Hallands 3-dagars 2009, Resultatlista

Etapp 3, 2009-07-12

D102610 meter28 anmälda
1Tove PetterssonOK Roxen24:13
2Klara AnderssonHärlövs IF26:10
3Johanna RundqvistOK Nackhe26:36
4Linn HimmelmannSjövalla FK27:23
5Sofia KlassonHestra IF28:34
6Astrid KirkegaardTisvilde Hegn OK29:43
7Emma JohnssonOK Tor30:02
8Amanda CarlssonIK Trenne Ullared30:18
9Emelie SvenssonIF Rigor30:30
10Emelie KarlssonOK Landehof30:42
11Elin HagrydhVänersborgs SK31:11
12Elvira JohanssonFK Friskus Varberg31:16
13Hanna BoquistIK Uven34:00
14Emma FranzénLidköpings VSK34:19
15Emma S JohanssonLinköpings OK35:12
16Anna NordholmSävedalens AIK36:51
17Nora ForslundOK Kolmården38:59
18Malin LarssonOK Nackhe41:22
19Ida ØbroTisvilde Hegn OK41:31
20Irmalinn NilssonHärlövs IF41:46
21Sara BrinchHelsingør Ski- & Orienteringsklub42:24
22Jonna LundbäckJärfälla OK42:25
23Lina ErdeliusIF Rigor44:04
24Selma MoqvistLerums SOK51:42
25Klara WallinderGöteborg/Majorna OK62:19
Emma NordbergGällstadbygdens SOKEj godk.
Stina SjölinIK UvenEj start
Laura Lindbjerg SkovbækOK-østEj start
D122770 meter48 anmälda
1Emma HimmelmannSjövalla FK25:17
2Sara KindlundOK Tranan25:49
3Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna27:52
4Ella WallinderGöteborg/Majorna OK28:33
5Line CederbergVänersborgs SK29:28
6Hanna KarlssonMarkbygdens OK29:35
7Johanna HagströmFalköpings AIK OK31:14
8Agnes SpånérSävedalens AIK31:25
9Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna31:53
10Elisabeth AronssonBredaryds SOK31:59
11Vilma BlennowFalköpings AIK OK32:21
12Elin PetterssonSjövalla FK32:39
13Frida JohanssonLinköpings OK33:01
14Amelia SkalbergBredaryds SOK33:12
15Olivia NymanVänersborgs SK33:29
16Emma PetterssonOK Roxen34:35
17Myrra CarlssonOK Orion34:44
18Lina PålssonKungälvs OK35:27
19Linnea LarssonUlricehamns OK35:35
20Emelie UddMarkbygdens OK35:40
21Klara AnderssonIK Dran36:13
22Emma AnderssonIK Dran37:11
23Lovisa LindqvistOK Njudung38:05
24Moa HanssonBredaryds SOK38:41
25Sara AlmehedFrölunda OL38:46
26Sofia JosefssonRydboholms SK40:54
27Lisa JohanssonOK Tranan41:15
28Hilda SvenssonNässjö OK41:45
29Emelie RoosOK Landehof42:56
30Emma NilssonOK Tranan44:36
31Caroline BarkLinköpings OK45:13
32Celicia JohanssonFK Friskus Varberg45:34
33Helena HagströmFalkenbergs OK46:33
34Svea HagrydhVänersborgs SK47:38
35Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna49:08
36Hanna JohanssonFK Friskus Varberg49:23
37Matilda HerngrenIF Hagen50:36
38Felicia CarlssonIK Trenne Ullared51:02
39Linnea KjellssonFalkenbergs OK52:04
40Sara JosefssonRydboholms SK54:41
41Felicia LindebladTrollhättans SOK55:27
42Sarah PerssonOK Denseln55:42
43Julia MajlövOK Nackhe62:33
44Luiza DarLänna IF63:30
45Frida LindblomIK Dran64:45
Linnea BerglinOK DackeEj start
Lina SundqvistOK TrananEj start
Lovisa JohanssonIK DranEj start
D143630 meter53 anmälda
1Sara HagströmFalköpings AIK OK30:53
2Elin ClassonOK Orinto33:42
3Moa PetterssonOK Dacke35:18
4Ellen JohnssonOK Nackhe35:41
5Felicia StuhlhoferOK Landehof35:57
6Matilda MartinssonFalkenbergs OK36:36
7Moa SvenssonNässjö OK36:49
8Jessica NilssonOK Torfinn36:52
9Tilda KarlssonOK Alehof37:08
10Danielle FröstadKungälvs OK37:12
11Louise LundgrenVärend GN OL37:14
12Klara PålssonKungälvs OK37:29
13Moa GustavssonUddevalla OK37:34
14Marica AnderssonLunds OK37:48
15Minda LangmoenKungälvs OK38:13
16Amanda BlennowFalköpings AIK OK38:26
17Erica PetterssonSjövalla FK38:30
18Ylva MattssonTolered-Utby Ol-klubb38:49
19Anna AnderssonIK Dran39:25
20Petra GunnarsdotterTenhults SOK40:48
21Elin BerglinOK Dacke41:14
Nina HallorOK Tisaren41:14
23Hanna DjerfLerums SOK41:31
24Ulrika TofteredIF Rigor41:44
25Louise MorlonOK Eken43:52
26Åsa RambergHallstahammars OK43:56
27Malin ReichenbergIdefjordens SK44:20
28Clara MannfolkUlricehamns OK44:21
29Sofia LundbergIstrums SK44:55
30Sofia JohanssonOK Nackhe44:59
31Emma AnderssonOK Gynge45:05
32Amanda EkmanFK Friskus Varberg46:36
33Linnea BergstrandKungälvs OK50:16
34Simone WraaTisvilde Hegn OK50:32
35Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK51:17
36Anna GerdleHalmstad OK52:33
37Lisa JohanssonFK Friskus Varberg52:53
38Jennifer HallelSjövalla FK55:21
39Ida NordbergGällstadbygdens SOK55:24
40Amanda Johansson BeckmanOK Nackhe57:04
41Ellinor ÅhmanBredareds IF59:36
42Amalie WraaTisvilde Hegn OK61:19
43Sofia HelmertzFK Herkules61:57
44Sabina RavnellGudhems IF65:51
45Emma KihlbergHalmstad OK69:23
46Julia LadefogedFalkenbergs OK70:33
47Elin KjellssonFalkenbergs OK83:35
48Johanna EklundAvesta OK87:15
Linnea HerngrenIF HagenEj godk.
Johanna PerssonFK HerkulesEj start
Jenny HolménHylte OKEj start
Louise BergströmNyköpings OKEj start
Cecilia BomanLustens OKEj start
D163910 meter52 anmälda
1Marion AebiNachwuchskader Bern-Solothurn30:11
2Johanna SkogumMarkbygdens OK31:26
3Elin SvenssonNässjö OK31:54
4Martina RuchNachwuchskader Bern-Solothurn32:12
5Amanda HanssonBredaryds SOK33:09
6Josefin AnderssonMarkbygdens OK33:21
7Amanda JacobssonDegerfors OK33:49
8Ellen ReinhardNachwuchskader Bern-Solothurn34:05
9Thalia BertschingerNachwuchskader Bern-Solothurn34:21
10Elin SundqvistOK Tranan34:34
11Salome WeberNachwuchskader Bern-Solothurn35:29
12Hanna HellsingLindebygdens OK35:43
13Anaïs CattinNachwuchskader Bern-Solothurn35:47
14Maja AnderssonOK Dacke35:58
Erica AnderssonLunds OK35:58
16Linnea GustavssonUddevalla OK36:10
17Liliane HauswirthNachwuchskader Bern-Solothurn36:12
18Matilda StenssonHelsingborgs SOK36:28
19Karin ElofssonFjärås AIK36:46
20Johanna LarssonKöping-Kolsva OK36:47
21Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK37:45
22Nathalie RyghMariestads FK38:01
23Louise NordahlHjärnarps GH OL38:17
24Lovisa MannfolkUlricehamns OK39:17
25Martina KarlssonNorbergs OK39:23
26Sara IvarssonOK Kullingshof39:40
27Jessica LevinOK Tyr40:13
28Sandra BomanLustens OK40:14
29Madeleine AttforsSävedalens AIK40:19
30Frida BjörklundSjövalla FK40:40
31Anna ÅhlinHelsingborgs SOK41:12
32Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OK42:37
Madeleine AhlströmVästerås SOK42:37
34Hanna WadstenOK Landehof42:38
35Martina JohanssonBredareds IF43:54
36Sara AbrahamssonFK Herkules44:23
37Emma AlmehedFrölunda OL44:57
38Amanda JohanssonHalmstad OK45:35
39Emilie MorlonOK Eken45:50
40Fabienne WengerNachwuchskader Bern-Solothurn46:09
41Lina JosefssonRydboholms SK46:19
42Linnea EkmanFK Friskus Varberg46:39
43Linnea ForsIF Rigor47:12
44Sabina HedlundKöping-Kolsva OK47:14
45Fanny MajlövOK Nackhe47:25
46Johanna HenrikssonFalkenbergs OK47:36
47Lisa ErikssonHylte OK49:39
48Elin AnderssonIK Dran51:51
49Kajsa SpetzUlricehamns OK52:53
50Maria GerdleHalmstad OK52:55
51Sara AnderssonNorbergs OK54:04
52Malin AllanssonIF Rigor55:22
D184260 meter30 anmälda
1Katja Gygax Nachwuchskader Bern-Solothurn35:05
2Sanna LinseforsLunds OK35:43
3Pernilla PeterssonBurseryds IF35:44
4Maja PetterssonOK Dacke36:51
5Viktoria ErnstssonFK Göingarna37:05
6Linnea HolmqvistHagaby GoIF37:25
7Amanda LeoBredaryds SOK38:38
8Esther MühlethalerNachwuchskader Bern-Solothurn38:56
9Kristin SchybergFjärås AIK39:01
10Malin AnderssonOK Nolaskogsarna39:21
11Anna BredfeltLunds OK40:20
12Linn SöderströmOskarströms OK40:28
13Dominique BucherNachwuchskader Bern-Solothurn41:14
14Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan42:15
15Lisa ReichenbergIdefjordens SK42:23
16Carolina MikaelsdotterVästerås SOK42:29
17Rebecca BejbomUddevalla OK43:12
18Julia LauriOK Tisaren43:50
19Ellinor KarlssonIK Hakarpspojkarna46:27
20Julia EngströmTolered-Utby Ol-klubb47:48
21Anna RosenbergLillomarka52:24
22Elin ThuressonBurseryds IF55:34
23Linda JohanssonOK Löftan56:46
24Camilla NilssonOK Torfinn56:49
25Malin KihlbergHalmstad OK61:45
26Sandra EliassonTolered-Utby Ol-klubb69:23
Elin SchybergFjärås AIKEj start
Malin HedbergLerums SOKEj start
Sara KarlssonOK SkogsstjärnanEj start
Julia BergströmNyköpings OKEj start
D204420 meter6 anmälda
1Inge S KnudsenFaaborg OK43:05
2Vera KalbermattenNachwuchskader Bern-Solothurn43:28
3Josefin BertilssonFK Herkules43:47
4Camilla BergmannAllerød OK 46:13
5Malin SettergrenOskarströms OK49:13
Carolina KarlssonOK NjudungEj start
D215260 meter35 anmälda
1Johanna SundströmHestra IF44:12
2Agnes SvenssonSävedalens AIK46:06
3Lina SamorSävedalens AIK46:21
4Sandra WassbladUddevalla OK46:36
5Katrin SöderbergSöders SOL Tyresö47:48
6Christine FriedrichNachwuchskader Bern-Solothurn48:09
7Rikke Ellekilde Kofoed LarsenSpring Cup OK49:12
8Elin HamreforsOK Landehof49:18
9Malin RiisÖrkelljunga FK49:19
10Josefin A. HanningOK Löftan49:20
11Hanna ArnellMarkbygdens OK49:22
12Lisa AhnoffGöteborg/Majorna OK49:41
13Rikke Nygaard Monrad Spring Cup OK50:17
14Ylva SunessonOK Alehof50:48
15Ingela RoosVästerås SOK50:53
16Lena MaxFrölunda OL52:05
17Pernille BrunstedtSpring Cup OK52:27
18Anna SäfstenFK Herkules52:42
19Lotta NilssonOK Alehof52:45
20Maria SvenssonMarkbygdens OK53:04
21Frida PalmFK Boken55:35
22Linda AxelssonIK Uven56:36
23Katarina EnbomVänersborgs SK57:24
24Anna JohannessonGöteborg/Majorna OK58:14
25Emma SigvardssonFK Friskus Varberg58:26
26Jenny JohanssonOK Alehof58:59
27Emma FaxénVäxjö OK62:21
28Sofia ThorssonIFK Lidingös Skid o OK63:12
29Anneli WihlborgOK Gynge64:33
30Jessica BlomqvistDegerfors OK67:55
Sandra AxelssonVänersborgs SKEj godk.
Yvonne FjordsideSävedalens AIKEj start
Linda RanbroMalmö OKEj start
Julia TorstenssonOK LandehofEj start
Kristin BomanVänersborgs SKEj start
D21 LÅNG6940 meter32 anmälda
1Anna SegerssonOK 64 Torpa51:56
2Emma AnderssonSävedalens AIK52:47
3Helena AnderssonFK Friskus Varberg53:45
4Sofi ThorsellVästerås SOK54:54
5Annika ÖstmanSävedalens AIK55:07
6Lotta SaetreOK Landehof56:17
7Johanna BerggrenSävedalens AIK57:05
8Franziska WollebOK Tyr57:19
9Jennie AnderssonSävedalens AIK57:27
10Lina StrandGöteborg/Majorna OK58:17
11Jennifer GullOK Vilse 8758:37
12Anna OlssonLunds OK60:03
13Pernilla NilssonHalmstad OK60:37
14Frida NeroGöteborg/Majorna OK61:27
15Emelie SvalinVänersborgs SK61:31
16Bodil HalvarssonGöteborg/Majorna OK62:52
17Elin BjörkmanTäby OK64:05
18Maria ThelinJönköpings OK65:08
19Karin HolmDalaportens OL65:29
20Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK67:58
21Katarina GalleJärfälla OK68:02
22Jannie HagårdRävetofta OK68:59
23Therese BarjeJönköpings OK69:37
24Lisa PetterssonOK Dacke75:10
25Pernilla OlssonSkåneslättens OL78:17
Frida BakkmanSOK ViljanEj godk.
Linda NordinUlricehamns OKEj godk.
Jana KnapováFK Friskus VarbergEj godk.
Sofia AnderssonCentrum OKEj start
Ida-Maria SvenssonSävedalens AIKEj start
Laila B HöglundFK HerkulesEj start
Ylva GunnarsdotterTenhults SOKEj start
D21 MOTION4080 meter5 anmälda
1Malin AnderssonUlricehamns OK43:48
2Malin LjunggrenMarkbygdens OK45:21
3Maria EdvallIK Stern51:43
4Lisa LönngrenOK Löftan53:39
5Louise JanssonStenungsunds OK82:05
D354420 meter27 anmälda
1Karin NobornIFK Göteborg36:02
2Tenna LandspergTisvilde Hegn OK36:19
3Susanne AnderssonHärlövs IF37:32
4Ulrika KindlundOK Tranan38:14
5Ulrika HermanssonOK Orion38:20
6Åsa NordbergGöteborg/Majorna OK40:15
7Maria PerssonOK Orion41:23
8Helena KumlinVäxjö OK41:25
9Pia JohanssonOK Landehof42:09
10Annika JohanssonOK Tranan42:39
11Camilla BrorssonTockarps IK42:43
12Maria LingJönköpings OK44:06
13Anna BringleUlricehamns OK44:31
14Daniela RichardssonOK Landehof45:46
15Ulrika JohanssonOK Landehof45:54
16Veronica AdolfssonAnderstorps OK46:15
17Annika LundströmSundbybergs IK47:16
18Cecilia HedstigVäxjö OK50:03
19Pernilla HedinFK Herkules55:16
20Malin TengströmFrämmestads IK55:48
21Marie-Louise PerssonFK Herkules59:21
22Christina SüdhoffSävedalens AIK61:19
23Cecilia JohnssonOK Tor62:33
24Karin NorlanderFK Åsen67:32
Christina OlssonSkåneslättens OLEj godk.
Anna-Karin SärénHestra IFEj start
Inger CederbergVänersborgs SKEj start
D35 MOTION3610 meter33 anmälda
1Cecilia FlakbergIFK Göteborg43:08
2Susanne DombyOK Stigen43:25
3Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb43:45
4Malin PeterssonOK Denseln45:30
5Christina PetterssonSjövalla FK48:42
6Helena ÅhlinHelsingborgs SOK48:45
7Lena RambergHallstahammars OK49:49
8Elisabet ElmertoftNorbergs OK50:00
9Susanne JohannessonRonneby OK50:58
10Annika JörgensenTisvilde Hegn OK51:10
11Jeanette AnderssonOK Dacke52:26
12Kajsa NordinOK Tranan52:52
13Gunilla HimmelmannSjövalla FK53:37
14Marianne JönssonBredaryds SOK54:53
15Christina RyghMariestads FK55:46
16Petra RosenVäxjö OK55:49
17Gunilla GustavssonOK Orion57:58
18Karin TorstenssonFalköpings AIK OK58:19
19Anna HagmanLerums SOK58:43
20Camilla BjörklundSjövalla FK64:39
21Teres ZachrissonKungälvs OK67:48
22Anette NordbergGällstadbygdens SOK68:44
23Annika HallénTrollhättans SOK74:27
24Anneli GabrielssonKungälvs OK77:51
25Katarina AlmehedFrölunda OL82:56
Sara KarlssonOK SkogshjortarnaEj godk.
Helene StuhlhoferOK LandehofEj start
Marie FröstadKungälvs OKEj start
Lone MortensenOK-73 GladsaxeEj start
Anne SkovbækOK-østEj start
Eva-Lill BergenfurOK ÄlgenEj start
Mari GraadRonneby OKEj start
Sara LarssonSävedalens AIKEj start
D403980 meter50 anmälda
1Marie MorlonOK Eken36:44
2Hanne FoghOK O-63 Vordingborg37:08
3Agneta NordholmSävedalens AIK37:17
4Maria OlofssonLinköpings OK38:13
5Anna-Sofie BarkLinköpings OK38:32
6Jenny NymanVänersborgs SK38:39
7Camilla ÖhgrenSävedalens AIK38:47
8Anna ErikssonOK Landehof39:08
9Inger GunnarssonVästerås SOK39:50
10Marianne Lynge KroghKolding Orienteringsklub39:53
11Marita KarlssonOK Skogsstjärnan41:23
12Liselotte FalkGöteborg/Majorna OK41:27
13Anna AbrahamssonFK Herkules41:37
14Kajsa HolmqvistHagaby GoIF42:46
15Kristina NilssonOK Tranan43:51
16Caroline HagströmFalköpings AIK OK44:28
17Berit HarfotHorsens OK44:51
18Anna AsplundKungälvs OK45:14
19Julie KnudsenAlmindingen OK45:22
20Anna HofvenstamOK Kolmården46:48
21Jeanette LarssonFK Friskus Varberg47:12
22Ulrika GustafssonIK Vista50:11
23Eva PetterssonOK Dacke51:11
24Åsa DetterfeltLinköpings OK51:16
25Maria WallinOK Roto55:23
26Helena AnderssonMarkbygdens OK55:33
27Johanna WallinderGöteborg/Majorna OK56:03
28Yvonne EklundAvesta OK56:29
29Marie BergströmNyköpings OK56:30
30Lena ThuressonBurseryds IF56:31
31Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK57:18
32Catarina BengtssonOK Nackhe59:17
33Annica JönssonFK Friskus Varberg59:32
34Camilla RydingTolered-Utby Ol-klubb60:13
35Catrine HerngrenIF Hagen63:50
36Anna-Lena JacobssonDegerfors OK65:11
37Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK67:41
38Helena SchützdellerHässleholms OK72:01
39Heléne Aker KarlssonOK Kullingshof72:06
40Frida MannfolkUlricehamns OK72:57
Katarina HedbergLerums SOKEj godk.
Camilla WidmanLesjöfors SKEj godk.
Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Lisa NilssonOK TorfinnEj godk.
Berit BengtssonOK LindenaEj start
Susanne GrönTisvilde Hegn OKEj start
Carina IvarssonOK KullingshofEj start
Åsa Flink-SvenssonNässjö OKEj start
Claudia BonekNaturfreunde WienEj start
Helena SandbergIK HakarpspojkarnaEj start
D453810 meter31 anmälda
1Britta SahlinVänersborgs SK34:45
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK35:12
3Christina SternerOK Njudung35:27
4Annika AasaIK Uven38:49
5Charlotte BergmannAllerød OK 40:22
6Marie LarssonKöping-Kolsva OK40:27
7Eva CarlssonJönköpings OK41:35
8Birgit HanssonHerrestads AIF42:00
9Kerstin SegerssonOK 64 Torpa43:23
10Liselott JohanssonTenhults SOK43:38
11Karin KarlssonOK Tyr44:00
12Annette Falck-LarssonVänersborgs SK44:31
13Lena ThuressonRydboholms SK44:42
14Lena JohanssonOK Nackhe44:58
15Wiveka ErnstssonFK Göingarna45:14
16Ulrika JohanssonOK Löftan46:22
17Jenny HomannFrölunda OL47:49
18Karin ErnfridssonOK 64 Torpa48:00
19Agneta JohanssonRydboholms SK48:22
20Monika JohanssonBredareds IF48:37
21Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb48:48
22Annika DavidssonVästerås SOK49:18
23Gun LundbergIstrums SK49:33
24Elisabeth WestmanVästerås SOK50:24
25Elisabeth FredrikssonGudhems IF54:01
26Minna WarthoeHelsingør Ski- & Orienteringsklub58:23
27Gitte Gefke HansenKFIU-Orientering63:38
Karin GreilertHaninge SOKEj godk.
Helen GlänneforsSöders SOL TyresöEj godk.
Tina HagårdRävetofta OKEj start
Anne FarbrotGöteborg/Majorna OKEj start
D45 MOTION3250 meter27 anmälda
1Carina RosénAnnebergs GIF32:22
2Annika PeterssonBurseryds IF38:21
3Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken41:00
4Carina ReichenbergIdefjordens SK41:04
5Anette AnderssonOK Nolaskogsarna45:36
6Camilla EklöfAnnebergs GIF45:44
7Kristina WesterlundFK Herkules47:43
8Maria TryggöTrollhättans SOK47:57
9Ingela Skarin HåkanssonIK Uven48:31
10Kirsten TofteredIF Rigor48:50
11Marina SundbergOK Skogshjortarna50:30
12Karin HelmertzFK Herkules53:14
13Annelie JohanssonFalköpings AIK OK54:33
14Marita SalomonssonVänersborgs SK55:13
15Eva Anna-Clara ÅhsbergSjövalla FK55:39
16Carina StenbergOK Skogshjortarna57:07
17Mona-Lisa JanssonKungälvs OK57:38
18Ulla HallgrenOK Skogshjortarna59:57
19Margaretha JohanssonOK Kullingshof63:40
20Anita LiljaJönköpings OK64:51
21Lotta KihlbergHalmstad OK67:49
22Anette JohanssonOK Tranan67:54
23Gigi SucksdorffOK-73 Gladsaxe68:01
24Monica IsakssonFjärås AIK68:28
25Corinne GygaxOLG Herzogenbuchsee68:30
26Cecilia KroonAnderstorps OK69:09
Eva-Karin JogbrattOK TrananEj godk.
D503810 meter38 anmälda
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg/Majorna OK34:44
2Jane JohanssonIstrums SK34:48
3Lotta LinseforsLunds OK35:12
Birgitta AnderssonFrämmestads IK35:12
5Monica KnutssonSävedalens AIK36:10
6Lene JensenHelsingør Ski- & Orienteringsklub36:24
7Ann-Christin NeroRonneby OK38:07
8Maria OlssonLerums SOK38:13
9Kerstin BurmanKvillebyns SK38:29
10Maria HalvarssonFjärås AIK39:52
11Marianne KlassonUlricehamns OK40:55
12Pia SvenssonFalköpings AIK OK41:07
13Lisbeth DahlHelsingborgs SOK41:51
14Lena KarlssonHalmstad OK42:01
15Mette HansenHelsingør Ski- & Orienteringsklub42:35
16Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb44:09
17Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna44:17
18Gunilla CarlssonFK Herkules44:42
19Katarina KvickForsa OK45:34
20Elisabet MånssonOK Löftan46:48
21Gudrun IvarssonOK Denseln46:53
22Helen AxelssonIK Uven47:03
23Birgitte KrügerHelsingør Ski- & Orienteringsklub49:31
24Lena RunessonOK Vivill49:32
25Monika NilssonOK Alehof51:01
26Marie ClaessonRydboholms SK52:31
27Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan54:12
28Leila LjunggrenMarkbygdens OK54:26
29Christina NilssonLerums SOK54:36
30Ewa ArnessonIK Dran57:06
31Lisa LarssonSjövalla FK65:44
32Gunilla HolmbergHerrestads AIF67:43
33Maria StrindhagenFK Vittus75:14
34Radka KühnelTrollhättans SOK76:49
35Margareta NetzTrollhättans SOK79:15
Agneta SiebersIK HakarpspojkarnaEj godk.
Christina BerggrenLjungskile FKEj godk.
Lena HåkanssonIK UvenEj start
D553890 meter18 anmälda
1Monica MartinssonOK Tranan43:22
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad43:49
3Solveig HedenblomSjövalla FK46:38
4Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK46:39
5Anita EklöfIK Ymer47:11
6Karin AxelssonIK Uven48:58
7Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb49:09
8Viveka BackmanTullinge SK51:30
9Åsa StåhlHjärnarps GH OL52:55
10Gerda Marie ChristiansenTisvilde Hegn OK53:33
11Eva BergmanIK Uven55:12
12Britt-Marie AnderssonOK Amne55:33
13Berith PetterssonVänersborgs SK58:43
14Marita LarssonMarkbygdens OK60:47
15Irene GustafssonOK Måsen68:04
Karin LarssonOK KompassenEj start
Lola AhlbergerHestra IFEj start
Lisbeth LindqvistOK LöftanEj start
D55 MOTION3250 meter18 anmälda
1Inga-Lill EvaldssonSK Graal47:11
2Ingrid Eva Maria JessenFrämmestads IK50:32
3Lotta WestbergOK Tranan51:08
4Eva SvenssonUlricehamns OK52:47
5Kerstin GustafssonOK Gränsen53:40
6Birgitta WiklundOK Skogsvargarna55:36
7Britt-Marie EkbergOK Orinto57:12
8Britt BlomLjungskile FK58:54
9Kerstin RamströmOK Gipen60:25
10Majlis BergqvistJärfälla OK61:48
11Harriet AnderssonOK Skogshjortarna62:58
12Lena LarssonHestra IF63:55
13Berit SvenssonMarkbygdens OK64:49
14Siv BerggrenVäxjö AIS64:54
15Lisbeth LarssonOK Nackhe71:14
16Lillemor GunnarssonOK Gipen81:53
Helle JallOK RoskildeEj godk.
Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OKEj start
D603240 meter32 anmälda
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK38:20
2Lisa KumlinVäxjö OK38:32
3Inge JørgensenOK Roskilde41:00
4Anita AnderssonOK Skogshjortarna41:10
5Kajsa TofténHjobygdens OK43:39
6Evy JanssonÅkers IF44:25
7Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK45:19
8Vega SlottnerJönköpings OK45:25
9Ingrid Rex WallströmIK Uven46:02
10Tuula Ohramaa Rasti-Jyry47:16
11Ulla LingJönköpings OK49:04
12Inger KirkegaardTisvilde Hegn OK51:37
13Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK52:40
14Eva HöijeOK Ravinen52:44
15Barbro AnderssonOK Skogshjortarna54:59
16Eva Ida Maria ArvidssonAlvesta SOK56:08
17Astrid JohannessonHelsingborgs SOK56:57
18Solbritt GustafssonOK Virdarna59:32
19Eva Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb61:10
20Kristin LindbergLunds OK61:21
21Sinikka KukkohoviAnderstorps OK62:38
22Maj-Britt ByströmRävetofta OK62:53
23Inga GustavssonIK Uven64:17
24Birgitta JohanssonOK Tranan68:22
25Kirsten EllekildeHelsingør Ski- & Orienteringsklub68:30
26Rosa JohanssonIK Uven75:21
27Barbro CassingRonneby OK75:34
Märta LundhSvenljunga OKEj godk.
Birgit EkmanUlricehamns OKEj godk.
Lotta BörjessonSävedalens AIKEj godk.
Monica LarssonOK TrananEj start
Anna BlomgrenTullinge SKEj start
D653240 meter32 anmälda
1Gunnel SvenssonIK Ymer38:38
2Birgitta StenströmVänersborgs SK38:39
3Mariann KjellbergBredareds IF39:58
4Gun LarssonOK Lindena40:40
5Eva IsakssonOK Skogshjortarna42:23
6Gull SvenssonTockarps IK42:40
7Marie-Louise LundströmOK Löftan42:46
8Kerstin ErnvidNitta IF44:12
9Christina SchedwinFK Herkules44:21
10Lena WaernTrollhättans SOK46:54
11Bibbi AppelgrenMariestads FK47:35
12Birgit PalmFK Boken48:12
13Ulla LindheIK Stern48:45
14Gunilla GrönbladHärlövs IF49:06
15Ingrid JanssonSäterbygdens OK49:30
16Berit ByströmOK Virdarna52:00
17Birgitta ParknerOK Landehof53:48
18Rose-Marie JohanssonFK Friskus Varberg55:03
19Inger SvenssonKinnarumma IF60:02
20Ingrid ÅhlundSvenljunga OK60:23
21Vanja KristenssonIK Dran60:30
22Britt Mari JohanssonTormestorps IF62:28
23Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL62:43
24Berit NilssonMarkaryds FK63:10
25Gunnel NilssonMalmö OK69:30
26Rosa BjörkmanOK Orinto71:58
27Inger BylanderSvenljunga OK72:18
28Gull-May KnudsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub72:34
29Carola AnderssonOK Löftan75:34
30Ing-Mari LarssonOK Löftan79:54
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOKEj start
Lilian SamuelssonKungälvs OKEj start
D702810 meter16 anmälda
1Gudrun BromanGöteborg/Majorna OK34:18
2Marianne GrahnSävedalens AIK37:34
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK39:35
4Gunnel BörjessonIK Uven43:08
5Vivi-Anne BylundRydboholms SK43:20
6Kerstin CarlssonUlricehamns OK43:43
7Ann-Marie TillmanFalköpings AIK OK49:22
8Mildred JosefssonRydboholms SK50:52
9Inga PetterssonTenhults SOK54:58
10Inga AnderssonEslövs FK55:45
11Marianne PeterssonFrölunda OL58:11
12Inger KarlssonIK Dran60:43
13Ann-Marie SärénBorås GIF66:42
14Eina-Britt KappfjellIK Dran67:34
Anne-Catrine PerssonMariestads FKEj godk.
Maija DrotzHestra IFEj start
D752810 meter8 anmälda
1Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK40:13
2Gunvor GöranssonLaholms IF OK41:37
3Ingrid CarlssonTäby OK43:12
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK52:48
5Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK62:08
Evelyn Margareta AlexanderssonLerums SOKEj godk.
Vera LångGöteborg/Majorna OKEj godk.
Inez JohanssonOK NackheEj start
H102610 meter27 anmälda
1Gustav NymanVänersborgs SK17:58
2Hannes BergenfurOK Älgen18:43
3Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna18:46
4Lukas WadstenOK Landehof19:05
5Emil PetterssonOK Dacke19:58
6Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna20:02
7Jannis BonekNaturfreunde Wien20:47
8Johan AnderssonLunds OK21:22
9Gustav JohnssonOK Tor21:43
10Tord StrandKongsberg O-lag21:53
11Emil KarlssonMotala AIF OL23:25
12Axel ÅkessonMarkbygdens OK23:43
13Viktor CarlssonIK Trenne Ullared25:07
14Malthe PoulsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub25:20
15Håkan RambergHallstahammars OK26:14
16Klas JohanssonOK Tranan26:23
17Linus WalderstedtOK Skogshjortarna29:04
Eskil TryggöTrollhättans SOK29:04
19Henrik Andre LarsenKongsberg O-lag29:17
20Håkon LundKongsberg O-lag30:34
21Magnus D JohanssonOK Löftan30:51
22Emil ErikmatsSävedalens AIK34:59
23Thomas Gefke ThuesenKFIU-Orientering36:08
24Erik BonekNaturfreunde Wien36:11
25Melker AnderssonHärlövs IF37:43
26Benjamin GabrielssonKungälvs OK47:57
Oscar KjellssonFalkenbergs OKEj start
H122770 meter35 anmälda
1Nils AlexanderssonStora Tuna OK21:39
2Daniel AnderssonOK Löftan23:11
3Filip JacobssonDegerfors OK24:19
4Henrik JohannessonRonneby OK24:27
5Björn SamuelssonIK Trenne Ullared26:27
6Jonas TofteredIF Rigor26:54
7Filip ZachrissonKungälvs OK27:34
8Emil JohanssonBredareds IF27:41
9Lukas LundgrenVärend GN OL29:25
10Jonatan LarssonSävedalens AIK31:30
11Linus SundbergOK Skogshjortarna33:13
12Albin PålssonKungälvs OK34:16
13Einar LundKongsberg O-lag34:17
14Erik BjörklundSjövalla FK35:22
15August BengtssonOK Nackhe35:44
16Adam BrobergIF Rigor35:58
17Christoffer WallgrenIstrums SK36:26
18Lukas AlfsénOK Skärmen36:48
19Carl AgrellSävedalens AIK38:44
20Asger KirkegaardTisvilde Hegn OK38:49
21Otto StuhlhoferOK Landehof39:04
22Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL41:42
23Martin SkyggesonOK Nackhe43:09
24Fredrik JohanssonOK Nackhe44:13
25Robin SvennbergDegerfors OK46:36
26Emil Fjellman-LättÅmåls OK51:17
27Jon HjertströmFK Friskus Varberg51:21
28Eric DanielssonArboga OK59:52
29Truls SamuelssonOK 64 Torpa64:08
30Oliver WidmanLesjöfors SK80:22
31Alexander GraadRonneby OK82:59
Joel FlakbergIFK GöteborgEj godk.
Rasmus MöllerArboga OKEj godk.
Tim OlssonBrattås CKEj godk.
Johan Lindbjerg SkovbækOK-østEj start
H144080 meter48 anmälda
1Anton NilssonOK Tranan29:42
2Per EdvinssonRonneby OK30:47
3Johan IvarssonOK Kullingshof31:30
4Gustaf SparrevikLerums SOK31:53
5Philip PerssonOK Orion32:09
6Daniel HåkanssonVäxjö OK32:31
7Filip WadstenOK Landehof32:32
8Klas UddMarkbygdens OK32:33
9Andreas PeterssonBurseryds IF32:49
10Oskar StenbergOK Skogshjortarna33:03
11Gustav BoquistIK Uven33:10
12Martin SkaarJönköpings OK33:42
13Arvid VågLerums SOK33:48
14Marcus BengtssonMariestads FK34:43
15Lukas BökmanRonneby OK35:52
16Martin EricsonOK Djerf36:29
17Erik HagmanLerums SOK39:38
18Per SamuelssonIK Trenne Ullared39:49
19Tobias KarlssonOK Landehof40:16
20Oskar GreilertHaninge SOK40:36
21Pontus AnderssonOK Löftan40:42
22Emil ØbroTisvilde Hegn OK41:09
23Erik ForsHestra IF41:25
24Johan WintherVästerbergslagens OL41:55
25Mattis ErnstssonFK Göingarna41:58
26Pontus BlockgrenFalkenbergs OK42:02
27August MikaelssonVästerås SOK42:23
28Tobias PentonenHestra IF43:00
29Jacob AhlströmVästerås SOK43:26
30Niklas FriskMarkbygdens OK43:59
31Anton HagströmFalkenbergs OK44:44
32Albert GustavssonFalkenbergs OK46:16
33Mathias WraaTisvilde Hegn OK46:42
34Johan GustafssonOK Nackhe48:42
35Jakob EkmanFK Friskus Varberg49:59
36Asbjørn MadsstuenHeming/Njård OL52:30
37Samuel HedlundKöping-Kolsva OK54:34
38Nils BremerBoxholm-Mjölby OL54:46
39Karl KarlssonOK Kullingshof55:37
40Oskar LarssonSävedalens AIK58:13
41Jesper JanssonKungälvs OK59:37
42Jonathan WraaTisvilde Hegn OK59:38
43Anton KarlssonOK Skogshjortarna65:34
44Jonas ErikssonHylte OK81:22
Oskar OlssonAskersunds OKEj godk.
Albin SchurmannHylte OKEj start
Petter SjölinIK UvenEj start
Johan HöglundFK HerkulesEj start
H164750 meter60 anmälda
1Florian SchneiderNachwuchskader Bern-Solothurn28:49
2Erik ClassonOK Orinto32:58
3Jens WängdahlOK Gipen33:27
4Joakim EliassonOK Alehof34:02
5Lucas WändelLunds OK34:04
6Johan SandlundOK Njudung34:30
7Lennart JohanssonNyköpings OK34:35
8Karl DannbringSkåneslättens OL35:13
9Marcus BerggrenGOIF Tjalve35:22
10Simon WengerNachwuchskader Bern-Solothurn35:27
11Philip PålssonSkåneslättens OL35:29
12Rasmus ElmertoftNorbergs OK35:45
13Simon SkogmanMarkbygdens OK36:10
14Oskar AnderssonOK Gynge36:57
Viktor SegerssonOK 64 Torpa36:57
16Martin AhlbergerHestra IF37:07
17Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK38:04
18Anders OhlssonUddevalla OK38:10
19Johan GunnarssonLerums SOK38:11
20Erik LarssonOK Nackhe38:41
21Linus HugohOK Landehof38:44
22Daniel GustavssonFK Friskus Varberg38:46
23Janne SelkäläKöping-Kolsva OK38:54
24Kasper WestmanVästerås SOK39:19
25Gustav KvickForsa OK39:58
26Björn EdvinssonRonneby OK40:02
27Marcus BomanStångenäs AIS40:26
28Anton BergströmNyköpings OK40:32
29Albin ÖstlingOK Skogshjortarna40:34
30Niklas HelmertzFK Herkules40:59
31Anton KarlssonOK Kullingshof41:47
32Lucas PerssonFK Herkules42:43
33Albin PetrénKungälvs OK43:34
34Niclas LarssonKöping-Kolsva OK44:01
35Sebastian GygaxOLG Herzogenbuchsee44:18
36Oscar BjörckOK Älme44:34
37Oskar KråklindTibro OK45:30
38Erik RambergHallstahammars OK46:13
39Jonathan ErlandssonUddevalla OK46:47
40Albin DetterfeltLinköpings OK48:20
41Mattias PauliIstrums SK50:28
42Henning GustavssonFalkenbergs OK53:18
43Anders Hansen-HaugAskersunds OK54:59
44Pontus JanssonKungälvs OK56:01
45Daniel ZachrissonKungälvs OK61:42
46Jonathan JohanssonFalkenbergs OK62:32
47Gabriel AnderssonUlricehamns OK62:51
Jonathan WintherVästerbergslagens OLEj godk.
Joakim HenningsonArboga OKEj godk.
Jonas BäckströmIF RigorEj godk.
Robin HöglundFK HerkulesEj start
Marcus AnderssonOK NolaskogsarnaEj start
Elias HenrikssonHelsingborgs SOKEj start
Magnus GlänneforsSöders SOL TyresöEj start
Daniel WejåsNyköpings OKEj start
Joel JohnssonOK NackheEj start
Johan BadenfeltFalkenbergs OKEj start
Gustav HagströmFalköpings AIK OKEj start
Jakob KarlssonOK SkogsstjärnanEj start
David JohanssonIK DranEj start
H17-204750 meter4 anmälda
1David SiebersIK Hakarpspojkarna41:21
2Erik SiebersIK Hakarpspojkarna43:05
3Robin ÖhrnOK Bävern58:23
4Benjamin EricssonDalsjöfors GOIF60:49
H186250 meter24 anmälda
1Lukas DienerNachwuchskader Bern-Solothurn46:36
2Felix Haller Nachwuchskader Bern-Solothurn46:52
3Mikael AnderssonIF Rigor47:28
4Anton HallorOK Tisaren48:21
5Laurent IseliNachwuchskader Bern-Solothurn48:25
6Johan SandströmOK Gipen48:59
7Pontus PeterssonNybro OK49:25
8Albin AnderssonMarkbygdens OK50:37
9Christoffer OhlssonUddevalla OK52:20
10Luc IseliNachwuchskader Bern-Solothurn52:26
11Joel NilssonIFK Göteborg52:37
12Patrik ArmNachwuchskader Bern-Solothurn53:17
13Linus FalkUlricehamns OK53:42
14Adam GeorgssonOK Nackhe54:13
15Adrian PauliIstrums SK55:06
16Michael DubachNachwuchskader Bern-Solothurn56:18
17Adam FredénFalköpings AIK OK57:48
18Axel KarlssonSimlångsdalens IF58:23
19Tobias EdströmOK Gisle58:50
20Jesper NilssonUlricehamns OK59:13
21Tore MårtenssonOK Vivill78:39
Hampus WestmanVästerås SOKEj godk.
Daniel SvenssonBurseryds IFEj godk.
Johannes HenrikssonHelsingborgs SOKEj start
H206600 meter11 anmälda
1Gustav EklöfUlricehamns OK49:15
2Anders HedbergGöteborg/Majorna OK49:38
3Jesper WassbladVänersborgs SK52:13
4Reto TrachselNachwuchskader Bern-Solothurn52:27
5Oskar MikaelssonVästerås SOK54:08
6Calle StenbergOK Skogshjortarna54:14
7Erik JohanssonOK Tranan55:36
8Rasmus PerssonFalköpings AIK OK56:31
Morten WendelboeHelsingør Ski- & OrienteringsklubEj godk.
Patrik KarlssonOK SkogsmunkenEj start
Johan AntonssonOK LöftanEj start
H216940 meter35 anmälda
1Christian ArnessonUlricehamns OK46:50
2Mikael PihelOK Tisaren49:12
3Rune Nygaard Monrad Spring Cup OK49:19
4Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK50:12
5Lasse JansonEksjö SOK52:01
6Robert EnbomVänersborgs SK53:52
7Håkan CarlssonOK Tisaren53:53
8Oscar IvarssonHestra IF55:44
9Victor AxbomOK Landehof56:49
10Mikael AnderssonOK Skogshjortarna57:39
11Mattias KarlssonOK Alehof57:53
12Måns FaxénVäxjö OK59:28
13Johan Holkmann JacobsenSpring Cup OK60:35
14Tomas JohanssonVänersborgs SK60:49
15Joakim AxelssonOK Skogsmunken61:22
16Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb61:48
17Henrik LidhageIK Ymer61:56
18Morten EbbensgaardSpring Cup OK64:01
19Adam LarssonOK Roxen64:34
20Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb64:50
21Malte GutelandSkarpnäcks OL67:57
22Klas ÅströmFK Herkules68:48
23Jonas AnderssonIF Rigor70:17
24Christoffer LiljaJönköpings OK71:27
25Kristian AdolfssonIK Ymer72:48
26Tobias ÖsterlundIK Ymer79:21
27Daniel NetzVänersborgs SK79:53
28Daniel NilssonIK Stern85:13
29Lasse NilssonHelsingør Ski- & Orienteringsklub111:23
Lars HanningOK LöftanEj start
Joel SanderiLidköpings VSKEj start
Erik FalkebyLjungskile FKEj start
Patrik NordgrenSävedalens AIKEj start
Daniel SvenssonMarkbygdens OKEj start
Martin FalkebyLjungskile FKEj start
H21 LÅNG10310 meter57 anmälda
1Tobias NobornIFK Göteborg63:45
2Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK65:47
3Erik JohanssonHalmstad OK65:50
4Mikael EliassonGöteborg/Majorna OK66:27
5Oskar SvärdUlricehamns OK67:31
6Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK67:44
7Jonas MerzOK Tisaren69:02
8Erik ModigOK Pan-Kristianstad69:13
9Petter JönssonJärla69:25
10Erik TengvallVänersborgs SK69:44
11Carsten JoergensenPeninsula & Plains Orienteers70:15
12Johan StrandGöteborg/Majorna OK70:37
13Karl LevinOK Tyr70:42
14Andreas MüllerUlricehamns OK71:15
15Håkan SvenssonBredaryds SOK71:26
16Martin IvarssonVänersborgs SK72:49
17Fredrik RosénJönköpings OK74:58
18Tobias LindellVänersborgs SK75:30
19Simon SchüpbachNachwuchskader Bern-Solothurn75:35
20Andreas JohanssonIFK Göteborg75:49
21Jonatan LarssonUddevalla OK76:13
22Karl-Johan WestbergOK Tranan76:27
23Christer BackmanTullinge SK76:33
24Beat ZimmermannTullinge SK77:22
25Per-Anders EggertsenIFK Göteborg78:15
26Johan SvenssonOK Vilse 8778:41
27Rickard SvenssonVästerås SOK78:52
28Oskar EklöfUlricehamns OK78:54
29Andreas LundbladOK Nackhe79:19
30Stefan RingOK Löftan79:57
31Tobias AhnoffGöteborg/Majorna OK80:00
32Fredrik WeihardSävedalens AIK81:17
33Casper WraaSpring Cup OK81:29
34Reto FlückigerNachwuchskader Bern-Solothurn81:52
35Mattias NilssonVänersborgs SK81:57
36Alexander WestbergOK Tranan82:10
37Erik MemmiHalmstad OK83:59
38Per RosénIK Uven85:44
39Christian WüthrichNachwuchskader Bern-Solothurn87:56
40Niclas SahlinVänersborgs SK91:12
41Emil TengvallVänersborgs SK92:33
42Andreas ErikssonLunds OK95:28
43Erik EdespongFK Friskus Varberg99:36
44Viktor StenssonHelsingborgs SOK101:37
45Finn SkouenborgSpring Cup OK109:58
Jonas KarlssonDalaportens OLEj godk.
Michael SörensenOK Pan-KristianstadEj godk.
Oscar SvalinVänersborgs SKEj godk.
Joakim AntonssonOK LöftanEj godk.
Thomas PerssonOK DenselnEj godk.
Emil BergerOK OrionEj godk.
Anders JanssonTäby OKEj godk.
Per NordahlHjärnarps GH OLEj start
Fredrik EdénOK KåreEj start
Andreas SamuelssonOK RefteleEj start
Emil BengtssonGöteborg/Majorna OKEj start
Johan IngemarssonFK Friskus VarbergEj start
H21 MOTION5650 meter7 anmälda
1Daniel KarlssonOK Skogsmunken50:22
Jonas H T KarlssonOK Skogsmunken50:22
3Johan LundqvistOK Gynge51:43
4Håkan B SamorSävedalens AIK63:04
5Henrik LundqvistOK Gynge65:09
6Arthur SchuchterAskö Henndorf Orienteering74:35
Markus MarteliussonMälarö SOKEj start
H356600 meter42 anmälda
1Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK44:04
2Jan LagerHalmstad OK45:29
3Fredrik SvenssonJönköpings OK46:47
4Robert SöderbergSöders SOL Tyresö46:50
5Erik TholénOK Skogshjortarna46:55
6Richard TengströmVänersborgs SK47:56
7Christian KarlssonHalmstad OK48:08
8Fredrik SundströmHestra IF48:11
9Calle AnderssonOK Skogsstjärnan49:10
10Martin BeckmanOK Nackhe49:30
11Kenneth JohanssonOK Tranan50:42
12Christian OlssonOK Tranan51:00
13Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK51:27
14Mattias LundinHalmstad OK53:20
15Örjan GustafssonOK Tor53:29
16Daniel OlssonDalsjöfors GOIF54:03
17Anders HenrikssonMarkbygdens OK54:17
18Håkan PalmFK Boken57:10
19Magnus HomannFrölunda OL57:27
20Thomas KarlssonSjövalla FK57:35
21Preben JörgensenIFK Göteborg58:34
22Mats LundbäckJärfälla OK61:32
23Magnus GraadRonneby OK63:57
24Martin SvenssonIF Rigor64:17
25Per RubendahlOK Skogshjortarna64:45
26Ulrik ForslundOK Kolmården65:20
27Emil ErdeliusIF Rigor67:03
28Erik ÖsterlinSävedalens AIK70:23
29Roland NatanaelssonKöping-Kolsva OK72:10
30Ola LönngrenOK Löftan76:10
31Charistian GudmeOK-73 Gladsaxe78:42
32Peter BorgFrölunda OL80:48
33Tomas PeterssonOK Reftele84:00
34Mats GustafssonFK Friskus Varberg95:21
35Preben BrinchHelsingør Ski- & Orienteringsklub98:50
Fredrik BartholdssonFrölunda OLEj godk.
Res GygaxOLG HerzogenbuchseeEj start
Anders FranzénLidköpings VSKEj start
Mats BergenfurOK ÄlgenEj start
Tomas EkströmKFUM Örebro OKEj start
Magnus ClaessonJönköpings OKEj start
Kenth InglundOK NackheEj start
H35 MOTION5040 meter26 anmälda
1Stefan NordinOK Tranan47:53
2Martin UddMarkbygdens OK50:10
3Jan HofvenstamOK Kolmården55:28
4Mikael SvenssonFK Herkules56:30
5Torbjörn SaetreOK Landehof56:48
6Fredrik KarlssonOK Landehof57:27
7Jacob SucksdorffOK-73 Gladsaxe57:37
8Anders SvenssonHalmstad Garnisons IF57:59
9Sven ErikssonOK Landehof59:07
10Martin JohanssonSimsällskapet Sänket61:32
11Christer OlssonAskersunds OK62:26
12Thomas PeterssonVärend GN OL62:53
13Ulf GabrielssonKungälvs OK64:12
14Lars ZachrissonKungälvs OK66:17
15Anders VegeliusKungälvs OK68:17
16Dick HimmelmannSjövalla FK71:28
17Henrik PoulsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub72:19
18Anders HarfotHorsens OK73:20
19Roger WaldetstedtOK Skogshjortarna75:04
20Magnus AnderssonKungälvs OK102:01
Christer NordbergGöteborg/Majorna OKEj start
Håkan LarssonIF HallbyEj start
Michael ZiegelaschWissenschaft QuedlinburgEj start
Tommy LarssonIstrums SKEj start
Ulf NyqvistOK LandehofEj start
Lennart NymanVänersborgs SKEj start
H406250 meter61 anmälda
1Magnus JohanssonOK Löftan44:38
2Ulrik OlssonBrattås CK45:54
3Thomas JohannessonRonneby OK46:32
4Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna47:24
5Mikael ÖhgrenSävedalens AIK47:36
6Magnus SvenssonNässjö OK48:08
7Sven LundgrenVärend GN OL48:16
8Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna48:41
9Anders WadstenOK Landehof48:45
10Peter AronssonBredaryds SOK49:18
11Odd StrandKongsberg O-lag49:33
12Anders GustafssonUddevalla OK49:58
13Stefan AgmarkenHalmstad OK49:59
14Roger CarlssonOK Tranan50:14
15Henrik PetterssonOK Roxen50:47
16Ola WallinderGöteborg/Majorna OK51:22
17Jonas HagströmFalköpings AIK OK52:41
18Johan MarsMarkbygdens OK52:52
19Bo HallbergFalköpings AIK OK53:16
20Bengt JohanssonFK Friskus Varberg53:35
21Patrik FalkGöteborg/Majorna OK54:12
22Henrik SvenssonUlricehamns OK54:42
23Matz AnderssonLesjöfors SK55:06
24Klas FriborgJönköpings OK55:28
25Ulf KarlssonOK Alehof55:52
26Magnus JohannessonHelsingborgs SOK56:13
27Rikard NilssonKungälvs OK56:53
28Fredrik StenssonMarkbygdens OK57:15
29Per WintherVästerbergslagens OL57:41
30Johan ZettergrenGöteborg/Majorna OK59:00
31Leif EinarssonKungälvs OK59:38
32Lars JacobssonDegerfors OK60:30
33Jan ThuressonBurseryds IF60:45
34Mikael ÖhrnOK Bävern60:57
35Per JohanssonOK Reftele61:02
36Gert JohanssonFK Friskus Varberg62:31
37Mats JohanssonOK Tisaren65:21
38Jörgen LarssonUlricehamns OK65:23
39Stefan SpetzUlricehamns OK65:56
40Niclas AhlströmVästerås SOK70:19
41Johan WettergrenIK Uven70:31
42Henric KarlssonMotala AIF OL74:35
43Anders PetterssonOK Dacke74:38
44Fredrik NilssonKFUM Örebro OK75:00
45Per AnderssonOK Gynge75:50
46Ari HyvönenKFUM Örebro OK75:52
47Erik AgrellSävedalens AIK77:28
48Peter AnderssonOK Gynge81:26
49Peter JohanssonSimlångsdalens IF82:24
50Mikael DanielssonArboga OK82:26
51Anders HerngrenIF Hagen83:24
52Peter RavnellGudhems IF85:54
Peder NilssonOK TorfinnEj godk.
Jesper JohanssonLinköpings OKEj start
Kalle WraneSävedalens AIKEj start
Owe AnderssonOK LöftanEj start
Roger GunnarssonFalköpings AIK OKEj start
Göran WendlerWissenschaft QuedlinburgEj start
Henrik NordholmSävedalens AIKEj start
Håkan AnderssonOK DackeEj start
Benny AnderssonOK GisleEj start
H455360 meter70 anmälda
1Mikael HanssonBredaryds SOK39:01
2Roine PetterssonIFK Göteborg39:22
3Peter CederbergVänersborgs SK39:43
4Lars KarlssonIstrums SK41:16
5Stefan LundOK Orinto41:40
6Stefan PålssonSkåneslättens OL42:12
7Peter Lillen NilssonOK Tranan42:40
8Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan42:48
9Pär GustavssonGöteborg/Majorna OK42:50
10Kent KlassonHestra IF43:54
11Peter BonekNaturfreunde Wien44:00
12Glen HåkanssonVäxjö OK44:02
13Per FlakbergIFK Göteborg44:20
Sven-Erik SamuelssonOK 64 Torpa44:20
15Ulf NyströmTrollhättans SOK46:00
16Niclas AnderssonMarkbygdens OK46:51
17Magnus JoelssonSOK 6847:22
18Magnus BlennowFalköpings AIK OK48:30
19Jörgen HallénTrollhättans SOK48:32
20Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb48:44
21Stefan PetterssonFjärås AIK48:54
22Per AnderssonUlricehamns OK49:01
23Bengt GrewinFrölunda OL49:32
24Bjarke SucksdorffOK-73 Gladsaxe49:37
25Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb50:19
26Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb50:54
27Staffan AsplundKungälvs OK51:21
28Lars GreilertHaninge SOK51:26
29Anders ClaessonBurseryds IF51:52
30Christer MannfolkUlricehamns OK52:02
31Göran PerssonVärend GN OL52:26
32Stefan OlofssonOK Gisle52:45
33Mats BergmanNorbergs OK52:54
34Per GerdleHalmstad OK53:00
35Per SandlundOK Njudung53:13
36Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK53:18
37Leif HagmanIK Uven54:33
38Hans KööhlerTrollhättans SOK54:43
39Hans WestmanVästerås SOK54:50
40Håkan BjörklundSjövalla FK54:51
41Jens Victor NørgaardOK-73 Gladsaxe55:25
42Yngve KihlbergHalmstad OK55:43
43Nils-Olof LarssonVänersborgs SK56:21
44Erik TofteredIF Rigor56:24
45Claes-Göran PeterssonBurseryds IF57:04
46Mikael DavidssonVästerås SOK57:41
47Tomas TranbergMarkbygdens OK58:09
48Börje ÖbergOK Skogshjortarna59:03
49Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg60:04
50Bengt-Göran EliassonTolered-Utby Ol-klubb61:35
51Pär StenbergOK Skogshjortarna64:51
52Thomas BäckströmIF Rigor65:22
53Anders LarssonOK Nackhe69:17
54Björn LundgrenKils OK70:25
55Sören BremerBoxholm-Mjölby OL72:21
56Tomas AndreassonFrölunda OL77:17
57Anders PetrénKungälvs OK80:15
58Peter DannbringLunds OK83:50
59Sven-Olof PålssonKungälvs OK87:49
60Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK109:59
Göran StuhlhoferOK LandehofEj godk.
Magnus WideFK HerkulesEj godk.
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Roger HallgrenIFK GöteborgEj start
Lars-Johan VågLerums SOKEj start
Per JohanssonOK LöftanEj start
Ulf AlmehedFrölunda OLEj start
Henrik AlbahnTisvilde Hegn OKEj start
Bertil ÅkessonMarkbygdens OKEj start
Reinert HallorOK TisarenEj start
H45 MOTION4080 meter17 anmälda
1Robert BurénIK Ymer38:17
2Torsten RambergHallstahammars OK38:23
3Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK38:32
4Jörgen AdrianssonBorås GIF40:04
5Peter DombyOK Stigen42:47
6Bertil CarlssonJönköpings OK43:43
7Mikael BomanLustens OK44:02
8Ove SvenssonOK Gipen45:20
9Magnus WändelLunds OK48:49
10Jan Bertil LundbladOK Nackhe53:32
11Dag TryggöTrollhättans SOK56:51
12Erik MöllerArboga OK57:36
13Anders LarssonSävedalens AIK59:46
14Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottrop62:41
15Göran SylvanIF Rigor90:44
Arne Lindbjerg PedersenOK-østEj start
Tomas KarlssonOK SkogsmunkenEj start
H505260 meter62 anmälda
1Mats BrorssonTockarps IK39:07
2Rolf LundHelsingør Ski- & Orienteringsklub40:25
3Anders JohanssonHestra IF40:30
4Lennart KarlssonMarkbygdens OK40:54
5Ingemar SkaarJönköpings OK42:06
6Torbjörn HalvarssonFjärås AIK42:20
7Erik Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF42:48
8Tommy JohnssonOK Nackhe43:07
9Anders LevinKils OK43:53
10Lennart NilssonUlricehamns OK44:07
11Jerker NetzTrollhättans SOK45:23
12Sten KarlssonAnderstorps OK45:48
13Lars-Olov EricsonOK Djerf45:49
14Stefan SjöblomFrölunda OL45:56
15Kent LindhOK Tyr46:25
16Ulf BjörkdahlHerrestads AIF46:43
17Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb46:49
18Bo JosefssonRydboholms SK46:51
19Troels Bent HansenAllerød OK 47:14
20Laus Seir HansenHelsingør Ski- & Orienteringsklub47:40
21Anders SpånérSävedalens AIK47:49
22Clas JohanssonBredareds IF48:12
23Anders WassbladVänersborgs SK48:28
24Bengt KlassonUlricehamns OK49:06
25Bengt LundbergIstrums SK50:11
26Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL50:38
27Kurt ThuesenKFIU-Orientering50:49
28Torben SeirHelsingør Ski- & Orienteringsklub50:50
Hans HugohOK Landehof50:50
30Pierre KarlssonOK Alehof51:08
31Alf PerssonOK Lindena51:45
32Bo PeterssonLessebo OK53:37
33Tommy RoosFalköpings AIK OK54:20
34Gunnar HåkanssonIK Uven55:01
35Johan MagnussonFK Herkules55:49
36Lars RunessonOK Vivill55:53
37Bo EliassonSkogspojkarnas OK56:34
38Ulf SundinGöteborg/Majorna OK56:38
39Conny SahlinVänersborgs SK57:49
40Flemming WendelboeHelsingør Ski- & Orienteringsklub57:59
41Arne OlssonKungälvs OK59:03
42Ole D JensenTisvilde Hegn OK59:36
43Bernt AnderssonIF Rigor60:29
44Tomas KarlssonOK Skogshjortarna63:24
45Arne LiljaJönköpings OK66:24
46Bertil AxbomOK Landehof68:28
47Mats RosenbergNittedal69:36
48Lars LarssonSjövalla FK76:02
49Max PrangHelsingør Ski- & Orienteringsklub81:35
50Alf Johansson 2FK Friskus Varberg87:55
Thomas LundgrenTrollhättans SOKEj godk.
Peder JohanssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Jouni Hansen-HaugAskersunds OKEj godk.
Jörgen IvarssonHestra IFEj start
Björn BältsjöSävedalens AIKEj start
Erik KroghKolding OrienteringsklubEj start
Rickard HenrikssonHelsingborgs SOKEj start
Göran HåkanssonIK UvenEj start
Mats FarbrotGöteborg/Majorna OKEj start
Björn Stefan KarlssonHalmstad OKEj start
Odd OhlssonUddevalla OKEj start
Göran BerggrenLjungskile FKEj start
H554860 meter61 anmälda
1Göran OlssonIdefjordens SK38:33
2Anders ThomassonUlricehamns OK43:54
3Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK44:08
4Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna44:37
5Thore JanssonKungälvs OK44:56
6Björn PetterssonUlricehamns OK45:27
7Tomas OlaussonAskersunds OK45:30
8Ulf SvenssonOK Njudung45:48
9Sören KasperssonMarkbygdens OK47:51
10Anders SettergrenOskarströms OK48:18
11Yngve ErnstssonFK Göingarna48:25
12Åke JohanssonRydboholms SK48:26
13Mats AnderssonSelånger SOK48:52
14Anders LarssonOK Roxen50:25
15Thomas AlbinssonBredaryds SOK50:26
16Gunnar Grue-SörensenTisvilde Hegn OK51:14
Robert Arnold JessenFrämmestads IK51:14
18Dan WidercrantzOK Skärmen51:19
19Bengt JohanssonOK Skogshjortarna51:26
20Per-Olof NannesonSimlångsdalens IF52:04
21Lennart ViderströmIK Ymer52:25
22Roalh KlevelandKvillebyns SK52:46
23Börje SundbergOK Gipen53:35
24Gert OlssonTockarps IK53:36
25Bo EdespongFK Friskus Varberg53:38
26Bengt EkHalmstad OK54:04
27Lars GustafssonOK Gränsen54:27
28Clyde PerssonLjungskile FK54:45
29Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb54:46
30Kim FolanderOK O-63 Vordingborg55:02
31Lars ViderströmIK Ymer55:09
32Lars EkbergTrollhättans SOK55:55
Thomas JohanssonAlmby IK55:55
34Ingvar AnderssonOK Amne56:26
35Bo AnderssonFalköpings AIK OK57:18
36Per-Ola JohnssonOK Kullingshof57:59
37Sture JohanssonOK Kullingshof58:11
38Kurt EkbergOK Orinto58:13
39Lars-Inge AnderssonOK Räven58:15
40Ulf JogbrattOK Tranan58:41
41Björn SvedinJärfälla OK59:41
42Sten Agne KarlssonSimlångsdalens IF59:43
43Gunnar BejbomUddevalla OK60:23
44Bo MånssonOK Löftan60:41
45Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK62:28
46Bengt ArnessonIK Dran62:30
47Bengt StrindhagenFK Vittus62:38
48Jan CarlssonIFK Göteborg63:11
49Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad64:28
50Hans-Åge MortensenRønne Idrætsklub Orientering 64:30
51Tommy JensenHelsingør Ski- & Orienteringsklub66:39
52Anders KumlinIK Ymer67:21
53Bengt BergmanIK Uven69:13
54Anders IsakssonFjärås AIK73:22
55Kenneth PalmqvistHalmstad OK73:51
56Göran EklöfIK Ymer77:47
Göran LarssonVänersborgs SKEj godk.
Bo-Gunnar JosefssonNässjö OKEj start
Hans EkbergTrollhättans SOKEj start
Göran JohnssonSkåneslättens OLEj start
John Høegh PetersenAllerød OK Ej start
H55 MOTION3550 meter15 anmälda
1Mats BlomLjungskile FK37:55
2Alf Gösta JohanssonFK Friskus Varberg40:08
3Per-Eric EricssonDalsjöfors GOIF41:50
4Lars JohanssonOK Nackhe43:15
5Jan-Willy EvaldssonSK Graal46:25
6Tomas MårtenssonOK Vivill46:43
7Bernt JosefssonUlricehamns OK47:05
8Göran VallentinssonOK Denseln48:45
9Anders AlstadGöteborg/Majorna OK49:43
10Lars HolmOK Gipen50:28
11Gert BerggrenVäxjö AIS51:34
12Ulf SkogmanMarkbygdens OK54:35
13Erling AnderssonVänersborgs SK56:06
14Jan AxelssonIK Uven60:43
Bengt-Ove TorstenssonOK LandehofEj start
H604760 meter56 anmälda
1Leif SandgrenFrosta OK40:29
2Stig JohanssonBredaryds SOK41:35
3Inge LöwegrenKatrineholms OK44:04
4Henry Per Arne DjurbäckMarkbygdens OK44:08
5Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK44:10
Tore MartinssonDegerfors OK44:10
7Per-Olof FernbergIS Skanne44:40
8Kjell MartinssonOK Tranan44:55
9Olof KarlssonUddevalla OK45:25
10Leif RylanderMarkbygdens OK45:43
11Håkan NilssonMalmö OK45:55
12Paul NorénOK Södertörn46:27
13Morgan LjungVaggeryds SOK46:45
14Anders BjörnbergFrölunda OL47:04
15Lennart HermanssonStenungsunds OK47:06
16Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb47:12
17Kurt SpringareÅkers IF47:45
18Torbjörn WikströmOK Orinto50:24
19Christer SamuelssonOK Löftan50:27
20Bengt SörensenJönköpings OK50:40
21Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna51:19
22Kent JogelandIK Ymer52:05
23Roy OwessonHelsingborgs SOK52:23
24Bengt-Rune WallströmIK Uven53:16
25Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK53:46
26Christer GalleMälarö SOK54:41
27Sune AnderssonHalmstad OK54:44
28Lars-Olov DahlbergOK Landehof55:16
29Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg55:32
30Jan HanssonLunds OK56:01
31Lennart GustavssonIK Uven57:07
32Peeter-Jaan KaskLunds OK58:11
33Kurt JohanssonSvenljunga OK59:08
34Gert OlssonSkåneslättens OL59:21
35Leif KofoedHelsingør Ski- & Orienteringsklub59:59
36Kjell JeppsonIF Rigor60:02
37Niels ToliniosOK SG60:35
38Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb61:25
39Bo JohanssonOK Stigen64:30
40Tommy PedersenOK Orinto64:39
41Lars-Olof RönnqvistOK Löftan64:59
42Lars ÖsterbergSävedalens AIK66:15
43Nils-Erik BondessonFrosta OK67:53
44Bengt GutelandSkarpnäcks OL67:56
45Björn AhlnérGöteborg/Majorna OK69:36
46Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb72:32
47Bengt StåhlHjärnarps GH OL78:37
48Lars-Erik GaddeGöteborg/Majorna OK84:16
Per Arne SvenssonUlricehamns OKEj godk.
Sten HelmertzFK HerkulesEj godk.
Leif AxelssonHjortens SKEj start
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbEj start
Roland PerssonOK ÄlmeEj start
Göran LarssonOK KompassenEj start
Kenth SundgrenSkåneslättens OLEj start
Sven Georg Karl KäckSol TranåsEj start
H654130 meter71 anmälda
1Sören AnderssonIK Dran39:50
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK40:07
3Inge PerssonFK Boken40:17
4Dag LorénOK Frisene40:57
5Ivan AnderssonMarkbygdens OK43:24
6Henrik HvoslefIK Stern43:47
7Lars FinbomOK Landehof44:05
8Gösta LindqvistOK Löftan44:10
9Kjell MånssonRonneby OK44:16
10Arne GrøndahlSøllerød OK44:17
11Lennart CarlströmOK Landehof44:27
12Lennart HöijeOK Ravinen44:35
13Erland LingJönköpings OK45:12
14Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna45:35
Göte Johansson D-POK Tranan45:35
16Bjarne PedersenOK Roskilde45:45
17Rune ArvidssonMarkbygdens OK46:21
18Waste ByströmOK Virdarna46:51
19Sven Erik SjöholmMullsjö SOK47:08
20Lars Erik LarssonOK Amne47:31
21Ronny AnderssonOK Skogshjortarna47:57
22Stig KarlssonLessebo OK49:56
23Karl-Axel JohanssonIK Uven50:00
24Lars TuvessonUlricehamns OK50:55
25Göran BengtssonTockarps IK50:57
26Leif CarlssonGällstadbygdens SOK51:14
27Per HaepplingVästerås SOK51:31
28Leif SamorTjällmo-Godegårds OK51:36
29Ingemar WiklundOK Skogsvargarna51:50
30P-G JanssonSäterbygdens OK52:11
31Lennart LundhOK Tisaren53:28
32Seppo KettunenRasti-Jyry53:41
33Bernt KvistUlricehamns OK53:57
34Acke WåhlanderGöteborg/Majorna OK53:58
35Gunnar VallinOK Landehof54:08
36Stig BengtssonOK Amne54:12
37Allan SunnergrenHjärnarps GH OL55:10
38Göte NatanaelssonLjungskile FK55:13
39Lars-Erik JohanssonFK Friskus Varberg55:18
40Nisse GunnarssonOK Gipen55:29
41Hans SvenssonKinnarumma IF55:33
42Kent CarlgrenOK Skogshjortarna55:56
43Ivan ErnvidNitta IF56:25
44Kay SvenssonOK P457:20
45Bengt-Åke SvenssonIK Ymer57:45
46Ole SvendsenOK Roskilde58:08
47Lars-Åke LarssonOK Tranan58:58
Roy CarlssonUlricehamns OK58:58
49Nils JohannessonHelsingborgs SOK61:09
50Bengt GardOskarströms OK63:05
51Björn Ragnar HolmerKungälvs OK63:11
52Bertil QvickKungälvs OK63:45
53Tom LindbergLunds OK63:59
54Ingvar BengtssonOskarströms OK64:18
55Göran ErlandssonFjärås AIK65:01
56Dan HaagerupTisvilde Hegn OK65:04
57Kenneth ArvidssonAlvesta SOK65:36
58Bo WesterbergVänersborgs SK66:17
59Lars HenrikssonOK Älme66:27
60Knud Erik Thomsen Svendborg OK70:29
61Melvin KristiansenIF Rigor71:10
62Bo Gunnar ÖhgrenHelsingborgs SOK73:49
63Lennart NilssonMalmö OK77:35
64Holger MikkelsenOdense OK79:16
65Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna82:24
66Lars-Olof SvalinOK Alehof86:24
Christer GrönbladHärlövs IFEj godk.
Reits HallOK AmneEj godk.
Gösta DrotzHestra IFEj start
Yngve JohanssonKristinehamns OKEj start
Bent Rasmussen Tisvilde Hegn OKEj start
H703890 meter51 anmälda
1Håkan SkogumMarkbygdens OK35:05
2Kurt LarssonOK Nackhe37:52
3Ernie BroströmHalmstad OK39:34
4Ragnar CollrydBredaryds SOK40:32
5Anders CarlssonSkåneslättens OL41:23
6Göran KarlssonOK Bävern41:43
7Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK43:55
8Otto HolmdahlLinköpings OK45:02
9Åke AxelssonIK Uven46:33
10Ingvar JosefssonRydboholms SK46:41
11Allan WedinJärfälla OK47:19
12Sven Olof FranssonOK Stigen47:35
13Per LarssonJönköpings OK48:31
14Sten HjelmOK Tranan48:40
15Gunnar GrönkvistBottnaryds IF49:09
16Roland JohanssonOK Tranan49:40
17Karl-Eric WannbergIK Omega49:49
18Holger PerssonOK Eken50:02
19Rune BengtssonRonneby OK50:05
20Roland AasaIK Uven50:40
21Bernt Lennart JohanssonOK Gisle51:45
22Torsten ClaessonOK Älme52:27
23Gunnar JohanssonOK Gipen52:39
24Stig JohanssonHalmstad OK53:21
25Gunnar WaernTrollhättans SOK53:24
26Jan-Eric NelkingFK Åsen55:11
27Per-Hugo LundgrenLerums SOK55:25
28Bengt OlofssonHjärnarps GH OL55:48
29Bent MortensenOK-73 Gladsaxe56:30
30Börje KarlssonHalmstad OK56:55
31KG ErikssonOK Gisle58:53
32Mogens KöhlerBallerup OK59:03
33Erland OlssonDalsjöfors GOIF59:20
34JB LarssonOK Löftan60:23
35Herluf JensenSvendborg OK60:29
36Kurt ValeryTisvilde Hegn OK60:46
37Arnfinn KappfjellIK Dran63:57
38Sune KarlssonLinköpings AIK64:22
39Sigge RudolfssonOK Gisle64:35
40Gunnar BylundRydboholms SK64:39
41Gunnar FribergOK Kompassen66:33
42Totte HolmMarkbygdens OK66:37
43Gösta GrahnSävedalens AIK70:06
44Nils-G SvenssonOK Kompassen80:11
45Olle PeterssonFrölunda OL85:49
Stig KarlssonIK DranEj godk.
Kjell PerssonMariestads FKEj godk.
Peo BengtssonOK Pan-KristianstadEj start
Nils Olov LindénTenhults SOKEj start
Atte Johannes HeikkiläOK GipenEj start
Rolf StenströmVänersborgs SKEj start
H753220 meter24 anmälda
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK39:34
2Harry SöderbergFK Friskus Varberg40:09
3Åke JohanssonTrollhättans SOK41:40
4Jonny BlomqvistGöteborg/Majorna OK42:05
5Sven AnderssonOK Stigen42:46
6Peter LarsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub42:57
7Björn BromanGöteborg/Majorna OK44:45
8Klas TykessonRävetofta OK45:07
9Nils RågstedtIS Kullen49:46
10Arvid JohanssonOK Nackhe50:16
11Ingvar LennerstedtLunds OK52:56
12Arne AnderssonEslövs FK54:39
13Åke StrandÖrkelljunga FK55:17
14Gösta CederinGöteborg/Majorna OK56:33
15Ole HansenOK-73 Gladsaxe58:19
16Evert CarlssonTäby OK64:13
17Bo ÖhrströmOK Amne81:08
18Sven HåkanssonMarkbygdens OK104:05
Åke NilssonVäxjö AISEj start
Sven-Erik Ingemar LundAnderstorps OKEj start
Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubbEj start
Bertil JohanssonSkåneslättens OLEj start
Sven Erik AnderssonFalköpings AIK OKEj start
Bertil JohanssonOK LandehofEj start
H803220 meter15 anmälda
1Åke PetterssonKungälvs OK43:16
2Karlerik FranssonTrollhättans SOK44:02
3Ture GunnarssonGöteborg/Majorna OK45:36
4Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF46:06
5Carl-Gustaf FastJönköpings OK47:38
6Lars-Erik AronsonIF Rigor47:51
7Carl-Åke HanssonLaholms IF OK48:05
8Arne SvahnFrämmestads IK51:01
9Rune IsakssonHelsingborgs SOK62:04
10Börje PerssonOK Gynge62:32
11Stig EngströmOK Skogshjortarna63:46
12Bengt BorgGöteborg/Majorna OK67:51
13Bengt OlaussonOK Orinto74:17
Kurt PålssonHelsingborgs SOKEj start
Lars Gunnar EnströmOK TrananEj start
INSKOLNING2400 meter47 anmälda
Agnes SöhrmanFK ÅsenGodkänd
Albin GenbergUlricehamns OKGodkänd
Albin TengströmFrämmestads IKGodkänd
Alex JohanssonFK Friskus VarbergGodkänd
Anna FlakbergIFK GöteborgGodkänd
Anna SvenssonIF RigorGodkänd
Annie AnderssonKlubblösGodkänd
Arvid LarssonSävedalens AIKGodkänd
Calle ForslundOK KolmårdenGodkänd
David Fjellman-LättÅmåls OKGodkänd
Ella EkströmKFUM Örebro OKGodkänd
Emma EliassonFK Friskus VarbergGodkänd
Emma IvarssonOK KullingshofGodkänd
Emma LarssonUlricehamns OKGodkänd
Gustav SteenIK UvenGodkänd
Hampus LarssonIstrums SKGodkänd
Henrik HallbergFalköpings AIK OKGodkänd
Ida FranzénLidköpings VSKGodkänd
Isac SvenssonHalmstad OKGodkänd
Jacob ForslundOK KolmårdenGodkänd
Johanna HofvenstamOK KolmårdenGodkänd
Jonatan HofvenstamOK KolmårdenGodkänd
Lisa FalkGöteborg/Majorna OKGodkänd
Ludvig PetersonVärend GN OLGodkänd
Maja BremerBoxholm-Mjölby OLGodkänd
Malin NorlanderFK ÅsenGodkänd
Marius MadsstuenHalmstad OKGodkänd
Martin ErikssonAnnebergs GIFGodkänd
Matilda GraadRonneby OKGodkänd
Matilda WallströmSävedalens AIKGodkänd
Max BartholdssonFrölunda OLGodkänd
Moa BartholdssonFrölunda OLGodkänd
Moa FranzénLidköpings VSKGodkänd
Olav LundKongsberg O-lagGodkänd
Ossian HedstigVäxjö OKGodkänd
Simon EkströmKFUM Örebro OKGodkänd
Sofia SkaarJönköpings OKGodkänd
Stella BurénIK YmerGodkänd
Thea DavidssonKlubblösGodkänd
Wilma WahlbergVäxjö OKGodkänd
Ella SöderbergIFK GöteborgEj godk.
Anton söderbergIFK GöteborgEj godk.
Elin FlakbergIFK GöteborgEj godk.
Lotten KindlundFK FinnEj godk.
Mary Lindbjerg SkovbækOK-østEj start
Tobias FarbrotFrölunda OLEj start
Bente WendlerWissenschaft QuedlinburgEj start
U12340 meter40 anmälda
1Jonas HarfotHorsens OK17:56
2Oscar SucksdorffOK-73 Gladsaxe18:19
3Hanna JohannessonRonneby OK19:10
4Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK19:40
5Ellen BlennowFalköpings AIK OK20:29
6Elias BergenfurOK Älgen21:06
7August AbrahamssonGällstadbygdens SOK22:01
8Joar TryggöTrollhättans SOK22:19
9Moa SågbyJönköpings OK22:35
10Matilda RundqvistOK Nackhe22:53
11Sebastian ErikssonOK Lindena23:23
12Filip BengtssonOK Lindena23:24
13Eric GustafssonOK Tor23:44
14Ida ErikssonOK Landehof25:21
Linnéa KarlssonOK Skogshjortarna25:21
16Maja KindlundOK Tranan25:22
17Jenny WallgrenIstrums SK25:23
18Adam BremerBoxholm-Mjölby OL25:36
19Rasmus FjordsideSävedalens AIK25:51
20Alfrida HedstigVäxjö OK27:02
Selmina HedstigVäxjö OK27:02
22Maja WalleniusOK Skogsstjärnan27:20
23Nathalie KnudsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub27:33
24Emma ErikssonAnnebergs GIF27:51
25Tale StrandKongsberg O-lag29:03
26Marthe Karine LarsenKongsberg O-lag29:06
27Malin NilssonOK Tranan30:30
28Benjamin PauliIstrums SK31:03
29Tova AbrahamssonGällstadbygdens SOK31:16
30Jonatan JohanssonOK Nackhe31:51
31Gina TellnorBredareds IF32:37
32Alfred ErdeliusIF Rigor33:14
33David ErikmatsSävedalens AIK34:08
34Jonathan RundqvistOK Nackhe34:28
35Axel BechtelFK Friskus Varberg35:36
36Johan LundbäckJärfälla OK36:13
37Claudia KnudsenHelsingør Ski- & Orienteringsklub36:31
38Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK37:02
39Thea VegeliusKungälvs OK91:23
Erica AbrahamssonFK HerkulesEj start
U22380 meter20 anmälda
1Alexander RoosOK Landehof19:51
2Hanna GabrielssonKungälvs OK24:03
3Tim JohanssonFK Friskus Varberg24:05
4Alicia LundgrenVärend GN OL26:27
5Noah BechtelFK Friskus Varberg26:31
6Linnéa SkalbergBredaryds SOK27:18
7Albin HjertströmFK Friskus Varberg28:20
8Love CarlssonOK Orion28:23
9Fredrik GlänneforsSöders SOL Tyresö28:27
10Anton MånssonOK Orion28:28
11Mikkel EbbensgaardSpring Cup OK28:49
12Julia ThuressonBurseryds IF29:21
13Sandra LarssonIstrums SK34:37
14Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna35:01
15Matilda TengströmFrämmestads IK36:02
16Felix FalkGöteborg/Majorna OK43:47
17Per NordholmSävedalens AIK43:51
Rickard NilssonOK LöftanEj godk.
Mathilda AnderssonKungälvs OKEj godk.
Martin DanielssonArboga OKEj start
U32770 meter14 anmälda
1Ellen GranathTolered-Utby Ol-klubb37:34
2Erik OIssonAskersunds OK39:03
3Emmie UddénLjungskile FK39:05
4Lovisa ErikssonOK Lindena40:37
5Ebba BengtssonOK Lindena46:28
6Julia AnderssonKungälvs OK50:52
7Rasmus HarfotHorsens OK51:45
8Elsa BurénIK Ymer51:50
9Malin HenningsonArboga OK57:13
10Oscar AnderssonKungälvs OK78:04
11Hilma MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb85:33
Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOKEj godk.
Lina MöllerArboga OKEj godk.
Martin LangmoenKungälvs OKEj godk.
U43630 meter4 anmälda
1Emmy ThuressonBurseryds IF45:17
2Ellenor RavnellGudhems IF66:41
3Sara BainbridgeLaholms IF OK75:54
Anna LindebladTrollhättans SOKEj godk.
ÖPPEN 12380 meter47 anmälda
1Klara AskMarkbygdens OK19:23
2Catrin GustavssonKils OK21:03
3Edvard DavidssonKlubblös21:21
4Ebba BerglinOK Dacke24:05
5Johan WirtaOK Räven25:14
6Paula NygrenOK Gläntan25:31
7Peter WallgrenIstrums SK25:59
8Oskar BringleUlricehamns OK27:09
9Simon SondahKlubblös27:31
10Adam KroonAnderstorps OK27:45
11Thomas KarlssonOK Skogshjortarna28:04
12Anna JohanssonLaholms IF OK28:08
13Anne-Sofie HellstrandKlubblös28:17
14Erik NordgrenMarkbygdens OK28:31
15Axel ZettergrenGöteborg/Majorna OK29:21
16Erik ZettergrenGöteborg/Majorna OK29:27
17Julia ElverlindOK Tranan29:43
18Adrian VartiaOK Löftan29:48
19Simon SvenssonLaholms IF OK31:08
20Oscar KjellssonFalkenbergs OK33:22
21Emmy NilssonLerums SOK34:48
22Evelina AgnseliusOK Bävern34:58
23Stina TerenOK Tranan35:06
24Sandra ÖhrnOK Bävern35:35
25Tine VirkelystHelsingør Ski- & Orienteringsklub35:36
26Selma NordgrenMarkbygdens OK35:41
27Maria HagerydhVänersborgs SK36:02
28Joel JohanssonOK Skogshjortarna36:26
29Ylva NilssonÄtrans IF36:56
30Rebecka BrorssonTockarps IK37:01
31Cecilia RoosOK Landehof37:08
32Alexandra GraffnerOK Löftan37:54
33Marie Granberg-KlassonHestra IF40:03
34Elin GustafssonOK Gynge40:22
35Linda LarssonOK Nackhe40:32
36Bodil HedenbergOK Vivill40:44
37Moa MårtenssonIK Trenne Ullared43:42
38Anne KlintMarkbygdens OK44:17
39David KarlssonOK Kullingshof45:43
40Ditte MobergOskarströms OK48:48
41Karin wettergrenOskarströms OK48:52
42Vendela DannbringLunds OK49:16
43Sofia PalmFK Boken49:30
44Ella CarlströmOK Landehof49:32
45Cinna SvenssonKlubblös68:33
46Johanna WahlbergVäxjö OK69:12
Daniel AnderssonIK DranEj start
ÖPPEN 22770 meter52 anmälda
1Freja BjörnbergFrölunda OL31:37
2Emilia SkogumMarkbygdens OK32:10
3Karolin GustafssonOK Måsen32:23
4Daniel AxelssonHjortens SK34:29
5Henrik BengtssonOK Gläntan35:09
6Frans LindmanIK Trenne Ullared35:24
7Jakob JohanssonKlubblös36:53
8Vegard MadsstuenHalmstad OK37:54
9Oscar MadsstuenHalmstad OK38:02
10Emil MadsstuenHalmstad OK38:48
11Mette MadsstuenHalmstad OK39:10
12Linnea GustafssonOK Gynge40:24
13Evelina BlomIK Uven40:46
14Anette AnderssonIstrums SK42:02
15Annika AnderssonIstrums SK42:26
16Jonathan BondessonFK Friskus Varberg45:26
17Gunnar BarkLinköpings OK46:28
18Andreas JohanssonHalmstad OK48:05
19Tord LättÅmåls OK48:34
20Monika LindblomLaholms IF OK48:48
21Anita JohanssonHalmstad OK49:58
22Marie HallelSjövalla FK50:32
23Torsten JonssonMarkaryds FK51:00
24Lisa CarlssonTolered-Utby Ol-klubb51:09
25Isak LarbornFjärås AIK52:56
26Marianne HallbergFK Boken54:31
27Timmy RavnellGudhems IF55:16
28Felicia JohanssonOK Nackhe55:56
29Mary LarnerGöteborg/Majorna OK57:06
30Elisabeth LevinKils OK58:48
31Agneta LarssonOK Nackhe60:49
32Marianne EricssonTockarps IK62:32
33Åsa LarssonUlricehamns OK62:51
34Angelica JoelssonIK Ymer62:55
35Marika ElverlindOK Tranan63:36
36Elisabeth OhrlanderOK Pan-Kristianstad64:17
37Lene ØbroTisvilde Hegn OK65:13
38Sara ÖbergVänersborgs SK65:42
39Filip LemanGöteborgs Skidklubb65:43
40Lisbeth NilssonFalköpings AIK OK66:25
41Janne VirkelystHelsingør Ski- & Orienteringsklub67:39
42Eva RosenbergNittedal69:28
43Karin JönssonFalkenbergs OK73:22
44Karin ÅhmanBredareds IF73:54
45Jan JönssonFalkenbergs OK74:05
46Samuel DarLänna IF80:25
47Wilma HolmqvistHagaby GoIF81:18
48Karin OlssonKungälvs OK87:15
Madeleine PetterssonOK LandehofEj godk.
Björn DetterfeltLinköpings OKEj godk.
Anne-Berit LarsenKongsberg O-lagEj start
Anna DanielssonArboga OKEj start
ÖPPEN 34750 meter6 anmälda
1Mattias KarlssonUlricehamns OK64:09
2Magnus Karlsson 2OK Landehof73:11
3Anna KarlssonDalaportens OL73:41
4Jörgen HedinKlubblös74:44
5Annica AnderssonLunds OK97:05
6Ulf HagmanKlubblös114:04
ÖPPEN 43250 meter82 anmälda
1Sofia JessenFrämmestads IK33:10
2Arild LarsenKongsberg O-lag35:09
3Albin SvenssonGöteborg/Majorna OK35:49
4Rikard SvennbergDegerfors OK39:33
5Sofia JohanssonOskarströms OK39:55
6Kajsa BörjessonSävedalens AIK41:15
7Marie SöderströmOskarströms OK41:37
8Göran GranathTolered-Utby Ol-klubb42:23
9Johanna RönnqvistOK Löftan42:24
10Matti LarbornFjärås AIK44:31
11Lars EdbergOK Nackhe44:40
12Ingemar ErlandssonVäxjö OK44:41
13Tomas WahlbergVäxjö OK45:20
14Julia SvenssonBredaryds SOK45:42
15Kurt SvenssonMarkbygdens OK46:57
16Mats AnderssonFalkenbergs OK47:17
17Emilia CarlssonTolered-Utby Ol-klubb47:24
18Åsa GraffnerOK Löftan47:57
19Kjell AnderssonOK Skogshjortarna48:23
20Cecilia ThorOK P448:27
21Kristina LindbergIK Trenne Ullared49:15
22Barbro BengtssonOskarströms OK49:42
23Ulf HenningsonArboga OK49:45
24Teres RuderfeltIF Rigor50:05
25Ida KihlbergHalmstad OK50:30
26Johan HjertströmFK Friskus Varberg51:22
27Frida SeverinsonOK Nackhe51:38
28Ann-Kristin RundbergFK Friskus Varberg52:06
29Carina WallgrenIstrums SK52:48
30Helen NilssonHärlövs IF52:51
31Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared53:02
32Pia HjertströmFK Friskus Varberg53:05
33Katarina VartiaOK Löftan53:06
34Margareta AdamssonHalmstad OK54:06
35Nina Hansen-MöllerudKongsberg O-lag56:14
36Ted LiivrandOK Skogshjortarna56:24
37Thomas ReichelSävedalens AIK56:47
38Ronny AllanssonIF Rigor57:41
39Hans TofténHjobygdens OK58:02
40Malin PeterssonVärend GN OL58:42
41Ingmarie BadhOK Vivill59:05
42Lennart LindbergIK Vista59:26
43Lotta LemanGöteborgs Skidklubb59:55
44Malin SöderbergIFK Göteborg61:00
45Nils-Erik TofteredIF Rigor61:36
46Bengt Göran NilssonOK Löftan62:21
47Johan JögårdOK Nackhe62:40
48Elisabeth JonassonOK Orinto63:24
49Louise LarbornFjärås AIK64:01
50Sofia LarbornFjärås AIK64:02
51Kristina WettergrenIK Uven64:16
52Ingrid IngemanssonFalkenbergs OK64:21
53Inger PerssonFjärås AIK65:53
54Åke WettergrenIK Uven66:21
55Martina WadstenOK Landehof66:35
56Clara LundbergVästerås SOK66:47
57Vera TofteredIF Rigor67:06
58Ulla FredrikssonFalköpings AIK OK67:25
59Birgitte AronssonFK Friskus Varberg68:10
60Katarina ErikmatsSävedalens AIK68:24
61Runo SchybergFjärås AIK68:39
62Andrea ErdeliusIF Rigor69:44
63Stig SvenssonOK Virdarna70:45
64Katrin FabianWat73:01
65Irmgard FabianWat73:02
66Marianne HaglundOK Djerf76:41
67Marita RosénOK Vivill76:54
68Alf KjellbergBredareds IF79:56
69Catarina GerdleHalmstad OK80:24
70Monica EckhoffHelsingborgs SOK80:40
71Merete BergmanIK Uven81:46
72Inger JohanssonOK Nackhe83:39
73Karin MaxFrölunda OL107:17
74Inga-Maj PerssonOK Gynge108:21
Sven-Ivar JögårdOK NackheEj godk.
Julius KindlundhFK FinnEj godk.
Anneli BurénIK YmerEj godk.
Gösta ElehnCentrum OKEj godk.
Christel TelanderssonFK FinnEj godk.
Karin AlmgrenKlubblösEj godk.
Ingrid Gunilla Mariann WerlinSimlångsdalens IFEj godk.
Annika GustafssonOK NackheEj godk.
ÖPPEN 54080 meter34 anmälda
1Björn KarlssonOskarströms OK30:34
2Mats HaglundOK Djerf35:31
3Daniel LundkvistHalmstad Garnisons IF39:12
4Jennie JohanssonBredaryds SOK40:00
5Maria GustafssonIFK Göteborg40:19
6Ingemar JohanssonHalmstad OK40:34
7Stefan JönssonIK Uven40:57
8Tomas AnderssonIstrums SK43:07
9Per-Erik JessenFrämmestads IK43:21
10Jan KarlssonOK Tranan44:42
11Maria HaglundOK Djerf45:17
12Stefan PauliKlubblös45:18
13Jeanette SigenstamMarkbygdens OK46:17
14Per RogneIK Hakarpspojkarna47:38
15Anders GenbergUlricehamns OK48:15
16Wolfgang FabianWat48:17
17Roger AnderssonIstrums SK48:26
18Karin KarlssonÖdeshögs SK48:50
19Göran GustafssonOK Nackhe49:44
20Magnus ElverlindOK Tranan50:05
21Sören HaglundOK Kullingshof51:02
22Mats SvenssonBredaryds SOK52:40
23Birgitte WraaTisvilde Hegn OK54:23
24Benneth AdamssonHalmstad OK54:28
25Peter BrobergIF Rigor54:36
26Bo FranssonOK Njudung55:02
27Marie GröhnJönköpings OK55:16
28Karl-Erik AnderssonOskarströms OK56:06
29Håkan WesterbrgIF Rigor57:18
30Magnus HagmanFjärås AIK58:30
31Anton JohanssonOK Tranan64:42
32Helen Neregaard Tisvilde Hegn OK75:07
33Inger LandspergTisvilde Hegn OK82:42
Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OKEj start
ÖPPEN 65650 meter29 anmälda
1Albin OlaussonAskersunds OK47:42
2Maja FalkUlricehamns OK51:53
3Johan FalkUlricehamns OK55:25
4Niklas EklundFK Friskus Varberg59:16
5Hans-Åke LundqvistOK Gynge61:23
6Jakob LundOK Orinto62:57
7Ulf tyrénOK Tranan63:13
8Roger NilssonLaholms IF OK66:02
9Eijvind JensenNorges vänner67:31
10Nina BejbomUddevalla OK67:39
11Joakim ClaessonIK Ymer67:49
12Tobias BlomqvistKlubblös68:04
13Emil EricssonBredaryds SOK71:14
14Magnus Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb73:44
15Thomas MalmgrenVillevalla Hotspurs74:05
16Peter HagströmFalkenbergs OK76:00
17Tobias HellstrandKlubblös77:40
18Per LeanderssonOK Isaberg79:19
19Tobias MullinsSävedalens AIK85:23
20Andrea ThomassonUlricehamns OK85:51
21Kjell RosénOK Vivill89:20
22Ingemar BlomIK Uven93:03
23Mattias AnderssonKlubblös99:43
24Martin EmanuelssonGöteborg/Majorna OK102:07
25Fredrik AlbingKlubblös102:41
26Pernilla JosefssonKlubblös103:10
27Håkan NilssonKlubblös117:43
Filip SvenssonLaholms IF OKEj godk.
Linn NedergårdFK Friskus VarbergEj godk.
ÖPPEN 73240 meter119 anmälda
1Nichlas WallströmSävedalens AIK25:55
2Joakim MillegårdSävedalens AIK26:38
3Pontus KarlssonMarkbygdens OK30:36
4Lena KarlssonMarkbygdens OK30:38
5Pär MoqvistLerums SOK31:04
6Mats RanbroHelsingborgs SOK31:27
7Rolf HermanssonMarkbygdens OK31:58
8Viktor WestinBredaryds SOK32:38
9Andreas EckhoffHelsingborgs SOK32:52
10Harry LundströmOK Löftan32:57
11Tomas SvennbergDegerfors OK33:12
12Anton BlomIK Uven33:24
13Susanne JohanssonFjärås AIK33:29
14Bengt ClassonOK Orinto33:52
15Johan CarlströmOK Landehof34:12
16Marita SkogumMarkbygdens OK34:22
Hans AntonssonOK Löftan34:22
18Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb34:27
19Monica WalleniusOK Skogsstjärnan34:40
20Rune EliassonFalkenbergs OK35:12
21Stefan MånssonOK Löftan35:14
22Annika BechtelFalkenbergs OK35:20
23Björn JohanssonHjortens SK35:23
24Petter ÖstmanGöteborg/Majorna OK35:33
25Amanda HallénTrollhättans SOK35:43
26Ingvar IvarssonOK Kullingshof35:55
27Leif AxelssonHjortens SK35:58
28Björn KvickKlubblös36:12
29Johanna NilssonFalköpings AIK OK36:18
30Anne TuressonBredaryds SOK36:29
31Lena MelvinsdotterIF Rigor37:14
32Kristina Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb37:31
33Lena BlomGöteborg/Majorna OK37:37
34Ulla NiklassonMarkbygdens OK37:45
35Roland NilssonFalköpings AIK OK38:12
Gunnar A JohanssonTenhults SOK38:12
37Kurt BodinGällstadbygdens SOK38:21
38Bo Sören SvenssonSjövalla FK38:41
39Maria HåkanssonVäxjö OK39:00
40Charlotta MalmMarkbygdens OK39:07
41Johanes Schulte SüdhoffSävedalens AIK39:19
42Liselotte JohanssonOK Löftan39:45
43Malin JohanssonFK Friskus Varberg39:59
44Christina AronssonBredaryds SOK40:08
45Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb40:15
46Anita BodinGällstadbygdens SOK40:27
47Bengt Ronny PalmFK Boken40:46
48Ingmar ErikssonFalkenbergs OK41:12
49Ingemar BertilssonFK Herkules41:36
50Ellen AlbinssonBredaryds SOK42:40
51Frida WallströmSävedalens AIK42:55
52Jenny JohanssonOK Gissle42:59
53Desiré RexOK Landehof43:01
54Kjetil SöhrmanKlubblös43:13
55Ingvar PerssonOK Tyringe43:22
56Jonas LarssonDegerfors OK43:40
57Torbjörn JohanssonOK Älgen43:57
58Birgitta LarssonOK Älgen44:02
59Jan NordbergGällstadbygdens SOK44:20
60Camilla LindebladTrollhättans SOK44:52
61Monica IvarssonOK Skogshjortarna44:54
62Anneli BranderStenungsunds OK45:25
63Katarina WestinBredaryds SOK45:59
64Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb46:25
65Ingvar MarsKinnaströms SK46:43
66Ida ArvidssonOK Vivill46:57
67Tobias JohanssonOK Gisle47:07
68Ingemar JohanssonOK Gissle47:11
69Thomas AlmgrenBorås GIF47:21
70Jennie KarlssonSävedalens AIK47:27
71Elin JohanssonFjärås AIK48:42
72Pi PerssonOK Orion48:45
73Karin ArvidssonOK Vivill49:23
74Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK49:31
75Joakim LundqvistGöteborg/Majorna OK50:16
76Roger BergvikVäxjö OK50:22
77Conny JohanssonLaholms IF OK50:27
78Sven AlexanderssonStora Tuna OK50:44
79Gun FriskMarkbygdens OK51:10
80Charlotte GustafssonSävedalens AIK51:17
81Mats LindebladTrollhättans SOK51:23
82Lennart MagnussonLaholms IF OK51:30
83Åke HogedalKungälvs OK51:40
84Berit JanssonFalköpings AIK OK51:47
85Kennerth GustafssonOK Virdarna52:38
86Tage IngemanssonFalkenbergs OK53:48
87Bernt KarlssonBredaryds SOK56:27
88Bo SvenssonTockarps IK56:35
89Mats KarlssonOK Kullingshof57:38
90Anna WindevallSävedalens AIK57:39
91Erik JohanssonGöteborgs Spårvägars GIF58:06
92Bertil BengtssonFalkenbergs OK58:20
93Torgny AnderssonFalkenbergs OK59:53
94Birgitta HammerIF Rigor60:27
95Hans BlomqvistDegerfors OK60:29
96Karin PerssonOK Tyringe60:36
97Rune KarlssonOK Löftan61:05
98Aase NergaardTisvilde Hegn61:09
99Susanne EickhoffSävedalens AIK63:10
100Stefan NannesonSimlångsdalens IF63:48
101Håkan KristenssonIK Dran64:04
102Eva AdolfssonIK Ymer64:39
103Lena BergstrandKungälvs OK65:06
104Christina HogedalKungälvs OK65:51
105Kenneth WerlinSimlångsdalens IF65:56
106Emilia JohanssonOK Gisle66:43
107Irmeli JanssonOK Landehof67:25
108Annelie BlomqvistDegerfors OK72:35
109Elisabeth LundqvistGöteborg/Majorna OK74:04
110Kristina AnderssonOK Skogshjortarna77:26
111Robert MajlövOK Nackhe77:46
112Göran KarlssonOK Löftan78:37
113Caroline KarlssonSävedalens AIK78:53
114Owe DammvikOskarströms OK82:30
115Helen GunnarssonSimlångsdalens IF85:26
Kjell SjunnessonKungälvs OKEj godk.
Klara FredrikssonFalköpings AIK OKEj godk.
Bo WadensjöFK FinnEj start
Åse DannbringLunds OKEj start
ÖPPEN 85260 meter85 anmälda
1Jesper StenströmVänersborgs SK34:36
2Mattias ErikssonLunds OK36:25
3Stefan BerglinOK Dacke37:14
4Andreas MelinGöteborg/Majorna OK38:47
5Jakob LandspergTisvilde Hegn OK38:49
6Magnus OlofssonFK Friskus Varberg38:57
7Björn NilssonHärlövs IF39:07
8David JohanssonRydboholms SK39:19
9Måns ÖstmanGöteborg/Majorna OK39:54
10Peter StenbeckHalmstad OK41:28
11Marie BerglinOK Dacke41:48
12Viktor RunnbyGöteborg/Majorna OK42:00
Magnus NordgrenMarkbygdens OK42:00
14Jonas BrånaltAstraZeneca IF Mölndal42:32
15Caroline JönssonFK Friskus Varberg42:53
16Stefan MalmströmOK Orion43:33
17Jan IvarssonOK Skogshjortarna43:34
18Niklas FlorénKlubblös43:45
19Stefan SvenssonBredaryds SOK44:00
20Jonas KarlssonMarkbygdens OK44:09
21Klase PetterssonIF Marin Väst44:30
22Nina JogelandIK Ymer44:58
23Björn ÖstmanGöteborg/Majorna OK45:05
24Niklas LindqvistOK Njudung45:19
25Peter LundbergVästerås SOK45:46
26Richard BlomFrölunda OL46:10
27Sara SvenssonGöteborg/Majorna OK46:11
28Nils Wallentin TärkHalmstad OK46:21
29Annika EricssonVäxjö OK46:22
30Stefan JohanssonFrölunda OL46:32
31Toivo PentonenHestra IF46:35
32Mikael JohanssonOK Nackhe46:46
33Sten KirkegaardTisvilde Hegn OK47:29
34Otto GraffnerOK Löftan48:45
35Niels LandspergTisvilde Hegn OK50:02
36Peter AbrahamssonSK Björnen50:13
37Peter WraaTisvilde Hegn OK50:16
38Björn NilssonOK Nackhe50:39
39Klas AdolfssonIK Ymer50:42
40Johan LundbladMarkbygdens OK50:52
41Per FredrikssonOK Skogshjortarna51:28
42Michael MagnussonMarkbygdens OK51:46
43Erik SparrevikLerums SOK51:59
44Anders WraaTisvilde Hegn OK52:19
45Jan KarlssonHalmstad OK52:55
46Lina NilssonOK Tranan52:57
47Bengt ArvidssonOK Vivill53:48
48Johan NohaveOK Orion53:59
49Maria JohanssonOK Löftan54:43
50Lena WraaTisvilde Hegn OK54:52
51Kurt JohanssonOK Gisle55:28
52Mollie NohaveOK Orion55:43
53Anders JonssonIF Marin Väst55:46
54Lars KarlssonDalaportens OL56:09
55Kent IvarssonOK Skogshjortarna56:33
56Norbert ZenkerUSV TU Dresden56:42
57Roland LagessonOK Löftan58:13
58Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL58:41
59Rolf Olof OlofssonFK Friskus Varberg59:26
60Lars-Göran DavidssonGöteborg/Majorna OK59:27
61Henrik VossKlubblös60:30
62Dennis ØbroTisvilde Hegn OK60:53
63Peter NilssonSimlångsdalens IF60:57
64Mats NilssonFalköpings AIK OK61:01
65Stig FranssonOK Stigen61:29
66Magnus EliassonFK Friskus Varberg61:32
67Tommy NilssonRydboholms SK61:35
68Joakim RyghMariestads FK62:00
69Bertil FritzellIF Rigor62:05
70Mats GunnarssonSimlångsdalens IF63:34
71Lars-Göran HedstigVäxjö OK65:51
72Johan BondessonFK Friskus Varberg66:19
73Ravi DarLänna IF66:24
74Bo JanssonOK Landehof67:26
75Egon NeregardTisvilde Hegn OK67:36
76Miriam AsvarischRønne Idrætsklub Orientering 68:14
77Göran AnderssonFK Friskus Varberg69:20
78Tommy GustavssonOK Löftan70:51
79Pertti HeedOK Orinto73:08
80Kjell Olof Ingemar KarlssonSvenljunga OK73:23
81Marianne KirkegaardTisvilde Hegn OK76:02
82Kristina LandgrenMalmö OK86:45
Martin EickhoffSävedalens AIKEj godk.
Christian LundinKlubblösEj godk.
Hellmut HamsenFjärås AIKEj godk.
ÖPPEN 97400 meter18 anmälda
1Fredrik JohanssonBredaryds SOK56:05
2Christian NilssonOK Löftan61:55
3Jonas HanssonFK Friskus Varberg62:01
4Andréas PerssonGöteborg/Majorna OK66:29
5Magnus EricssonVäxjö OK66:41
6Erik GustafssonOK Nackhe67:03
7Nils SpetzUlricehamns OK67:08
8Claes SetthagenOK Tranan71:04
9Klas BringertCentrum OK72:21
10Magnus FranssonSOK Aneby73:34
11Mikael GustafssonOK Gynge78:27
Martin KribladHjärnarps GH OL78:27
13Thomas SvenssonMotala AIF OL78:29
14Anders BerglundOK Skogshjortarna87:49
15Robert SundströmFK Friskus Varberg88:20
16Staffan EdströmOK Gisle92:53
17Mattias KarlssonÖdeshögs SK104:15
Christin JohanssonGöteborg/Majorna OKEj godk.


Skapad 2009-07-12 15:00:49 med OLA version 4.1.3