Hallands 3-dagars, Resultatlista

Etapp 1, 2010-07-16


D102100 meter35 anmälda
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK16:27
2Alicia LundgrenVärend GN OL17:07
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna18:00
4Elvira JohanssonFK Friskus Varberg18:56
5Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK19:13
6Sara BrinchHSOK.dk19:39
7Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK20:29
8Linnea BodinAlmby IK21:37
9Maja KindlundOK Tranan22:42
10Selma MoqvistLerums SOK23:04
11Lovisa JohanssonOK Dacke23:06
12Hanna GabrielssonKungälvs OK23:52
13Tova EricssonRonneby OK23:58
14Olivia FröbergOK Roxen24:22
15Irmalinn NilssonHärlövs IF24:36
16Moa SågbyJönköpings OK24:48
17Emma LingJönköpings OK25:45
18Annika SimonsenFIF Hillerød26:08
19Elin CarlssonIK Trenne Ullared26:42
20Malin NilssonOK Tranan27:19
21Tale StrandKongsberg O-lag27:23
22Ellen BlennowFalköpings AIK OK27:29
23Lotten KindlundhFK Finn34:12
24Tove JohanssonOK Alehof34:50
25Heidi ForsOK Grip36:36
26Alva SelerudOK Kolmården37:01
27Hanna JohanssonTrollhättans SOK40:57
28Emma GustafssonOK Kullingshof46:24
29Moa BäckströmIF Rigor54:31
30Malva AlpadieOK Pan-Kristianstad62:55
Claudia KnudsenHSOK.dkEj godk.
Ruth SjöforsOK ÄlmeEj godk.
Alma JohanssonIK HakarpspojkarnaEj godk.
Sidse TillingsøeTisvilde Hegn OKEj godk.
Malin LarssonOK NackheEj start

D122450 meter58 anmälda
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK17:28
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK17:29
3Kerstin WadmanGöteborg/Majorna OK18:54
4Jonna ForsOK Grip19:20
5Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna19:46
6Frida Kopp StannumTisvilde Hegn OK19:55
7Ronja JungåkerKorsnäs IF OK21:00
8Agnes SpånérSävedalens AIK21:01
9Sofie PerssonHärlövs IF21:34
10Moa HanssonBredaryds SOK21:45
11Klara AskMarkbygdens OK21:56
12Linda GustafssonOK Tyr22:27
13Kajsa JungbjerFK Herkules22:58
14Amelia SkalbergBredaryds SOK23:01
15Ida ØbroTisvilde Hegn OK24:05
16Emelie SvenssonIF Rigor24:34
17Lina SundqvistOK Tranan24:49
18Rebecka BrorssonTockarps IK24:54
19Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL25:00
20Sandra BoströmOK Linné25:02
21Madeleine SöderlundLerums SOK25:07
22Johanna RundqvistOK Nackhe25:25
23Klara AnderssonHärlövs IF26:26
24Lisa JohanssonOK Tranan26:30
25Sofia ÖstermanVänersborgs SK27:11
26Sofia JosefssonRydboholms SK27:43
27Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK27:48
28Agnes HektorJärla Orientering27:52
29Elsa AnderssonBredaryds SOK28:05
30Sofia KlassonHestra IF28:11
31Linnea NilssonNyköpings OK28:56
32Felicia JohanssonOK Nackhe29:04
33Aurora MoholthKongsberg O-lag29:24
34Josefin BernhedSävedalens AIK29:34
35Amanda CarlssonIK Trenne Ullared29:40
36Emelie RoosOK Landehof30:15
37Hilda SvenssonNässjö OK30:31
38Amanda BacklundHelsingborgs SOK31:01
39Siri BjörklundTrollhättans SOK31:31
40Ebba BengtssonOK Lindena32:48
41Hanna PerssonTumba-Mälarhöjden OK33:13
42Klara AxelssonMarkbygdens OK33:31
43Moa KuhlinGöteborg/Majorna OK33:35
44Tove LindOK Lindena33:46
45Elinor DelinHärlövs IF35:19
46Viktoria SjöstrandFK Snapphanarna35:47
47Julia BergdahlSävedalens AIK39:32
48Lina KarlssonOK Vilse 8746:09
49Sara JosefssonRydboholms SK46:20
50Maria ErikssonEds SK54:02
51Anna JönssonTormestorps IF75:00
Vilma JohanssonOK StigenEj godk.
Astrid Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OKEj godk.
Rikke Hjelseth LarsenKongsberg O-lagEj godk.
Emma FranzénLidköpings VSKEj godk.
Janneke SnijderIK UvenEj godk.
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKEj godk.
Sarah PerssonOK DenselnEj start

D142570 meter42 anmälda
1Malin HelgmanOK Tyr17:26
2Moa PetterssonOK Dacke17:37
3Amanda Falck WeberTisvilde Hegn OK17:44
4Andrea SvenssonFinspångs SOK18:32
5Kajsa HedinHjärnarps GH OL18:48
6Pim HedbergLunds OK19:55
7Line CederbergVänersborgs SK21:21
8Anna LångStora Tuna OK21:43
9Sara JosarpFK Friskus Varberg21:50
10Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering22:15
11Sofia JohanssonOK Nackhe22:47
12Åse DannbringSkåneslättens OL23:41
13Louise LundgrenVärend GN OL23:55
14Elvira BjörklundTrollhättans SOK24:30
15Amanda JohanssonOK Dacke24:41
16Elin LundqvistNybro OK25:06
17Nikoline TillingsøeTisvilde Hegn OK25:12
18Anna BengtssonIS Kullen25:36
19Elin PetterssonSjövalla FK25:42
20Helena HagströmFalkenbergs OK25:49
21Julia SvenssonBredaryds SOK25:59
22Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna26:27
23Julia FrejdOK Ravinen27:42
24Sara AlmehedFrölunda OL27:43
25Caroline JohanssonSundsvalls OK27:50
26Emma NilssonOK Tranan27:54
27Lovisa ErikssonOK Lindena28:13
28Lina PålssonKungälvs OK28:16
29Amanda JohanssonOK Nackhe28:25
30Linnéa AnderssonBredaryds SOK28:32
31Sara KindlundOK Tranan29:59
32Agnes JonssonSøllerød OK30:05
33Maja BrinchHSOK.dk30:27
34Julia LadefogedFalkenbergs OK31:09
35Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK31:24
36Clara BerlinTrollhättans SOK32:31
37Siri MoholthKongsberg O-lag33:00
38Linnea LarssonUlricehamns OK34:55
39Linnea KjellssonFalkenbergs OK45:35
40Johanna SörqvistBredareds IF53:22
Melina CarlssonKöping-Kolsva OKEj godk.
Hanna ForsKvarnsvedens GOIF OKEj godk.

D163080 meter44 anmälda
1Malin WidénUddevalla OK21:40
2Frida HedinHjärnarps GH OL22:02
3Felicia StuhlhoferOK Landehof22:19
4Klara PålssonKungälvs OK22:46
5Lisa HolerEksjö SOK23:15
6Matilda MartinssonFalkenbergs OK23:21
7Emma BacklundSäterbygdens OK23:25
8Ellen JohnssonOK Nackhe23:31
9Sofia SjögrenOK Kullingshof23:39
10Julia DahlIS Kullen23:54
11Julia OhlssonUddevalla OK24:06
12Jessica NilssonOK Torfinn24:09
13Emmeli Glenn AxmalmSävedalens AIK24:29
14Elin ClassonOK Orinto24:33
15Filippa SpånérSävedalens AIK25:00
16Elin SundqvistOK Tranan25:23
17Nathalie RyghMariestads FK25:27
18Karin FriströmSkarpnäcks OL25:50
19Elin BlickOK Alehof26:03
20Amanda HanssonBredaryds SOK26:13
21Lilia EmaldynovaAngelniemen Ankkuri26:16
22Lovisa LemanGöteborgs SK26:33
23Erica PetterssonSjövalla FK27:02
24Simone WraaTisvilde Hegn OK27:26
25Paula Glenn JungbjerFK Herkules29:53
26Moa SvenssonNässjö OK30:21
27Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OK32:47
28Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna32:59
29Tilda KarlssonOK Alehof33:51
30Malin ReichenbergIdefjordens SK34:43
31Amanda BlennowFalköpings AIK OK35:00
32Jenny HolménHylte OK35:08
33Emma BobergIF Rigor35:33
34Martina JohanssonBredareds IF36:12
35Ragnhild LøvliAsker skiklubb38:20
36Elin JohanssonFjärås AIK38:55
37Linnea BergstrandKungälvs OK39:51
38Elinor LindelöwHärlövs IF40:15
39Malin AllanssonIF Rigor44:33
40Elin KjellssonFalkenbergs OK47:40
41Sofia HelmertzFK Herkules56:19
Sofia JohanssonOK AlehofEj godk.
Ellinor ÅhmanBredareds IFEj godk.
Danielle FröstadKungälvs OKEj start

D183160 meter28 anmälda
1Elin SvenssonNässjö OK23:12
2Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné25:20
3Kristin SchybergFjärås AIK26:19
4Jenny OlssonÖrkelljunga FK26:22
5Elina WesterlundSkåneslättens OL27:23
6Johanna HolménHylte OK28:54
7Lina LångStora Tuna OK29:13
8Tove StåhlIS Kullen29:44
9Anna RosenbergLillomarka OL30:18
10Frida BjörklundSjövalla FK30:54
11Madeleine AttforsSävedalens AIK31:08
12Jennie JohanssonBredaryds SOK31:41
13Jessica LevinOK Tyr32:02
14Lovisa HanssonBredareds IF33:05
15Camilla NilssonOK Torfinn33:21
16Matilda StenssonHelsingborgs SOK33:44
17Malin DahlbergFalköpings AIK OK34:08
18Erika HugosonNässjö OK34:22
19Emma AlmehedFrölunda OL34:53
20My LarssonNässjö OK35:31
21Louise NordahlHelsingborgs SOK36:38
22Malin BengtssonMariestads FK37:47
23Lina JosefssonRydboholms SK41:29
24Lisa ErikssonHylte OK43:10
25Isabell JosefssonOK Reftele45:53
26Malin AnderssonSkogspojkarnas OK46:01
Malin HedbergLerums SOKEj godk.
Stina BergIS KullenEj start

D203160 meter5 anmälda
1Lisa BorrsénOK Kroppefjäll34:09
2Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb35:46
3Amanda KarlssonUlricehamns OK36:52
4Sara KarlssonOK Skogsstjärnan40:41
5Ylva WängdahlOK Gipen48:16

D213310 meter47 anmälda
1Lina SamorSävedalens AIK22:25
2Elin HamreforsOK Landehof22:42
3Monica HatlenTullinge SK22:44
4Linnéa JohnssonOK Nackhe22:45
5Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK23:18
6Karin Aneland-ThernIFK Göteborg23:19
7Lisa AhnoffGöteborg/Majorna OK23:36
8Lina PalmérUlricehamns OK24:05
9Hanna MattssonIK Uven24:43
10Janni AxelssonSävedalens AIK24:58
11Desiré RexOK Landehof25:45
12Anna MartnerFK Herkules26:18
13Anna ZetterbergVästerås SOK26:28
14Eva GustafssonFalkenbergs OK26:31
15Agnes SvenssonSävedalens AIK26:41
16Liselotte KlemmingKalmar OK26:52
17Ida HördegårdhIFK Göteborg26:57
18Annika WigrenLunds OK27:02
19Sandra LaasIFK Göteborg27:13
20Linda SkogOK Reftele27:34
21Anna MånssonOK Löftan27:50
22Sofia ThorssonIFK Lidingös Skid o OK28:10
Anna BogrenSundbybergs IK28:10
24Mathilda CarlssonOK Stigen28:12
25Hanna C PerssonUlricehamns OK28:22
26Marie GrönlundLunds OK28:41
27Sofie PetterssonUlricehamns OK28:54
28Emelie SvalinVänersborgs SK29:28
29Katarina GustafssonOK Gisle29:39
30Julia ThorénEksjö SOK29:49
31Anna EricssonRonneby OK30:05
32Ellen AlbinssonBredaryds SOK30:07
33Elina JohnssonCentrum OK30:22
34Josefine DahlstenEksjö SOK30:42
35Marika HagelbergOK Kåre30:49
36Lina SandströmOK Stigen31:22
37Hanna WeimannIK Uven31:25
38Stina SternerLinköpings OK33:40
39Frida PalmFK Boken34:58
40Emma SigvardssonFK Friskus Varberg36:53
41Anna SäfstenFK Herkules37:36
42Sandra AxelssonVänersborgs SK37:40
43Johanna SjonsIFK Hedemora OK38:11
44Annika BengtssonRävetofta OK40:28
45Britt-Marie ErlandssonStigsökarna41:57
Katarina EnbomVänersborgs SKEj start
Tine Hjelseth LarsenKongsberg O-lagEj start

D21 LÅNG3600 meter44 anmälda
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK20:29
2Lina StrandGöteborg/Majorna OK21:06
3Elsa JanssonFrämmestads IK21:15
4Anna EnvallIK Hakarpspojkarna22:28
5Emma AnderssonSävedalens AIK22:36
6Maria MagnussonSävedalens AIK22:45
7Helena AnderssonFK Friskus Varberg23:30
8Anna EdenbrandtLunds OK23:34
9Ylva SunessonOK Alehof24:01
10Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK24:04
11Sofia SalomonssonVänersborgs SK24:08
12Sanna LinseforsLunds OK24:38
13Linnéa Ivarsson SandbergOK Denseln25:13
14Lara PrincePAPO25:18
15Anna OlssonLunds OK25:21
16Anna Mullins WindevallSävedalens AIK25:30
17Helén PerssonLinköpings OK25:35
18Lotta SaetreOK Landehof25:51
19Beatrice GustavssonEksjö SOK25:58
20Sofi ThorsellVästerås SOK26:03
21Petra HalvarssonGöteborg/Majorna OK26:17
22Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK26:25
23Frida NeroGöteborg/Majorna OK26:26
Chrissie DahlqvistSkillingaryds FK26:26
25Stina JanssonJärla Orientering26:28
26My WestlundOK Tyr27:08
27Sara PrinceFK Herkules27:10
28Frida WallströmSävedalens AIK27:31
29Emma LindénSävedalens AIK28:39
30Sofia AnderssonCentrum OK28:47
31Emma FaxénVäxjö OK28:52
32Kristin SkaarRyda SK29:15
33Bodil HalvarssonGöteborg/Majorna OK29:55
34Jannie HagårdRävetofta OK30:57
35Karin FägerlindCentrum OK31:12
36Lena MaxFrölunda OL31:28
37Ida SvenssonSjövalla FK31:57
38Mette PeterssonCentrum OK32:09
39Hanna MellbyEslövs FK32:50
40Anna MaxFrölunda OL36:14
41Therese NyströmOK Denseln44:43
Moa KjellstrandCentrum OKEj godk.
Therese EnengeBredareds IFEj godk.
Sofia AdolfssonOK KåreEj start

D21 MOTION3530 meter8 anmälda
1Louise BöregårdOK Gläntan36:38
2Soile GustafssonOK Kullingshof36:55
3Ea BregensöeTisvilde Hegn OK38:40
4Jenny JohanssonIFK Göteborg39:55
5Erika UmelandOK Älgen41:17
6Sara SöderblomÄtrans IF41:57
7Sara LindgrenIFK Göteborg48:16
8Anna-karin NilssonSK Graal56:39

D353230 meter26 anmälda
1Ulrika KindlundOK Tranan21:31
2Camilla BrorssonTockarps IK22:15
3Pia JohanssonOK Landehof23:13
4Karin NobornIFK Göteborg23:32
5Åsa NordbergGöteborg/Majorna OK23:50
6Johanna AspIFK Göteborg24:36
7Annika JohanssonOK Tranan25:36
8Therese DahlströmVänersborgs SK26:18
9Carin RosjöJönköpings OK26:24
10Camilla SjöstrandFK Snapphanarna26:56
11Linn NilssonOK Tyr27:29
12Veronica AdolfssonAnderstorps OK27:31
13Maria ModigOK Pan-Kristianstad27:41
14Angelica BrandqvistTibro OK27:42
15Kari StrandKongsberg O-lag28:39
16Ulrika KarlssonOK Landehof28:41
17Marie-Louise NilssonHylte OK29:32
18Cathrine DavidsonSOK 6830:24
19Maria FolkestadAnderstorps OK32:27
20Maria LingJönköpings OK32:31
21Martina D StigssonVänersborgs SK33:44
22Karin BrattbergSjövalla FK35:34
23Maria LarssonDegerfors OK35:38
24Marie-Louise PerssonFK Herkules38:19
25Karin NorlanderOK Nackhe41:17
26Åsa Staaf BlickanderOK Löftan41:41

D35 MOTION3060 meter11 anmälda
1Maria ThelinJönköpings OK27:24
2Anneli GabrielssonKungälvs OK29:17
3Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared29:27
4Jenny WinbladhLunds OK29:34
5Kristina PerssonHärlövs IF32:24
6Ulrica VidfeltLindebygdens OK33:00
7Martina GabrielssonHelsingborgs SOK35:37
8Carina SvanbringLessebo OK36:14
9Tineke SnijderIK Uven36:38
10Teres ZachrissonKungälvs OK37:01
11Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared53:32

D403080 meter56 anmälda
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna22:06
2Susanne AnderssonHärlövs IF22:16
3Gunilla KarlssonVäxjö OK22:59
4Berit HarfotHorsens OK24:28
5Agneta BerlinTrollhättans SOK24:29
6Yvonne WeihardSävedalens AIK24:36
7Åsa JosarpFK Friskus Varberg24:37
8Marina AxelssonMarkbygdens OK24:41
9Anna ErikssonOK Landehof24:48
10Carin RosénGustavsbergs OK25:10
11Anna Nero NordmarkNässjö OK25:13
12Barbara SvenssonFinspångs SOK25:25
13Helena SandbergIK Hakarpspojkarna26:19
14Carina RegbornHagaby GOIF26:31
15Åsa HedinHjärnarps GH OL26:37
16Jeanette LarssonFK Friskus Varberg26:41
17Eva PetterssonOK Dacke26:42
18Inger CederbergVänersborgs SK26:50
19Charlotte ÖstermanVänersborgs SK26:53
20Karin JohanssonTrollhättans SOK27:18
21Sandra SimonsenFIF Hillerød28:10
22Anna BrunellOK Kolmården28:31
23Sara HektorJärla Orientering28:34
24Catarina BengtssonOK Nackhe28:59
25Carina HellgrenOK Ravinen29:29
26Sofia KarlssonOK Landehof29:31
27Tina HelgmanOK Tyr29:50
28Andrea SilierJärfälla OK29:58
29Anna AbrahamssonFK Herkules30:07
30Sara ÅbergHestra IF30:24
31Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK30:36
32Jenny NymanVänersborgs SK31:39
33Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK31:40
34Annika KuhlinGöteborg/Majorna OK31:49
35Anna KalméusFrölunda OL31:59
36Helena ErikssonEds SK32:16
37Marie OlssonÖrkelljunga FK32:54
38Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna33:01
39Camilla Holmqvist JohanssonOK Stigen33:23
40Camilla ÖhgrenSävedalens AIK33:40
41Kristina ForsOK Grip34:28
42Kristina NilssonOK Tranan35:58
43Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK36:02
44Åsa Flink-SvenssonNässjö OK36:40
45Kerstin YngströmFrölunda OL39:14
46Ulrika AnderssonHylte OK40:46
47Maria HarrieLunds OK40:59
48Mona RosbergVäxjö OK41:00
49Catrin JohanssonSundsvalls OK41:44
50Åsa DetterfeltLinköpings OK41:50
51Carina AnderssonFK Friskus Varberg47:15
52Lisa NilssonOK Torfinn51:52
53Maria WallinOK Roto52:22
54Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubb57:43
55Carina LindelöwHärlövs IF70:30
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKEj start

D40 MOTION2750 meter24 anmälda
1Jeanette SigenstamMarkbygdens OK26:33
2Helena ÅhlinHelsingborgs SOK31:35
3Marie FröstadKungälvs OK33:39
4Maria DelinHärlövs IF33:40
5Anette SundqvistOK Tranan34:27
6Anna HagströmFalkenbergs OK34:43
7Britta KjellssonFalkenbergs OK35:38
8Marianne JönssonBredaryds SOK36:42
9Carina SvenssonAnnebergs GIF37:00
10Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb37:44
11Bodil AhlströmTrollhättans SOK37:51
12Susanne LindOK Tyr38:34
13Annelie GustavssonKungälvs OK38:58
14Anette NordbergGällstadbygdens SOK40:35
15Katarina AlmehedFrölunda OL40:59
16Lotte MarholtTisvilde Hegn OK41:31
17Christina PetterssonSjövalla FK43:10
18Anna HagmanFjärås AIK43:39
19Caroline OttossonGävle OK47:18
20Karin MaxFrölunda OL49:10
21Jessica ElmerssonOK Bävern62:57
22Marie PetterssonVästerviks OK67:06
23Kit KnudsenHSOK.dk69:01
24Pernilla JohanssonOK Kullingshof73:08

D453110 meter55 anmälda
1Ingela EkelövSkåneslättens OL23:20
2Ann-Sofie HolerOLK Fricktal26:04
3Britta SahlinVänersborgs SK26:32
4Anna Weckner WestlundOK Tyr27:31
5Pamela ÅstenKolbotn & Skimt OL27:46
6Ann-Charlotte JohanssonIFK Göteborg28:11
7Lottie LindhOK Älgen28:33
8Lena Sandgren SwartzOK Orion28:36
9Ingela AnderssonLunds OK29:10
10Marita PhilipssonMarkaryds FK29:33
11Britt FlakbergIFK Göteborg29:48
12Tone BakkenLillomarka OL29:52
13Annette Falck-LarssonVänersborgs SK30:59
14Marita KarlssonOK Skogsstjärnan31:02
15Anne BodinAlmby IK31:20
16Maria SkogsbergMariestads FK31:21
17Annika JosefssonOK Dacke31:28
18Christina OlssonSkåneslättens OL31:32
19Lena WraaTisvilde Hegn OK31:50
20Ulrika JohanssonOK Löftan31:52
21Karin StåhlIS Kullen31:59
22Kristin BackVänersborgs SK32:00
23Susanne JohanssonFjärås AIK32:10
24Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK33:21
25Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK33:31
26Nina BejbomUddevalla OK34:09
27Marianne KirkegaardTisvilde Hegn OK34:22
28Kati NémethStigmännen Karlshamns OK34:38
29Christina SternerOK Njudung34:58
30Katarina HedbergLerums SOK35:26
31Anette BernhedSävedalens AIK35:35
32Lena ThuressonRydboholms SK36:43
33Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared36:58
34Tina HagårdRävetofta OK37:15
35Karin BergdahlSävedalens AIK37:53
36Monika WikströmOK Tyr38:09
37Annika MarthinssonHylte OK38:36
38Lotta JungåkerKorsnäs IF OK39:34
39Gyrid LøvliAsker skiklubb39:39
40Maria LenningSkåneslättens OL39:43
41Lotta SchurmannHylte OK40:08
42Jenny HomannFrölunda OL40:50
43Ulrika MeyersonOK Linné41:35
44Anne TuressonBredaryds SOK41:53
45Marie HermanssonOK Kullingshof43:12
46Agneta JohanssonRydboholms SK43:32
47Katarina HaaseVänersborgs SK45:09
48Marie EnokssonOK Österåker45:18
49Anna SjödinOK Skogshjortarna46:22
50Camilla BjörklundSjövalla FK53:20
51Christina RyghMariestads FK56:04
52Karin HelmertzFK Herkules58:34
Yvonne BengtssonMariestads FKEj godk.
Ann-Marie HanssonIS KullenEj godk.
Lotta GyllenstenSkåneslättens OLEj start

D45 MOTION2750 meter26 anmälda
1Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF25:46
2Susanne DombyOK Stigen26:51
3Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken27:34
4Eva AlmgrenOK Stigen27:50
5Carina ReichenbergIdefjordens SK30:22
6Marie CarlssonOK Stigen31:54
7Anette AnderssonOK Nolaskogsarna32:51
8Lena JohanssonOK Nackhe34:07
9Lena FredénFalköpings AIK OK35:02
10Pia HendbergHestra IF38:04
11Anna FröbergOK Roxen38:14
12Gunnel HenryssonOK Dacke38:47
13Gunilla Djuffelt-MartinssonFalkenbergs OK39:46
14Ann-Marie JohanssonBredaryds SOK43:30
15Hilde MoholthKongsberg O-lag43:43
16Jennifer LeeOK Alehof44:10
17Katrine Hjelseth LarsenKongsberg O-lag45:45
18Marita SalomonssonVänersborgs SK46:28
19Gun FriskMarkbygdens OK47:39
20Katarina UhrbergBrattås CK48:01
21Lone DamHSOK.dk49:41
22Christina MalmqvistFalkenbergs OK49:43
23Annelie HedegårdFalköpings AIK OK50:52
24Yvonne JungbjerGöteborgs SK54:00
25Jannie NielsenTisvilde Hegn OK55:13
26Anette JohanssonOK Tranan72:03

D502740 meter40 anmälda
1Ann-Christin NeroRonneby OK22:17
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK24:25
3Christina SöderblomÄtrans IF25:20
4Lisbeth DahlHelsingborgs SOK25:33
5Anne-Marie EricssonKristinehamns OK25:53
6Kerstin BurmanKvillebyns SK26:34
Maria HalvarssonFjärås AIK26:34
8Karin IvarssonHaninge SOK27:13
9Maria AnderssonBredaryds SOK27:55
10Christina SegerslättSkåneslättens OL28:07
11Lena RunessonOK Vivill29:37
12Christina NilssonLerums SOK29:50
13Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb30:22
14Elisabet MånssonOK Löftan30:39
15Birgit HanssonHerrestads AIF31:16
16Karin ErnfridssonOK 64 Torpa32:10
17Ingrid KensbyOK Tyr32:11
18Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb32:38
19Lena WallströmTidaholm SOK Sisu33:52
20Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb34:01
21Anneli BranderStenungsunds OK34:02
22Gudrun WadmanGöteborg/Majorna OK34:46
23Gunilla AxelssonSävedalens AIK35:06
24Marie ClaessonRydboholms SK35:10
25Catharina CarlssonTrollhättans SOK35:39
26Aina JeppssonLunds OK35:41
27Marianne ThorssonIK Trenne Ullared40:22
28Birgitte KrügerHSOK.dk40:47
29Gerd FossestølNittedal OL41:00
30Gunilla SandströmOK Stigen42:41
31Susanne TruelsenHerlufsholm OK43:28
32Ingvor JohanssonFalkenbergs OK47:13
33Margareta NetzTrollhättans SOK47:39
34Lena BergstrandKungälvs OK48:18
35Ingmarie BadhOK Vivill50:29
36Monika NilssonOK Alehof57:34
37Radka KühnelTrollhättans SOK59:25
38Maria BjörklundTrollhättans SOK82:35
Minna WarthoeHSOK.dkEj godk.
Kristina JohanssonKalmar OKEj start

D50 MOTION2570 meter4 anmälda
1Eva NordströmOK Älvsjö-Örby31:27
2Ingrid AnderssonIF Rigor33:44
3Siv GyllenhammarGävle OK46:56
4Anita LiljaJönköpings OK50:13

D552580 meter24 anmälda
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg/Majorna OK23:52
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad24:20
3Christine EdenbrandtLunds OK25:32
4Marie SvernestamLinköpings OK28:23
5Gunnel HultqvistIF Hagen28:45
6Karin AxelssonIK Uven29:29
7Monica IvarssonOK Skogshjortarna29:38
8Solveig HedenblomSjövalla FK30:05
9Gerd HagströmGOIF Tjalve31:13
10Inger GustafssonOK Gisle33:16
11Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared33:56
12Britt-Marie AnderssonOK Amne34:03
13Gabrielle BrunAndrarums IF34:42
14Marit NilssonKils OK35:27
15Christina NilssonAndrarums IF36:25
16Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK39:15
17Berith PetterssonVänersborgs SK43:59
18Berit IvarssonOK Skogshjortarna44:13
19Anita EklöfIK Ymer46:32
20Margareta SchölinTockarps IK47:41
21Yvonne CarlssonKöping-Kolsva OK47:53
22Eva ThörnblomSjövalla FK57:11
Barbro LiljequistOK ÄlmeEj godk.
Ingela NelsénFalkenbergs OKEj start

D55 MOTION2080 meter14 anmälda
1Marita JohanssonOK Stigen23:21
2Inga-Lill EvaldssonSK Graal26:03
3Inger JohanssonOK Nackhe26:16
4Lotta WestbergOK Tranan26:21
5Britt BlomLjungskile FK27:40
6Siv BerggrenVäxjö Allmänna IS29:07
7Ulla BjörkmanIK Ymer30:06
8Agneta BöregårdOK Gläntan30:37
9Margareta HeldFK Åsen35:00
10Lillemor GunnarssonOK Gipen36:00
11Inger Alice EismarkIFK Göteborg38:53
12Catharina JohanssonOK Kolmården38:54
13Sophie Hedlund-StridhStenungsunds OK41:34
14Ann KlemmingOK Stigen47:37

D602550 meter36 anmälda
1Inger GlansOK Torfinn25:30
2Ann-Marie HolmströmIK Gandvik26:27
3Anita AnderssonOK Skogshjortarna29:56
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK30:21
5Ann-Britt JohanssonIK Stern33:32
6Marion HallstenUddevalla OK33:59
7Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb34:47
8Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK36:13
9Karin PerssonOK Tyringe36:23
10Monica LarssonOK Tranan36:44
11Åsa StåhlHjärnarps GH OL36:46
12Barbro AnderssonOK Skogshjortarna36:48
13Gunilla PetterssonVästerviks OK38:33
14Linnéa ClaessonRydboholms SK39:42
15Rosa JohanssonIK Uven40:09
16Ingrid Rex WallströmIK Uven40:46
17Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad40:51
18Marianne HallbergFK Boken41:48
19Irene AnderssonÄtrans IF43:31
20Eva Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb43:41
21Ann-Helen LinnersjöOK Orion44:03
22Karin LarssonOK Kompassen44:54
23Gertrud Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK45:08
24Eva ArvidssonAlvesta SOK45:29
25Marianne SjöbergIF Hallby SOK45:30
26Kristina FranssonOK Virdarna51:11
27Inga GustavssonIK Uven51:14
28Sinikka KukkohoviAnderstorps OK52:54
29Eva HöijeOK Ravinen54:08
30Ann-Mari PerssonVäxjö OK56:13
31Marita JohanssonMarkbygdens OK59:06
32Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK63:00
33Kristin LindbergLunds OK69:53
Karin BengtssonOK KompassenEj godk.
Berit SchannongMalmö OKEj start
Lena FritzellIF RigorEj start

D652260 meter42 anmälda
1Inge JørgensenOK Roskilde23:29
2Gull SvenssonTockarps IK24:28
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL26:31
4Eva IsakssonOK Skogshjortarna26:44
5Gunnel SvenssonIK Ymer27:04
6Britten PerssonFinspångs SOK27:28
7Marie-Louise LundströmOK Löftan27:59
8Margareta LarssonOK Njudung28:10
9Solbritt GustafssonOK Virdarna28:18
10Ingrid HermanssonIK Ymer28:40
11Britt Forsell PirozziLunds OK29:15
12Bibbi AppelgrenMariestads FK29:22
13Gunnel PalgrimVänersborgs SK29:30
14Birgitta CarlssonOK Orinto29:53
Berit IvehagFrämmestads IK29:53
16Berit ByströmOK Virdarna29:59
17Birgitta StenströmVänersborgs SK31:22
18Ingrid JanssonSäterbygdens OK31:42
19Kerstin ErnvidUlricehamns OK31:54
20Lilian SamuelssonKungälvs OK32:23
21Ulla LingJönköpings OK32:54
22Birgit PalmFK Boken33:29
23Margareta BengtssonOK Gläntan33:39
24Carola AnderssonOK Löftan33:41
25Vega SlottnerJönköpings OK33:57
26Ingrid CullbrandIK Stern35:49
27Gunvor JonssonVänersborgs SK36:38
28Astrid JohannessonHelsingborgs SOK37:24
Gunilla GrönbladHärlövs IF37:24
30Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK37:26
31Mona CarlsonOK Skogshjortarna37:50
32Barbro CassingRonneby OK39:28
33Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb39:57
34Britt-Marie BjörklundVästerviks OK42:08
35Barbro JohanssonSjövalla FK43:36
36Berit NilssonMarkaryds FK44:31
37Ingegerd ArvidssonIF Rigor45:11
38Ing-Mari LarssonOK Löftan47:21
39Gunnel NilssonMalmö OK50:17
40Birgitta ParknerOK Landehof51:45
41Lilian BengtssonOK Amne61:18
42Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb70:51

D702280 meter16 anmälda
1Kerstin FredrikssonLjungskile FK29:50
2Barbro HugossonLunds OK30:48
3Inger HallbergIK Uven30:57
4Gull-Britt GrönbergKungälvs OK34:00
5Gunni EkbergÄtrans IF34:10
6Inga PerssonOK Landehof34:44
7Gunnel BörjessonIK Uven34:47
8Kerstin CarlssonUlricehamns OK36:32
9Vivi-Anne BylundRydboholms SK37:26
10Lillemor HallinOK Landehof37:45
11Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK38:10
12Marianne GrahnSävedalens AIK46:42
13Gull-May KnudsenHSOK.dk53:35
14Ingvor HjertqvistIK Stern68:29
Yvonne LiljelandVaggeryds SOKEj godk.
Mildred JosefssonRydboholms SKEj start

D752170 meter10 anmälda
1Gun HanssonAndrarums IF36:21
2Ingrid CarlssonTäby OK36:30
3Astrid SvenssonOK Bävern45:00
4Britta SahlIF Hagen50:55
5Inez JohanssonOK Nackhe52:22
6Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK53:15
7Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK56:20
8Ingrid IngemanssonFalkenbergs OK68:29
Bernice AntonssonFK Friskus VarbergEj godk.
Barbro SvenssonUddevalla ISEj godk.

D802170 meter3 anmälda
1Signe NymanUddevalla IS53:14
2Marianne ErikssonTockarps IK54:30
3Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared78:21

H102170 meter33 anmälda
1Morten JørgensenOK Snab14:30
2Victor HanssonNässjö OK14:42
3Lasse Falck WeberTisvilde Hegn OK15:13
4Nils OttossonGävle OK16:12
5Klas JohanssonOK Tranan17:40
6Filip RosjöJönköpings OK17:42
7Melker AnderssonHärlövs IF18:36
8Alexander RoosOK Landehof18:37
9Thorsten SvenssonFinspångs SOK20:00
10Linus LundbergOK Bävern20:07
11Malthe PoulsenHSOK.dk20:33
12Noel AgmarkenHalmstad OK20:59
13Eric BerlinTrollhättans SOK21:14
14Emil EbbensgaardOK Øst21:37
15Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna21:54
16Vegard LøvliAsker skiklubb21:57
17Allan HedbergLunds OK22:24
18Hugo SetthagenOK Tranan22:25
19Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb23:32
20Karl LindmanIK Trenne Ullared23:47
21Tim JohanssonFK Friskus Varberg27:45
22Anders BjörklundTrollhättans SOK27:48
23Oskar EkmanOK Kullingshof28:13
24Adam BremerBoxholm-Mjölby OL29:35
25Filip BengtssonOK Lindena30:28
26Povel HedbergLunds OK32:32
27Oliver Fransson LeeOK Alehof33:01
28Oscar KjellssonFalkenbergs OK35:08
29Oscar ModigOK Pan-Kristianstad35:48
30Björn JohanssonSundsvalls OK37:06
31Erik JohanssonOK Alehof43:25
32Martin DanielssonArboga OK46:25
David NeroNässjö OKEj godk.

H122560 meter43 anmälda
1Oliwer LundbergOK Bävern14:54
2Nils HolerOLK Fricktal15:57
3Rasmus LundbergOK Bävern17:43
4Lukas LundgrenVärend GN OL18:24
5Felix AxelssonMarkbygdens OK18:34
6Eric RosjöJönköpings OK18:55
7Olle JosarpFK Friskus Varberg19:03
8Adam SegerslättSkåneslättens OL19:17
9Otto StuhlhoferOK Landehof19:33
10Tord StrandKongsberg O-lag20:07
11Emil PetterssonOK Dacke20:15
12Anders MagnussonOK Landehof21:07
13Albin MånssonVäxjö OK21:08
14Adam BrobergIF Rigor22:10
15Gustav NymanVänersborgs SK23:34
16Bjørnar LøvliAsker skiklubb23:42
17Erik WinbladhLunds OK23:49
18Fredrik JohanssonOK Nackhe23:56
19Douglas Fransson LeeOK Alehof24:45
20Oscar JohanssonOK Dacke25:08
21Lukas HellgrenOK Ravinen25:46
22Samuel HansonFalkenbergs OK26:31
23Magnus D JohanssonOK Löftan28:10
24Martin SkyggesonOK Nackhe28:36
25Henrik André LarsenKongsberg O-lag30:05
26Albin HenryssonOK Dacke31:42
27Seth WimanTäby OK32:24
28Tim OlssonBrattås CK32:28
29Ludwig GustavssonOK Bävern33:49
30Emil Fjellman-LättÅmåls OK34:28
31Rasmus BäcklundIFK Göteborg36:50
32Julius KindlundhFK Finn39:39
33Linus BlockgrenFalkenbergs OK39:58
34Carl AgrellSävedalens AIK40:16
35Benjamin GabrielssonKungälvs OK40:29
36Linus SundbergOK Skogshjortarna40:34
37Martin LindelöwHärlövs IF45:13
38Samuel EkmanOK Kullingshof53:19
39Patrik GustafssonOK Kullingshof69:45
Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FKEj godk.
Emil ErikmatsSävedalens AIKEj godk.
Viktor OssianssonIK HakarpspojkarnaEj godk.
Mikkel EbbensgaardOK ØstEj godk.

H143090 meter46 anmälda
1Harald LarssonHagaby GOIF18:30
2Markus LarssonHestra IF18:31
3Johan GustafssonOK Tyr22:07
4Johan WennermarkOK Skogsfalken22:15
5Andreas HultqvistTullinge SK22:34
6Linus LandergrenHestra IF23:52
7Marcus BengtssonMariestads FK25:11
8Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna25:17
9Samuel HedlundKöping-Kolsva OK25:22
10Martin OlssonTibro OK25:35
11Albin PålssonKungälvs OK25:46
12Johan LenningSkåneslättens OL27:20
13Oliver NilssonNyköpings OK27:44
14Emil ØbroTisvilde Hegn OK28:07
15Albin SchurmannHylte OK28:09
16Lukas BökmanRonneby OK28:37
17Ivar SörqvistMarkbygdens OK30:30
18Johan GustafssonOK Nackhe30:50
19Oscar PhilipssonMarkaryds FK31:50
20Daniel AnderssonOK Löftan32:57
21Jonatan BernhedSävedalens AIK32:58
22Anton HanssonNässjö OK33:20
23Jesper JanssonKungälvs OK34:31
24Nils BremerBoxholm-Mjölby OL36:40
25Jonatan PorleVäxjö OK37:02
26Loke AgmarkenHalmstad OK37:33
27David GunnarssonIK Hakarpspojkarna37:54
28Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL38:20
29Filip ZachrissonKungälvs OK38:52
30Felix HellgrenOK Ravinen39:12
31Jakob MellinSundbybergs IK39:28
32Oliver WidmanLesjöfors SK41:15
33Jesper LindhOK Älgen42:32
34Erik ForsHestra IF43:42
35Zakarias HansonFalkenbergs OK44:04
36Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL44:29
37Erik BjörklundSjövalla FK45:34
38Albin SelerudOK Kolmården46:45
39Björn SamuelssonIK Trenne Ullared55:02
40Markus NordmarkNässjö OK58:58
41Jonas ErikssonHylte OK88:45
August BengtssonOK NackheEj godk.
Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FKEj godk.
Asger Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OKEj godk.
Nils AlexanderssonStora Tuna OKEj godk.
Eric DanielssonArboga OKEj start

H163310 meter55 anmälda
1Joakim ByströmJärfälla OK18:13
2Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering19:23
3Jakob IvarssonHaninge SOK19:33
4Daniel NilssonNyköpings OK20:14
5Jonas Falck WeberTisvilde Hegn OK20:37
6Anton PerssonMarkaryds FK20:41
7Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK21:26
8Filip Axelsson-MeyersonOK Linné21:35
9Rasmus LarssonOK Alehof21:56
10Anton NilssonOK Tranan22:32
11Per EdvinssonRonneby OK22:37
12Oskar LundqvistNybro OK22:44
13Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna22:49
14Fredrik WennermarkOK Skogsfalken23:05
15Joakim SjöbergHelsingborgs SOK23:54
16Niklas FriskMarkbygdens OK23:56
17Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna24:08
18Albin DetterfeltLinköpings OK24:10
19Andreas HenryssonOK Dacke24:15
20Leif SvenssonOK Tisaren25:42
21Erik LenningSkåneslättens OL25:53
22Oskar StenbergOK Skogshjortarna25:55
23Karl ReiverBodafors OK25:58
24Bertram Kopp StannumTisvilde Hegn OK26:06
25Emil WikströmOK Tyr26:11
26Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK26:20
27Albin PetrénKungälvs OK26:21
28Pontus BlockgrenFalkenbergs OK26:32
29Johannes KuhlinGöteborg/Majorna OK26:43
30Fredrik PetersonLinköpings OK26:44
31Pontus AnderssonOK Löftan26:48
32Henrik PetterssonVästerviks OK26:58
33Oskar PetterssonOK Njudung27:16
34Henrik AnderssonBredaryds SOK27:25
35Albin KarlssonOK Vilse 8727:45
36Per SamuelssonIK Trenne Ullared28:30
37Colin Fransson LeeOK Alehof28:56
38Jakob LindbomOK Orion28:59
39Björn CederbergVänersborgs SK29:43
40Oscar FrylemoAttunda OK30:13
41Andreas Winander-SchönningJärfälla OK30:45
42Daniel GustavssonFK Friskus Varberg31:12
43Albert GustavssonFalkenbergs OK32:28
44Pontus JanssonKungälvs OK32:51
45Emil JohanssonOK Kullingshof33:01
46Johan BadenfeltFalkenbergs OK33:06
47Niclas DelinHärlövs IF33:23
48Fredrik RegbornHagaby GOIF34:12
49Daniel ZachrissonKungälvs OK35:47
50Tobias JohanssonOK Gisle37:53
51Jonathan JohanssonFalkenbergs OK51:39
52Frans LindmanIK Trenne Ullared53:36
53Alexander SörqvistBredareds IF72:18
Arvid VågLerums SOKEj start
Anton HagströmFalkenbergs OKÅterbud

H183660 meter49 anmälda
1Oscar BjörckOK Älme19:01
2Egil EdvardsenGöteborg/Majorna OK19:41
3Erik ClassonOK Orinto20:36
4Simon SkogmanMarkbygdens OK20:37
5Joakim KarlssonMariestads FK20:58
6Anton KarlssonOK Kullingshof21:22
7Ola BrönnhedenVimmerby OK21:27
8Karl DannbringSkåneslättens OL21:54
9Philip PålssonSkåneslättens OL22:11
10Jens WängdahlOK Gipen22:16
11Björn EdvinssonRonneby OK22:24
12Jesper SjögrenOK Kullingshof22:39
13Anton PhilipssonMarkaryds FK22:41
14Martin AhlbergerHestra IF23:02
15Gabriel AnderssonUlricehamns OK23:28
16Johan EngströmOK Orion23:32
17Martin BengtssonIS Kullen23:40
18Joakim EliassonGöteborg/Majorna OK24:02
19Anders OhlssonUddevalla OK24:12
20Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK24:23
21Andreas NilssonMarkaryds FK24:32
22David JohanssonHestra IF25:03
23David MellinSundbybergs IK25:04
24Sebastian AnderssonOK Gisle25:05
25Anton HelgmanOK Tyr25:07
26Emil AhlbäckFossum IF25:39
27Martin LarssonHestra IF25:51
28Oskar AnderssonOK Gynge25:54
29Joel JohnssonOK Nackhe26:03
30Johan SalomonssonVänersborgs SK26:14
31Mats HalvarssonFjärås AIK26:48
32Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb27:04
33Sondre BakkenLillomarka OL27:30
34Joel NilssonIFK Göteborg27:53
35Pontus JohanssonOK Kullingshof28:19
36Eric HanssonNässjö OK28:21
37Niklas HelmertzFK Herkules28:56
38Emil KarlssonOK Alehof29:10
39Niklas OlssonIFK Moras OK29:27
40Henning GustavssonFalkenbergs OK29:29
41Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb30:18
42Martin FriskMarkbygdens OK30:28
43Emil AnderssonOK Kullingshof30:42
44Gustav JonssonSøllerød OK31:28
45Johan HagströmFalkenbergs OK31:52
46Benjamin EricssonDalsjöfors GOIF31:53
47Dan BörjessonHestra IF33:40
Gustav MagnussonIF HagenEj start
Andreas CharitonovasHalmstad OKEj start

H204200 meter19 anmälda
1Anders HedbergGöteborg/Majorna OK23:56
2Måns SandgrenOK Orion24:02
3Alan CherryOxford University25:12
4Oskar HektorJärfälla OK25:41
5Christoffer OhlssonUddevalla OK27:13
6Gustav EklöfUlricehamns OK28:17
7Erik JohanssonOK Tranan28:27
8Gustav StenbergOK Skogshjortarna28:35
9Thomas VejsnæsOK Sorø29:38
10Jakob SegerslättSkåneslättens OL29:40
11Simon AnderssonOK Kullingshof29:59
12Patrik AnderssonHylte OK30:39
13Adam FredénFalköpings AIK OK32:53
14Martin DelinHärlövs IF34:17
15Fredrik RosenbergNTNUI34:58
16Marcus HanssonOK Gipen35:26
17Dennis NyqvistOK Gipen45:12
18Tore MårtenssonOK Vivill48:00
Dag StridhOK GipenEj start

H214450 meter58 anmälda
1Daniel LarssonVänersborgs SK25:38
2Jonas GustafssonVänersborgs SK26:06
3Henrik BengtssonFalkenbergs OK26:37
4Johan IngemarssonHestra IF26:39
5Jesper StenströmVänersborgs SK27:02
6Anders BestermanIK Trenne Ullared27:11
7Kristjan LaasIFK Göteborg27:23
8Henrik EricksonUlricehamns OK27:35
9Thomas NilssonEslövs FK27:46
10Jan-Olof BogrenSundbybergs IK28:10
11Johan TörnrothHjobygdens OK28:22
12Mikael AnderssonIF Rigor28:23
13Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubb28:35
14Ola CarlssonOK Motala29:27
15Henrik LidhageIK Ymer29:46
16Erik BengtssonFK Åsen30:11
17Sebastian HasselblomFK Friskus Varberg30:31
18Mattias JohanssonIK Ymer30:32
19Jonas AnderssonIF Rigor30:40
20Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb30:56
21Albin AnderssonFalkenbergs OK31:20
22Niclas SahlinVänersborgs SK32:08
23Olof BengtssonFK Åsen32:11
24Markus LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb32:19
25Niklas LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb32:22
26Johan PalmérUlricehamns OK33:15
27Oscar SvalinVänersborgs SK33:19
28Mattias NilssonVänersborgs SK33:39
29Karl JanssonFrämmestads IK34:03
30Patrik LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb34:18
31Mikael TrofastJönköpings OK34:32
32Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb34:40
33Kristoffer EdshageCentrum OK34:59
34Viktor HenmyrOK Vilse 8735:27
35Peter ThorsellCentrum OK35:28
36Markus NilssonOK Nackhe35:41
37Jens UddénLjungskile FK35:59
38Rasmus SchurmannHylte OK36:18
39Bo-Arne OlssonEslövs FK36:47
40Mattias PrickUddevalla OK37:06
41Emil AlexanderssonHylte OK37:19
42Klas ÅströmFK Herkules37:46
43Morten WendelboeHSOK.dk37:54
44Oskar LydingHylte OK38:00
45Simon MellinSundbybergs IK38:59
46Henric JohnssonBredaryds SOK39:54
47Mårten NiklassonEslövs FK40:04
48Daniel OlssonUddevalla OK40:15
49Robert SundströmFK Friskus Varberg40:21
50Emil EricssonBredaryds SOK42:29
51Kristian AdolfssonIK Ymer44:13
52Mattias HenrikssonCentrum OK45:21
53Daniel EvaldssonSK Graal46:35
54Henrik EklundLunds OK48:28
55Roger LundinFK Herkules64:38
Tomas JohanssonVänersborgs SKEj godk.
Robert EnbomVänersborgs SKEj start
Jonatan AnderssonFalkenbergs OKEj start

H21 LÅNG4690 meter69 anmälda
1Erik Ivarsson SandbergOK Denseln23:58
2Oskar SvärdUlricehamns OK24:40
3Anders KleistOK Denseln24:46
4Håkan SvenssonBredaryds SOK24:55
5Johan ModigOK Pan-Kristianstad25:04
6Mikael EliassonGöteborg/Majorna OK25:11
7Tobias NobornIFK Göteborg25:51
8Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad26:21
9Tommy AnderssonVänersborgs SK26:22
10Robert JohanssonGöteborg/Majorna OK26:24
11Erik EngstrandIFK Göteborg26:25
12Erik AlnervikHelsingborgs SOK26:37
13Johan G HördegårdhIFK Göteborg26:51
14Carl StenbergOK Skogshjortarna27:07
Martin RegbornHagaby GOIF27:07
16Andréas ThernOK Skogshjortarna27:45
17Anders AxenborgGöteborg/Majorna OK27:47
18Erik GustafssonOK Nackhe27:50
19Fredrik JohanssonSävedalens AIK27:54
20Markus BåthIFK Göteborg28:02
21Andreas J JohanssonGöteborg/Majorna OK28:03
22Andreas KarlssonMariestads FK28:18
23Ingemar EricssonRonneby OK28:23
24Matt ScottPAPO28:28
25Henrik ModigOK Pan-Kristianstad28:41
26Tobias LindellVänersborgs SK28:42
27Björn ArnessonUlricehamns OK28:45
28Oskar EklöfUlricehamns OK28:53
29Alexander WestbergOK Tranan29:04
30Flemming JørgensenOK Snab29:08
31Stefan RingOK Löftan29:17
32Andreas LundbladOK Nackhe29:51
33Jonatan LarssonUddevalla OK29:56
Erik JonssonNTNUI29:56
Rasmus GrönlundLunds OK29:56
36Erik TengvallVänersborgs SK30:11
37Tobias AhnoffGöteborg/Majorna OK30:26
38Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad30:28
39Karl-Johan WestbergOK Tranan30:33
40Fredrik RosénJönköpings OK30:39
41Andreas SamuelssonOK Reftele30:49
42Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK31:16
David HedbergJärfälla OK31:16
44Rickard SvenssonVästerås SOK31:23
45Aaron PrinceSävedalens AIK31:25
Per-Anders EggertsenIFK Göteborg31:25
47Patrik JohanssonHelsingborgs SOK31:45
48Markus KlevegårdVäxjö OK32:18
49Jacob WesterbergLinköpings OK32:22
50Conny RantzowHestra IF32:31
51Fredrik WeihardSävedalens AIK32:42
52Björn NormarkTullinge SK32:48
53Andreas HolmqvistHestra IF33:17
54Joakim AntonssonOK Löftan33:34
55Jimmy AnderssonOK Kullingshof33:42
56Anders PerssonVäxjö OK34:22
57Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna34:43
58Tobias ThorssonOK Löftan35:15
59Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK35:22
60Lindell JonasStigsökarna36:02
61Måns FaxénVäxjö OK36:14
62Viktor StenssonHelsingborgs SOK36:16
63Christian ArnessonUlricehamns OK37:05
64Mattias KarlssonOK Alehof38:51
65Jonas HöijerFK Herkules39:18
66Martin AhlqvistFrölunda OL45:44
Daniel WernerssonGöteborg/Majorna OKEj godk.
Markus JohanssonIFK GöteborgEj start
Andreas ErikssonLunds OKEj start

H21 MOTION4430 meter11 anmälda
1Patrik KarlssonOK Skogsmunken28:48
2David FriskOK Skogsmunken30:28
3Daniel KarlssonOK Skogsmunken30:57
4Jonas H T KarlssonOK Skogsmunken30:59
5Mattias ElgströmOK Landehof33:05
6Anton FriskOK Skogsmunken34:05
7Pierre NyqvistIK Uven35:06
8Håkan B SamorSävedalens AIK37:40
9Tim ZetterbergFalköpings AIK OK39:09
10Magnus WärnsvedOK Njudung40:17
11Rikard CarlssonNybro OK48:36

H354200 meter39 anmälda
1Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK23:26
2Andreas PerssonGöteborg/Majorna OK24:46
3Daniel OlssonDalsjöfors GOIF24:56
4Martin BeckmanOK Nackhe25:56
5Fredrik SvenssonJönköpings OK26:05
6Håkan PalmFK Boken26:16
7Richard SottFrölunda OL26:48
8Olle SchälinOK Alehof28:08
9Johan SwartzOK Orion28:12
10Mats LjungblomGöteborg/Majorna OK28:30
11Mikael TallbergOK Älgen29:35
Stefan JohanssonFrölunda OL29:35
13Sven Åke BengtssonFalkenbergs OK30:14
14Stefan MårtenssonFrölunda OL30:17
15Jonas DahlinAttunda OK30:25
16Mats KindlundOK Tranan30:52
17Martin PetterssonSävedalens AIK31:09
18Patrik LundqvistNybro OK31:25
19Roland NatanaelssonSkåneslättens OL31:48
20Anders HellgrenFrölunda OL31:50
21Magnus HomannFrölunda OL31:53
22Anders FranzénLidköpings VSK32:08
23Pär SvenssonI 15 IF32:10
24Morgan TallbergOK Älgen32:17
25Christian ErikssonLinköpings OK32:39
26Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF32:57
27Per ForsbergOxford University33:19
28Tomas PeterssonOK Reftele33:37
29Claes SetthagenOK Tranan33:53
30Daniel BjärsvikOK Gränsen34:47
31Jan JohanssonFrölunda OL40:16
32Fredrik DavidsonSOK 6840:51
33William RexOK Landehof40:53
34Anders LundellMarkbygdens OK41:00
35Preben BrinchHSOK.dk42:11
36Mats GustafssonFK Friskus Varberg45:35
37Fredrik KarlssonOK Landehof48:28
Fredrik BartholdssonFrölunda OLEj godk.
Ola SöderbergOK SkogsfalkenEj start

H35 MOTION3960 meter16 anmälda
1Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL29:38
2Henric KarlssonOK Tranan29:57
3Magnus IvarssonOK Gläntan33:45
4Mikael CarlsvärdIS Kullen34:09
5Fredrik BöregårdOK Gläntan36:34
6Arjan SnijderIK Uven38:27
7Göran KlemmingOK Stigen38:43
8Erik BacklundHelsingborgs SOK39:44
9Anders VegeliusKungälvs OK39:52
10Thomas PeterssonVärend GN OL40:25
11Finn BregensöeTisvilde Hegn OK41:03
12Per BrattbergSjövalla FK41:50
13Jonas LarssonDegerfors OK47:21
14Christer NordbergGöteborg/Majorna OK49:06
15Daniel SjöbergIF Hallby SOK53:35
Rune GundersenTisvilde Hegn OKEj godk.

H403690 meter68 anmälda
1Anders BoströmOK Linné20:10
2Jens Knud MaarupOK Pan Aarhus20:13
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna20:51
4Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna21:02
Matti EnvallIK Hakarpspojkarna21:02
6Magnus SvenssonNässjö OK22:27
7Magnus JohanssonOK Löftan22:32
8Kenneth JohanssonOK Tranan22:56
9Nichlas WallströmSävedalens AIK23:04
10Bjarne BäcklundIFK Göteborg23:16
11Jonas OlssonOK Roxen23:26
12Mikael ÖhgrenSävedalens AIK23:43
13Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna24:07
14Bengt JohanssonFK Friskus Varberg24:15
15Thomas JosarpFK Friskus Varberg24:27
16Klas GrönqvistJönköpings OK24:36
17Jan-Ove WikingIstrums SK25:04
18Magnus MånssonVäxjö OK25:30
19Helge TillingsøeTisvilde Hegn OK25:38
20Anders LingJönköpings OK25:40
21Fabian LjungquistLunds OK25:41
22Rolf JohanssonSundsvalls OK25:46
23Juri EmaldynovAngelniemen Ankkuri26:15
24Ulf HanssonLerums SOK26:26
25Magnus LarsenFK Boken26:31
26Thomas KarlssonSjövalla FK26:44
27Nils GustavssonIFK Göteborg26:51
28Jim AxmalmSävedalens AIK26:57
29Fredrik AskMarkbygdens OK27:33
30Arne NilssonNyköpings OK27:35
31Johan MarsMarkbygdens OK27:44
32Kristian LundLidköpings VSK27:47
33Johan HanssonNässjö OK28:03
34Björn NilssonHärlövs IF28:26
35Odd StrandKongsberg O-lag28:37
36Peter ForsOK Grip28:45
37Kalle EkebjärLunds OK28:46
38Jalle JosefssonLunds OK28:47
39Johan SundénVästerås SOK29:01
40Gert JohanssonFK Friskus Varberg29:11
41Martin SvenssonIF Rigor29:29
42Benny AnderssonOK Gisle29:35
43Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK30:04
44Patrik OttossonGävle OK30:30
45Lars HarrieLunds OK30:37
46Magnus HöijerLinköpings OK30:50
47Matz AnderssonLesjöfors SK32:34
48Geir Inge FolkestadAnderstorps OK32:41
49Jörgen LarssonUlricehamns OK32:59
50Magnus BernhedSävedalens AIK33:31
51Mikael MartinssonFalkenbergs OK34:00
52Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna34:07
53Johan ZettergrenFrölunda OL34:25
54Hans PerssonOK Kolmården34:32
55Stefan ReiverBodafors OK36:03
56Klas FriborgJönköpings OK36:21
57Thomas StigssonTrollhättans SOK36:50
58Henrik PoulsenHSOK.dk37:19
59Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK37:55
60Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb38:56
61Göran WendlerSV Wiss. Quedlinburg40:36
62Ulf NyqvistOK Landehof41:02
63Kjetil SöhrmanOK Nackhe42:02
64Anders SörqvistBredareds IF42:26
65Tony GrantzLjungskile FK50:55
Niclas NilssonOK ÖsteråkerEj godk.
Mats SilverstenOK StigenEj start
Ola CarlssonKöping-Kolsva OKEj start

H40 MOTION3650 meter26 anmälda
1Olle SjöforsOK Älme25:24
2Bjørn NordvikKolbotn & Skimt OL31:45
3Filip SjöforsOK Älme32:14
4Ola SteneborgOK Orinto32:21
5Thord SalenbäckKristinehamns OK32:41
6Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK33:26
7Mikael DanielssonArboga OK35:33
8Peter RoosOK Landehof35:51
9Mikael BlockgrenFalkenbergs OK36:36
10Ulf GabrielssonKungälvs OK36:51
11Kjell JohanssonOK Kullingshof36:56
12Anders GustavssonFK Friskus Varberg37:34
13Anders HarfotHorsens OK38:10
14Torbjörn SaetreOK Landehof39:53
15Peter KjellssonFalkenbergs OK40:56
16Magnus HenningssonHestra IF41:20
17Lars ZachrissonKungälvs OK41:56
18Mikael StävmoOK Kolmården42:14
19Magnus BengtssonOK Nackhe43:08
20Joakim SjöstrandFK Snapphanarna43:41
21Fredrik EnglundTrollhättans SOK45:10
22Magnus HagmanFjärås AIK45:12
23Ole KjærgaardHSOK.dk50:03
24Jens FasthBoxholm-Mjölby OL60:33
25Magnus AnderssonKungälvs OK60:52
Peter HagströmFalkenbergs OKEj godk.

H453650 meter91 anmälda
1Peter CederbergVänersborgs SK20:07
2Ulrik OlssonBrattås CK20:39
3Stefan PålssonSkåneslättens OL22:00
4Roine PetterssonIFK Göteborg22:26
5Mikael HanssonBredaryds SOK22:34
6Sven LundgrenVärend GN OL22:37
7Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan23:09
8Tim Falck WeberTisvilde Hegn OK23:30
9Bengt NorrmanTrollhättans SOK23:36
10Stefan OlofssonOK Gisle23:47
11Per KällvikÅmåls OK23:51
12Jonas LångStora Tuna OK23:56
13Anne MagnussonOK Landehof23:59
14Peter HedbergLunds OK24:30
15Leif HelgmanOK Tyr24:33
16Per SvenssonFinspångs SOK25:01
17Anders PetterssonOK Dacke25:18
18Kent KlassonHestra IF25:26
19Owe AnderssonOK Löftan25:52
20Krister RosjöJönköpings OK26:18
21Erik KindlundhFK Finn26:31
Håkon LøvliAsker skiklubb26:31
23Per-Olof AnderssonOK Tyringe26:34
24Jens LindströmTibro OK26:38
25Per AnderssonUlricehamns OK26:44
26Magnus PorleVäxjö OK26:54
27Morten EbbensgaardOK Øst26:57
28Per SundqvistOK Tranan27:01
29Tommy RyghMariestads FK27:05
30Lars G JohanssonVänersborgs SK27:23
31Ulf KarlssonOK Alehof27:24
32Sten Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OK27:29
33Christer CarlssonSävedalens AIK27:51
34Ingmar EkelövSkåneslättens OL27:54
35Tomas HultqvistTullinge SK27:58
36Frank SteinerJärfälla OK27:59
37Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb28:06
38Leif EinarssonKungälvs OK28:21
39Magnus HellgrenOK Ravinen28:41
40Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK28:45
41Mats CarlssonOK Vilse 8728:50
42Stig LarssonGöteborg/Majorna OK29:02
43Robert BengtssonOK Nackhe29:09
44Mikael JungbjerGöteborgs SK29:19
45Hans KööhlerTrollhättans SOK29:25
46Peter Lillen NilssonOK Tranan30:01
47Magnus BacklundSäterbygdens OK30:14
48Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared30:33
49Anders BergIS Kullen30:34
50Pål BengtssonIS Kullen30:57
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL30:57
52Mats LindströmOK Skärmen31:27
53Magnus WideFrölunda OL31:28
54Leif HagmanIK Uven31:39
55Ulf AlmehedFrölunda OL32:15
56Jan UhrbergBrattås CK32:31
57Håkan JohanssonMariestads FK32:34
58Bengt MarthinssonHylte OK32:36
59Bengt HolménHylte OK32:51
60Stefan DahlIS Kullen32:54
61Per AnderssonOK Gynge33:04
62Peter DannbringSkåneslättens OL33:05
63Mats JönssonKorsnäs IF OK33:45
64Stefan PetterssonFjärås AIK34:17
65Anders JonssonSøllerød OK34:23
66Bjørn Victor LarsenKongsberg O-lag34:30
67Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK34:53
68Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg35:26
69Per JohanssonOK Löftan35:47
70Pär StenbergOK Skogshjortarna35:52
71Egon GustavssonOK Bävern36:06
72Flemming VejsnæsOK Sorø36:37
73Peder NilssonOK Torfinn36:42
74Patrick PerssonHärlövs IF36:53
75Anders ForsanderHellas Orienteringsklubb36:59
76Thomas BäckströmIF Rigor37:06
77Tomas HugosonMunkedals SOK37:28
78Anders SjöbergOK Reftele37:48
Niels RaagaardSøllerød OK37:48
80Magnus BlennowFalköpings AIK OK37:59
81Lars-Göran DavidssonGöteborg/Majorna OK38:08
82Rikard NilssonKungälvs OK38:29
83Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK38:50
84Sören BremerBoxholm-Mjölby OL40:29
85Mats HildingssonLunds OK40:31
86Ulf JohanssonOK Dacke40:38
87Anders PetrénKungälvs OK42:40
88Börje PerssonOK Alehof47:17
89Sven-Olof PålssonKungälvs OK56:25
Per KjellanderGöteborg/Majorna OKEj godk.
Tomas VidfeltLindebygdens OKEj godk.

H45 MOTION3530 meter14 anmälda
1Ulf CarlssonOK Stigen25:27
2Tomas KarlssonOK Skogsmunken26:56
3Börje ÖbergOK Skogshjortarna27:36
4Mikael SvenssonAnnebergs GIF28:35
5Peter BrobergIF Rigor29:14
6Hans AlmgrenOK Stigen30:05
7Anders PetterssonVästerviks OK33:35
8Anders AnderssonHylte OK34:13
9Olav BakkenLillomarka OL34:16
10Bert OlssonSkåneslättens OL37:53
11Kjell FranssonOK Alehof38:17
12Jon MoholthKongsberg O-lag39:14
13Arne BerlinTrollhättans SOK45:53
14Bengt MellinSundbybergs IK54:40

H503310 meter69 anmälda
1Mats BrorssonTockarps IK20:19
2Tom KorsmanUmeå OK20:34
3Rolf WikströmOK Tyr21:13
4Peter EnokssonOK Österåker21:25
5Mikael ByströmJärfälla OK22:55
6Rolf LundHSOK.dk23:05
7Bengt NiklassonKolbotn & Skimt OL23:12
8Anders LarssonHagaby GOIF23:24
9Henrik NielsenTisvilde Hegn OK23:25
10Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK23:26
11Tore BengtssonMariestads FK23:32
12Tommy JohnssonOK Nackhe23:51
13Stefan SjöblomFrölunda OL24:13
14Sixten WestlundOK Tyr24:36
15Jörgen IvarssonHestra IF24:58
16Stefan SundéliusJärfälla OK25:04
17Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL25:08
18Torben SeirHSOK.dk25:21
19Nils-Olof LarssonVänersborgs SK25:33
20Sten KarlssonAnderstorps OK25:37
21Henrik AlbahnTisvilde Hegn OK25:38
22Håkan HenmyrOK Vilse 8726:03
23Tommy RoosFalköpings AIK OK26:12
24Bengt SchwartzOK Kolmården26:22
25Torbjörn HalvarssonFjärås AIK26:39
26Anders JohanssonHestra IF26:50
27Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK27:07
28Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna27:13
29Bo JosefssonRydboholms SK27:21
30Karl SchneiderFK Herkules27:24
31Ulf PalmérUlricehamns OK27:33
32Jan SahlIF Hagen27:48
33Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb28:07
34Sven-Åke AnderssonIF Rigor28:09
35Anders SpånérSävedalens AIK28:20
36Torbjörn WikströmOK Orinto29:28
37Mats KensbyOK Tyr29:45
38Mats RosenbergNittedal OL30:42
39Sven Åke JönssonTormestorps IF31:32
40Jerker NetzTrollhättans SOK31:39
41Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL31:47
42Sten SegerslättSkåneslättens OL32:23
43Jeppe HanssonFossum IF32:24
Ingemar PeterssonMarkaryds FK32:24
45Örjan WängdahlOK Gipen32:41
46Bjarne B JensenHSOK.dk33:00
47Arne KristensenHerlufsholm OK33:25
48Martin EickhoffSävedalens AIK33:32
49Lars HagrotTäby OK33:48
50Anders WesterlundFK Boken33:58
51Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK34:28
52Torben KristensenHerlufsholm OK34:50
53Håkan OlssonMunkedals SOK34:54
54Göran OlesundOK Landehof35:03
55Anders WassbladVänersborgs SK35:05
56Bo EliassonSkogspojkarnas OK36:03
57Ulf SundinGöteborg/Majorna OK36:34
58Manfred OlejnikSOK Viljan36:40
59Werner KöhlerTullinge SK38:18
60Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK40:32
61Bengt ArvidssonOK Vivill43:45
62Bo Arne StåhlIS Kullen47:43
63Arne LiljaJönköpings OK51:38
64Björn BältsjöSävedalens AIK58:12
Lars RunessonOK VivillEj godk.
Jan TruelsenHerlufsholm OKEj godk.
Dag SvenssonHylte OKEj godk.
Tommy LjungdahlIK HakarpspojkarnaEj start
Lennart StenssonHelsingborgs SOKEj start

H553240 meter66 anmälda
1Göran OlssonIdefjordens SK23:20
2Stig GustafssonBredaryds SOK23:40
3Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF24:02
4Per-Olof LarssonHestra IF25:09
5P-O IvarssonHaninge SOK26:07
6Ken RagnarssonOK Kompassen26:09
7Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe26:21
8Tomas GeorgssonOK Nackhe26:56
9Björn PetterssonUlricehamns OK27:19
10Arne AnderssonOK Torfinn27:26
11Lennart LarssonJönköpings OK27:27
12Kjell NeroNässjö OK27:28
13Arne AnderssonBredaryds SOK28:15
14Arne BogrenOK Vivill29:14
15Frode SandersenNittedal OL29:23
16Ingvar AnderssonOK Amne29:31
17Per SvenssonRonneby OK29:42
18Thore JanssonKungälvs OK29:48
19Tommy WendtHellas Orienteringsklubb29:54
20Göran LiljequistOK Älme29:59
21Christer NordströmOK Älvsjö-Örby30:07
22Gunnar BejbomUddevalla OK30:36
23Flemming WendelboeHSOK.dk30:37
24Ulf SjödinOK Skogshjortarna31:00
25Nils-Olof BodinAlmby IK31:09
26Roalh KlevelandKvillebyns SK31:10
27Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna31:22
28Lennart JakobsonTibro OK31:42
29Stellan MartinssonOK Tyringe32:36
30Clyde PerssonLjungskile FK33:08
31Pierre KarlssonOK Alehof33:16
Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK33:16
33Dan WidercrantzOK Skärmen33:19
34Sture JohanssonOK Kullingshof34:15
35Bo MånssonOK Löftan34:36
36Kent IvarssonOK Skogshjortarna34:46
37Per-Anders EnengeBredareds IF35:22
38Per WimanTäby OK35:30
39Tommy WesterbergTibro OK35:39
40Mats BlomLjungskile FK35:48
41Göran LarssonVänersborgs SK36:05
42Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad36:33
43Jouni Hansen-HaugAskersunds OK36:41
44Max PrangFredensborg OK36:52
Lennart ViderströmIK Ymer36:52
46Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK36:53
47Bengt JohanssonOK Skogshjortarna37:05
48Bernt AnderssonIF Rigor37:32
49Hans TrofastTenhults SOK37:44
50Odd OhlssonUddevalla OK37:51
51Per HernebrantLunds OK38:46
52Tommy JensenHSOK.dk38:56
53Jan-Erik PorathTolered-Utby Ol-klubb40:35
54Ulf SvenssonOK Njudung40:52
55Roland DahlmanMalmö OK40:54
56Bror WidenUddevalla OK41:00
57Göran EklöfIK Ymer43:26
58Hans HusebyHalden SK45:27
59Sune CarlssonOK Motala45:33
60Ingemar JohanssonOK Gisle46:22
61Ole JensenTisvilde Hegn OK52:19
Johan CarlssonTrollhättans SOKEj godk.
Lennart SvernestamLinköpings OKEj godk.
Ian McKenzieUringa OrienteersEj start
Anders ThomassonUlricehamns OKEj start
Gert IvarssonOK SkogshjortarnaEj start

H55 MOTION3250 meter8 anmälda
1Michael JohanssonOK Tranan30:48
2Jan-Willy EvaldssonSK Graal33:58
3Per-Eric EricssonDalsjöfors GOIF34:58
4Ulf SkogmanMarkbygdens OK35:28
5Lars JohanssonOK Nackhe35:47
6Erling AnderssonVänersborgs SK39:34
7Tomas MårtenssonOK Vivill40:35
8Gert BerggrenVäxjö Allmänna IS42:38

H602740 meter59 anmälda
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto18:42
2Ove ThorssonIK Trenne Ullared19:58
3Agne BengtssonOK Kompassen20:12
4Håkan WinnbergIK Trenne Ullared20:19
5Leif SandgrenFrosta OK20:44
6Torgny PetterssonMarkbygdens OK22:11
7Sören SvenssonSjövalla FK22:28
8Kenth SundgrenSkåneslättens OL22:39
9Leif NordinAttunda OK22:49
10Roy OwessonHelsingborgs SOK23:13
11Olof KarlssonUddevalla OK23:17
12Gert OlssonSkåneslättens OL23:43
13Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK23:46
14Krister NilssonVäxjö OK24:09
15Håkan NilssonMalmö OK24:22
16Göran JohnssonSkåneslättens OL24:31
17Bill SchölinTockarps IK24:39
18Kurt JohanssonOK Gisle24:55
19Larseric LarssonDegerfors OK25:21
20Åke PerssonHjärnarps GH OL25:42
21Sune GustafssonTibro OK26:09
22Bengt ElmerssonVärend GN OL26:16
23Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb26:31
24Lars PerssonOK Kompassen26:34
25Bengt SörensenJönköpings OK26:52
26Ingemar ZiljatOK Djerf27:05
27Leif AxelssonMålilla OK27:06
28Bo LindqvistDalsjöfors GOIF27:07
29Björn JägerströmIK Uven27:20
30Kent OlaussonOK Orinto27:59
31Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK28:29
32Bo JohanssonOK Stigen28:43
33Lars-Inge AnderssonOK Räven28:50
34Kent JogelandIK Ymer29:00
35Ove JohanssonOK Kolmården29:19
36Christer SamuelssonOK Löftan29:35
37Lars OlssonFK Boken29:59
38Torgny PetterssonVästerviks OK30:29
39Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb30:32
40Ove VesterbergLycksele IF31:16
41Lars ViderströmIK Ymer31:56
42Göran LarssonOK Kompassen32:00
43Bengt StåhlHjärnarps GH OL32:04
44Peter HagströmGOIF Tjalve34:37
45Åke SjöbergIF Hallby SOK35:21
46Roland PerssonOK Älme36:44
47Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK38:33
48John SivarsDalaportens OL38:55
49Rolf NilssonAndrarums IF39:32
50Lennart AnderssonGöteborgs SK43:45
51Tommy PedersenOK Orinto45:10
52Sten HelmertzFK Herkules46:00
53Bo WinanderJärfälla OK51:50
54Tommy HeldFK Åsen82:44
Kjell JeppsonIF RigorEj godk.
Gösta ClaessonRydboholms SKEj godk.
Christer HåkanssonFalkenbergs OKEj start
Lennart HermanssonStenungsunds OKEj start
Bertil FritzellIF RigorEj start

H652580 meter90 anmälda
1Lars LjungbergTrollhättans SOK19:17
2Stefan G LarssonOK Njudung19:20
3Björn LinnersjöOK Orion19:36
4Roland NilssonFalköpings AIK OK20:06
5Kjell MånssonRonneby OK20:16
6Karl JohanssonOK Skogshjortarna22:03
7Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK22:05
8Lars FinbomOK Landehof22:07
Anders BerglundOK Skogshjortarna22:07
10Morgan LjungVaggeryds SOK22:23
11Åke EckerbomIFK Sävsjö22:26
12Göran BengtssonTockarps IK22:32
13Inge PerssonFK Boken22:46
14Kjell RøkkeIL Tyrving22:47
15Lars TuvessonUlricehamns OK22:51
16Arne GrøndahlSøllerød OK23:11
17Anders AxelssonSävedalens AIK23:22
18Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK23:24
19Lennart GustavssonIK Uven23:33
20Kennet IvehagFrämmestads IK23:42
21Lennart CarlströmOK Landehof23:48
22Waste ByströmOK Virdarna23:57
23Jan HanssonLunds OK24:01
24Gösta LindqvistOK Löftan24:02
25Hagbert PerssonVäxjö OK24:47
26Sven RutherOK Älme24:52
27Stig KarlssonLessebo OK24:59
28Hans KarlssonOK Orinto25:02
29Acke WåhlanderGöteborg/Majorna OK25:19
30Leif BjörkmanIK Ymer25:20
31Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK25:52
32Per-Olof FernbergIS Skanne25:54
33Peeter-Jaan KaskLunds OK26:02
34Bengt-Åke SvenssonIK Ymer26:54
35Bengt-Rune WallströmIK Uven27:00
36Bengt NilssonAlvesta SOK27:17
37Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna27:18
38Christer WestbergIFK Göteborg27:20
39Bror PalgrimVänersborgs SK27:21
40Ingemar LindblomIFK Göteborg27:29
41Bertil QvickKungälvs OK27:34
42Ronny AnderssonOK Skogshjortarna27:41
43Bertil BengtssonFalkenbergs OK27:53
44Kenneth JonssonVänersborgs SK28:01
45Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna28:04
46Nils-Erik GunnarssonOK Gipen28:06
47Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna28:08
48Torgny GrönlundTrollhättans SOK28:17
49Olle HermanssonIK Ymer28:28
50Lars HenrikssonOK Älme28:38
51Lennart HöijeOK Ravinen28:43
52Sören AnderssonIK Dran28:58
53Lars-Erik LarssonOK Amne29:07
54Ingmar ErikssonFalkenbergs OK29:16
55Åke BjörklundVästerviks OK29:41
56Kurt BoströmOK Linné29:48
57Ingemar AnderssonOK Orion29:58
58Arne LarsenVästerviks OK30:02
59Kent JohanssonÖrkelljunga FK30:08
60Ole SvendsenOK Roskilde30:09
61Lennart NilssonMalmö OK30:16
62Erling SvenssonIK Trenne Ullared30:44
63Rune SandbergUddevalla OK30:58
64Torgny JonssonVäxjö Allmänna IS31:17
65Lars-Åke LarssonOK Tranan31:27
66Holger MikkelsenOdense OK31:32
67Gunnar VallinOK Landehof32:13
68Erik JakobssonOK Nackhe33:15
69Kent CarlgrenOK Skogshjortarna33:16
70Roy CarlssonUlricehamns OK33:28
71Björn AhlnérGöteborg/Majorna OK33:44
72Anders BjörnbergFrölunda OL34:00
73Nils JohannessonHelsingborgs SOK34:04
74Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb34:19
75Kenneth ArvidssonAlvesta SOK35:13
76Knud Erik ThomsenSvendborg OK35:14
77Christer GrönbladHärlövs IF35:19
78Leif SamorTjällmo-Godegårds OK35:26
79Karl-Axel JohanssonIK Uven35:32
80P-G JanssonSäterbygdens OK36:49
Hans C JohanssonIK Stern36:49
82Palle Møller NielsenOdense OK38:45
83Göte NatanaelssonLjungskile FK39:21
84Bengt InghammarGöteborg/Majorna OK39:31
85Sven-Erik ForsellLunds OK40:02
86Ingemar ErlandssonVäxjö OK40:28
87Lennart OlssonIK Uven57:09
Bengt HenrikssonVäxjö Allmänna ISEj godk.
Lars-Olof SvalinOK AlehofEj godk.
Tom LindbergLunds OKEj godk.

H702550 meter52 anmälda
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad24:47
2Kurt LarssonOK Nackhe26:13
3Ove JohanssonOK Järnbärarna26:33
4John MienéHSOK.dk27:36
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK29:42
6Anders CarlssonSkåneslättens OL30:02
7Bo SvenssonTockarps IK30:14
8Rune BengtssonRonneby OK30:25
9Ivan ErnvidUlricehamns OK31:39
10Håkan BrostMalmö OK32:15
11Leif CarlssonGällstadbygdens SOK32:31
12Håkan SkogumMarkbygdens OK32:36
13Nils-G SvenssonOK Kompassen32:44
14Per LarssonJönköpings OK34:00
15Bo WesterbergVänersborgs SK34:29
16Per-Hugo LundgrenLerums SOK35:40
17Magne HagströmFrölunda OL35:52
18Bo LeuchoviusGöteborg/Majorna OK35:55
19Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb36:10
20Inge NilssonTockarps IK36:34
Allan SunnergrenHjärnarps GH OL36:34
22Rune AhlanderJönköpings OK37:25
23L-O MattssonOK Roslagen38:27
24Ingvar JosefssonRydboholms SK39:11
25Sigvard RudolfssonOK Gisle39:39
26Alvar AnderssonTibro OK39:53
27Jan KjellströmFrölunda OL40:05
28Erland LingJönköpings OK40:25
29Gunnar GrönkvistBottnaryds IF40:49
30Åke AxelssonIK Uven40:54
31Nils Olov LindénTenhults SOK41:12
32Flemming LarsenHSOK.dk42:36
33Stig BengtssonOK Amne43:06
34Bernt JohanssonOK Gisle43:23
35Bengt OlofssonHjärnarps GH OL45:18
36Gösta GrahnSävedalens AIK46:40
37Otto HolmdahlLinköpings OK47:11
38Herluf JensenSvendborg OK47:26
39Torsten ClaessonOK Älme47:59
40JB LarssonOK Löftan48:06
41Gert EmanuelssonFrölunda OL48:18
42Gunnar BylundRydboholms SK48:44
43Stig BengtssonMotala AIF OL50:22
44Göran KarlssonOK Bävern51:04
45Göran SegerFK Boken53:10
46Evert JenhallOK Skogsvargarna62:53
47Morgens KøhlerBallerup OK64:20
48Sedney HugossonLunds OK64:41
49Sten HjelmOK Tranan66:24
Lennart ErikssonOK StigenEj start
Göran ThourVärend GN OLEj start
Paul SchannongMalmö OKEj start

H752280 meter29 anmälda
1Atte HeikkiläOK Gipen24:56
2Sven-Erik Ingemar LundAnderstorps OK25:08
3Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna25:27
4Sture PetterssonFalköpings AIK OK25:35
5Ragnar CollrydBredaryds SOK25:47
6Leif HjertqvistIK Stern25:54
7Nils JanssonSkattkärrs IF26:11
8Stig SahlIF Hagen26:54
9Bengt SwensonSäterbygdens OK27:41
10Holger PerssonOK Eken27:58
11Jan-Eric NelkingFK Åsen28:15
12Åke HogedalKungälvs OK28:45
13Lars-Erik LindellVäsby OK29:10
14Klas TykessonRävetofta OK29:14
15Harry SöderbergFK Friskus Varberg29:32
16Karl-Eric WannbergIK Omega30:05
17Arvid JohanssonOK Nackhe30:31
18Erland OlssonDalsjöfors GOIF31:08
19Tage IngemansonFalkenbergs OK32:34
20KG EricssonOK Gisle33:10
21Anders AdlerLinköpings AIK33:12
22Ingvar LennerstedtLunds OK35:31
23Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb36:39
24Evert CarlssonTäby OK37:06
25Torgny AnderssonFalkenbergs OK38:40
26Carl-Henrik HallbergIK Uven39:47
27Bo ÖhrströmOK Amne41:58
28Totte HolmMarkbygdens OK47:55
Sten CarlssonSävedalens AIKEj godk.

H802280 meter10 anmälda
1Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF28:02
2Rune IsakssonHelsingborgs SOK29:57
3Nils RågstedtIS Kullen30:21
4Helmer EkbergÄtrans IF30:35
5Bertil JohanssonSkåneslättens OL31:38
6Lars-Gunnar EnströmOK Tranan32:03
7Sven AnderssonOK Stigen41:01
8Lars Erik AronsonIF Rigor61:34
9Bengt BorgGöteborg/Majorna OK82:28
Arne NordahlÖrkelljunga FKEj godk.

INSKOLNING1790 meter53 anmälda
Alex JohanssonFK Friskus VarbergGodkänd
Alma MarholtTisvilde Hegn OKGodkänd
Alva NiklassonKolbotn & Skimt OLGodkänd
Anna BromanJärla OrienteringGodkänd
Anna SvenssonIF RigorGodkänd
Anne Sofie HarfotHorsens OKGodkänd
Axel BechtelFK Friskus VarbergGodkänd
Celina BregensöeTisvilde Hegn OKGodkänd
Dagmar KoppTHOKGodkänd
David CarlsvärdIS KullenGodkänd
Elina ReinholdssonSävedalens AIKGodkänd
Ellen WestUddevalla OKGodkänd
Emilia HagrotTäby OKGodkänd
Emma EliassonFK Friskus VarbergGodkänd
Erik LingJönköpings OKGodkänd
Filip PerssonLaholms IF OKGodkänd
Filip SchälinOK AlehofGodkänd
Frederikke GundersenTisvilde Hegn OKGodkänd
Fredrika KindlundFK FinnGodkänd
Gabriel LindebladTrollhättans SOKGodkänd
Gustav AnderssonHärlövs IFGodkänd
Hanna CarlsvärdIS KullenGodkänd
Hilda KlemmingvacantGodkänd
Ida FranzénLidköpings VSKGodkänd
Ida RosjöJönköpings OKGodkänd
Isak BengtssonOK LindenaGodkänd
Jennifer DavidsonFK HerkulesGodkänd
Jennifer PerssonMarkaryds FKGodkänd
Jennifer StigssonTrollhättans SKGodkänd
Jon WikströmHästveda OKGodkänd
Jonathan JohanssonSimlångsdalens IFGodkänd
Jonathan RundqvistOK NackheGodkänd
Julia Hagelberg NordahlOK KåreGodkänd
Kalle WillnerEksjö CKGodkänd
Linus BacklundHelsingborgs SOKGodkänd
Lisa Landin-GrubbMalmö OKGodkänd
Lovisa PedersenIS KullenGodkänd
Ludvig PeterssonOK Värend GNGodkänd
Lukas NorlanderOK NackheGodkänd
Martin ErikssonAnnebergs GIFGodkänd
Matilda AspIFK GöteborgGodkänd
Matilda CederbergVänersborgs SKGodkänd
Matilda PedersenMarkaryds FKGodkänd
Moa FranzénLidköpings VSKGodkänd
Nils NiklassonKolbotn & Skimt OLGodkänd
Olivia GrönqvistJönköpings OKGodkänd
Simon NordbergGöteborg/Majorna OKGodkänd
Tim VegeliusKungälvs OKGodkänd
Ture AdolfssonAnderstorps OKGodkänd
Victor JohanssonTrollhättans SOKGodkänd
Axel ZettergrenFrölunda OLEj godk.
Erik ZettergrenFrölunda OLEj godk.
Truls SöhrmanOK NackheEj godk.

U11950 meter37 anmälda
1Jesper JohanssonOK Löftan14:13
2Hampus HatlenTullinge SK16:00
3Hilda JohanssonIK Hakarpspojkarna16:07
4Ivar Lidström LauriSnättringe SK16:10
5Erik Lidström LauriSnättringe SK16:23
6Siri SimonsenFIF Hillerød16:34
7Isac KarlssonOK Tranan18:13
8Rasmus JohanssonOK Stigen18:14
9Ella SjödinOK Skogshjortarna18:30
10Ida BlickanderOK Löftan18:35
11Viktor BoströmOK Linné18:48
12Mikkel DamHSOK.dk19:05
13Therese NilssonOK Österåker20:12
14Sigrid FröbergOK Roxen20:35
15Alfrida HedstigVäxjö OK21:38
16Ossian HedstigVäxjö OK22:05
17Klara SäfstenFK Herkules22:15
18Lova NygrenTumba-Mälarhöjden OK25:01
19Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb25:08
20Emil SvanbringLessebo OK25:33
21Mathilde SnijderIK Uven26:13
22Malin NorlanderOK Nackhe26:38
23Agnes SöhrmanOK Nackhe26:39
24Emilie SvanbringLessebo OK27:47
25Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL29:28
26Maja KnudsenHSOK.dk30:34
27Johannes KnudsenHSOK.dk30:35
28Victor ModigOK Pan-Kristianstad30:58
29Emma LarssonUlricehamns OK31:39
30Vera UhrbergBrattås CK32:33
Hanna OlssonBrattås CK32:33
32Gustav SteenIK Uven34:08
33Carl HendbergHestra IF34:09
34Bente WendlerSV Wiss. Quedlinburg35:48
35Gordon AlpadieOK Pan-Kristianstad46:43
Toke TillingsøeTisvilde Hegn OKEj godk.
Maja BremerBoxholm-Mjölby OLEj godk.

U22170 meter34 anmälda
1William WestUddevalla OK15:57
2Jonas HarfotHorsens OK16:22
3Samuel ErikssonEds SK18:23
4Anton SilierJärfälla OK18:39
5Emil BoströmOK Linné19:16
6Johan KnutssonLerums SOK21:09
7Daniel KnutssonLerums SOK22:01
8Linnea SkalbergBredaryds SOK22:18
9Matilda RundqvistOK Nackhe22:34
10Edvin MånssonVäxjö OK23:11
11Ida ErikssonOK Landehof23:26
12Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK25:02
13Emma ErikssonAnnebergs GIF25:09
14Vendela DannbringSkåneslättens OL26:04
15Leo EnerothAlvesta SOK26:06
16Rasmus FjordsideSävedalens AIK26:34
17Konstanse MoholthKongsberg O-lag26:52
18Nathalie KnudsenHSOK.dk26:55
19Selmina HedstigVäxjö OK27:04
20Felicia LindebladTrollhättans SOK27:46
21Morgan AlpadieOK Pan-Kristianstad28:02
22Marte Karine LarsenKongsberg O-lag28:53
23David ErikmatsSävedalens AIK31:15
24Emil NygrenTumba-Mälarhöjden OK33:36
25Paula HammerIF Rigor34:27
26Viktor NybergOskarströms OK35:23
27Linnea BengtssonFalkenbergs OK37:16
28Thea VegeliusKungälvs OK43:13
29Erica AbrahamssonFK Herkules44:05
30Victor HagmanFjärås AIK45:14
31Oskar GranOK Lindena47:04
32Jacob ÖstermanVänersborgs SK55:06
33Wilma HagmanFjärås AIK60:13
Albin NilssonUddevalla OKEj godk.

U32560 meter18 anmälda
1Victor AhlbäckFossum IF28:36
2Filip AlmgrenOK Stigen30:17
3Tim BäcklundIFK Göteborg31:03
4Andreas JohanssonFalkenbergs OK34:34
5Filip LemanGöteborgs SK38:51
6Filip LindOK Tyr43:21
7Lina LindOK Tyr46:35
8Wilma HendbergHestra IF47:29
9Tea EnerothAlvesta SOK52:50
10Mathilda AnderssonKungälvs OK53:46
Julia AnderssonKungälvs OK53:46
12Oscar AnderssonKungälvs OK53:50
13Tilda AlpadieOK Pan-Kristianstad63:26
14Fanny MauritssonOK Pan-Kristianstad63:34
15Stina MeyersonBromma-Vällingby SOK74:51
Evelina ErikssonIK HakarpspojkarnaEj godk.
Celicia JohanssonFK Friskus VarbergEj godk.
Eric FlakbergIFK GöteborgEj godk.

U42570 meter2 anmälda
1Rasmus HarfotHorsens OK22:13
2Tommy GelotteTolered-Utby Ol-klubb38:08

ÖPPEN 12100 meter33 anmälda
1Anna LindebladTrollhättans SOK19:45
2Noah BechtelFK Friskus Varberg20:31
3Ida SvensenOK Stigen21:20
4Hugo EricssonVäxjö OK21:49
5August AbrahamssonGällstadbygdens SOK22:01
6Axel OlssonOK Skogsstjärnan22:07
7Anna JohanssonLaholms IF OK23:03
8Julia ThorssonBurseryds IF25:46
9Johan WilhelmssonOK Räven26:15
10Tuva NylundBredaryds SOK26:29
11Linus SågbyJönköpings OK27:23
12Michelle AxelssonHärlövs IF28:54
13Tyr PerssonLinköpings OK29:06
14Erik Landin GrubbMalmö OK29:42
15Tova AbrahamssonGällstadbygdens SOK31:44
16Hilma MarkinhuhtaOK Landehof33:02
17Ayan LingJönköpings OK35:20
18Johanna BjurekIF Rigor35:22
19Bodil HedenbergOK Vivill35:55
20Susanne BäckströmIF Rigor36:18
21Alva JonssonLånghundra IF37:40
22Barbro NilssonAlvesta SOK37:51
23Kajsa WardOK Vivill39:22
24Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL40:12
25Ingrid BrorssonTockarps IK42:03
26Ulla OlssonFK Boken42:11
27Edwin StävmoOK Kolmården43:29
28Anne KlintMarkbygdens OK46:21
29Eva BremerBoxholm-Mjölby OL46:28
30Eva Larssonvacant47:31
31Albin TollOK Njudung48:11
32Lukas GustafssonIK Ymer53:58
Arvid EinarssonTormestorps IFEj godk.

ÖPPEN 22450 meter50 anmälda
1Anton DombyOK Stigen21:57
2Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK24:22
3Morten HallagerLunds OK25:03
4Adam SjöblomBredaryds SOK25:13
5Hanna JögårdOK Nackhe25:39
6Anna Djärv-DanielssonArboga OK26:16
7Annika Klemmingvacant26:35
8Ann AhlquistFossum IF26:41
9Johan JohanssonSOK 6826:53
10Johan BerköAnderstorps OK27:40
11Olivia UllmanOK Alehof27:46
12Magnus Klemmingvacant27:57
13Caroline LindelöwHärlövs IF28:58
14Maria SjöbergBredaryds SOK29:38
15Anne-berit LarsenKongsberg O-lag29:52
16Mari-helen LidströmSnättringe SK29:58
17Erik Carlssonvacant30:13
18Oskar LarssonTibro OK30:30
19Carl JohanssonBredaryds SOK31:15
20Margareta RylanderOK Gläntan31:20
21Karl PerssonBurseryds IF32:12
22Hans EmilssonKinnaströms SK34:01
23Katja HedbergJärfälla OK34:07
24Annika EdhOK Skogshjortarna34:15
25Håkan CarlssonAlvesta SOK35:29
26Annelie WardOK Vivill36:20
27Margareta WikströmVäxjö Allmänna IS37:38
28Joel JohanssonOK Skogshjortarna38:07
29Sara JohanssonVänersborgs SK39:03
30Marie KoppTisvilde Hegn OK39:41
31Barbara Reschvacant40:10
32Siv PetterssonGöteborg/Majorna OK42:14
33Lena EkmanOK Kullingshof43:05
34Aniika LindmanIK Trenne Ullared43:06
35Gustav SvenssonIS Kullen43:14
36Anna BergIS Kullen43:15
37Britt-Marie CarlströmOK Landehof44:15
38Lene ØbroTisvilde Hegn OK44:31
39Tom MeyersonBromma-Vällingby SOK49:17
40Lasse OlsenKlubblös49:21
41Helena BergIS Kullen49:52
42Åsa LarssonUlricehamns OK51:50
43Helen JohanssonOK Gisle57:25
44Mats GustavssonOK Orinto62:34
45Lena Bengtssonvacant63:46
46Ulla-Britt KarlssonOK Skogshjortarna68:16
47Christina WernerssonOK Orinto68:59
48Anette NordlingOK Orinto69:01
Annika NilssonEslövs FKEj godk.
Leo KarlssonvacantEj godk.

ÖPPEN 32450 meter5 anmälda
1Annika FasthBoxholm-Mjölby OL30:35
2Anna Anderssonvacant32:30
3Tomas Adlervacant32:31
4Tord LättÅmåls OK33:20
5Lucy LouTibro OK43:44

ÖPPEN 42750 meter81 anmälda
1Madelene AxelssonHärlövs IF27:13
2Lena KarlssonOK Alehof27:33
3Simon OlaussonOK Tranan27:49
4Sara BainbridgeLaholms IF OK29:13
5Isak EricssonVäxjö OK29:25
6Maria SundbergOK Njudung31:04
7Lars EdbergOK Nackhe31:10
8Caroline KarlssonOK Nackhe31:32
9Christer SvenssonRonneby OK32:47
10Elisabeth SöderlundLerums SOK32:55
11Örjan SöderlundLerums SOK32:59
12Frida DombyOK Stigen33:52
13Ronny EkmanOK Kullingshof34:21
14Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK34:33
15Tommy GustafssonOK Kullingshof34:48
16Lola AhlbergerHestra IF35:27
17Åsa MånssonSödertälje Nykvarn36:01
18Sara TerménVäxjö Allmänna IS36:39
19Ann-Britt PerssonOK Älme36:47
20Fredrik NyquistSäffle OK37:13
21Gunilla Jönssonvacant37:18
22Emmelie GeorgssonOK Nackhe37:38
23Sonja HammarOK Kompassen38:00
24Morgan JohanssonSOK 6838:32
25Caroline HildingssonLunds OK38:36
26Eva JohanssonÄtrans IF38:43
27Barbro BengtssonOskarströms OK38:51
28Camilla LindebladTrollhättans SOK38:57
29Linn NedergårdFK Friskus Varberg39:08
30Mats LydingHylte OK39:13
31Liselott DahlJönköpings OK39:14
32Gunilla PerssonÄtrans IF39:37
33Åsa WängdahlOK Gipen39:48
34Inger SörlénOK Täby40:01
35Håkan PerssonOK Älme40:36
36Jan WiderströmIK Ymer40:44
37Anna RylanderOK Gläntan40:45
38Erling SvenssonBredaryds SOK41:12
39Mari SchoughFalkenbergs OK41:26
40Yngve SunessonMarkaryds FK42:15
41Ann-Christine KarlssonOK Nackhe42:36
42Elin Karlbergvacant42:48
Allan HammarOK Kompassen42:48
44Maud GustavssonOK Bävern43:05
45Carina StenbergOK Skogshjortarna43:56
46Kjell AnderssonOK Skogshjortarna45:18
47Karl-åke BöregårdOK Gläntan46:14
48Magnus KnutssonLerums SOK46:50
49Karin MalmgrenHjärnarps GH OL47:38
50Kennet AxelssonHärlövs IF47:50
51Christina HogedalKungälvs OK49:00
52Monika LindblomLaholms IF OK49:22
53Karin ÅhlinHelsingborgs SOK49:48
54Sven-Ivar JögårdOK Nackhe49:50
55Christer LoijHässleholms OK50:32
Monica IsakssonFjärås AIK50:32
57Anders LindnerOK Räven51:14
58Margareta AdamssonHalmstad OK52:59
59Margaretha JohanssonOK Kullingshof54:06
60Malin PeterssonVärend GN OL54:21
61Maria WennermarkOK Skogsfalken56:32
62Maria Wallin-JohanssonOK Skogshjortarna56:51
63Annika GustafssonOK Nackhe58:28
64Lilian LindnerOK Räven59:12
65Birgitta NilssonFK Snapphanarna59:24
66Inger LandspergTHOK60:45
67Bertil CarlsonOK Skogshjortarna61:15
68Sture KarlssonOK Skogshjortarna61:17
69Kerstin LundqvistNybro OK61:22
70Ingrid BorgkvistIS Kullen65:07
71Vanja JinnemoHjärnarps GH OL66:03
72Nils AnderssonOK Kompassen67:59
73Cecilia RoosOK Landehof77:51
74Magdalena AgrellSävedalens AIK81:17
75Karin IngvarsdotterMalmö OK89:58
Mary LarnerGMOKEj godk.
Marina JohanssonOK NjudungEj godk.
Martin WigrenLunds OKEj godk.
Gunnar BengtssonOK GläntanEj godk.
Mike ItoMalmö OKEj godk.
Birgitta ByströmJärfälla OKEj godk.

ÖPPEN 53650 meter80 anmälda
1Roger HallgrenIFK Göteborg25:46
2Tobias BlomqvistOK Vilse 8725:55
3Marcus NilssonLaholms IF OK28:30
4Thomas AlbinssonBredaryds SOK28:49
5Kristina JohanssonBredaryds SOK29:29
6Fredrik OhlssonKlubblös29:57
7Simon GeorgssonOK Nackhe31:04
8Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL31:33
9Stefan PauliGöteborg/Majorna OK31:39
10Kenth SjöbergBredaryds SOK31:48
11Dennis TollOK Njudung32:54
12Tomas AxelssonOK Linné32:57
13Niklas EklundFK Friskus Varberg33:28
14Lars BjörckOK Älme33:39
15Susanne PerssonVästerås SOK34:04
16Bengt OttossonSjövalla FK34:09
17Bo LauriSnättringe SK34:10
18Gustav JosefssonOK Stigen34:12
19Mikael JohanssonOK Nackhe34:15
20Sören LarssonTibro OK34:21
Mikael WardOK Vivill34:21
22Dennis RudqvistHelsingborgs SOK34:39
23Ebbe MalmMarkaryds FK35:54
24Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna36:06
25Roland BohmanUlricehamns OK36:20
26Ann-Sofie JärsenholtUlricehamns OK36:47
27Frida HolmbergCentrum OK36:53
28Stig LöfgrenAttunda OK36:57
Liselott OttossonHaninge SOK36:57
30Joakim ClassonIK Ymer37:01
31Mats HolmVäxjö OK37:20
32Tomas EinarssonTormestorps IF37:23
33Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK38:11
34Tobias MullinsSävedalens AIK38:24
35Per EnerothAlvesta SOK38:54
36Erik JonssonLånghundra IF39:05
37Mikael KuhlinGöteborg/Majorna OK41:02
38Jonas BäckströmIF Rigor41:33
39Bengt JohanssonBredaryds SOK41:36
40Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK41:43
41Per RogneIK Hakarpspojkarna41:46
42Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK41:54
43Helena SchützdellerHässleholms OK43:02
44Mikael SöderOK Tranan43:06
45Peter NilssonOK Tranan43:08
46Jerry NilssonLaholms IF OK43:33
47David OlssonOK Skogsstjärnan44:51
48John OlanderssonÖrkelljunga FK45:39
49Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK46:03
50Ulf SkinnarOK Gläntan46:05
51Eva BlomströmIK Stern46:17
52Helen AndertoftMarkaryds FK46:37
53Magnus FranssonÄrla IF47:25
54Jan NilssonFK Snapphanarna48:11
55Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL48:55
56Benneth AdamssonHalmstad OK49:25
57Bengt-Göran EliassonTolered-Utby Ol-klubb49:55
58Karin SamuelssonKungälvs OK50:06
59Jonas Edvinssonvacant50:45
60Per-Inge Johanssonvacant50:49
61Jenny JohanssonIK Ymer51:04
62Sven-Gunnar SvenssonHalmstad OK53:20
63Maria JonssonOK Nackhe55:07
64Sandra EliassonTolered-Utby Ol-klubb55:18
65Jörgen FriskMarkbygdens OK57:40
66Helena PerssonHässleholms OK58:17
67Lars-Göran KlemmingOK Stigen58:24
68Lisbeth CarlssonAlvesta SOK58:46
69Carina HammarstrandFK Snapphanarna59:16
70Ernst AbergerFK Snapphanarna59:48
71Olle SöderbergHalmstad OK60:45
72Helena NybergBredaryds SOK61:06
73Lin NormarkTullinge SK61:07
74Jonas NordlingOK Orinto62:12
75Arvid SunessonMarkaryds FK62:34
76Karin CederlöfKlubblös65:58
77Erland MaxFrölunda OL67:50
78Anton JohanssonOK Tranan76:07
Elinor LangeOK RavinenEj godk.
Emma MånssonÖrkelljunga FKEj godk.

ÖPPEN 63650 meter2 anmälda
Lotta SjöbergHelsingborgs SOKEj godk.
Anders SvenssonHalmstad Garnisons IFEj start

ÖPPEN 72260 meter92 anmälda
1Kjell ErlandssonOK Lindena18:59
2Stefan JönssonIK Uven19:23
3Linda AxelssonIK Uven19:56
4Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna20:20
5Stefan MånssonOK Löftan20:25
6Göran StuhlhoferOK Landehof20:32
7Jenny JohanssonOK Gisle20:38
8Jonas NielsenOK Skogshjortarna20:49
9Fredrik UllmanOK Pan-Kristianstad21:40
10Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK21:54
11Ronny PalmFK Boken22:15
12Lotta LinseforsLunds OK22:17
13Amanda MartinssonFalkenbergs OK22:56
14Bengt AnderssonFrämmestads IK23:18
15Elin ThuressonBurseryds IF23:25
16Lars LindbergAstraZeneca IF Mölndal23:29
17Cecilia HedstigVäxjö OK23:36
18Malin JohanssonFK Friskus Varberg24:24
19Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK24:33
20Lars-Göran HedstigVäxjö OK24:37
21Karin LindstenTumba-Mälarhöjden OK24:46
22Maria LännevallOK Roslagen24:49
23Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK24:53
24Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK25:02
25Rolf OlofssonFK Friskus Varberg25:17
Alf JohanssonVäxjö OK25:17
27Elisabeth StrandhagenGöteborg/Majorna OK25:18
28Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:21
29Jonas DetterfeltLinköpings OK25:26
30Kerstin AnderssonRyda SK25:43
31Martin WestUddevalla OK25:47
32Bent MårtenssonOK 7326:35
33Charlotte JosefssonOK Vivill26:52
34Per WikströmHästveda OK27:09
35Ingvar BengtssonOskarströms OK27:26
36Matilda HektorJärla Orientering27:48
37Jan VindevallFjärås AIK28:03
38Helen NilssonHärlövs IF28:06
39Julia LydingHylte OK28:09
40Maria SvenssonLunds OK28:15
41Pirkko TurpeinenOK Löftan28:35
42Mona EnforsTockarps IK28:40
43Ölle EnforsToarps OK28:42
44Anders IsakssonFjärås AIK29:08
45Ernie BroströmHalmstad OK29:13
46Mats LindebladTrollhättans SOK29:47
47Ingvar PerssonOK Tyringe29:57
48Lena SchälinOK Alehof30:21
49Katarina BengtssonHalmstad OK30:30
50Anna WikströmHästveda OK30:50
51Linnea FranssonÄrla IF32:06
52Bengt HanssonOK Löftan32:29
53Lennart LindbergIK Vista32:37
54Lotta MagnussonLaholms IF OK32:49
55Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK33:29
56Kennerth GustafssonOK Virdarna33:40
57Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK33:43
58Conny WernerssonOK Orinto34:12
59Bo UllmanOK Pan-Kristianstad34:26
60Helena EliassonTolered-Utby OL34:36
61Lars-Åke SvenssonMalmö OK35:19
Berit JanssonFalköpings AIK OK35:19
63Göran HolmbergMarkaryds FK35:22
64Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF35:31
65Lars-Åke StridhHässleholms OK36:28
66Karin OlssonMunkedals SOK36:38
67Bent JacobssenKolding OK37:02
68Eva GustavssonAlvesta SOK38:04
69Lena ThuressonBurseryds IF38:18
70Stig GustavssonHalmstad OK38:27
71Bengt-Ove TorstenssonOK Landehof38:34
72Åsa EnerothAlvesta SOK39:56
73Rolf StenströmVänersborgs SK40:13
74Ronny PerssonFinspångs SOK40:42
75Annika JohanssonOK Alehof41:19
76Stig SvenssonOK Virdarna42:39
77Torbjörn LindstenTumba-Mälarhöjden OK45:30
78Jenny Wärnvacant46:17
79Lars-Göran CullbrandIK Stern46:43
80Bertil AhlbergOK Gynge47:15
81Bengt Göran Hjalmar JohanssonÖrkelljunga FK49:43
82Inger KarlssonIK Dran49:55
83Burne NilssonOK Torfinn50:23
84Inga JohanssonSöders SOL Tyresö53:27
85Olle JohanssonSöders SOL Tyresö53:29
86Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad53:37
87Anita NilssonOK Torfinn56:57
88Stig KarlssonIK Dran61:55
89Kurt PålssonHelsingborgs SOK70:10
Lars-Erik HallbergFK BokenEj godk.
Sven ErikssonOK LandehofEj godk.
Gunilla JogelandIK YmerEj godk.

ÖPPEN 84670 meter107 anmälda
1Ulf JohanssonHalmstad OK26:21
2Martin JönssonFK Friskus Varberg26:37
3Erik ÖhlundUlricehamns OK27:12
4Fredrik NilssonÖrkelljunga FK28:31
5Marckus OlinIK Hakarpspojkarna28:45
6Emil AndreassonEmmaboda Verda OK28:54
7Carina SvenssonBredaryds SOK29:51
8Anders SvenssonLunds OK30:01
9Jonas SalénUlricehamns OK30:06
10Ulf JohanssonOK Gisle30:40
11Simon MånssonÖrkelljunga FK30:46
12Pontus KarlssonMarkbygdens OK31:14
13Henning OttmerTormestorps IF31:42
14Magnus NilssonKFUM Örebro OK31:44
15Axel SchulzHelsingborgs SOK31:51
Frida AnderssonFalkenbergs OK31:51
17Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF32:56
18Torbjörn LännevallOK Roslagen33:03
19Niklas Wernerssonvacant33:09
20Lukas BrodinHylte OK33:33
21Mattias Wärnvacant33:41
22Jonas BrånaltAstraZeneca IF Mölndal33:43
23Magnus OlofssonFK Friskus Varberg33:56
24Daniel NetzVänersborgs SK34:05
25Caroline JönssonFK Friskus Varberg34:10
26Ingela AlvmyrenHalmstad OK34:24
27Magnus UllmanOK Alehof34:37
28Mikael PerssonFK Göingarna34:52
29Håkan LarssonFK Göingarna34:54
30Mats WindstedtKlubblös34:55
31Karl-Oskar JogbrattOK Tranan34:57
32Max SchulzHelsingborgs SOK35:36
33Håkan GrubbMalmö OK35:42
34Bengt SvenssonSundbybergs IK35:49
35Peter LarssonFK Boken35:55
36Anders PetterssonOK Njudung36:14
37Mats StrandhagenGöteborg/Majorna OK36:19
38Anton MarmelidHelsingborgs SOK36:23
39Per-Anders JärsenholtUlricehamns OK36:24
40Peter WilhelmssonOK Dacke36:54
41Jacob SvenssonRonneby OK37:00
42Anton MånssonÖrkelljunga FK37:01
43Jan ThuressonBurseryds IF37:23
44Lars SöderlundTormestorps IF37:51
45Lina JogelandOK Ymer38:01
46Carolina NilssonOK Kompassen38:26
47Annie LarssonTolered-Utby Ol-klubb38:29
48Claes AnderssonFalkenbergs OK38:33
49Håkan HansonFalkenbergs OK38:36
50Anne JohanssonOK Dacke38:39
51Tobias PerssonOK Kompassen38:41
52Sofie HansenSkåneslättens OL38:57
53Ellen ReimerTormestorps IF39:03
54Roy FranssonÄrla IF39:05
55Julia TorstenssonOK Landehof39:19
56Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK40:28
57Love OttossonHaninge SOK40:44
58Anders SjögrenOK Kullingshof41:26
59Björn RosendahlVästerås SOK41:36
60Miranda ReimerTormestorps IF41:42
Henrik BechtelFalkenbergs OK41:42
62Lena SöderlundTormestorps IF42:00
63Mats NordahlHalmstad Garnisons IF42:31
64Pär RudqvistHälsingborgs sok42:40
65Joel EinarssonTormestorps IF42:46
66Anna ÅhlinHelsingborgs SOK42:47
67Ola AndertoftMarkaryds FK43:01
68Ludvig NilssonKFUM Örebro OK43:12
69Dennis ØbroTisvilde Hegn OK43:13
70Per JohanssonOK Reftele43:26
71Magnus EliassonFK Friskus Varberg43:28
72Jens TerménVäxjö Allmänna IS43:57
73Gert OlssonTockarps IK44:29
74Mårten CederkrantzHalmstad Garnisons IF44:31
75David DjupsjöOskarströms OK44:44
76Nils LandsbergTHOK45:02
77Carolina LandinMalmö OK45:11
78Krister LjungdalHjärnarps GH OL46:01
79Annika BechtelFalkenbergs OK46:50
80Åsa SöderblomFalkenbergs OK46:52
81Lennart LundhOK Tisaren47:29
82Marie JinnemoHjärnarps GH OL49:06
83Anna OlinIK Hakarpspojkarna49:25
84Anders ClaessonBurseryds IF49:40
85Jan OttmerTormestorps IF49:42
86Daniel LundqvistHalmstad Garnisons IF50:02
87Roland GustavssonAlvesta SOK51:25
88Claes LinseforsLunds OK51:35
89Peter SchulzHelsingborgs SOK52:10
90Ingvar SvanbergOK Löftan52:11
91Johan NiklassonVäxjö OK56:20
92Peter AbrahamssonSK Björnen58:05
93Bo AndreassonOK Reftele58:18
94Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL59:33
95Petra RosenVäxjö OK59:37
96Anna ReimerTormestorps IF59:44
97Lennart BorgkvistIS Kullen65:13
98Sven-Arne BengtssonOK Nackhe66:49
99Lisbeth BergagårdTolered-Utby OL67:05
100Erik OlofssonKlubblös73:55
101Roland JanssonVäxjö OK74:28
102Kristina LandgrenMalmö OK74:42
Per GerdleHalmstad OKEj godk.
Sten BlomströmIK SternEj godk.
Stefan ReimerTormestorps IFEj godk.
Tobias NilssonOK KompassenEj godk.
Mats RanbroHelsingborgs SOKEj godk.

ÖPPEN 94670 meter6 anmälda
1Per RosénIK Uven26:24
2Marcus JosefssonOK Vivill31:22
3Johan VirtaOskarströms OK38:35
4Fredrik AngmyrUddevalla OK47:06
5Niklas AngmyrKlubblös59:53
6Bengt SalomonssonSkåneslättens OL69:00


Skapad 2010-07-24 09:56:34 med OLA version 4.1.6