskus Varberg43:20
64Emelie LarssonFK Friskus Varberg43:22
65Thomas AlmgrenBorås GIF44:21
66Bo AndreassonOK Reftele44:35
67Kjell Olof Ingemar KarlssonSvenljunga OK44:49
68Thomas MalmgrenVillevalla Hotspurs45:13
69Lena WraaTisvilde Hegn OK45:33
70Mia AnderssonOK Gynge47:54
71Marcus KarlssonSimlångsdalens IF47:56
72Kristina LandgrenMalmö OK49:03
73Thomas FabianWat, Tyskland49:46
74Miriam AsvarischRønne Idrætsklub Orientering 51:53
75Henrik VossKlubblös54:55
76Andrea ThomassonUlricehamns OK56:45
77Aase Neregaard Tisvilde Hegn OK56:52
78Pi PerssonOK Orion62:02
79Ravi DarLänna IF63:38
Rasmus SchurmannHylte OKEj godk.
Håkan BergströmNyköpings OKEj godk.


Skapad 2009-07-12 14:50:11 med OLA version 4.1.3