Hallands 3-dagars 2009, Resultatlista

Etapp 2, 2009-07-11

D102510 meter28 anmälda
1Tove PetterssonOK Roxen23:20
2Sofia KlassonHestra IF26:12
3Johanna RundqvistOK Nackhe26:59
4Emma S JohanssonLinköpings OK27:18
5Emelie KarlssonOK Landehof28:29
6Emma NordbergGällstadbygdens SOK28:45
7Emelie SvenssonIF Rigor29:03
8Linn HimmelmannSjövalla FK29:50
9Klara AnderssonHärlövs IF30:16
10Emma JohnssonOK Tor30:20
11Elvira JohanssonFK Friskus Varberg30:22
12Amanda CarlssonIK Trenne Ullared30:40
13Elin HagrydhVänersborgs SK31:20
14Astrid KirkegaardTisvilde Hegn OK31:39
15Ida ØbroTisvilde Hegn OK34:36
16Hanna BoquistIK Uven35:13
17Anna NordholmSävedalens AIK35:37
18Klara WallinderGöteborg/Majorna OK35:57
19Emma FranzénLidköpings VSK36:04
20Irmalinn NilssonHärlövs IF36:20
21Nora ForslundOK Kolmården36:24
22Stina SjölinIK Uven37:18
23Sara BrinchHelsingør Ski- & Orienteringsklub40:34
24Lina ErdeliusIF Rigor41:47
25Selma MoqvistLerums SOK42:56
26Jonna LundbäckJärfälla OK48:44
Malin LarssonOK NackheEj start
Laura Lindbjerg SkovbækOK-østEj start
D122850 meter48 anmälda
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK26:03
2Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna27:36
3Elisabeth AronssonBredaryds SOK32:49
4Agnes SpånérSävedalens AIK34:01
5Elin PetterssonSjövalla FK34:08
6Johanna HagströmFalköpings AIK OK34:14
Hanna KarlssonMarkbygdens OK34:14
8Line CederbergVänersborgs SK34:57
9Emma HimmelmannSjövalla FK37:09
10Moa HanssonBredaryds SOK37:51
11Emelie RoosOK Landehof37:55
12Svea HagrydhVänersborgs SK38:45
13Sara KindlundOK Tranan38:56
14Matilda HerngrenIF Hagen39:02
15Emma NilssonOK Tranan39:48
16Ella WallinderGöteborg/Majorna OK39:57
17Emma PetterssonOK Roxen40:26
18Myrra CarlssonOK Orion43:05
19Lisa JohanssonOK Tranan43:17
20Sofia JosefssonRydboholms SK43:46
21Amelia SkalbergBredaryds SOK44:14
22Frida JohanssonLinköpings OK44:39
23Emelie UddMarkbygdens OK44:57
24Klara AnderssonIK Dran45:16
25Hanna JohanssonFK Friskus Varberg45:55
26Hilda SvenssonNässjö OK47:21
27Lina PålssonKungälvs OK49:55
28Helena HagströmFalkenbergs OK51:48
29Sara AlmehedFrölunda OL52:49
30Felicia LindebladTrollhättans SOK54:22
31Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna57:13
32Sara JosefssonRydboholms SK58:09
33Frida LindblomIK Dran58:26
34Olivia NymanVänersborgs SK60:50
35Lovisa LindqvistOK Njudung61:05
36Sarah PerssonOK Denseln62:01
37Luiza DarLänna IF63:31
38Julia MajlövOK Nackhe65:07
39Caroline BarkLinköpings OK67:52
40Linnea LarssonUlricehamns OK72:20
41Emma AnderssonIK Dran74:55
Celicia JohanssonFK Friskus VarbergEj godk.
Moa GranstedtIK HakarpspojkarnaEj godk.
Linnea KjellssonFalkenbergs OKEj godk.
Felicia CarlssonIK Trenne UllaredEj godk.
Linnea BerglinOK DackeEj start
Lina SundqvistOK TrananEj start
Lovisa JohanssonIK DranEj start
D143250 meter53 anmälda
1Sara HagströmFalköpings AIK OK27:13
2Amanda BlennowFalköpings AIK OK30:08
3Erica PetterssonSjövalla FK31:12
4Felicia StuhlhoferOK Landehof31:27
5Louise LundgrenVärend GN OL31:49
6Matilda MartinssonFalkenbergs OK32:17
7Danielle FröstadKungälvs OK33:51
8Jessica NilssonOK Torfinn34:17
9Moa PetterssonOK Dacke34:37
10Ellen JohnssonOK Nackhe35:02
11Sofia HelmertzFK Herkules36:00
12Moa SvenssonNässjö OK36:28
13Klara PålssonKungälvs OK36:41
14Ylva MattssonTolered-Utby Ol-klubb36:57
15Nina HallorOK Tisaren37:05
16Moa GustavssonUddevalla OK37:12
17Sofia JohanssonOK Nackhe38:43
18Clara MannfolkUlricehamns OK39:11
19Ulrika TofteredIF Rigor39:25
20Sabina RavnellGudhems IF40:59
21Elin KjellssonFalkenbergs OK41:13
Minda LangmoenKungälvs OK41:13
23Elin ClassonOK Orinto41:35
24Louise MorlonOK Eken41:42
25Anna AnderssonIK Dran42:07
Linnea BergstrandKungälvs OK42:07
27Marica AnderssonLunds OK42:37
28Sofia LundbergIstrums SK42:39
29Malin ReichenbergIdefjordens SK42:54
30Tilda KarlssonOK Alehof43:00
31Petra GunnarsdotterTenhults SOK43:02
32Emma AnderssonOK Gynge43:05
33Hanna DjerfLerums SOK43:14
34Lisa JohanssonFK Friskus Varberg44:27
35Åsa RambergHallstahammars OK44:36
36Jennifer HallelSjövalla FK44:44
37Jenny HolménHylte OK46:56
38Simone WraaTisvilde Hegn OK47:06
39Amanda EkmanFK Friskus Varberg47:10
40Ellinor ÅhmanBredareds IF48:12
41Linnea HerngrenIF Hagen49:16
42Anna GerdleHalmstad OK49:30
43Elin BerglinOK Dacke49:35
44Amanda Johansson BeckmanOK Nackhe51:08
45Cecilia BomanLustens OK54:08
46Amalie WraaTisvilde Hegn OK54:30
47Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK55:10
48Johanna EklundAvesta OK55:56
49Julia LadefogedFalkenbergs OK59:45
50Emma KihlbergHalmstad OK61:46
51Ida NordbergGällstadbygdens SOK76:57
Johanna PerssonFK HerkulesEj godk.
Louise BergströmNyköpings OKEj start
D164020 meter52 anmälda
1Amanda HanssonBredaryds SOK36:30
2Elin SvenssonNässjö OK37:12
3Thalia BertschingerNachwuchskader Bern-Solothurn37:24
4Nathalie RyghMariestads FK37:32
5Marion AebiNachwuchskader Bern-Solothurn39:36
6Johanna SkogumMarkbygdens OK39:38
7Johanna LarssonKöping-Kolsva OK40:02
8Erica AnderssonLunds OK40:07
9Lovisa MannfolkUlricehamns OK40:50
10Hanna HellsingLindebygdens OK42:26
11Anaïs CattinNachwuchskader Bern-Solothurn43:30
12Josefin AnderssonMarkbygdens OK44:04
13Liliane HauswirthNachwuchskader Bern-Solothurn44:57
14Karin ElofssonFjärås AIK45:09
15Amanda JacobssonDegerfors OK45:55
16Maja AnderssonOK Dacke46:04
17Martina KarlssonNorbergs OK46:45
18Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK47:39
19Matilda StenssonHelsingborgs SOK47:40
20Elin AnderssonIK Dran49:09
21Fabienne WengerNachwuchskader Bern-Solothurn49:32
22Madeleine AhlströmVästerås SOK49:36
23Linnea GustavssonUddevalla OK50:47
24Louise NordahlHjärnarps GH OL51:08
25Anna ÅhlinHelsingborgs SOK52:22
26Martina JohanssonBredareds IF52:33
Salome WeberNachwuchskader Bern-Solothurn52:33
28Sara IvarssonOK Kullingshof52:35
29Elin SundqvistOK Tranan53:39
30Sandra BomanLustens OK53:46
31Madeleine AttforsSävedalens AIK55:17
32Frida BjörklundSjövalla FK55:51
33Ellen ReinhardNachwuchskader Bern-Solothurn56:10
34Emma AlmehedFrölunda OL56:23
35Martina RuchNachwuchskader Bern-Solothurn56:27
36Lina JosefssonRydboholms SK56:45
37Sara AbrahamssonFK Herkules58:39
38Emilie MorlonOK Eken59:49
39Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OK61:19
40Amanda JohanssonHalmstad OK62:16
41Hanna WadstenOK Landehof63:16
42Fanny MajlövOK Nackhe63:23
43Maria GerdleHalmstad OK64:17
44Jessica LevinOK Tyr65:29
45Johanna HenrikssonFalkenbergs OK66:15
46Kajsa SpetzUlricehamns OK66:30
47Linnea ForsIF Rigor66:55
48Sara AnderssonNorbergs OK69:53
49Lisa ErikssonHylte OK70:20
50Linnea EkmanFK Friskus Varberg71:18
51Malin AllanssonIF Rigor79:54
Sabina HedlundKöping-Kolsva OKEj godk.
D184260 meter30 anmälda
1Amanda LeoBredaryds SOK39:56
2Viktoria ErnstssonFK Göingarna40:10
3Anna BredfeltLunds OK41:36
4Maja PetterssonOK Dacke41:45
5Linnea HolmqvistHagaby GoIF41:51
6Esther MühlethalerNachwuchskader Bern-Solothurn43:10
7Katja Gygax Nachwuchskader Bern-Solothurn44:13
8Kristin SchybergFjärås AIK44:15
9Malin AnderssonOK Nolaskogsarna44:41
10Ellinor KarlssonIK Hakarpspojkarna44:42
11Sanna LinseforsLunds OK45:31
12Dominique BucherNachwuchskader Bern-Solothurn48:02
13Julia LauriOK Tisaren48:34
14Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan48:42
15Julia EngströmTolered-Utby Ol-klubb48:51
16Pernilla PeterssonBurseryds IF49:17
17Lisa ReichenbergIdefjordens SK51:30
18Anna RosenbergLillomarka52:36
19Rebecca BejbomUddevalla OK53:08
20Linn SöderströmOskarströms OK54:11
21Camilla NilssonOK Torfinn55:54
22Carolina MikaelsdotterVästerås SOK56:32
23Linda JohanssonOK Löftan56:59
24Elin ThuressonBurseryds IF63:03
25Malin KihlbergHalmstad OK64:00
26Elin SchybergFjärås AIK66:21
27Sandra EliassonTolered-Utby Ol-klubb75:57
Malin HedbergLerums SOKEj godk.
Sara KarlssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Julia BergströmNyköpings OKEj start
D204520 meter6 anmälda
1Vera KalbermattenNachwuchskader Bern-Solothurn50:09
2Josefin BertilssonFK Herkules50:50
3Camilla BergmannAllerød OK 54:54
4Inge S KnudsenFaaborg OK60:13
5Malin SettergrenOskarströms OK63:45
Carolina KarlssonOK NjudungEj start
D214740 meter35 anmälda
1Hanna ArnellMarkbygdens OK43:39
2Elin HamreforsOK Landehof43:52
3Lina SamorSävedalens AIK45:54
4Agnes SvenssonSävedalens AIK46:07
5Sandra WassbladUddevalla OK46:43
6Ylva SunessonOK Alehof47:08
7Christine FriedrichNachwuchskader Bern-Solothurn48:15
8Katrin SöderbergSöders SOL Tyresö48:56
9Johanna SundströmHestra IF48:58
10Lotta NilssonOK Alehof49:32
11Ingela RoosVästerås SOK49:35
12Josefin A. HanningOK Löftan49:48
13Pernille BrunstedtSpring Cup OK52:54
14Lena MaxFrölunda OL53:17
15Katarina EnbomVänersborgs SK55:13
16Malin RiisÖrkelljunga FK55:36
17Julia TorstenssonOK Landehof55:54
18Lisa AhnoffGöteborg/Majorna OK58:03
19Anna JohannessonGöteborg/Majorna OK58:11
20Linda AxelssonIK Uven59:18
21Rikke Ellekilde Kofoed LarsenSpring Cup OK59:23
22Rikke Nygaard Monrad Spring Cup OK59:27
23Emma SigvardssonFK Friskus Varberg59:36
24Sofia ThorssonIFK Lidingös Skid o OK61:01
25Frida PalmFK Boken61:59
26Maria SvenssonMarkbygdens OK62:31
27Anneli WihlborgOK Gynge62:47
28Jenny JohanssonOK Alehof63:02
29Anna SäfstenFK Herkules64:30
30Jessica BlomqvistDegerfors OK68:20
31Emma FaxénVäxjö OK76:34
32Sandra AxelssonVänersborgs SK79:53
Linda RanbroMalmö OKEj godk.
Yvonne FjordsideSävedalens AIKEj start
Kristin BomanVänersborgs SKEj start
D21 LÅNG6900 meter32 anmälda
1Emma AnderssonSävedalens AIK53:38
2Anna SegerssonOK 64 Torpa54:42
3Helena AnderssonFK Friskus Varberg58:47
4Lisa PetterssonOK Dacke60:10
5Franziska WollebOK Tyr60:33
6Johanna BerggrenSävedalens AIK60:39
7Lina StrandGöteborg/Majorna OK61:16
8Sofi ThorsellVästerås SOK61:58
9Jennie AnderssonSävedalens AIK62:27
10Linda NordinUlricehamns OK63:34
11Annika ÖstmanSävedalens AIK64:46
12Frida BakkmanSOK Viljan64:50
13Lotta SaetreOK Landehof65:27
14Frida NeroGöteborg/Majorna OK65:42
15Jennifer GullOK Vilse 8765:48
16Bodil HalvarssonGöteborg/Majorna OK65:50
17Emelie SvalinVänersborgs SK67:03
18Karin HolmDalaportens OL69:59
19Jana KnapováFK Friskus Varberg70:02
20Pernilla NilssonHalmstad OK70:28
21Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK70:33
22Anna OlssonLunds OK70:51
23Katarina GalleJärfälla OK71:02
24Maria ThelinJönköpings OK72:19
25Elin BjörkmanTäby OK75:18
26Pernilla OlssonSkåneslättens OL75:43
27Therese BarjeJönköpings OK76:46
28Jannie HagårdRävetofta OK77:50
29Ylva GunnarsdotterTenhults SOK78:26
30Sofia AnderssonCentrum OK81:19
31Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK87:49
Laila B HöglundFK HerkulesEj start
D21 MOTION3800 meter5 anmälda
1Malin AnderssonUlricehamns OK45:15
2Lisa LönngrenOK Löftan58:04
3Maria EdvallIK Stern58:37
4Malin LjunggrenMarkbygdens OK64:25
5Louise JanssonStenungsunds OK75:22
D354520 meter28 anmälda
1Ulrika KindlundOK Tranan39:19
2Karin NobornIFK Göteborg40:15
3Ulrika HermanssonOK Orion43:10
4Susanne AnderssonHärlövs IF43:53
5Tenna LandspergTisvilde Hegn OK43:56
6Åsa NordbergGöteborg/Majorna OK44:21
7Pia JohanssonOK Landehof44:27
8Helena KumlinVäxjö OK45:30
9Veronica AdolfssonAnderstorps OK47:46
10Ulrika JohanssonOK Landehof48:37
11Annika JohanssonOK Tranan48:42
12Daniela RichardssonOK Landehof49:08
13Maria PerssonOK Orion50:08
14Anna BringleUlricehamns OK50:26
15Cecilia JohnssonOK Tor52:24
16Maria LingJönköpings OK53:03
17Annika LundströmSundbybergs IK53:05
18Camilla BrorssonTockarps IK56:19
19Cecilia HedstigVäxjö OK58:21
20Inger CederbergVänersborgs SK60:10
21Malin TengströmFrämmestads IK60:59
22Marie-Louise PerssonFK Herkules61:32
23Christina SüdhoffSävedalens AIK63:15
24Pernilla HedinFK Herkules63:42
25Christina OlssonSkåneslättens OL67:17
26Karin NorlanderFK Åsen67:44
27Anna-Karin SärénHestra IF75:48
28Miriam AsvarischRønne Idrætsklub Orientering 102:07
D35 MOTION3250 meter33 anmälda
1Cecilia FlakbergIFK Göteborg31:05
2Susanne DombyOK Stigen34:31
3Malin PeterssonOK Denseln35:20
4Jeanette AnderssonOK Dacke35:30
5Susanne JohannessonRonneby OK36:04
6Mari GraadRonneby OK38:36
7Annika JörgensenTisvilde Hegn OK39:18
8Gunilla GustavssonOK Orion39:31
9Helena ÅhlinHelsingborgs SOK39:59
10Lena RambergHallstahammars OK43:24
11Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb43:53
12Camilla BjörklundSjövalla FK45:53
13Katarina AlmehedFrölunda OL46:43
14Petra RosenVäxjö OK47:09
15Gunilla HimmelmannSjövalla FK48:02
16Marianne JönssonBredaryds SOK48:44
17Elisabet ElmertoftNorbergs OK49:03
18Helene StuhlhoferOK Landehof49:12
19Kajsa NordinOK Tranan50:10
20Christina PetterssonSjövalla FK55:43
21Christina RyghMariestads FK58:12
22Sara LarssonSävedalens AIK59:33
23Anneli GabrielssonKungälvs OK61:58
24Anette NordbergGällstadbygdens SOK62:55
25Karin TorstenssonFalköpings AIK OK63:54
26Sara KarlssonOK Skogshjortarna66:53
27Teres ZachrissonKungälvs OK67:38
28Annika HallénTrollhättans SOK72:00
29Anna HagmanLerums SOK74:26
Marie FröstadKungälvs OKEj start
Lone MortensenOK-73 GladsaxeEj start
Anne SkovbækOK-østEj start
Eva-Lill BergenfurOK ÄlgenEj start
D404020 meter50 anmälda
1Jenny NymanVänersborgs SK37:12
2Marie MorlonOK Eken37:53
3Inger GunnarssonVästerås SOK38:20
4Hanne FoghOK O-63 Vordingborg38:31
5Eva PetterssonOK Dacke38:53
6Agneta NordholmSävedalens AIK39:18
7Camilla ÖhgrenSävedalens AIK40:00
8Marita KarlssonOK Skogsstjärnan42:21
9Marianne Lynge KroghKolding Orienteringsklub42:36
10Anna-Sofie BarkLinköpings OK43:24
11Kajsa HolmqvistHagaby GoIF43:28
12Julie KnudsenAlmindingen OK43:49
13Anna ErikssonOK Landehof44:48
14Maria OlofssonLinköpings OK45:26
15Kristina NilssonOK Tranan46:10
16Anna HofvenstamOK Kolmården46:37
17Jeanette LarssonFK Friskus Varberg46:41
18Anna AbrahamssonFK Herkules46:52
19Liselotte FalkGöteborg/Majorna OK47:15
20Anna AsplundKungälvs OK47:35
21Caroline HagströmFalköpings AIK OK47:54
22Ulrika GustafssonIK Vista49:30
23Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK51:40
24Camilla RydingTolered-Utby Ol-klubb54:12
25Berit HarfotHorsens OK54:57
26Åsa Flink-SvenssonNässjö OK56:07
27Marie BergströmNyköpings OK57:33
28Helena AnderssonMarkbygdens OK57:45
29Yvonne EklundAvesta OK58:07
30Katarina HedbergLerums SOK58:16
31Johanna WallinderGöteborg/Majorna OK58:35
32Annica JönssonFK Friskus Varberg58:41
33Lena ThuressonBurseryds IF59:48
34Catrine HerngrenIF Hagen62:19
35Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK63:26
36Camilla WidmanLesjöfors SK63:27
37Anna-Lena JacobssonDegerfors OK64:10
38Helena SchützdellerHässleholms OK64:26
39Maria WallinOK Roto70:12
40Åsa DetterfeltLinköpings OK74:12
41Catarina BengtssonOK Nackhe74:19
42Susanne GrönTisvilde Hegn OK80:25
43Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubb82:45
44Lisa NilssonOK Torfinn83:36
45Frida MannfolkUlricehamns OK92:42
46Heléne Aker KarlssonOK Kullingshof96:44
Berit BengtssonOK LindenaEj godk.
Carina IvarssonOK KullingshofEj start
Claudia BonekNaturfreunde WienEj start
Helena SandbergIK HakarpspojkarnaEj start
D453640 meter31 anmälda
1Britta SahlinVänersborgs SK35:38
2Annette Falck-LarssonVänersborgs SK39:57
3Kerstin SegerssonOK 64 Torpa40:49
4Ingrid JohanssonLaholms IF OK40:54
5Karin GreilertHaninge SOK41:00
6Annika AasaIK Uven42:33
7Christina SternerOK Njudung45:16
8Helen GlänneforsSöders SOL Tyresö45:19
9Charlotte BergmannAllerød OK 46:12
10Elisabeth WestmanVästerås SOK47:23
11Marie LarssonKöping-Kolsva OK47:46
12Eva CarlssonJönköpings OK47:56
13Birgit HanssonHerrestads AIF49:45
14Elisabeth FredrikssonGudhems IF49:50
15Lena ThuressonRydboholms SK50:11
16Liselott JohanssonTenhults SOK50:40
17Karin ErnfridssonOK 64 Torpa51:11
18Wiveka ErnstssonFK Göingarna51:14
19Monika JohanssonBredareds IF51:16
20Lena JohanssonOK Nackhe52:43
21Agneta JohanssonRydboholms SK53:04
22Gun LundbergIstrums SK54:19
23Tina HagårdRävetofta OK54:24
24Annika DavidssonVästerås SOK55:11
25Gitte Gefke HansenKFIU-Orientering58:19
26Jenny HomannFrölunda OL59:10
27Ulrika JohanssonOK Löftan60:20
28Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb73:24
29Minna WarthoeHelsingør Ski- & Orienteringsklub82:02
Karin KarlssonOK TyrEj godk.
Anne FarbrotGöteborg/Majorna OKEj start
D45 MOTION2990 meter27 anmälda
1Carina RosénAnnebergs GIF31:35
2Camilla EklöfAnnebergs GIF34:08
3Annika PeterssonBurseryds IF35:17
4Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken35:22
5Mona-Lisa JanssonKungälvs OK37:41
6Maria TryggöTrollhättans SOK38:22
7Anette AnderssonOK Nolaskogsarna39:11
8Cecilia KroonAnderstorps OK40:45
9Marina SundbergOK Skogshjortarna40:59
10Karin HelmertzFK Herkules41:05
11Anita LiljaJönköpings OK43:58
12Marita SalomonssonVänersborgs SK46:59
13Annelie JohanssonFalköpings AIK OK47:20
14Kristina WesterlundFK Herkules49:28
15Lotta KihlbergHalmstad OK49:35
16Corinne GygaxOLG Herzogenbuchsee49:51
17Gigi SucksdorffOK-73 Gladsaxe50:12
18Kirsten TofteredIF Rigor50:43
19Carina StenbergOK Skogshjortarna50:54
20Carina ReichenbergIdefjordens SK56:11
21Anette JohanssonOK Tranan57:22
22Ulla HallgrenOK Skogshjortarna57:49
23Eva Anna-Clara ÅhsbergSjövalla FK58:54
24Ingela Skarin HåkanssonIK Uven59:26
25Monica IsakssonFjärås AIK65:34
26Margaretha JohanssonOK Kullingshof66:28
Eva-Karin JogbrattOK TrananEj start
D503550 meter39 anmälda
1Lotta LinseforsLunds OK38:10
2Ing-Marie Brander-StrandGöteborg/Majorna OK38:11
3Jane JohanssonIstrums SK38:14
4Birgitta AnderssonFrämmestads IK40:17
5Ann-Christin NeroRonneby OK40:45
6Anneli BranderStenungsunds OK41:17
7Monica KnutssonSävedalens AIK42:54
8Maria HalvarssonFjärås AIK44:10
9Gunilla CarlssonFK Herkules44:30
10Marianne KlassonUlricehamns OK44:49
11Lena KarlssonHalmstad OK45:03
12Lene JensenHelsingør Ski- & Orienteringsklub46:24
13Helen AxelssonIK Uven47:33
14Lisbeth DahlHelsingborgs SOK47:42
15Kerstin BurmanKvillebyns SK47:57
16Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna48:17
17Pia SvenssonFalköpings AIK OK48:51
18Maria OlssonLerums SOK49:20
19Katarina KvickForsa OK49:51
20Gudrun IvarssonOK Denseln50:47
21Mette HansenHelsingør Ski- & Orienteringsklub51:48
22Elisabet MånssonOK Löftan52:38
23Christina BerggrenLjungskile FK53:10
24Marie ClaessonRydboholms SK54:22
25Birgitte KrügerHelsingør Ski- & Orienteringsklub54:33
26Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb55:27
27Monika NilssonOK Alehof55:40
28Lena RunessonOK Vivill56:13
29Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan59:17
30Christina NilssonLerums SOK63:18
31Agneta SiebersIK Hakarpspojkarna63:41
32Leila LjunggrenMarkbygdens OK64:29
33Gunilla HolmbergHerrestads AIF66:12
34Ewa ArnessonIK Dran66:20
35Margareta NetzTrollhättans SOK77:37
36Maria StrindhagenFK Vittus81:36
37Radka KühnelTrollhättans SOK96:19
Lisa LarssonSjövalla FKEj godk.
Lena HåkanssonIK UvenEj godk.
D553550 meter18 anmälda
1Monica MartinssonOK Tranan47:13
2Anita EklöfIK Ymer47:32
3Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad47:50
4Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK48:42
5Solveig HedenblomSjövalla FK49:11
6Viveka BackmanTullinge SK49:55
7Karin AxelssonIK Uven51:37
8Åsa StåhlHjärnarps GH OL52:52
9Marita LarssonMarkbygdens OK59:53
10Eva BergmanIK Uven60:13
11Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb60:42
12Gerda Marie ChristiansenTisvilde Hegn OK61:48
13Britt-Marie AnderssonOK Amne62:58
14Karin LarssonOK Kompassen66:58
15Berith PetterssonVänersborgs SK69:29
16Irene GustafssonOK Måsen77:36
Lola AhlbergerHestra IFEj start
Lisbeth LindqvistOK LöftanEj start
D55 MOTION2790 meter18 anmälda
1Ingrid Eva Maria JessenFrämmestads IK37:04
2Lotta WestbergOK Tranan37:16
3Inga-Lill EvaldssonSK Graal44:13
4Eva SvenssonUlricehamns OK44:54
5Kerstin GustafssonOK Gränsen45:36
6Britt BlomLjungskile FK45:38
7Birgitta WiklundOK Skogsvargarna46:26
8Lillemor GunnarssonOK Gipen46:57
9Siv BerggrenVäxjö AIS50:24
10Berit SvenssonMarkbygdens OK50:41
11Harriet AnderssonOK Skogshjortarna53:09
12Britt-Marie EkbergOK Orinto54:26
13Helle JallOK Roskilde54:48
14Majlis BergqvistJärfälla OK60:35
15Kerstin RamströmOK Gipen60:48
16Lisbeth LarssonOK Nackhe62:53
17Lena LarssonHestra IF67:41
Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OKEj start
D603320 meter33 anmälda
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK43:27
2Maj-Britt ByströmRävetofta OK45:25
3Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK46:29
4Lisa KumlinVäxjö OK46:45
5Kajsa TofténHjobygdens OK46:54
6Anita AnderssonOK Skogshjortarna47:26
7Inge JørgensenOK Roskilde47:52
8Eva HöijeOK Ravinen50:27
9Tuula Ohramaa Rasti-Jyry51:18
10Ingrid Rex WallströmIK Uven51:43
11Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK52:40
12Barbro AnderssonOK Skogshjortarna53:31
13Inger KirkegaardTisvilde Hegn OK55:01
14Evy JanssonÅkers IF55:07
15Eva Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb55:12
Lotta BörjessonSävedalens AIK55:12
17Kristin LindbergLunds OK56:22
18Märta LundhSvenljunga OK58:41
19Astrid JohannessonHelsingborgs SOK58:58
20Rosa JohanssonIK Uven59:14
21Ulla LingJönköpings OK59:54
22Eva Ida Maria ArvidssonAlvesta SOK60:21
23Kirsten EllekildeHelsingør Ski- & Orienteringsklub63:01
24Vega SlottnerJönköpings OK64:03
25Birgit EkmanUlricehamns OK66:05
26Solbritt GustafssonOK Virdarna67:27
27Inga GustavssonIK Uven70:08
28Sinikka KukkohoviAnderstorps OK71:26
29Birgitta JohanssonOK Tranan76:35
30Barbro CassingRonneby OK78:32
31Monica LarssonOK Tranan81:17
32Kristina AnderssonOK Skogshjortarna89:14
Anna BlomgrenTullinge SKEj start
D653010 meter32 anmälda
1Birgitta StenströmVänersborgs SK41:26
2Christina SchedwinFK Herkules41:41
3Gun LarssonOK Lindena41:44
4Ulla LindheIK Stern42:41
5Eva IsakssonOK Skogshjortarna45:30
6Gunnel SvenssonIK Ymer47:08
7Mariann KjellbergBredareds IF47:49
8Lena WaernTrollhättans SOK48:23
9Ingrid JanssonSäterbygdens OK48:50
10Marie-Louise LundströmOK Löftan49:00
11Gunilla GrönbladHärlövs IF51:46
Bibbi AppelgrenMariestads FK51:46
13Kerstin ErnvidNitta IF54:41
14Berit ByströmOK Virdarna55:26
15Inger SvenssonKinnarumma IF56:00
16Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK56:42
17Birgit PalmFK Boken57:04
18Ingrid ÅhlundSvenljunga OK57:44
19Rose-Marie JohanssonFK Friskus Varberg57:55
20Gull SvenssonTockarps IK58:46
21Carola AnderssonOK Löftan64:36
22Rosa BjörkmanOK Orinto64:55
23Berit NilssonMarkaryds FK65:07
24Britt Mari JohanssonTormestorps IF65:20
25Birgitta ParknerOK Landehof66:43
26Inger BylanderSvenljunga OK73:27
27Gull-May KnudsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub77:55
28Vanja KristenssonIK Dran88:34
29Gunnel NilssonMalmö OK91:50
30Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL95:53
Ing-Mari LarssonOK LöftanEj godk.
Lilian SamuelssonKungälvs OKEj start
D702530 meter16 anmälda
1Gudrun BromanGöteborg/Majorna OK38:38
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK44:10
3Marianne GrahnSävedalens AIK45:30
4Gunnel BörjessonIK Uven47:26
5Marianne PeterssonFrölunda OL49:09
6Kerstin CarlssonUlricehamns OK50:07
7Gull-Britt GrönbergKungälvs OK54:12
8Ann-Marie SärénBorås GIF56:45
9Mildred JosefssonRydboholms SK59:47
Inga AnderssonEslövs FK59:47
11Eina-Britt KappfjellIK Dran60:43
12Ann-Marie TillmanFalköpings AIK OK63:54
13Anne-Catrine PerssonMariestads FK64:43
14Maija DrotzHestra IF66:29
15Inger KarlssonIK Dran70:17
16Inga PetterssonTenhults SOK72:03
D752530 meter8 anmälda
1Ingrid CarlssonTäby OK41:59
2Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK48:26
3Gunvor GöranssonLaholms IF OK48:39
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK50:10
5Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK69:46
6Vera LångGöteborg/Majorna OK70:53
7Evelyn Margareta AlexanderssonLerums SOK78:01
Inez JohanssonOK NackheEj godk.
H102510 meter27 anmälda
1Gustav NymanVänersborgs SK18:42
2Tord StrandKongsberg O-lag19:23
3Lukas WadstenOK Landehof19:59
4Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna21:46
5Gustav JohnssonOK Tor21:57
6Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna22:00
7Axel ÅkessonMarkbygdens OK22:35
Eskil TryggöTrollhättans SOK22:35
9Hannes BergenfurOK Älgen22:40
10Magnus D JohanssonOK Löftan23:02
11Johan AnderssonLunds OK23:17
12Jannis BonekNaturfreunde Wien23:47
13Henrik Andre LarsenKongsberg O-lag24:11
14Malthe PoulsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub25:14
15Håkan RambergHallstahammars OK26:19
16Håkon LundKongsberg O-lag26:43
17Emil PetterssonOK Dacke26:56
18Emil KarlssonMotala AIF OL28:35
19Klas JohanssonOK Tranan29:12
20Erik BonekNaturfreunde Wien33:00
21Viktor CarlssonIK Trenne Ullared34:24
22Thomas Gefke ThuesenKFIU-Orientering36:46
23Benjamin GabrielssonKungälvs OK38:47
24Melker AnderssonHärlövs IF39:59
25Linus WalderstedtOK Skogshjortarna59:02
Emil ErikmatsSävedalens AIKEj godk.
Oscar KjellssonFalkenbergs OKEj start
H122850 meter35 anmälda
1Henrik JohannessonRonneby OK22:28
2Filip JacobssonDegerfors OK22:52
3Nils AlexanderssonStora Tuna OK23:16
4Asger KirkegaardTisvilde Hegn OK26:57
5Otto StuhlhoferOK Landehof28:30
6Daniel AnderssonOK Löftan30:53
7Albin PålssonKungälvs OK33:08
8Emil JohanssonBredareds IF33:18
9Erik BjörklundSjövalla FK36:04
10Lukas LundgrenVärend GN OL36:43
11Robin SvennbergDegerfors OK36:51
12Einar LundKongsberg O-lag38:48
13Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL39:11
14Björn SamuelssonIK Trenne Ullared40:03
15Rasmus MöllerArboga OK40:10
16Christoffer WallgrenIstrums SK43:51
17Truls SamuelssonOK 64 Torpa46:12
18Lukas AlfsénOK Skärmen46:18
19August BengtssonOK Nackhe47:06
20Fredrik JohanssonOK Nackhe47:27
21Martin SkyggesonOK Nackhe47:55
22Jonas TofteredIF Rigor49:32
23Adam BrobergIF Rigor54:57
24Joel FlakbergIFK Göteborg56:39
25Tim OlssonBrattås CK58:28
26Carl AgrellSävedalens AIK59:50
27Jon HjertströmFK Friskus Varberg61:15
28Oliver WidmanLesjöfors SK61:29
29Alexander GraadRonneby OK62:31
30Jonatan LarssonSävedalens AIK67:19
31Linus SundbergOK Skogshjortarna73:28
32Emil Fjellman-LättÅmåls OK75:49
33Filip ZachrissonKungälvs OK75:59
Eric DanielssonArboga OKEj godk.
Johan Lindbjerg SkovbækOK-østEj start
H143800 meter48 anmälda
1Johan IvarssonOK Kullingshof26:14
2Anton NilssonOK Tranan30:08
3Per EdvinssonRonneby OK30:39
4Daniel HåkanssonVäxjö OK30:57
5Oskar StenbergOK Skogshjortarna31:49
6Filip WadstenOK Landehof32:38
7Lukas BökmanRonneby OK32:39
8Martin SkaarJönköpings OK33:20
9Per SamuelssonIK Trenne Ullared33:27
10Philip PerssonOK Orion33:40
11Klas UddMarkbygdens OK35:25
12Gustaf SparrevikLerums SOK35:29
13Gustav BoquistIK Uven35:51
Jacob AhlströmVästerås SOK35:51
15Oskar GreilertHaninge SOK36:39
16Niklas FriskMarkbygdens OK37:58
17Johan WintherVästerbergslagens OL38:29
18Tobias PentonenHestra IF39:06
19Pontus BlockgrenFalkenbergs OK39:26
20Pontus AnderssonOK Löftan39:27
21Martin EricsonOK Djerf39:43
Arvid VågLerums SOK39:43
23Andreas PeterssonBurseryds IF40:26
24Mattis ErnstssonFK Göingarna41:04
25August MikaelssonVästerås SOK41:29
26Emil ØbroTisvilde Hegn OK41:42
27Samuel HedlundKöping-Kolsva OK42:05
28Marcus BengtssonMariestads FK43:12
29Jakob EkmanFK Friskus Varberg46:16
30Erik HagmanLerums SOK46:28
31Johan GustafssonOK Nackhe48:19
32Tobias KarlssonOK Landehof51:12
33Jonathan WraaTisvilde Hegn OK53:52
34Erik ForsHestra IF54:10
35Albert GustavssonFalkenbergs OK54:16
36Mathias WraaTisvilde Hegn OK57:32
37Anton HagströmFalkenbergs OK61:33
38Anton KarlssonOK Skogshjortarna63:17
39Asbjørn MadsstuenHeming/Njård OL64:14
40Nils BremerBoxholm-Mjölby OL72:09
41Oskar LarssonSävedalens AIK73:43
42Karl KarlssonOK Kullingshof75:00
43Oskar OlssonAskersunds OK84:10
Petter SjölinIK UvenEj godk.
Jesper JanssonKungälvs OKEj godk.
Albin SchurmannHylte OKEj start
Jonas ErikssonHylte OKEj start
Johan HöglundFK HerkulesEj start
H165010 meter60 anmälda
1Florian SchneiderNachwuchskader Bern-Solothurn35:18
2Erik ClassonOK Orinto36:34
3Rasmus ElmertoftNorbergs OK37:02
4Philip PålssonSkåneslättens OL37:54
5Lennart JohanssonNyköpings OK38:00
6Johan SandlundOK Njudung38:41
7Joakim EliassonOK Alehof38:49
8Viktor SegerssonOK 64 Torpa38:59
9Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresö39:18
10Jens WängdahlOK Gipen40:46
11Simon SkogmanMarkbygdens OK40:47
12Björn EdvinssonRonneby OK40:54
13Marcus BerggrenGOIF Tjalve41:11
14Janne SelkäläKöping-Kolsva OK41:12
15Mattias PauliIstrums SK41:37
16Martin AhlbergerHestra IF41:42
17Anders OhlssonUddevalla OK42:02
18Anton KarlssonOK Kullingshof42:07
Kasper WestmanVästerås SOK42:07
20Anton BergströmNyköpings OK42:59
21Oscar BjörckOK Älme43:14
22Karl DannbringSkåneslättens OL43:46
23Oskar AnderssonOK Gynge44:01
24Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna44:26
25Lucas WändelLunds OK44:56
26Jonathan WintherVästerbergslagens OL44:57
27Albin ÖstlingOK Skogshjortarna45:16
28Gustav KvickForsa OK45:43
29Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK45:56
30Erik LarssonOK Nackhe46:01
31Marcus BomanStångenäs AIS46:33
32Simon WengerNachwuchskader Bern-Solothurn46:34
33Johan GunnarssonLerums SOK46:59
34Linus HugohOK Landehof47:02
35Albin DetterfeltLinköpings OK47:31
36Jonathan ErlandssonUddevalla OK48:22
37Oskar KråklindTibro OK49:43
38Albin PetrénKungälvs OK51:04
39Johan BadenfeltFalkenbergs OK51:33
40Erik RambergHallstahammars OK52:07
41Sebastian GygaxOLG Herzogenbuchsee52:17
42Daniel GustavssonFK Friskus Varberg52:58
43Gabriel AnderssonUlricehamns OK53:03
44Lucas PerssonFK Herkules53:17
45Jakob KarlssonOK Skogsstjärnan54:35
46Niklas HelmertzFK Herkules55:27
47Henning GustavssonFalkenbergs OK57:23
48Niclas LarssonKöping-Kolsva OK57:41
49David JohanssonIK Dran58:04
50Jonas BäckströmIF Rigor74:35
Anders Hansen-HaugAskersunds OK74:35
52Pontus JanssonKungälvs OK75:40
53Daniel ZachrissonKungälvs OK85:28
54Joakim HenningsonArboga OK99:25
Robin HöglundFK HerkulesEj start
Elias HenrikssonHelsingborgs SOKEj start
Daniel WejåsNyköpings OKEj start
Joel JohnssonOK NackheEj start
Jonathan JohanssonFalkenbergs OKEj start
Gustav HagströmFalköpings AIK OKEj start
H17-204740 meter4 anmälda
1David SiebersIK Hakarpspojkarna46:32
2Erik SiebersIK Hakarpspojkarna50:02
3Benjamin EricssonDalsjöfors GOIF65:47
4Robin ÖhrnOK Bävern75:17
H185850 meter24 anmälda
1Pontus PeterssonNybro OK45:24
2Christoffer OhlssonUddevalla OK45:37
3Patrik ArmNachwuchskader Bern-Solothurn46:12
4Albin AnderssonMarkbygdens OK46:31
5Mikael AnderssonIF Rigor47:04
6Felix Haller Nachwuchskader Bern-Solothurn47:45
7Lukas DienerNachwuchskader Bern-Solothurn48:53
8Adrian PauliIstrums SK50:21
9Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK51:33
10Joel NilssonIFK Göteborg51:57
11Luc IseliNachwuchskader Bern-Solothurn52:27
12Anton HallorOK Tisaren54:19
13Laurent IseliNachwuchskader Bern-Solothurn55:01
14Tobias EdströmOK Gisle55:53
15Axel KarlssonSimlångsdalens IF56:08
16Michael DubachNachwuchskader Bern-Solothurn56:43
17Jesper NilssonUlricehamns OK58:07
18Adam FredénFalköpings AIK OK59:44
19Hampus WestmanVästerås SOK60:10
20Linus FalkUlricehamns OK60:42
21Daniel SvenssonBurseryds IF66:52
22Adam GeorgssonOK Nackhe68:51
23Johan SandströmOK Gipen70:58
24Tore MårtenssonOK Vivill76:20
H206230 meter11 anmälda
1Anders HedbergGöteborg/Majorna OK47:30
2Gustav EklöfUlricehamns OK48:13
3Calle StenbergOK Skogshjortarna50:20
4Jesper WassbladVänersborgs SK52:01
5Johan AntonssonOK Löftan53:19
6Rasmus PerssonFalköpings AIK OK53:33
7Patrik KarlssonOK Skogsmunken54:31
8Reto TrachselNachwuchskader Bern-Solothurn55:47
9Oskar MikaelssonVästerås SOK62:40
10Erik JohanssonOK Tranan64:57
11Morten WendelboeHelsingør Ski- & Orienteringsklub74:29
H216540 meter35 anmälda
1Rune Nygaard Monrad Spring Cup OK49:16
2Christian ArnessonUlricehamns OK53:06
3Victor AxbomOK Landehof53:21
4Daniel NetzVänersborgs SK54:17
5Mikael PihelOK Tisaren54:20
6Mattias KarlssonOK Alehof55:27
7Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK55:58
8Håkan CarlssonOK Tisaren56:18
9Måns FaxénVäxjö OK57:05
10Robert EnbomVänersborgs SK57:11
11Jonas AnderssonIF Rigor58:55
12Lasse JansonEksjö SOK59:55
13Patrik NordgrenSävedalens AIK61:20
14Oscar IvarssonHestra IF62:10
15Tomas JohanssonVänersborgs SK62:55
16Mikael AnderssonOK Skogshjortarna63:57
17Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb66:35
18Joakim AxelssonOK Skogsmunken66:55
19Morten EbbensgaardSpring Cup OK67:49
20Henrik LidhageIK Ymer68:08
21Klas ÅströmFK Herkules68:45
22Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb72:06
23Adam LarssonOK Roxen72:14
24Johan Holkmann JacobsenSpring Cup OK72:15
25Malte GutelandSkarpnäcks OL74:40
26Daniel NilssonIK Stern78:17
27Christoffer LiljaJönköpings OK78:40
28Kristian AdolfssonIK Ymer83:27
29Tobias ÖsterlundIK Ymer95:36
30Martin FalkebyLjungskile FK107:15
31Erik FalkebyLjungskile FK112:11
Lars HanningOK LöftanEj godk.
Joel SanderiLidköpings VSKEj godk.
Lasse NilssonHelsingør Ski- & OrienteringsklubEj godk.
Daniel SvenssonMarkbygdens OKEj start
H21 LÅNG10190 meter57 anmälda
1Tobias NobornIFK Göteborg61:15
2Oskar SvärdUlricehamns OK64:59
3Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK65:57
4Erik JohanssonHalmstad OK66:32
5Erik ModigOK Pan-Kristianstad67:34
6Mikael EliassonGöteborg/Majorna OK68:07
7Andreas MüllerUlricehamns OK68:35
8Karl LevinOK Tyr68:51
9Jonas MerzOK Tisaren69:58
10Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK70:18
11Johan StrandGöteborg/Majorna OK70:43
12Håkan SvenssonBredaryds SOK72:35
13Tobias LindellVänersborgs SK73:00
14Martin IvarssonVänersborgs SK73:04
15Erik TengvallVänersborgs SK73:25
16Tobias AhnoffGöteborg/Majorna OK73:26
17Johan IngemarssonFK Friskus Varberg73:30
18Carsten JoergensenPeninsula & Plains Orienteers74:00
19Petter JönssonJärla74:23
20Beat ZimmermannTullinge SK75:22
21Andreas JohanssonIFK Göteborg75:52
22Karl-Johan WestbergOK Tranan76:15
23Michael SörensenOK Pan-Kristianstad77:23
24Alexander WestbergOK Tranan77:31
25Reto FlückigerNachwuchskader Bern-Solothurn78:08
26Simon SchüpbachNachwuchskader Bern-Solothurn78:09
27Emil TengvallVänersborgs SK79:04
28Andreas SamuelssonOK Reftele80:57
29Johan SvenssonOK Vilse 8781:40
30Fredrik RosénJönköpings OK82:02
31Rickard SvenssonVästerås SOK82:49
32Per-Anders EggertsenIFK Göteborg82:59
33Christer BackmanTullinge SK83:06
34Joakim AntonssonOK Löftan83:18
35Andreas LundbladOK Nackhe83:44
36Fredrik EdénOK Kåre84:03
37Christian WüthrichNachwuchskader Bern-Solothurn84:14
38Andreas ErikssonLunds OK84:20
39Mattias NilssonVänersborgs SK84:34
40Emil BengtssonGöteborg/Majorna OK84:50
41Fredrik WeihardSävedalens AIK84:58
42Stefan RingOK Löftan85:41
43Oskar EklöfUlricehamns OK86:33
44Thomas PerssonOK Denseln87:52
45Jonatan LarssonUddevalla OK88:05
46Anders JanssonTäby OK88:17
47Erik MemmiHalmstad OK89:23
48Emil BergerOK Orion89:47
49Per RosénIK Uven89:55
50Oscar SvalinVänersborgs SK90:07
51Erik EdespongFK Friskus Varberg92:31
52Niclas SahlinVänersborgs SK94:05
53Finn SkouenborgSpring Cup OK110:18
54Per NordahlHjärnarps GH OL120:01
55Viktor StenssonHelsingborgs SOK120:25
Jonas KarlssonDalaportens OLEj godk.
Casper WraaSpring Cup OKEj godk.
H21 MOTION5230 meter7 anmälda
1Jonas H T KarlssonOK Skogsmunken44:51
2Johan LundqvistOK Gynge48:45
3Henrik LundqvistOK Gynge56:29
4Håkan B SamorSävedalens AIK60:05
Arthur SchuchterAskö Henndorf OrienteeringEj godk.
Daniel KarlssonOK SkogsmunkenEj start
Markus MarteliussonMälarö SOKEj start
H356230 meter42 anmälda
1Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK44:55
2Jan LagerHalmstad OK45:25
3Robert SöderbergSöders SOL Tyresö46:15
4Fredrik SundströmHestra IF47:01
5Christian KarlssonHalmstad OK47:06
6Christian OlssonOK Tranan47:17
7Fredrik SvenssonJönköpings OK48:06
8Daniel OlssonDalsjöfors GOIF48:29
9Mattias LundinHalmstad OK48:37
10Calle AnderssonOK Skogsstjärnan48:43
11Kenth InglundOK Nackhe48:54
12Erik TholénOK Skogshjortarna49:00
13Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK49:09
14Kenneth JohanssonOK Tranan49:36
15Fredrik BartholdssonFrölunda OL50:27
16Richard TengströmVänersborgs SK51:56
17Anders HenrikssonMarkbygdens OK53:19
18Örjan GustafssonOK Tor54:01
19Magnus HomannFrölunda OL54:53
20Thomas KarlssonSjövalla FK56:55
21Emil ErdeliusIF Rigor59:01
22Håkan PalmFK Boken59:13
23Preben JörgensenIFK Göteborg59:33
24Magnus GraadRonneby OK61:09
25Mats LundbäckJärfälla OK62:13
26Erik ÖsterlinSävedalens AIK63:37
27Martin SvenssonIF Rigor65:02
28Ulrik ForslundOK Kolmården65:29
29Roland NatanaelssonKöping-Kolsva OK68:39
30Res GygaxOLG Herzogenbuchsee69:59
31Peter BorgFrölunda OL71:56
32Preben BrinchHelsingør Ski- & Orienteringsklub75:02
33Per RubendahlOK Skogshjortarna75:15
34Anders FranzénLidköpings VSK79:27
35Ola LönngrenOK Löftan80:11
36Mats GustafssonFK Friskus Varberg83:45
37Tomas PeterssonOK Reftele84:09
38Charistian GudmeOK-73 Gladsaxe96:16
Magnus ClaessonJönköpings OKEj godk.
Mats BergenfurOK ÄlgenEj start
Tomas EkströmKFUM Örebro OKEj start
Martin BeckmanOK NackheEj start
H35 MOTION4720 meter26 anmälda
1Stefan NordinOK Tranan44:57
2Christer OlssonAskersunds OK52:54
3Anders SvenssonHalmstad Garnisons IF55:23
4Mikael SvenssonFK Herkules55:24
5Ulf GabrielssonKungälvs OK63:25
6Jan HofvenstamOK Kolmården65:16
7Martin JohanssonSimsällskapet Sänket66:30
8Jacob SucksdorffOK-73 Gladsaxe67:06
9Dick HimmelmannSjövalla FK67:17
10Sven ErikssonOK Landehof67:22
11Fredrik KarlssonOK Landehof68:04
12Christer NordbergGöteborg/Majorna OK70:03
13Torbjörn SaetreOK Landehof70:17
14Anders VegeliusKungälvs OK73:56
15Tommy LarssonIstrums SK75:58
16Lars ZachrissonKungälvs OK76:18
17Anders HarfotHorsens OK77:24
18Martin UddMarkbygdens OK78:53
19Thomas PeterssonVärend GN OL79:16
20Michael ZiegelaschWissenschaft Quedlinburg79:48
21Roger WaldetstedtOK Skogshjortarna82:23
22Henrik PoulsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub102:07
23Magnus AnderssonKungälvs OK115:36
Lennart NymanVänersborgs SKEj godk.
Håkan LarssonIF HallbyEj start
Ulf NyqvistOK LandehofEj start
H405850 meter61 anmälda
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna39:38
2Thomas JohannessonRonneby OK41:34
3Ulrik OlssonBrattås CK42:07
4Magnus JohanssonOK Löftan43:40
5Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna44:34
6Anders GustafssonUddevalla OK45:34
7Sven LundgrenVärend GN OL46:40
8Magnus SvenssonNässjö OK47:00
9Mikael ÖhgrenSävedalens AIK48:20
10Roger CarlssonOK Tranan48:48
11Peter AronssonBredaryds SOK49:44
12Bo HallbergFalköpings AIK OK50:30
13Henrik PetterssonOK Roxen50:56
14Ola WallinderGöteborg/Majorna OK51:00
15Bengt JohanssonFK Friskus Varberg51:03
16Anders WadstenOK Landehof51:16
17Stefan AgmarkenHalmstad OK51:19
18Jonas HagströmFalköpings AIK OK51:24
19Odd StrandKongsberg O-lag51:38
20Henrik NordholmSävedalens AIK51:41
21Johan MarsMarkbygdens OK51:50
22Ulf KarlssonOK Alehof51:56
23Per WintherVästerbergslagens OL52:12
24Klas FriborgJönköpings OK52:41
25Anders PetterssonOK Dacke53:00
26Gert JohanssonFK Friskus Varberg53:02
27Magnus JohannessonHelsingborgs SOK53:09
28Matz AnderssonLesjöfors SK53:43
29Johan ZettergrenGöteborg/Majorna OK54:51
30Leif EinarssonKungälvs OK55:09
31Jan ThuressonBurseryds IF55:55
32Henrik SvenssonUlricehamns OK56:52
33Fredrik StenssonMarkbygdens OK57:25
34Roger GunnarssonFalköpings AIK OK59:15
35Göran WendlerWissenschaft Quedlinburg59:34
36Ari HyvönenKFUM Örebro OK59:52
37Patrik FalkGöteborg/Majorna OK60:04
38Benny AnderssonOK Gisle61:40
39Stefan SpetzUlricehamns OK61:59
40Lars JacobssonDegerfors OK62:13
41Per JohanssonOK Reftele62:44
42Rikard NilssonKungälvs OK63:28
43Erik AgrellSävedalens AIK63:50
44Mats JohanssonOK Tisaren67:57
Niclas AhlströmVästerås SOK67:57
46Johan WettergrenIK Uven70:03
47Mikael DanielssonArboga OK70:14
48Mikael ÖhrnOK Bävern71:01
49Fredrik NilssonKFUM Örebro OK73:03
50Jörgen LarssonUlricehamns OK73:18
51Peter AnderssonOK Gynge77:14
52Peter RavnellGudhems IF80:06
53Peter JohanssonSimlångsdalens IF81:03
54Per AnderssonOK Gynge82:06
55Henric KarlssonMotala AIF OL83:19
56Peder NilssonOK Torfinn83:28
57Håkan AnderssonOK Dacke86:53
58Anders HerngrenIF Hagen89:10
Owe AnderssonOK LöftanEj godk.
Jesper JohanssonLinköpings OKEj start
Kalle WraneSävedalens AIKEj start
H455380 meter70 anmälda
1Peter CederbergVänersborgs SK40:23
2Mikael HanssonBredaryds SOK41:04
3Per FlakbergIFK Göteborg41:19
4Roine PetterssonIFK Göteborg43:20
5Stefan PålssonSkåneslättens OL43:35
6Bertil ÅkessonMarkbygdens OK43:54
7Stefan LundOK Orinto44:55
8Kent KlassonHestra IF46:44
9Pär GustavssonGöteborg/Majorna OK47:34
10Magnus JoelssonSOK 6848:17
11Roger HallgrenIFK Göteborg48:46
12Niclas AnderssonMarkbygdens OK49:06
13Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb49:07
14Glen HåkanssonVäxjö OK49:19
15Sven-Erik SamuelssonOK 64 Torpa49:28
16Lars KarlssonIstrums SK50:12
17Peter BonekNaturfreunde Wien50:53
18Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb51:07
19Peter Lillen NilssonOK Tranan51:22
20Magnus BlennowFalköpings AIK OK51:26
21Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan51:44
22Jörgen HallénTrollhättans SOK52:18
23Staffan AsplundKungälvs OK52:44
24Reinert HallorOK Tisaren53:15
25Bengt GrewinFrölunda OL53:22
26Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb53:46
27Magnus WideFK Herkules53:56
28Per AnderssonUlricehamns OK53:59
29Stefan PetterssonFjärås AIK54:01
30Ulf AlmehedFrölunda OL54:42
31Nils-Olof LarssonVänersborgs SK54:46
32Per GerdleHalmstad OK55:28
33Lars GreilertHaninge SOK55:31
34Christer MannfolkUlricehamns OK57:39
35Bjarke SucksdorffOK-73 Gladsaxe57:42
36Mats BergmanNorbergs OK58:06
37Göran PerssonVärend GN OL58:35
38Yngve KihlbergHalmstad OK59:25
39Erik TofteredIF Rigor61:09
40Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb61:12
41Göran StuhlhoferOK Landehof61:24
42Jens Victor NørgaardOK-73 Gladsaxe61:38
43Per SandlundOK Njudung62:28
44Claes-Göran PeterssonBurseryds IF63:04
45Stefan OlofssonOK Gisle63:31
46Leif HagmanIK Uven63:38
47Anders ClaessonBurseryds IF63:39
48Börje ÖbergOK Skogshjortarna64:09
49Mikael DavidssonVästerås SOK64:14
50Ulf NyströmTrollhättans SOK64:52
51Hans WestmanVästerås SOK65:43
52Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK66:16
53Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg66:21
54Bengt-Göran EliassonTolered-Utby Ol-klubb66:52
55Hans KööhlerTrollhättans SOK67:03
56Thomas BäckströmIF Rigor67:34
57Björn LundgrenKils OK68:51
58Tomas TranbergMarkbygdens OK69:20
59Håkan BjörklundSjövalla FK70:02
60Pär StenbergOK Skogshjortarna73:56
61Peter DannbringLunds OK75:44
62Anders PetrénKungälvs OK78:24
63Tomas AndreassonFrölunda OL81:04
64Sören BremerBoxholm-Mjölby OL81:38
65Sven-Olof PålssonKungälvs OK83:50
66Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK85:36
Per JohanssonOK LöftanEj godk.
Lars-Johan VågLerums SOKEj start
Anders LarssonOK NackheEj start
Henrik AlbahnTisvilde Hegn OKEj start
H45 MOTION3800 meter17 anmälda
1Tomas KarlssonOK Skogsmunken36:19
2Torsten RambergHallstahammars OK37:15
3Robert BurénIK Ymer37:40
4Peter DombyOK Stigen38:04
5Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK38:24
6Ove SvenssonOK Gipen38:59
7Mikael BomanLustens OK44:15
8Erik MöllerArboga OK45:43
9Bertil CarlssonJönköpings OK50:57
10Magnus WändelLunds OK57:06
11Jan Bertil LundbladOK Nackhe57:33
12Göran SylvanIF Rigor70:19
13Dag TryggöTrollhättans SOK77:59
14Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottrop119:47
Anders LarssonSävedalens AIKEj godk.
Arne Lindbjerg PedersenOK-østEj start
Jörgen AdrianssonBorås GIFEj start
H505170 meter62 anmälda
1Rolf LundHelsingør Ski- & Orienteringsklub40:35
2Lennart KarlssonMarkbygdens OK40:51
3Thomas LundgrenTrollhättans SOK42:04
4Mats BrorssonTockarps IK43:30
Erik Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF43:30
6Ingemar SkaarJönköpings OK43:43
7Jerker NetzTrollhättans SOK44:17
8Bo JosefssonRydboholms SK45:57
9Jörgen IvarssonHestra IF46:05
10Anders LevinKils OK46:08
11Stefan SjöblomFrölunda OL47:35
12Lennart NilssonUlricehamns OK48:51
13Torbjörn HalvarssonFjärås AIK49:37
14Anders SpånérSävedalens AIK49:39
15Anders JohanssonHestra IF49:42
16Laus Seir HansenHelsingør Ski- & Orienteringsklub49:43
17Pierre KarlssonOK Alehof49:45
18Björn Stefan KarlssonHalmstad OK50:09
19Clas JohanssonBredareds IF51:24
20Kurt ThuesenKFIU-Orientering52:19
21Lars-Olov EricsonOK Djerf52:26
22Tommy JohnssonOK Nackhe52:30
23Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb52:47
24Ulf BjörkdahlHerrestads AIF52:51
25Torben SeirHelsingør Ski- & Orienteringsklub53:47
26Alf PerssonOK Lindena54:14
27Sten KarlssonAnderstorps OK54:20
28Bengt LundbergIstrums SK54:38
29Anders WassbladVänersborgs SK55:46
30Ulf SundinGöteborg/Majorna OK56:09
31Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL56:34
32Lars RunessonOK Vivill56:55
33Kent LindhOK Tyr58:07
34Bo PeterssonLessebo OK58:27
35Peder JohanssonOK Skogsstjärnan58:39
36Bo EliassonSkogspojkarnas OK59:16
37Bengt KlassonUlricehamns OK59:53
38Gunnar HåkanssonIK Uven60:44
39Mats RosenbergNittedal62:27
40Tommy RoosFalköpings AIK OK62:57
41Alf Johansson 2FK Friskus Varberg63:15
42Hans HugohOK Landehof63:40
43Bertil AxbomOK Landehof64:21
44Erik KroghKolding Orienteringsklub67:46
45Arne OlssonKungälvs OK68:22
46Troels Bent HansenAllerød OK 68:40
47Tomas KarlssonOK Skogshjortarna69:53
48Ole D JensenTisvilde Hegn OK71:00
49Björn BältsjöSävedalens AIK71:47
50Johan MagnussonFK Herkules72:12
51Conny SahlinVänersborgs SK75:20
52Max PrangHelsingør Ski- & Orienteringsklub76:46
53Flemming WendelboeHelsingør Ski- & Orienteringsklub78:16
54Arne LiljaJönköpings OK79:22
55Bernt AnderssonIF Rigor81:29
56Jouni Hansen-HaugAskersunds OK82:53
57Göran HåkanssonIK Uven84:00
58Lars LarssonSjövalla FK88:02
Rickard HenrikssonHelsingborgs SOKEj godk.
Mats FarbrotGöteborg/Majorna OKEj start
Odd OhlssonUddevalla OKEj start
Göran BerggrenLjungskile FKEj start
H554830 meter61 anmälda
1Göran OlssonIdefjordens SK41:15
2Ulf SvenssonOK Njudung43:49
3Åke JohanssonRydboholms SK44:30
4Tomas OlaussonAskersunds OK46:56
5Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK47:06
6Thomas AlbinssonBredaryds SOK47:48
7Bengt ArnessonIK Dran47:52
8Gunnar Grue-SörensenTisvilde Hegn OK48:24
9Björn PetterssonUlricehamns OK49:02
10Bengt JohanssonOK Skogshjortarna49:57
11Göran LarssonVänersborgs SK50:04
12Yngve ErnstssonFK Göingarna50:32
13Mats AnderssonSelånger SOK51:08
14Lars GustafssonOK Gränsen51:29
15Bo EdespongFK Friskus Varberg51:57
16Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna52:22
17Anders SettergrenOskarströms OK52:41
18Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK52:42
19Anders LarssonOK Roxen53:15
20Hans EkbergTrollhättans SOK53:47
21Roalh KlevelandKvillebyns SK54:01
22Robert Arnold JessenFrämmestads IK54:24
23Ingvar AnderssonOK Amne54:52
24Lars EkbergTrollhättans SOK54:54
25Lars-Inge AnderssonOK Räven55:07
26Thore JanssonKungälvs OK55:13
27Sten Agne KarlssonSimlångsdalens IF55:48
28Anders ThomassonUlricehamns OK55:52
29Ulf JogbrattOK Tranan56:16
30Jan CarlssonIFK Göteborg56:20
31Bengt EkHalmstad OK57:03
32Anders KumlinIK Ymer57:18
33Per-Olof NannesonSimlångsdalens IF57:34
34Lars ViderströmIK Ymer57:50
35Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb57:52
36Sören KasperssonMarkbygdens OK58:00
37Clyde PerssonLjungskile FK58:49
38Gert OlssonTockarps IK59:04
39Thomas JohanssonAlmby IK59:27
40Kurt EkbergOK Orinto60:07
41Lennart ViderströmIK Ymer60:36
42Björn SvedinJärfälla OK60:50
43Dan WidercrantzOK Skärmen61:22
44Bo AnderssonFalköpings AIK OK61:42
45Kim FolanderOK O-63 Vordingborg62:04
46Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad62:33
47Bengt StrindhagenFK Vittus63:00
48Göran EklöfIK Ymer63:40
49Per-Ola JohnssonOK Kullingshof64:55
50Sture JohanssonOK Kullingshof65:25
51Börje SundbergOK Gipen66:57
52Bo MånssonOK Löftan68:56
53Bengt BergmanIK Uven69:35
54Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK69:59
55Göran JohnssonSkåneslättens OL71:48
56Gunnar BejbomUddevalla OK72:16
57Hans-Åge MortensenRønne Idrætsklub Orientering 72:20
58Tommy JensenHelsingør Ski- & Orienteringsklub72:45
59Anders IsakssonFjärås AIK78:24
60Kenneth PalmqvistHalmstad OK86:58
John Høegh PetersenAllerød OK Ej start
H55 MOTION3250 meter15 anmälda
1Bernt JosefssonUlricehamns OK36:13
2Lars JohanssonOK Nackhe36:52
3Jan-Willy EvaldssonSK Graal37:43
4Mats BlomLjungskile FK38:14
5Alf Gösta JohanssonFK Friskus Varberg42:00
6Gert BerggrenVäxjö AIS43:53
7Ulf SkogmanMarkbygdens OK44:03
8Per-Eric EricssonDalsjöfors GOIF45:13
9Anders AlstadGöteborg/Majorna OK47:44
10Jan AxelssonIK Uven50:49
11Bengt-Ove TorstenssonOK Landehof53:08
12Göran VallentinssonOK Denseln57:01
13Tomas MårtenssonOK Vivill58:54
14Erling AnderssonVänersborgs SK66:41
15Lars HolmOK Gipen80:33
H604490 meter57 anmälda
1Leif SandgrenFrosta OK42:43
2Stig JohanssonBredaryds SOK45:39
3Lennart HermanssonStenungsunds OK46:23
4Kurt SpringareÅkers IF50:14
5Inge LöwegrenKatrineholms OK50:27
6Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK50:36
7Tore MartinssonDegerfors OK51:35
8Paul NorénOK Södertörn51:56
9Kjell MartinssonOK Tranan53:30
10Henry Per Arne DjurbäckMarkbygdens OK54:34
11Roy OwessonHelsingborgs SOK57:07
12Per-Olof FernbergIS Skanne57:39
13Leif RylanderMarkbygdens OK57:53
14Anders BjörnbergFrölunda OL57:58
15Torbjörn WikströmOK Orinto58:03
16Bengt SörensenJönköpings OK58:13
17Morgan LjungVaggeryds SOK58:23
18Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb58:29
19Gert OlssonSkåneslättens OL59:05
20Olof KarlssonUddevalla OK61:37
21Bengt StåhlHjärnarps GH OL62:50
22Håkan NilssonMalmö OK63:04
23Bengt-Rune WallströmIK Uven64:07
24Kent JogelandIK Ymer64:14
25Sune AnderssonHalmstad OK64:22
26Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna65:01
27Peeter-Jaan KaskLunds OK65:20
28Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK65:41
29Tommy PedersenOK Orinto65:57
30Christer GalleMälarö SOK66:18
31Lars-Olov DahlbergOK Landehof66:39
32Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb66:51
33Leif AxelssonHjortens SK66:54
34Lars ÖsterbergSävedalens AIK67:07
35Kurt JohanssonSvenljunga OK68:43
36Kenth SundgrenSkåneslättens OL69:44
37Leif KofoedHelsingør Ski- & Orienteringsklub69:46
38Kjell JeppsonIF Rigor71:50
39Lars-Erik GaddeGöteborg/Majorna OK71:54
40Niels ToliniosOK SG72:20
41Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb72:51
42Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg75:27
43Lars-Olof RönnqvistOK Löftan78:03
44Bo JohanssonOK Stigen79:21
45Jan HanssonLunds OK83:02
46Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb84:47
47Göran LarssonOK Kompassen85:36
48Nils-Erik BondessonFrosta OK87:46
49Roland PerssonOK Älme88:56
50Christer SamuelssonOK Löftan89:24
51Björn AhlnérGöteborg/Majorna OK91:19
52Bengt GutelandSkarpnäcks OL105:54
53Sten HelmertzFK Herkules106:33
54Per Arne SvenssonUlricehamns OK139:04
Sven Georg Karl KäckSol TranåsEj godk.
Ted LiivrandOK SkogshjortarnaEj start
Lennart GustavssonIK UvenEj start
H653910 meter71 anmälda
1Henrik HvoslefIK Stern36:35
2Lennart CarlströmOK Landehof37:49
3Arne GrøndahlSøllerød OK38:46
4Ivan AnderssonMarkbygdens OK39:10
5Dag LorénOK Frisene39:32
6Göran BengtssonTockarps IK40:22
7Lars FinbomOK Landehof40:59
8Sören AnderssonIK Dran41:10
9Gösta LindqvistOK Löftan41:34
10Hans SvenssonKinnarumma IF41:41
11Stig KarlssonLessebo OK42:17
12Kjell MånssonRonneby OK42:21
13Lars TuvessonUlricehamns OK42:45
14Waste ByströmOK Virdarna43:20
15Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:16
16Per HaepplingVästerås SOK45:03
17Bernt KvistUlricehamns OK45:10
18Lennart HöijeOK Ravinen45:33
19Sven Erik SjöholmMullsjö SOK46:03
20Inge PerssonFK Boken46:04
21Rune ArvidssonMarkbygdens OK46:18
22P-G JanssonSäterbygdens OK47:45
23Lars Erik LarssonOK Amne47:53
24Karl-Axel JohanssonIK Uven48:04
25Bengt GardOskarströms OK48:07
26Bjarne PedersenOK Roskilde48:08
Erland LingJönköpings OK48:08
28Leif CarlssonGällstadbygdens SOK48:25
29Kent CarlgrenOK Skogshjortarna48:26
30Göte Johansson D-POK Tranan48:53
31Ingemar WiklundOK Skogsvargarna49:28
32Seppo KettunenRasti-Jyry49:49
33Gösta DrotzHestra IF51:05
34Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK51:16
35Acke WåhlanderGöteborg/Majorna OK51:27
36Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna51:37
37Ivan ErnvidNitta IF52:09
38Bengt-Åke SvenssonIK Ymer52:12
39Kay SvenssonOK P452:48
40Stig BengtssonOK Amne53:02
41Allan SunnergrenHjärnarps GH OL53:39
42Melvin KristiansenIF Rigor53:41
43Lars-Åke LarssonOK Tranan53:47
44Kenneth ArvidssonAlvesta SOK54:09
45Nisse GunnarssonOK Gipen54:25
46Lennart LundhOK Tisaren54:39
47Holger MikkelsenOdense OK55:14
48Dan HaagerupTisvilde Hegn OK56:34
49Knud Erik Thomsen Svendborg OK56:47
50Göte NatanaelssonLjungskile FK56:50
51Lars-Erik JohanssonFK Friskus Varberg57:29
52Roy CarlssonUlricehamns OK58:03
53Leif SamorTjällmo-Godegårds OK58:13
54Christer GrönbladHärlövs IF58:26
55Tom LindbergLunds OK58:42
56Björn Ragnar HolmerKungälvs OK58:49
57Bo Gunnar ÖhgrenHelsingborgs SOK59:00
58Lars HenrikssonOK Älme59:46
59Nils JohannessonHelsingborgs SOK59:50
60Gunnar VallinOK Landehof59:59
61Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna60:39
62Bo WesterbergVänersborgs SK61:25
63Göran ErlandssonFjärås AIK63:29
64Bertil QvickKungälvs OK63:31
65Reits HallOK Amne64:30
66Ingvar BengtssonOskarströms OK65:44
67Lars-Olof SvalinOK Alehof75:07
68Lennart NilssonMalmö OK76:58
Ole SvendsenOK RoskildeEj godk.
Bent Rasmussen Tisvilde Hegn OKEj godk.
Yngve JohanssonKristinehamns OKEj start
H703640 meter51 anmälda
1Kurt LarssonOK Nackhe37:43
2Ernie BroströmHalmstad OK40:00
3Anders CarlssonSkåneslättens OL42:27
4Sven Olof FranssonOK Stigen43:24
5Roland JohanssonOK Tranan43:25
6Ragnar CollrydBredaryds SOK44:14
7Göran KarlssonOK Bävern45:18
8Roland AasaIK Uven45:30
9Torsten ClaessonOK Älme46:56
10Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK47:02
11Ingvar JosefssonRydboholms SK47:32
12Håkan SkogumMarkbygdens OK48:51
13Kurt ValeryTisvilde Hegn OK48:54
14Rune BengtssonRonneby OK49:30
15Gösta GrahnSävedalens AIK49:51
16Gunnar WaernTrollhättans SOK50:46
17Per LarssonJönköpings OK50:57
18Per-Hugo LundgrenLerums SOK51:15
19Åke AxelssonIK Uven52:40
20Kjell PerssonMariestads FK53:40
21Sten HjelmOK Tranan53:45
Karl-Eric WannbergIK Omega53:45
23KG ErikssonOK Gisle55:30
24Gunnar GrönkvistBottnaryds IF56:29
25Atte Johannes HeikkiläOK Gipen56:44
26Allan WedinJärfälla OK56:58
27Gunnar JohanssonOK Gipen57:32
28Nils-G SvenssonOK Kompassen58:09
29Otto HolmdahlLinköpings OK58:36
30Stig JohanssonHalmstad OK59:11
31Holger PerssonOK Eken59:32
32Nils Olov LindénTenhults SOK59:43
33Jan-Eric NelkingFK Åsen60:06
34Bernt Lennart JohanssonOK Gisle60:16
35Bent MortensenOK-73 Gladsaxe60:22
36JB LarssonOK Löftan61:30
37Börje KarlssonHalmstad OK65:17
38Bengt OlofssonHjärnarps GH OL66:42
39Sigge RudolfssonOK Gisle67:08
40Arnfinn KappfjellIK Dran67:22
41Gunnar BylundRydboholms SK67:27
42Herluf JensenSvendborg OK68:41
43Sune KarlssonLinköpings AIK70:37
44Mogens KöhlerBallerup OK74:19
45Erland OlssonDalsjöfors GOIF74:34
46Totte HolmMarkbygdens OK74:39
47Olle PeterssonFrölunda OL74:52
48Rolf StenströmVänersborgs SK76:17
49Gunnar FribergOK Kompassen83:39
Stig KarlssonIK DranEj godk.
Peo BengtssonOK Pan-KristianstadEj start
H753010 meter24 anmälda
1Harry SöderbergFK Friskus Varberg40:29
2Sven AnderssonOK Stigen46:41
3Klas TykessonRävetofta OK52:44
4Bertil JohanssonMarkbygdens OK53:16
5Jonny BlomqvistGöteborg/Majorna OK54:08
6Åke StrandÖrkelljunga FK58:10
7Arvid JohanssonOK Nackhe59:01
8Björn BromanGöteborg/Majorna OK59:33
9Bo ÖhrströmOK Amne59:47
10Gösta CederinGöteborg/Majorna OK62:24
11Peter LarsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub64:29
12Nils RågstedtIS Kullen64:47
13Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb71:50
14Åke JohanssonTrollhättans SOK73:56
15Arne AnderssonEslövs FK74:05
16Ole HansenOK-73 Gladsaxe75:35
17Sven Erik AnderssonFalköpings AIK OK85:33
18Evert CarlssonTäby OK90:37
19Ingvar LennerstedtLunds OK94:59
20Sven HåkanssonMarkbygdens OK126:08
Åke NilssonVäxjö AISEj start
Sven-Erik Ingemar LundAnderstorps OKEj start
Bertil JohanssonSkåneslättens OLEj start
Bertil JohanssonOK LandehofEj start
H803010 meter15 anmälda
1Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF43:43
2Carl-Åke HanssonLaholms IF OK47:26
3Ture GunnarssonGöteborg/Majorna OK48:50
4Karlerik FranssonTrollhättans SOK49:03
5Åke PetterssonKungälvs OK55:13
6Rune IsakssonHelsingborgs SOK59:10
7Lars-Erik AronsonIF Rigor60:21
8Bengt BorgGöteborg/Majorna OK61:57
9Carl-Gustaf FastJönköpings OK62:33
10Stig EngströmOK Skogshjortarna67:41
11Bengt OlaussonOK Orinto74:50
12Arne SvahnFrämmestads IK80:30
13Börje PerssonOK Gynge90:03
14Kurt PålssonHelsingborgs SOK106:30
Lars Gunnar EnströmOK TrananEj start
INSKOLNING1460 meter55 anmälda
Agnes SöhrmanFK ÅsenGodkänd
Albin GenbergUlricehamns OKGodkänd
Albin TengströmFrämmestads IKGodkänd
Anna FlakbergIFK GöteborgGodkänd
Anna SvenssonIF RigorGodkänd
Arvid LarssonSävedalens AIKGodkänd
Bente WendlerWissenschaft QuedlinburgGodkänd
Calle ForslundOK KolmårdenGodkänd
David Fjellman-LättÅmåls OKGodkänd
Elin FlakbergIFK GöteborgGodkänd
Ella EkströmKFUM Örebro OKGodkänd
Emma HallelSjövalla FKGodkänd
Emma IvarssonOK KullingshofGodkänd
Erika ÅkessonMarkbygdens OKGodkänd
Filipppa FagerströmIFK GöteborgGodkänd
Gustav SteenIK UvenGodkänd
Hampus LarssonIstrums SKGodkänd
Henrik HallbergFalköpings AIK OKGodkänd
Ida FranzénLidköpings VSKGodkänd
Ida SüdhoffSävedalens AIKGodkänd
Isac SvenssonHalmstad OKGodkänd
Ivar Lidström-LauriKlubblösGodkänd
Jacob ForslundOK KolmårdenGodkänd
Joanna VogelFK HerkulesGodkänd
Johan BjörkOK ÄlmeGodkänd
Johanna BondessonFK Friskus VarbergGodkänd
Jonathan HofvenstamOK KolmårdenGodkänd
Kajsa HomannFrölunda OLGodkänd
Kajsa WardOK VivillGodkänd
Linnea BengtssonFalkenbergs OKGodkänd
Lisa FalkGöteborg/Majorna OKGodkänd
Lisa HomannFrölunda OLGodkänd
Lisa ÅkessonMarkbygdens OKGodkänd
Ludvig PettessonVärend GN OLGodkänd
Malin NorlanderFK ÅsenGodkänd
Marius MadsstuenHalmstastad OKGodkänd
Martin ErikssonAnnebergs GIFGodkänd
Matilda BorglundIK OmegaGodkänd
Matilda GraadRonneby OKGodkänd
Max BartholdssonFrölunda OLGodkänd
Moa BartholdssonFrölunda OLGodkänd
Moa FranzénLidköpings VSKGodkänd
Olav LundKongsberg O-lagGodkänd
Ossian HedstigVäxjö OKGodkänd
Samuel DarLänna IFGodkänd
Simon EkströmKFUM Örebro OKGodkänd
Sofia PalmFK BokenGodkänd
Sofia SkaarJönköpings OKGodkänd
Stella BurénIK YmerGodkänd
Tea DavidssonKlubblösGodkänd
Thea FagerströmIFK GöteborgGodkänd
Wilma WahlbergVäxjö OKGodkänd
Åsa MartinssonFalkenbergs OKGodkänd
Tobias FarbrotFrölunda OLEj start
Mary Lindbjerg SkovbækOK-østEj start
U12450 meter40 anmälda
1Oscar SucksdorffOK-73 Gladsaxe19:08
2Hanna JohannessonRonneby OK20:35
3Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK21:44
4Elias BergenfurOK Älgen22:37
5Ellen BlennowFalköpings AIK OK22:43
6Moa SågbyJönköpings OK22:46
7Jonas HarfotHorsens OK22:48
8August AbrahamssonGällstadbygdens SOK23:10
9Eric GustafssonOK Tor23:57
10Matilda RundqvistOK Nackhe25:46
11Joar TryggöTrollhättans SOK26:01
12Ida ErikssonOK Landehof26:13
13Adam BremerBoxholm-Mjölby OL27:05
14Maja KindlundOK Tranan27:11
15Linnéa KarlssonOK Skogshjortarna27:13
16Selmina HedstigVäxjö OK27:29
17Filip BengtssonOK Lindena27:44
18Rasmus FjordsideSävedalens AIK28:33
19Tale StrandKongsberg O-lag28:58
20Marthe Karine LarsenKongsberg O-lag29:02
21Alfrida HedstigVäxjö OK29:04
22Jenny WallgrenIstrums SK29:09
23Tova AbrahamssonGällstadbygdens SOK29:53
24Maja WalleniusOK Skogsstjärnan30:01
25Axel BechtelFK Friskus Varberg31:28
26Gina TellnorBredareds IF32:08
27Nathalie KnudsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub32:59
28Jonathan RundqvistOK Nackhe33:42
29Malin NilssonOK Tranan34:18
30Emma ErikssonAnnebergs GIF34:24
31Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK38:49
32Johan LundbäckJärfälla OK39:51
33Alfred ErdeliusIF Rigor39:53
34Jonatan JohanssonOK Nackhe48:38
35Claudia KnudsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub53:56
36Thea VegeliusKungälvs OK55:29
Sebastian ErikssonOK LindenaEj godk.
David ErikmatsSävedalens AIKEj godk.
Benjamin PauliIstrums SKEj godk.
Erica AbrahamssonFK HerkulesEj start
U22510 meter20 anmälda
1Per NordholmSävedalens AIK26:33
2Fredrik GlänneforsSöders SOL Tyresö26:48
3Hanna GabrielssonKungälvs OK28:47
4Alexander RoosOK Landehof28:57
5Tim JohanssonFK Friskus Varberg29:27
6Linnéa SkalbergBredaryds SOK30:08
7Noah BechtelFK Friskus Varberg30:09
8Love CarlssonOK Orion30:45
9Anton MånssonOK Orion31:00
10Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna31:51
11Alicia LundgrenVärend GN OL32:33
12Sandra LarssonIstrums SK34:31
13Albin HjertströmFK Friskus Varberg38:38
14Felix FalkGöteborg/Majorna OK41:21
15Mikkel EbbensgaardSpring Cup OK42:47
16Matilda TengströmFrämmestads IK43:52
17Martin DanielssonArboga OK45:21
18Rickard NilssonOK Löftan46:09
19Mathilda AnderssonKungälvs OK67:41
Julia ThuressonBurseryds IFEj start
U32850 meter14 anmälda
1Rasmus HarfotHorsens OK38:02
2Ellen GranathTolered-Utby Ol-klubb41:29
3Emmie UddénLjungskile FK42:12
4Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK47:24
5Lovisa ErikssonOK Lindena55:59
6Martin LangmoenKungälvs OK56:05
7Julia AnderssonKungälvs OK57:30
8Malin HenningsonArboga OK66:01
9Ebba BengtssonOK Lindena73:08
10Lina MöllerArboga OK78:27
11Hilma MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb97:51
12Oscar AnderssonKungälvs OK117:40
13Erik OIssonAskersunds OK126:01
Elsa BurénIK YmerEj godk.
U43250 meter4 anmälda
1Emmy ThuressonBurseryds IF41:26
2Ellenor RavnellGudhems IF45:24
3Anna LindebladTrollhättans SOK61:00
4Sara BainbridgeLaholms IF OK62:41
ÖPPEN 12450 meter35 anmälda
1Catrin GustavssonKils OK20:42
2Edvard DavidssonKlubblös20:52
3Thomas ReichelSävedalens AIK22:35
4Katarina ErikmatsSävedalens AIK22:55
5Marie Granberg-KlassonHestra IF23:52
6Adam KroonAnderstorps OK24:49
7Mats KarlssonOK Skogshjortarna25:27
Peter WallgrenIstrums SK25:27
9Rebecka BrorssonTockarps IK27:27
10Vendela DannbringLunds OK27:41
11Eva EllströmLänna IF27:53
12Johan WilhelmssonOK Räven27:59
13Emil MadsstuenHalmstad OK28:58
14Anna JohanssonLaholms IF OK29:33
15Daniel AnderssonIK Dran30:28
16Maria HagrydhVänersborgs SK30:43
17Axel ZettergrenGöteborg/Majorna OK30:50
18Erik ZettergrenGöteborg/Majorna OK31:39
19Tina JohanssonUlricehamns OK31:40
20Janne VirkelystHelsingør Ski- & Orienteringsklub31:44
21Tine VirkelystHelsingør Ski- & Orienteringsklub31:50
22Vegard MadsstuenHalmstad OK32:41
23Oscar MadsstuenHalmstad OK32:44
24Oskar SjölinIK Uven35:39
25Bodil HedenbergOK Vivill35:51
26Rebecca HollIFK Göteborg36:15
27Johanna WahlbergVäxjö OK39:27
28Olivia LönkvistOK Vivill43:20
29David KarlssonOK Kullingshof44:01
30Paula HammerIF Rigor44:08
31Vendela LönkvistOK Vivill44:18
32Ditte MobergOskarströms OK50:35
Karin SettergrenOskarströms OK50:35
34Uno ÅshageHalmstad OK56:23
Isak LjungkvistKlubblösEj godk.
ÖPPEN 23120 meter43 anmälda
1Karoline GustafssonOK Måsen28:56
2Freja BjörnbergFrölunda OL39:01
3Anette AnderssonIstrums SK39:03
4Annika AnderssonIstrums SK39:07
5Kajsa JungbjerFK Herkules40:44
6Tord LättÅmåls OK41:14
7Jakob HåkanssonVäxjö OK42:10
8Frans LindmanIK Trenne Ullared42:12
9Monika LindblomLaholms IF OK44:20
10Torsten JonssonMarkaryds FK46:22
11Anna RosénOK Vivill46:23
12Timmy RavnellGudhems IF46:26
13Gustav JohanssonUlricehamns OK46:27
14Lene ØbroTisvilde Hegn OK47:21
Monica AlverslidOK Stigen47:21
16Karin ÅhlinHelsingborgs SOK47:50
17Ludvig JohanssonUlricehamns OK48:17
18Karin ÅhmanBredareds IF48:28
19Annelie MarkinhuhtaKlubblös49:04
20Louise BlomqvistBredareds IF50:24
21Elisabeth LevinKils OK50:25
22Anne-Berit LarsenKongsberg O-lag52:35
23Jessika KarlssonOK Nackhe52:36
24Anna DanielssonArboga OK53:28
25Angelica JoelssonIK Ymer54:23
26Terese BackströmOK Torfinn54:43
27Mary LarnerGöteborg/Majorna OK55:19
28Burne NilssonOK Torfinn55:21
29Joel JohanssonOK Skogshjortarna57:30
30Josefine FranssonOK Landehof58:10
31Rasmus SamuelssonOK 64 Torpa58:45
32Wilma HolmqvistHagaby GoIF59:47
33Agneta LarssonOK Nackhe61:19
34Jonathan BondessonFK Friskus Varberg63:54
35Åsa LarssonUlricehamns OK66:29
36Lisbeth NilssonFalköpings AIK OK72:44
37Karin OlssonKungälvs OK73:21
38Frida JerlinFrölunda OL74:32
39Bertil BorglundIK Omega82:40
40Pyttan AsplundOK Södertörn85:01
41Filip StrandlyckeKlubblös89:18
Gunnar BarkLinköpings OKEj godk.
Anna-Karin AttforsTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
ÖPPEN 34440 meter13 anmälda
1Niklas GustavssonIF Rigor51:25
2Staffan DalströmKllubblös57:14
3Jörgen HedinKlubblös65:08
4Madeleine PetterssonOK Landehof65:46
5Liselott DahlJönköpings OK69:23
6Anna KarlssonDalaportens OL70:14
7Annica AnderssonLunds OK75:29
8Peter HagströmFalkenbergs OK78:09
9Jan WennbergOK Skogshjortarna85:56
10Daniel AxelssonHjortens SK86:20
11Johan BerköAnderstorps OK89:13
12Eva SundbäckGöteborg/Majorna OK97:23
Björn DetterfeltLinköpings OKEj godk.
ÖPPEN 42990 meter80 anmälda
1Arild LarsenKongsberg O-lag29:24
2Åse DannbringLunds OK32:58
3Åke AnderssonFalkenbergs OK34:33
4Sofia JessenFrämmestads IK34:35
5Marie SöderströmOskarströms OK35:03
6Monica ÅkessonIK Dran35:43
7Göran GranathTolered-Utby Ol-klubb36:08
8Rikard SvennbergDegerfors OK37:37
9Åsa DryseliusMarkbygdens OK39:13
10Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb39:33
11Stig HedhagGöteborg/Majorna OK39:35
12Lisbeth CelanderKristinehamns OK40:23
13Mikael WardOK Vivill40:28
14Jessica CarlssonIFK Göteborg41:14
15Emmelie GeorgssonOK Nackhe42:33
16Johan HjärtströmFK Friskus Varberg42:37
17Monica IvarssonOK Skogshjortarna42:57
18Nils-Erik TofteredIF Rigor44:26
19Rune JohanssonOK Reftele44:42
20Ann-Kristin RundbergFK Friskus Varberg44:51
21Ingmarie BadhOK Vivill44:53
22Stig GustafssonFalkenbergs OK46:24
23Gun-Britt SkoglundMarkbygdens OK46:29
24Håkan WesterbrgIF Rigor46:30
25Thomas EklövHägghults Ok46:48
26Ingemar ErlandssonVäxsjö OK47:19
27Marianne JohanssonOK Kullingshof47:29
28Kjell AnderssonOK Skogshjortarna47:46
29Nina Hansen-MöllerudKongsberg O-lag47:57
30Ylva HäggströmIF Rigor48:06
31Imeli JanssonOK Landehof48:24
32Barbro BengtssonOskarströms OK49:37
33Carina WallgrenIstrums SK50:01
34Ingrid TalcottGöteborg/Majorna OK50:04
35Marianne HallbergFK Boken50:14
36Ingegerd OlssonOK Alehof50:23
37Ulla FredrikssonFalköpings AIK OK50:46
38Gunnar BengtssonOK Gläntan50:58
39Albin SvenssonGöteborg/Majorna OK51:05
40Anneli BurénIK Ymer51:24
41Lena IrweOK Kompassen51:40
42Mats AnderssonFalkenbergs OK51:41
43Marcus VogelFK Herkules51:57
44LarsHenrik LundKongsberg O-lag52:01
45Gunilla BrusVästerbergslagens OL52:07
46Kristina TellqvistIK Dran53:10
47Gunilla JogelandIK Ymer53:11
48Andrea ErdeliusIF Rigor53:34
49Alf KjellbergBredareds IF53:49
50Linnéa HallOK Amne54:14
51Clarence MånssonKungälvs OK54:23
52Karin AlmgrenKlubblös55:03
53Anita NilssonOK Torfinn55:19
54Helen GunnarssonSimlångsdalens IF55:49
55Sofia JohanssonOskarströms OK56:13
56Ulf HenningsonArboga OK57:08
57Karin A VidarssonOK Nackhe57:15
58Tomas WahlbergVäxjö OK59:14
59Marita RosénOK Vivill60:02
60Stig SvenssonOK Virdarna61:42
61Ronny AllanssonIF Rigor62:03
62Vera TofteredIF Rigor62:22
63Åke WettergrenIK Uven62:31
64Gustav StrandlyckeKlubblös63:32
65Katarina GerdleHalmstad OK63:43
66Bertil JohanssonOK Landehof64:51
67Eva-Marie RunnbyGöteborg/Majorna OK65:10
68Stig RobertssonKinnarumma IF67:08
69Johanna RemplingSjövalla FK67:16
70Malin PeterssonVärend GN OL67:48
71Ketty LjunggrenOK Skärmen70:06
72Kristina VettergrenIK Uven73:27
73Karin MaxFrölunda OL78:11
74Felix KällenforsLunds OK78:43
75Lena BengtssonFalkenbergs OK83:58
76Bertil BengtssonFalkenbergs OK83:59
77Merete BergmanIK Uven89:08
78Ingrid Gunilla Mariann WerlinSimlångsdalens IF92:01
Fabian IrmgaardWat AustriaEj godk.
Inger JohanssonOK NackheEj godk.
ÖPPEN 53800 meter50 anmälda
1Simon VogelFK Herkules29:35
2Susanne PetterssonOK Skogsströvarna34:47
3Anders GenbergUlricehamns OK39:06
4Maria GustafssonIFK Göteborg39:54
5Mats HaglundOK Djerf40:16
6Erik BergmanIK Uven41:04
7Mikael AftevikFK Friskus Varberg42:01
8Johan CelanderKristinehamns OK42:13
9Stefan JönssonIK Uven42:53
10Per-Erik JessenFrämmestads IK42:58
11Peter ÅkessonIK Dran43:13
12Christer JohanssonHalmstad OK45:02
13Roger AnderssonIstrums SK46:31
14Johanes Schulte SüdhoffSävedalens AIK46:35
15Johan RobertssonKlubblös47:12
16Magnus Karlsson 2OK Landehof47:19
17Johan BondessonFK Friskus Varberg47:20
18Tomas AnderssonIstrums SK47:51
19Christina AronssonBredaryds SOK49:49
20Maria HaglundOK Djerf50:01
21Fabian KatrinWat Austria51:11
22Ola SamuelssonOK Vivill52:55
23Göran SvenssonHalmstad OK54:09
24Jan-Erik AnderssonLunds OK56:25
25Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK56:35
26Birgitte WraaTisvilde Hegn OK58:20
27Lars MobergOK Lindena58:42
28Sören HaglundOK Kullingshof58:49
29Carin CarlssonÖdeshögs SK58:56
30Peter BrobergIF Rigor59:41
31Per RogneIK Hakarpspojkarna60:14
32Wolfgang FabianWat Austria61:50
33Sara LindgrenIFK Göteborg63:05
34Karin ArvidssonOK Vivill63:25
35Mathias BlomqvistGöteborg/Majorna OK64:29
36Martina WadstenOK Landehof65:45
37Inger LandspergTisvilde Hegn OK65:48
38Sven-Gunnar SvenssonHalmstad OK66:02
39Hans-Olof EkIF Rigor66:59
40Sandra AnderssonIstrums SK67:32
41Karl-Erik AnderssonOskarströms OK69:16
42Anton JohanssonOK Tranan73:35
43Lukas RosénOK Vivill77:26
44Anna DenesOK Vivill77:58
45Sven-Arne BengtssonOK Nackhe80:10
46Helen Neregaard Tisvilde Hegn OK86:44
47Thomas DavidssonKlubblös87:31
48Louise BöregårdOK Gläntan90:43
49Stefan HedlundKöping-Kolsva OK96:50
50Susanne TruelsenHerlufholmen116:05
ÖPPEN 65230 meter22 anmälda
1Helmut HansenFjärås AIK51:33
2Marcus DavidssonOK Stigen53:14
3Magnus Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb57:33
4Eivind JensenKlubblös60:29
5Roger NilssonLaholms IF OK61:59
6Filip SvenssonLaholms IF OK62:45
7Jonas JerlinFrölunda OL63:03
8Jonas KarlssonMarkbygdens OK63:17
9Viktor WestinBredaryds SOK63:30
10Thomas DavidssonOK Stigen64:57
11Göran GustafssonOK Nackhe66:23
12Daniel LundkvistHalmstad Garnisons IF67:10
13Peter KjellssonFalkenbergs OK68:04
14Torbjörn JohanssonOK Älgen70:33
15Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK81:47
16Bernt KarlssonBredaryds SOK87:46
17Sara ÖbergVänersborgs SK92:37
18Rickard RemplingSjövalla FK94:13
19Kjell RosénOK Vivill95:26
20Andrea ThomassonUlricehamns OK109:35
Albin OlaussonAskersunds OKEj godk.
Marc VogelFK HerkulesEj godk.
ÖPPEN 73320 meter97 anmälda
1Ulf PalmérUlricehamns OK26:13
2Nichlas WallströmSävedalens AIK28:49
3Emil AlexanderssonStora Tuna OK31:49
4Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb32:47
5Asgeir EdvardsenGöteborg/Majorna OK32:57
6Lina PalmérUlricehamns OK33:20
7Hanna BrusVästerbergslagens OL33:32
8Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIK33:34
9Ingvar IvarssonOK Kullingshof35:11
10Toivo PentonenHestra IF35:49
11Torbjörn SjölinIK Uven36:17
12Carina AnderssonFK Friskus Varberg38:02
13Ingela NelsénFalkenbergs OK38:04
14Lena MelvinsdotterIF Rigor38:06
15Monica WalleniusOK Skogsstjärnan38:16
16Pär MoqvistLerums SOK38:31
17Mats DahlrotIK Uven39:12
18Anna MånssonOK Löftan39:19
19Annika BechtelFalkenbergs OK39:27
20Roland NilssonFalköpings AIK OK39:28
21Susanne LundgrenVärend GN OL39:33
22Mikael JungbjerGöteborgs Skidklubb39:51
23Tomas SvennbergDegerfors OK40:07
24Kristina Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb40:17
25Henrik BrusVästerbergslagens OL40:21
26Patrik BrorssonTockarps IK40:45
27Bernt LarssonOK Lindena40:47
28Johanna NilssonFalköpings AIK OK42:05
29Fredrik OdelbergIK Ymer42:38
30Pi PerssonOK Orion42:54
31Anna LarssonOK Landehof42:58
32Kjetil SöhrmanKlubblös43:26
33Kurt RydinOK Tranan43:33
34Bengt AnderssonFrämmestads IK44:25
35Jörgen HallbergIK Ymer44:58
36Bengt Ronny PalmFK Boken45:03
37Malin JohanssonFK Friskus Varberg45:42
38Elin JohanssonFjärås AIK46:10
39Susanne JohanssonFjärås AIK46:13
40Ingmar ErikssonFalkenbergs OK46:34
41Jonas LarssonDegerfors OK47:00
42Kent IvarssonOK Skogshjortarna47:14
43Kjell SjunnessonKungälvs OK47:17
44Camilla LindebladTrollhättans SOK47:30
45Joakim LundqvistGöteborg/Majorna OK47:43
46Birgitta LarssonOK Älgen47:46
47Charlotta MalmMarkbygdens OK47:54
48Steffen HäggströmIF Rigor47:57
49Sven AlexanderssonStora Tuna OK49:14
50Roger BergvikVäxjö OK49:40
51Emma BobergIF Rigor49:48
52Frank LarssonKöping-Kolsva OK51:19
53Ulrika AnderssonHylte OK51:35
54Ida ArvidssonOK Vivill51:43
55Lena BergstrandKungälvs OK51:44
56Kenneth WerlinSimlångsdalens IF51:50
57Hans BlomqvistDegerfors OK52:40
58Charlotte GustafssonSävedalens AIK52:51
59Åke HogedalKungälvs OK53:32
60Berit JanssonFalköpings AIK OK53:41
61Kennerth GustafssonOK Virdarna53:44
62Conny JohanssonLaholms IF OK54:30
63Aase NergaardTisvede Hegn54:43
64Kristina LindströmRonneby OK54:46
65Roland EdvinssonRonneby OK54:52
66Margareta BengtssonOK Gläntan55:09
67Mia AnderssonOK Gynge56:02
68Lars-Erik Ingemar HallbergFK Boken56:10
69Carina LindqvistOK Njudung56:23
Jörgen FriskMarkbygdens OK56:23
71Ingegärd ArvidssonIF Rigor57:52
72Katarina WestinBredaryds SOK57:54
73Ros-Marie DahlbergFalköpings AIK OK58:23
74Anne HanssonMarkbygdens OK58:26
75Pernilla KarlssonMarkbygdens OK58:34
76Mats LindebladTrollhättans SOK58:38
77Lennart MagnussonLaholms IF OK59:04
78Lena FritzellIF Rigor60:02
79Rolf ArvidssonIF Rigor61:29
80Mats KarlssonOK Kullingshof61:35
81Lena BobergIF Rigor61:47
82Jan NordbergGällstadbygdens SOK61:59
83Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK62:13
84Frank DanielssonGöteborgs Spårvägars GIF62:49
85Bo SvenssonTockarps IK62:58
86Susanne ErlandssonUddevalla OK64:29
87Robert MajlövOK Nackhe67:48
88Helen NilssonHärlövs IF71:58
89Håkan KristenssonIK Dran72:21
90Elisabeth LundqvistGöteborg/Majorna OK75:53
91Annelie BlomqvistDegerfors OK83:44
92Ingrid HanssonLaholms IF OK92:14
93Christina HogedalKungälvs OK100:23
Håkan BergströmNyköpings OKEj godk.
Johan NiklassonVäxjö OKEj godk.
Klara FredrikssonFalköpings AIK OKEj godk.
Bo WadensjöFK FinnEj start
ÖPPEN 84830 meter72 anmälda
1Jörgen OlssonHärlövs IF34:44
2Jesper StenströmVänersborgs SK37:20
3Nils GustavssonIFK Göteborg40:13
4Peter HejdströmHalmstad OK41:22
5Stefan RoosVästerås SOK42:31
6Henrik EricksonUlricehamns OK43:07
7Andreas MelinGöteborg/Majorna OK43:52
8Sten-Åke NilssonOK Alehof45:12
9Sven Åke BengtssonFalkenbergs OK45:22
10Mikael TrofastJönköpings OK45:23
11Sten KirkegaardTisvilde Hegn OK45:35
12Jonas BrånaltAstraZeneca IF Mölndal46:15
13Håkan Anders ForsmanRonneby OK46:35
14Sara SvenssonGöteborg/Majorna OK46:50
15Andreas SkärbäckOK Nackhe47:29
16Klas PeterssonIF Marin Väst47:46
17Tommy NilssonRydboholms SK49:03
18William RexOK Landehof49:14
19Niklas LindqvistOK Njudung49:18
20Hans-Åke LundqvistOK Gynge50:07
21Johan NohaveOK Orion51:52
22Norbert ZenkerUSV TU Dresden51:59
23Anders JonssonIF Marin Väst52:43
24Tommy SvenssonOK Gynge53:12
25Leif BlomqvistBredareds IF53:32
Anders WraaTisvilde Hegn OK53:32
27Leif CelanderKristinehamns OK53:40
28Bo LauriKlubblös54:29
29Lars-Göran MolinMarkbygdens OK55:19
30Maria GustafssonSävedalens AIK55:25
31Mollie NohaveOK Orion55:26
32Kristin OlssonOK Alehof56:00
33Mats NilssonFalköpings AIK OK56:14
34Niels LandspergTisvilde Hegn OK56:39
35Lena WraaTisvilde Hegn OK56:55
36Patrick DjerfLerums SOK57:23
37Sebastian AnderssonOK Gisle58:33
38Joakim RyghMariestads FK58:43
39Peter WraaTisvilde Hegn OK58:44
40Ralf VidarssonOK Nackhe59:35
41Hazze BartholdssonHalmstad OK59:41
42Mats GunnarssonSimlångsdalens IF60:20
43Niklas EklundFK Friskus Varberg60:33
44Lars KarlssonDalaportens OL60:58
45Peter AbrahamssonSK Björnen62:09
46Lars-Göran DavidssonGöteborg/Majorna OK63:32
47Michael MagnussonMarkbygdens OK65:08
48Frida StrandbergSävedalens AIK65:33
49Nina DjerfLerums SOK66:30
50Egon Neregaard Tisvilde Hegn OK66:46
51Dennis ØbroTisvilde Hegn OK67:22
52Tomas MalmgrenVilevalla Hotspurs67:48
53Bertil FritzellIF Rigor68:29
54Pertti HeedOK Orinto68:45
55Johanna BörjessonFK Friskus Varberg69:16
56Johanna SvenssonBurseryds IF69:18
57Peter NilssonSimlångsdalens IF69:39
58Malin DahlbergFalköpings AIK OK73:02
59Lars-Göran HedstigVäxjö OK73:09
60Bengt ArvidssonOK Vivill73:14
61Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu74:06
62Kjell Olof Ingemar KarlssonSvenljunga OK75:29
63Jimmy HäggFK Friskus Varberg76:46
64Anders DahlbergFalköpings AIK OK81:19
65Dan Anders IrweOK Kompassen81:44
66Henrik VossKlubblös83:20
67Marianne KirkegaardTisvilde Hegn OK83:47
68Sten OlssonOK Alehof85:41
69Kristina LandgrenMalmö OK88:33
70Ravi DarLänna IF95:34
Hans TrofastTenhults SOKEj godk.
Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OKEj godk.
ÖPPEN 96640 meter27 anmälda
1Rikard PentonenIFK Göteborg45:06
2Martin LarssonIFK Göteborg47:37
3Egil EdvardsenGöteborg/Majorna OK49:47
4John BörjessonHestra IF51:54
5Lennart BengtssonFalkenbergs OK53:11
6Mattias ErikssonLunds OK57:18
7Björn NilssonHärlövs IF57:34
8Bo HerderssonMarkbygdens OK58:03
9Henrik Sjöberg PentonenHestra IF58:45
10Marcus OhlssonFK Friskus Varberg62:07
11Erik GustafssonOK Nackhe62:08
12Björn KarlssonOskarströms OK64:42
13Nils RobertssonMarkbygdens OK65:05
14Philip GustavssonSödertälje-Nykvarn OF65:27
15Patrik AxelssonOK Reftele65:46
16Viktor RunnbyGöteborg/Majorna OK67:00
17Lina JogelandIK Ymer71:56
18David HallbergIK Ymer73:32
19Kristin AnderOK Landehof73:56
20Robert SundströmFK Friskus Varberg76:18
21Thomas RemplingSjövalla FK77:46
22David DjupsjöOskarströms OK83:50
23Anders BerglundOK Skogshjortarna84:51
24Christian LundinKlubblös85:29
25Oskar NilssonOK Stigen86:58
26Roger LundinFK Herkules106:35
27Staffan EdströmOK Gisle114:43


Skapad 2009-07-11 14:22:25 med OLA version 4.1