Hallands 3-dagars, Resultatlista

Etapp 3, 2010-07-18


D102050 meter35 anmälda
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK14:11
2Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK14:26
3Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK14:27
4Linnea BodinAlmby IK14:42
5Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK15:20
6Annika SimonsenFIF Hillerød15:42
7Olivia FröbergOK Roxen16:06
8Alicia LundgrenVärend GN OL16:20
9Maja KindlundOK Tranan16:34
10Tale StrandKongsberg O-lag17:04
11Irmalinn NilssonHärlövs IF19:07
12Alma JohanssonIK Hakarpspojkarna19:26
13Emma LingJönköpings OK20:00
14Malin NilssonOK Tranan20:27
15Lotten KindlundhFK Finn20:28
16Lovisa JohanssonOK Dacke20:36
17Moa SågbyJönköpings OK21:15
18Elvira JohanssonFK Friskus Varberg21:39
19Alva SelerudOK Kolmården21:42
20Elin CarlssonIK Trenne Ullared22:09
21Hanna GabrielssonKungälvs OK22:37
22Tova EricssonRonneby OK23:16
23Selma MoqvistLerums SOK23:32
24Ruth SjöforsOK Älme24:20
25Emma GustafssonOK Kullingshof27:08
26Isa EnvallIK Hakarpspojkarna28:25
27Tove JohanssonOK Alehof31:22
28Hanna JohanssonTrollhättans SOK32:22
29Heidi ForsOK Grip32:24
30Moa BäckströmIF Rigor41:58
Sara BrinchHSOK.dkEj godk.
Malin LarssonOK NackheEj start
Sidse TillingsøeTisvilde Hegn OKEj start
Claudia KnudsenHSOK.dkÅterbud
Malva AlpadieOK Pan-KristianstadÅterbud

D122290 meter58 anmälda
1Kerstin WadmanGöteborg/Majorna OK16:00
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK17:45
3Klara AskMarkbygdens OK18:28
4Lisa JohanssonOK Tranan18:29
5Vilma BlennowFalköpings AIK OK18:38
6Agnes SpånérSävedalens AIK19:12
7Elsa AnderssonBredaryds SOK19:27
8Klara AxelssonMarkbygdens OK19:32
9Sofie PerssonHärlövs IF19:58
10Amelia SkalbergBredaryds SOK20:05
11Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL20:25
Moa HanssonBredaryds SOK20:25
13Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK20:37
14Johanna RundqvistOK Nackhe21:10
15Frida Kopp StannumTisvilde Hegn OK21:38
16Sandra BoströmOK Linné22:03
17Ronja JungåkerKorsnäs IF OK22:21
18Emelie SvenssonIF Rigor22:23
19Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna22:37
20Kajsa JungbjerFK Herkules22:44
21Emelie RoosOK Landehof23:15
22Lina SundqvistOK Tranan23:23
23Moa KuhlinGöteborg/Majorna OK23:46
24Sofia KlassonHestra IF23:52
25Astrid Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OK24:07
26Aurora MoholthKongsberg O-lag24:18
27Klara AnderssonHärlövs IF24:36
28Sofia ÖstermanVänersborgs SK24:43
29Amanda BacklundHelsingborgs SOK24:49
30Amanda CarlssonIK Trenne Ullared25:12
31Hanna PerssonTumba-Mälarhöjden OK25:35
32Felicia JohanssonOK Nackhe26:23
33Hilda SvenssonNässjö OK26:24
34Tove LindOK Lindena27:30
35Sofia JosefssonRydboholms SK27:39
36Rebecka BrorssonTockarps IK28:02
37Jonna ForsOK Grip28:55
38Linnea NilssonNyköpings OK31:04
39Rikke Hjelseth LarsenKongsberg O-lag31:07
40Ida ØbroTisvilde Hegn OK31:37
41Madeleine SöderlundLerums SOK31:56
42Julia BergdahlSävedalens AIK32:26
43Josefin BernhedSävedalens AIK33:04
44Janneke SnijderIK Uven36:00
45Siri BjörklundTrollhättans SOK36:06
46Linda GustafssonOK Tyr36:24
47Anna JönssonTormestorps IF37:08
48Elinor DelinHärlövs IF37:10
49Viktoria SjöstrandFK Snapphanarna37:30
50Ebba BengtssonOK Lindena37:33
51Sara JosefssonRydboholms SK41:12
52Agnes HektorJärla Orientering43:48
Vilma JohanssonOK StigenEj godk.
Sarah PerssonOK DenselnEj start
Maria ErikssonEds SKEj start
Lina KarlssonOK Vilse 87Ej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKEj start
Emma FranzénLidköpings VSKÅterbud

D143000 meter42 anmälda
1Andrea SvenssonFinspångs SOK20:05
2Amanda Falck WeberTisvilde Hegn OK22:02
3Louise LundgrenVärend GN OL23:07
4Malin HelgmanOK Tyr23:10
5Melina CarlssonKöping-Kolsva OK23:15
6Line CederbergVänersborgs SK24:20
7Sofia JohanssonOK Nackhe24:38
8Moa PetterssonOK Dacke25:01
9Linnéa AnderssonBredaryds SOK25:29
10Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering25:56
11Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK26:07
12Sara JosarpFK Friskus Varberg26:35
13Hanna ForsKvarnsvedens GOIF OK26:37
14Åse DannbringSkåneslättens OL26:39
15Amanda JohanssonOK Dacke27:30
16Elvira BjörklundTrollhättans SOK27:47
17Elin LundqvistNybro OK27:50
18Agnes JonssonSøllerød OK27:55
Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna27:55
20Lina PålssonKungälvs OK28:23
21Clara BerlinTrollhättans SOK29:28
22Sara AlmehedFrölunda OL30:00
23Helena HagströmFalkenbergs OK30:01
24Emma NilssonOK Tranan30:03
25Elin PetterssonSjövalla FK30:19
26Julia SvenssonBredaryds SOK31:44
27Amanda JohanssonOK Nackhe32:21
28Anna BengtssonIS Kullen32:33
29Sara KindlundOK Tranan32:52
30Julia LadefogedFalkenbergs OK34:00
31Julia FrejdOK Ravinen36:00
32Linnea LarssonUlricehamns OK38:01
33Maja BrinchHSOK.dk39:50
34Linnea KjellssonFalkenbergs OK40:21
35Siri MoholthKongsberg O-lag41:29
36Lovisa ErikssonOK Lindena46:54
37Caroline JohanssonSundsvalls OK47:16
38Johanna SörqvistBredareds IF64:44
Pim HedbergLunds OKEj godk.
Kajsa HedinHjärnarps GH OLEj start
Nikoline TillingsøeTisvilde Hegn OKEj start
Anna LångStora Tuna OKEj start

D163200 meter44 anmälda
1Lisa HolerEksjö SOK24:17
2Julia DahlIS Kullen25:30
3Julia OhlssonUddevalla OK25:40
4Jessica NilssonOK Torfinn25:48
5Malin WidénUddevalla OK25:52
6Emma BacklundSäterbygdens OK25:57
7Felicia StuhlhoferOK Landehof26:03
8Ellen JohnssonOK Nackhe27:12
9Elin ClassonOK Orinto27:15
10Nathalie RyghMariestads FK27:28
11Klara PålssonKungälvs OK27:36
12Paula Glenn JungbjerFK Herkules27:55
13Lilia EmaldynovaAngelniemen Ankkuri27:58
14Amanda BlennowFalköpings AIK OK28:26
15Emmeli Glenn AxmalmSävedalens AIK28:47
16Amanda HanssonBredaryds SOK29:19
17Sofia SjögrenOK Kullingshof29:35
18Moa SvenssonNässjö OK29:39
19Filippa SpånérSävedalens AIK29:42
20Matilda MartinssonFalkenbergs OK30:11
21Karin FriströmSkarpnäcks OL30:48
22Erica PetterssonSjövalla FK31:23
23Ragnhild LøvliAsker skiklubb32:34
24Jenny HolménHylte OK33:02
25Sofia HelmertzFK Herkules33:25
26Elin SundqvistOK Tranan34:01
27Lovisa LemanGöteborgs SK35:06
28Tilda KarlssonOK Alehof35:08
29Elin KjellssonFalkenbergs OK36:49
30Elin JohanssonFjärås AIK37:10
31Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna38:13
32Linnea BergstrandKungälvs OK42:50
33Sofia JohanssonOK Alehof45:51
34Malin AllanssonIF Rigor46:10
35Elinor LindelöwHärlövs IF55:59
Emma BobergIF RigorEj godk.
Simone WraaTisvilde Hegn OKEj godk.
Elin BlickOK AlehofEj godk.
Malin ReichenbergIdefjordens SKEj godk.
Danielle FröstadKungälvs OKEj start
Ellinor ÅhmanBredareds IFEj start
Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OKEj start
Martina JohanssonBredareds IFEj start
Frida HedinHjärnarps GH OLEj start

D183760 meter28 anmälda
1Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné24:32
2Elin SvenssonNässjö OK24:52
3Lovisa HanssonBredareds IF26:42
4Lina LångStora Tuna OK27:50
5Johanna HolménHylte OK28:33
6Kristin SchybergFjärås AIK29:11
7Erika HugosonNässjö OK29:34
8Jenny OlssonÖrkelljunga FK30:40
9Jennie JohanssonBredaryds SOK30:44
10Elina WesterlundSkåneslättens OL31:25
11Anna RosenbergLillomarka OL31:54
12Frida BjörklundSjövalla FK32:23
13Tove StåhlIS Kullen33:05
14My LarssonNässjö OK33:35
15Isabell JosefssonOK Reftele35:45
16Malin DahlbergFalköpings AIK OK36:07
17Emma AlmehedFrölunda OL36:24
18Matilda StenssonHelsingborgs SOK37:47
19Lina JosefssonRydboholms SK39:09
20Lisa ErikssonHylte OK41:29
21Madeleine AttforsSävedalens AIK41:45
22Malin HedbergLerums SOK42:51
23Jessica LevinOK Tyr44:35
24Malin BengtssonMariestads FK46:06
25Malin AnderssonSkogspojkarnas OK52:09
Camilla NilssonOK TorfinnEj godk.
Stina BergIS KullenEj start
Louise NordahlHelsingborgs SOKEj start

D203760 meter5 anmälda
1Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb29:05
2Amanda KarlssonUlricehamns OK32:00
3Lisa BorrsénOK Kroppefjäll32:38
4Ylva WängdahlOK Gipen37:56
5Sara KarlssonOK Skogsstjärnan42:02

D214130 meter47 anmälda
1Hanna C PerssonUlricehamns OK29:16
2Sandra LaasIFK Göteborg30:07
3Anna ZetterbergVästerås SOK30:12
Karin Aneland-ThernIFK Göteborg30:12
5Ida HördegårdhIFK Göteborg30:13
6Monica HatlenTullinge SK31:07
7Anna MartnerFK Herkules31:11
8Agnes SvenssonSävedalens AIK31:12
9Lina SandströmOK Stigen31:18
10Linnéa JohnssonOK Nackhe31:21
11Anna MånssonOK Löftan31:36
12Elin HamreforsOK Landehof31:53
13Lina PalmérUlricehamns OK32:26
14Lisa AhnoffGöteborg/Majorna OK33:00
15Josefine DahlstenEksjö SOK33:02
16Liselotte KlemmingKalmar OK33:15
17Frida PalmFK Boken33:31
18Janni AxelssonSävedalens AIK34:30
19Elina JohnssonCentrum OK34:41
20Annika WigrenLunds OK34:42
21Desiré RexOK Landehof34:48
22Lina SamorSävedalens AIK34:52
23Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK36:12
24Sofie PetterssonUlricehamns OK36:44
25Sofia ThorssonIFK Lidingös Skid o OK37:54
26Eva GustafssonFalkenbergs OK37:59
27Hanna MattssonIK Uven38:10
28Linda SkogOK Reftele38:18
29Emelie SvalinVänersborgs SK38:44
30Marika HagelbergOK Kåre39:00
31Julia ThorénEksjö SOK40:31
32Anna EricssonRonneby OK40:32
33Marie GrönlundLunds OK40:56
34Emma SigvardssonFK Friskus Varberg44:16
35Johanna SjonsIFK Hedemora OK45:12
36Anna SäfstenFK Herkules45:17
37Sandra AxelssonVänersborgs SK46:48
38Ellen AlbinssonBredaryds SOK48:43
39Hanna WeimannIK Uven50:00
40Annika BengtssonRävetofta OK56:58
41Tine Hjelseth LarsenKongsberg O-lag64:22
Stina SternerLinköpings OKEj start
Katarina EnbomVänersborgs SKEj start
Britt-Marie ErlandssonStigsökarnaEj start
Mathilda CarlssonOK StigenEj start
Anna BogrenSundbybergs IKEj start
Katarina GustafssonOK GisleEj start

D21 LÅNG6330 meter44 anmälda
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK39:36
2Lina StrandGöteborg/Majorna OK41:13
3Maria MagnussonSävedalens AIK41:54
4Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK42:57
5Emma AnderssonSävedalens AIK42:58
6Lotta SaetreOK Landehof44:21
7Beatrice GustavssonEksjö SOK44:47
8Emma LindénSävedalens AIK45:09
9Helén PerssonLinköpings OK46:06
10Sofia SalomonssonVänersborgs SK46:11
11Ylva SunessonOK Alehof46:34
12Anna EdenbrandtLunds OK46:38
13Stina JanssonJärla Orientering46:41
14Petra HalvarssonGöteborg/Majorna OK46:50
15Sara PrinceFK Herkules46:54
16Anna Mullins WindevallSävedalens AIK47:05
17Anna EnvallIK Hakarpspojkarna47:46
18Sofi ThorsellVästerås SOK48:08
19Chrissie DahlqvistSkillingaryds FK48:09
20Helena AnderssonFK Friskus Varberg48:12
21My WestlundOK Tyr48:48
22Frida NeroGöteborg/Majorna OK49:54
23Sanna LinseforsLunds OK50:13
24Elsa JanssonFrämmestads IK51:37
25Lara PrincePAPO52:23
26Frida WallströmSävedalens AIK53:08
27Kristin SkaarRyda SK53:46
28Bodil HalvarssonGöteborg/Majorna OK55:15
29Ida SvenssonSjövalla FK55:34
30Hanna MellbyEslövs FK58:42
31Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK59:35
32Karin FägerlindCentrum OK60:37
33Emma FaxénVäxjö OK62:19
34Lena MaxFrölunda OL63:36
35Sofia AnderssonCentrum OK63:38
36Moa KjellstrandCentrum OK64:00
37Mette PeterssonCentrum OK67:56
38Anna MaxFrölunda OL74:44
Jannie HagårdRävetofta OKEj start
Therese NyströmOK DenselnEj start
Sofia AdolfssonOK KåreEj start
Therese EnengeBredareds IFEj start
Linnéa Ivarsson SandbergOK DenselnEj start
Anna OlssonLunds OKEj start

D21 MOTION4150 meter8 anmälda
1Erika UmelandOK Älgen46:06
2Louise BöregårdOK Gläntan50:34
3Jenny JohanssonIFK Göteborg53:18
4Sara LindgrenIFK Göteborg54:52
5Sara SöderblomÄtrans IF57:30
6Anna-karin NilssonSK Graal60:20
7Soile GustafssonOK Kullingshof61:58
8Ea BregensöeTisvilde Hegn OK64:37

D353780 meter26 anmälda
1Linn NilssonOK Tyr25:42
2Camilla BrorssonTockarps IK26:40
3Karin NobornIFK Göteborg26:44
4Annika JohanssonOK Tranan26:57
5Pia JohanssonOK Landehof27:28
6Johanna AspIFK Göteborg27:33
7Carin RosjöJönköpings OK28:30
8Veronica AdolfssonAnderstorps OK29:15
9Åsa NordbergGöteborg/Majorna OK29:43
10Kari StrandKongsberg O-lag30:37
11Camilla SjöstrandFK Snapphanarna30:56
12Martina D StigssonVänersborgs SK31:11
13Maria FolkestadAnderstorps OK31:23
14Maria LingJönköpings OK31:27
15Therese DahlströmVänersborgs SK31:58
16Ulrika KarlssonOK Landehof32:34
17Ulrika KindlundOK Tranan33:47
18Marie-Louise NilssonHylte OK34:57
19Maria LarssonDegerfors OK36:21
20Angelica BrandqvistTibro OK37:20
21Cathrine DavidsonSOK 6838:19
22Marie-Louise PerssonFK Herkules39:16
23Karin BrattbergSjövalla FK39:58
24Maria ModigOK Pan-Kristianstad41:21
25Åsa Staaf BlickanderOK Löftan44:58
26Karin NorlanderOK Nackhe50:43

D35 MOTION3450 meter11 anmälda
1Jenny WinbladhLunds OK32:28
2Maria ThelinJönköpings OK33:18
3Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared36:43
4Ulrica VidfeltLindebygdens OK40:17
5Carina SvanbringLessebo OK43:30
6Teres ZachrissonKungälvs OK47:22
7Anneli GabrielssonKungälvs OK49:22
8Kristina PerssonHärlövs IF50:16
9Martina GabrielssonHelsingborgs SOK53:03
10Tineke SnijderIK Uven62:04
Elisabet DahlbergIK Trenne UllaredEj start

D403400 meter56 anmälda
1Jenny NymanVänersborgs SK25:15
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna26:35
3Eva PetterssonOK Dacke27:01
4Camilla ÖhgrenSävedalens AIK27:44
5Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna27:53
6Helena ErikssonEds SK28:12
7Yvonne WeihardSävedalens AIK28:18
8Tina HelgmanOK Tyr28:26
9Carina RegbornHagaby GOIF28:30
Anna ErikssonOK Landehof28:30
11Anna AbrahamssonFK Herkules28:45
12Anna BrunellOK Kolmården28:55
13Åsa JosarpFK Friskus Varberg28:57
14Gunilla KarlssonVäxjö OK29:22
15Agneta BerlinTrollhättans SOK29:26
16Annika KuhlinGöteborg/Majorna OK29:29
17Carin RosénGustavsbergs OK29:42
18Charlotte ÖstermanVänersborgs SK29:54
19Inger CederbergVänersborgs SK29:59
20Berit HarfotHorsens OK30:02
21Camilla Holmqvist JohanssonOK Stigen30:14
22Jeanette LarssonFK Friskus Varberg30:21
23Kristina NilssonOK Tranan30:26
24Susanne AnderssonHärlövs IF30:36
25Barbara SvenssonFinspångs SOK31:08
26Marie OlssonÖrkelljunga FK31:15
27Carina HellgrenOK Ravinen31:18
28Anna Nero NordmarkNässjö OK31:34
29Marina AxelssonMarkbygdens OK31:35
30Sandra SimonsenFIF Hillerød31:41
31Sofia KarlssonOK Landehof32:15
32Carina AnderssonFK Friskus Varberg32:30
33Catarina BengtssonOK Nackhe32:35
34Helena SandbergIK Hakarpspojkarna32:42
35Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK34:51
36Åsa DetterfeltLinköpings OK35:05
37Åsa Flink-SvenssonNässjö OK35:28
38Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK36:31
39Kerstin YngströmFrölunda OL36:42
40Catrin JohanssonSundsvalls OK37:12
41Anna KalméusFrölunda OL42:49
42Karin TorstenssonFalköpings AIK OK43:57
43Kristina ForsOK Grip43:58
44Mona RosbergVäxjö OK44:31
45Maria HarrieLunds OK45:06
46Maria WallinOK Roto48:08
47Ulrika AnderssonHylte OK48:12
48Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubb58:41
49Carina LindelöwHärlövs IF61:48
Karin JohanssonTrollhättans SOKEj godk.
Sara HektorJärla OrienteringEj start
Sara ÅbergHestra IFEj start
Lisa NilssonOK TorfinnEj start
Andrea SilierJärfälla OKEj start
Therese ForsKvarnsvedens GOIF OKEj start
Åsa HedinHjärnarps GH OLEj start

D40 MOTION3450 meter24 anmälda
1Jeanette SigenstamMarkbygdens OK31:47
2Helena ÅhlinHelsingborgs SOK39:01
3Marie FröstadKungälvs OK42:26
4Carina SvenssonAnnebergs GIF42:45
5Katarina AlmehedFrölunda OL44:32
6Christina PetterssonSjövalla FK44:43
7Bodil AhlströmTrollhättans SOK45:16
8Jessica ElmerssonOK Bävern45:27
9Britta KjellssonFalkenbergs OK46:12
10Annelie GustavssonKungälvs OK47:25
11Anna HagmanFjärås AIK48:51
12Anna HagströmFalkenbergs OK50:42
13Maria DelinHärlövs IF51:27
14Susanne LindOK Tyr52:32
15Marianne JönssonBredaryds SOK52:42
16Caroline OttossonGävle OK58:19
17Karin MaxFrölunda OL60:00
18Anette SundqvistOK Tranan60:05
19Lotte MarholtTisvilde Hegn OK60:21
20Anette NordbergGällstadbygdens SOK73:28
21Pernilla JohanssonOK Kullingshof78:29
22Marie PetterssonVästerviks OK85:06
23Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb96:42
Kit KnudsenHSOK.dkEj godk.

D453330 meter55 anmälda
1Britta SahlinVänersborgs SK27:23
2Anette BernhedSävedalens AIK27:25
3Marita KarlssonOK Skogsstjärnan28:24
4Anne BodinAlmby IK28:38
5Ann-Sofie HolerOLK Fricktal28:46
6Pamela ÅstenKolbotn & Skimt OL29:18
7Ingela AnderssonLunds OK29:24
8Annika JosefssonOK Dacke29:50
9Annette Falck-LarssonVänersborgs SK31:34
10Susanne JohanssonFjärås AIK31:43
11Tone BakkenLillomarka OL32:09
12Ann-Charlotte JohanssonIFK Göteborg32:56
13Christina OlssonSkåneslättens OL33:35
Lena Sandgren SwartzOK Orion33:35
15Ulrika JohanssonOK Löftan33:39
16Lotta SchurmannHylte OK33:40
17Marita PhilipssonMarkaryds FK33:41
18Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK33:54
19Ulrika MeyersonOK Linné34:02
20Britt FlakbergIFK Göteborg34:23
21Marie EnokssonOK Österåker34:28
22Lena WraaTisvilde Hegn OK34:31
23Maria SkogsbergMariestads FK34:33
24Nina BejbomUddevalla OK34:36
25Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared34:52
26Lottie LindhOK Älgen35:14
27Kati NémethStigmännen Karlshamns OK35:18
28Marianne KirkegaardTisvilde Hegn OK36:13
29Tina HagårdRävetofta OK36:43
30Karin BergdahlSävedalens AIK37:25
31Kristin BackVänersborgs SK37:31
32Lena ThuressonRydboholms SK37:32
33Karin StåhlIS Kullen38:23
34Gyrid LøvliAsker skiklubb39:22
35Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK39:37
36Monika WikströmOK Tyr40:15
37Christina SternerOK Njudung41:08
38Anne TuressonBredaryds SOK41:27
39Jenny HomannFrölunda OL42:10
40Katarina HedbergLerums SOK42:22
41Agneta JohanssonRydboholms SK42:39
42Camilla BjörklundSjövalla FK43:27
43Annika MarthinssonHylte OK44:54
44Anna SjödinOK Skogshjortarna45:14
45Christina RyghMariestads FK45:59
46Marie HermanssonOK Kullingshof48:46
47Katarina HaaseVänersborgs SK49:41
48Karin HelmertzFK Herkules56:26
49Yvonne BengtssonMariestads FK64:10
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKEj godk.
Anna Weckner WestlundOK TyrEj godk.
Ann-Marie HanssonIS KullenEj start
Lotta GyllenstenSkåneslättens OLEj start
Maria LenningSkåneslättens OLEj start
Ingela EkelövSkåneslättens OLEj start

D45 MOTION3040 meter26 anmälda
1Susanne DombyOK Stigen29:42
2Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF30:30
3Eva AlmgrenOK Stigen32:26
4Lena JohanssonOK Nackhe33:46
5Gunnel HenryssonOK Dacke34:16
6Lena FredénFalköpings AIK OK34:39
7Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken36:34
8Marie CarlssonOK Stigen36:42
9Anette AnderssonOK Nolaskogsarna38:06
10Gunilla Djuffelt-MartinssonFalkenbergs OK39:33
11Anna FröbergOK Roxen41:21
12Pia HendbergHestra IF41:35
13Annelie HedegårdFalköpings AIK OK42:50
14Christina MalmqvistFalkenbergs OK43:05
15Ann-Marie JohanssonBredaryds SOK44:31
16Anette JohanssonOK Tranan46:35
17Marita SalomonssonVänersborgs SK47:04
18Katarina UhrbergBrattås CK48:14
19Lone DamHSOK.dk50:10
20Yvonne JungbjerGöteborgs SK53:14
21Carina ReichenbergIdefjordens SK53:33
22Gun FriskMarkbygdens OK55:51
23Katrine Hjelseth LarsenKongsberg O-lag58:01
24Jennifer LeeOK Alehof58:04
25Jannie NielsenTisvilde Hegn OK61:35
26Hilde MoholthKongsberg O-lag65:24

D503190 meter40 anmälda
1Birgitta AnderssonFrämmestads IK28:14
2Maria HalvarssonFjärås AIK28:58
3Ann-Christin NeroRonneby OK30:12
4Christina SöderblomÄtrans IF31:16
5Christina SegerslättSkåneslättens OL32:03
6Anne-Marie EricssonKristinehamns OK32:05
7Kerstin BurmanKvillebyns SK32:33
8Gerd FossestølNittedal OL32:44
9Gunilla AxelssonSävedalens AIK33:49
10Karin IvarssonHaninge SOK34:35
11Ingrid KensbyOK Tyr34:46
12Birgit HanssonHerrestads AIF35:29
13Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb35:49
14Catharina CarlssonTrollhättans SOK35:55
15Lena RunessonOK Vivill36:45
16Elisabet MånssonOK Löftan37:26
17Lena WallströmTidaholm SOK Sisu37:52
18Minna WarthoeHSOK.dk37:56
19Maria AnderssonBredaryds SOK38:34
20Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb38:53
21Marie ClaessonRydboholms SK39:12
22Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb39:14
23Marianne ThorssonIK Trenne Ullared42:24
24Ingvor JohanssonFalkenbergs OK43:36
25Lisbeth DahlHelsingborgs SOK44:06
26Gudrun WadmanGöteborg/Majorna OK44:12
27Monika NilssonOK Alehof44:50
28Christina NilssonLerums SOK45:39
29Margareta NetzTrollhättans SOK46:55
30Susanne TruelsenHerlufsholm OK47:14
31Lena BergstrandKungälvs OK47:28
32Aina JeppssonLunds OK51:06
33Birgitte KrügerHSOK.dk55:34
34Radka KühnelTrollhättans SOK64:29
35Ingmarie BadhOK Vivill66:15
36Maria BjörklundTrollhättans SOK66:26
Gunilla SandströmOK StigenEj godk.
Kristina JohanssonKalmar OKEj start
Karin ErnfridssonOK 64 TorpaEj start
Anneli BranderStenungsunds OKEj start

D50 MOTION3040 meter4 anmälda
1Eva NordströmOK Älvsjö-Örby39:46
2Ingrid AnderssonIF Rigor41:02
3Anita LiljaJönköpings OK48:44
Siv GyllenhammarGävle OKEj start

D553180 meter24 anmälda
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg/Majorna OK27:53
2Christine EdenbrandtLunds OK34:11
3Karin AxelssonIK Uven34:56
4Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad36:00
5Inger GustafssonOK Gisle37:19
6Solveig HedenblomSjövalla FK37:38
7Gunnel HultqvistIF Hagen38:13
8Eva ThörnblomSjövalla FK38:52
9Marie SvernestamLinköpings OK39:18
10Barbro LiljequistOK Älme39:30
11Berith PetterssonVänersborgs SK42:03
12Monica IvarssonOK Skogshjortarna43:08
13Anita EklöfIK Ymer43:11
14Berit IvarssonOK Skogshjortarna43:15
15Gerd HagströmGOIF Tjalve45:09
16Yvonne CarlssonKöping-Kolsva OK47:51
17Gabrielle BrunAndrarums IF47:56
18Britt-Marie AnderssonOK Amne53:44
19Margareta SchölinTockarps IK64:48
20Christina NilssonAndrarums IF67:30
21Marit NilssonKils OK71:55
Lizkulla PetterssonMarkbygdens OKEj start
Ingela NelsénFalkenbergs OKEj start
Ann-Britt WinnbergIK Trenne UllaredEj start

D55 MOTION2890 meter14 anmälda
1Lotta WestbergOK Tranan34:57
2Siv BerggrenVäxjö Allmänna IS40:37
3Marita JohanssonOK Stigen40:50
4Inger JohanssonOK Nackhe41:39
5Agneta BöregårdOK Gläntan50:43
6Sophie Hedlund-StridhStenungsunds OK51:22
7Inga-Lill EvaldssonSK Graal53:51
8Catharina JohanssonOK Kolmården55:55
9Ulla BjörkmanIK Ymer56:18
10Britt BlomLjungskile FK61:19
11Ann KlemmingOK Stigen62:42
12Inger Alice EismarkIFK Göteborg63:02
13Margareta HeldFK Åsen63:09
Lillemor GunnarssonOK GipenEj godk.

D603090 meter36 anmälda
1Ann-Marie HolmströmIK Gandvik31:49
2Inger GlansOK Torfinn32:58
3Gunilla PetterssonVästerviks OK34:12
4Anita AnderssonOK Skogshjortarna34:19
5Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK35:10
6Ingrid Rex WallströmIK Uven35:56
7Irene AnderssonÄtrans IF36:39
8Berit SchannongMalmö OK37:03
9Ann-Britt JohanssonIK Stern37:13
10Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK37:52
11Karin PerssonOK Tyringe38:31
Åsa StåhlHjärnarps GH OL38:31
13Eva Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb39:30
14Monica LarssonOK Tranan41:14
15Marianne SjöbergIF Hallby SOK41:42
16Linnéa ClaessonRydboholms SK42:01
17Lena FritzellIF Rigor42:32
18Barbro AnderssonOK Skogshjortarna43:10
19Ann-Mari PerssonVäxjö OK43:31
20Ann-Helen LinnersjöOK Orion43:57
21Kristin LindbergLunds OK44:15
22Marion HallstenUddevalla OK44:31
23Karin BengtssonOK Kompassen45:07
24Gertrud Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK46:09
25Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb46:10
26Eva HöijeOK Ravinen46:42
27Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK47:17
28Karin LarssonOK Kompassen47:43
29Eva ArvidssonAlvesta SOK48:04
30Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad48:28
31Rosa JohanssonIK Uven49:36
32Marita JohanssonMarkbygdens OK58:50
33Inga GustavssonIK Uven61:24
34Kristina FranssonOK Virdarna62:20
35Sinikka KukkohoviAnderstorps OK62:41
Marianne HallbergFK BokenEj start

D652590 meter42 anmälda
1Berit IvehagFrämmestads IK29:04
2Birgitta StenströmVänersborgs SK29:42
3Eva IsakssonOK Skogshjortarna30:06
4Ingrid HermanssonIK Ymer30:40
5Gull SvenssonTockarps IK30:48
6Britt Forsell PirozziLunds OK30:49
7Gunnel SvenssonIK Ymer30:56
8Gunilla GrönbladHärlövs IF32:31
9Kerstin ErnvidUlricehamns OK32:49
10Marie-Louise LundströmOK Löftan32:57
11Birgit PalmFK Boken33:05
12Ingrid JanssonSäterbygdens OK34:04
13Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb34:28
14Gunvor JonssonVänersborgs SK34:58
15Lilian SamuelssonKungälvs OK35:55
16Ulla LingJönköpings OK35:57
17Bibbi AppelgrenMariestads FK36:20
18Birgitta ParknerOK Landehof36:45
19Inge JørgensenOK Roskilde36:56
20Astrid JohannessonHelsingborgs SOK37:57
21Kerstin BengtssonMotala AIF OL38:24
22Margareta BengtssonOK Gläntan39:37
23Gunnel PalgrimVänersborgs SK39:55
24Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK40:03
25Solbritt GustafssonOK Virdarna40:20
26Birgitta CarlssonOK Orinto40:21
27Britten PerssonFinspångs SOK40:36
28Mona CarlsonOK Skogshjortarna40:46
29Barbro JohanssonSjövalla FK40:57
30Britt-Marie BjörklundVästerviks OK41:19
31Ingegerd ArvidssonIF Rigor44:04
32Margareta LarssonOK Njudung44:54
33Berit NilssonMarkaryds FK44:56
34Ingrid CullbrandIK Stern47:01
35Carola AnderssonOK Löftan47:19
36Vega SlottnerJönköpings OK48:06
37Berit ByströmOK Virdarna50:35
38Ing-Mari LarssonOK Löftan63:45
39Lilian BengtssonOK Amne64:32
40Barbro CassingRonneby OK65:40
Gunnel NilssonMalmö OKEj start
Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubbEj start

D702320 meter16 anmälda
1Kerstin FredrikssonLjungskile FK31:34
2Barbro HugossonLunds OK32:55
3Marianne GrahnSävedalens AIK33:06
4Gull-Britt GrönbergKungälvs OK34:58
5Gunnel BörjessonIK Uven36:05
6Ingvor HjertqvistIK Stern37:32
7Lillemor HallinOK Landehof37:38
8Gunni EkbergÄtrans IF38:01
9Inga PerssonOK Landehof42:37
10Kerstin CarlssonUlricehamns OK43:09
11Gull-May KnudsenHSOK.dk47:18
12Yvonne LiljelandVaggeryds SOK49:34
13Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK49:48
Vivi-Anne BylundRydboholms SKEj start
Inger HallbergIK UvenEj start
Mildred JosefssonRydboholms SKEj start

D752120 meter10 anmälda
1Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK30:23
2Gun HanssonAndrarums IF32:34
3Inez JohanssonOK Nackhe32:35
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK37:48
5Astrid SvenssonOK Bävern38:45
6Bernice AntonssonFK Friskus Varberg39:42
7Barbro SvenssonUddevalla IS40:11
8Britta SahlIF Hagen43:35
9Ingrid CarlssonTäby OK44:16
10Ingrid IngemanssonFalkenbergs OK61:06

D802120 meter3 anmälda
1Signe NymanUddevalla IS33:39
2Marianne ErikssonTockarps IK38:30
3Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared42:25

H102050 meter33 anmälda
1Malthe PoulsenHSOK.dk12:57
2Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna13:01
3Victor HanssonNässjö OK13:10
4Nils OttossonGävle OK13:32
5Filip RosjöJönköpings OK13:33
6Lasse Falck WeberTisvilde Hegn OK13:54
7Alexander RoosOK Landehof14:14
8Thorsten SvenssonFinspångs SOK14:47
9Allan HedbergLunds OK14:55
10Vegard LøvliAsker skiklubb15:10
11Hugo SetthagenOK Tranan15:41
12Linus LundbergOK Bävern15:46
13Noel AgmarkenHalmstad OK16:19
Emil EbbensgaardOK Øst16:19
15Tim JohanssonFK Friskus Varberg16:43
16Karl LindmanIK Trenne Ullared17:36
17Anders BjörklundTrollhättans SOK17:46
18Melker AnderssonHärlövs IF18:39
19Eric BerlinTrollhättans SOK18:45
20Povel HedbergLunds OK19:01
21Oliver Fransson LeeOK Alehof20:08
22Björn JohanssonSundsvalls OK20:10
23Oskar EkmanOK Kullingshof20:18
24Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb20:55
25Klas JohanssonOK Tranan21:24
26Adam BremerBoxholm-Mjölby OL23:17
27Oscar KjellssonFalkenbergs OK24:56
28Filip BengtssonOK Lindena25:11
29Erik JohanssonOK Alehof26:27
30Martin DanielssonArboga OK27:04
31Oscar ModigOK Pan-Kristianstad34:42
32David NeroNässjö OK39:21
Morten JørgensenOK SnabEj godk.

H122290 meter43 anmälda
1Rasmus LundbergOK Bävern13:21
2Eric RosjöJönköpings OK14:42
3Oliwer LundbergOK Bävern14:57
4Anders MagnussonOK Landehof15:21
5Emil PetterssonOK Dacke15:58
6Lukas LundgrenVärend GN OL16:02
7Felix AxelssonMarkbygdens OK16:11
8Tord StrandKongsberg O-lag16:12
9Otto StuhlhoferOK Landehof16:43
10Olle JosarpFK Friskus Varberg16:45
11Adam SegerslättSkåneslättens OL17:17
12Adam BrobergIF Rigor17:41
13Douglas Fransson LeeOK Alehof18:11
14Nils HolerOLK Fricktal18:25
15Magnus D JohanssonOK Löftan18:46
16Erik WinbladhLunds OK18:58
17Seth WimanTäby OK19:01
18Albin HenryssonOK Dacke19:29
19Julius KindlundhFK Finn19:59
20Albin MånssonVäxjö OK20:10
21Lukas HellgrenOK Ravinen21:13
22Bjørnar LøvliAsker skiklubb21:15
23Patrik GustafssonOK Kullingshof21:44
24Ludwig GustavssonOK Bävern22:17
25Fredrik JohanssonOK Nackhe22:30
26Henrik André LarsenKongsberg O-lag22:58
27Martin SkyggesonOK Nackhe23:24
28Oscar JohanssonOK Dacke24:04
29Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna24:05
30Martin LindelöwHärlövs IF25:59
31Linus BlockgrenFalkenbergs OK27:18
32Gustav NymanVänersborgs SK29:48
33Carl AgrellSävedalens AIK30:31
34Tim OlssonBrattås CK31:24
35Emil Fjellman-LättÅmåls OK31:31
36Rasmus BäcklundIFK Göteborg32:55
37Linus SundbergOK Skogshjortarna34:53
38Benjamin GabrielssonKungälvs OK35:00
39Samuel HansonFalkenbergs OK38:17
40Emil ErikmatsSävedalens AIK40:04
41Mikkel EbbensgaardOK Øst45:27
42Samuel EkmanOK Kullingshof47:44
Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FKEj godk.

H143130 meter46 anmälda
1Markus LarssonHestra IF19:39
2Ivar SörqvistMarkbygdens OK21:17
3Lukas BökmanRonneby OK21:42
4Linus LandergrenHestra IF21:44
5Martin OlssonTibro OK21:45
6Samuel HedlundKöping-Kolsva OK21:47
7Harald LarssonHagaby GOIF22:05
8Johan WennermarkOK Skogsfalken22:08
9Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna23:06
10Daniel AnderssonOK Löftan23:17
11Marcus BengtssonMariestads FK23:39
12Albin SchurmannHylte OK24:43
13Johan LenningSkåneslättens OL24:52
14Andreas HultqvistTullinge SK25:01
15Johan GustafssonOK Tyr25:22
16Emil ØbroTisvilde Hegn OK26:04
17Oliver NilssonNyköpings OK26:17
18Jonatan BernhedSävedalens AIK26:21
19Felix HellgrenOK Ravinen29:24
20Oscar PhilipssonMarkaryds FK30:11
21Jesper LindhOK Älgen30:19
22Erik ForsHestra IF32:29
23David GunnarssonIK Hakarpspojkarna32:34
24Johan GustafssonOK Nackhe32:40
25Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL32:43
26August BengtssonOK Nackhe34:51
27Anton HanssonNässjö OK34:55
28Markus NordmarkNässjö OK35:15
29Loke AgmarkenHalmstad OK36:40
30Zakarias HansonFalkenbergs OK36:56
31Oliver WidmanLesjöfors SK37:01
32Jesper JanssonKungälvs OK37:52
33Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK38:13
34Jonas ErikssonHylte OK38:30
35Nils BremerBoxholm-Mjölby OL40:17
36Jonatan PorleVäxjö OK41:48
37Björn SamuelssonIK Trenne Ullared42:27
38Albin PålssonKungälvs OK44:12
39Albin SelerudOK Kolmården46:04
40Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL51:51
Eric DanielssonArboga OKEj godk.
Jakob MellinSundbybergs IKEj godk.
Asger Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OKEj start
Filip ZachrissonKungälvs OKEj start
Erik BjörklundSjövalla FKEj start
Nils AlexanderssonStora Tuna OKEj start

H164020 meter55 anmälda
1Oskar LundqvistNybro OK22:23
2Daniel NilssonNyköpings OK23:26
3Björn CederbergVänersborgs SK23:39
4Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna23:50
5Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna24:04
6Erik LenningSkåneslättens OL24:05
7Jakob IvarssonHaninge SOK24:42
8Leif SvenssonOK Tisaren24:51
9Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering24:52
10Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK25:22
11Jonas Falck WeberTisvilde Hegn OK25:36
12Anton NilssonOK Tranan25:41
13Filip Axelsson-MeyersonOK Linné25:45
14Johan BadenfeltFalkenbergs OK25:54
15Fredrik WennermarkOK Skogsfalken26:00
16Joakim ByströmJärfälla OK26:17
17Henrik AnderssonBredaryds SOK27:07
18Anton PerssonMarkaryds FK27:11
19Niklas FriskMarkbygdens OK27:45
20Daniel GustavssonFK Friskus Varberg27:51
21Joakim SjöbergHelsingborgs SOK28:11
22Jakob LindbomOK Orion28:20
23Rasmus LarssonOK Alehof28:46
24Fredrik PetersonLinköpings OK29:07
25Per SamuelssonIK Trenne Ullared29:43
26Bertram Kopp StannumTisvilde Hegn OK29:58
27Albin KarlssonOK Vilse 8730:14
28Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK30:41
29Johannes KuhlinGöteborg/Majorna OK31:26
30Colin Fransson LeeOK Alehof31:57
Albin PetrénKungälvs OK31:57
32Emil WikströmOK Tyr32:57
33Per EdvinssonRonneby OK33:15
34Karl ReiverBodafors OK33:39
35Pontus AnderssonOK Löftan34:07
36Emil JohanssonOK Kullingshof36:02
Oscar FrylemoAttunda OK36:02
38Daniel ZachrissonKungälvs OK36:03
39Oskar PetterssonOK Njudung37:05
40Fredrik RegbornHagaby GOIF38:04
41Pontus JanssonKungälvs OK38:59
42Henrik PetterssonVästerviks OK40:05
43Pontus BlockgrenFalkenbergs OK42:01
44Niclas DelinHärlövs IF42:22
45Andreas HenryssonOK Dacke45:21
46Albert GustavssonFalkenbergs OK46:39
47Andreas Winander-SchönningJärfälla OK47:45
48Alexander SörqvistBredareds IF49:08
49Jonathan JohanssonFalkenbergs OK53:40
50Tobias JohanssonOK Gisle60:07
Albin DetterfeltLinköpings OKEj godk.
Oskar StenbergOK SkogshjortarnaEj start
Arvid VågLerums SOKEj start
Frans LindmanIK Trenne UllaredEj start
Anton HagströmFalkenbergs OKÅterbud

H185360 meter49 anmälda
1Joakim EliassonGöteborg/Majorna OK30:12
2Johan SalomonssonVänersborgs SK30:28
3Erik ClassonOK Orinto30:54
4Ola BrönnhedenVimmerby OK31:36
Egil EdvardsenGöteborg/Majorna OK31:36
6Philip PålssonSkåneslättens OL31:40
7Anton PhilipssonMarkaryds FK32:12
8Simon SkogmanMarkbygdens OK32:23
9Jens WängdahlOK Gipen33:09
10Emil AhlbäckFossum IF33:23
11Karl DannbringSkåneslättens OL33:25
12David JohanssonHestra IF33:28
13Björn EdvinssonRonneby OK33:30
14Joel NilssonIFK Göteborg33:37
15Johan EngströmOK Orion34:12
16Martin AhlbergerHestra IF34:15
17Oscar BjörckOK Älme34:32
18Andreas NilssonMarkaryds FK34:36
19Joakim KarlssonMariestads FK35:00
20Martin LarssonHestra IF35:19
21Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK35:44
22Anton KarlssonOK Kullingshof35:55
23Jesper SjögrenOK Kullingshof35:57
24Johan HagströmFalkenbergs OK36:18
25Emil KarlssonOK Alehof37:42
26Mats HalvarssonFjärås AIK38:28
27Martin BengtssonIS Kullen39:01
28Anton HelgmanOK Tyr39:04
29Oskar AnderssonOK Gynge39:39
30Anders OhlssonUddevalla OK40:07
31Martin FriskMarkbygdens OK40:39
32Joel JohnssonOK Nackhe40:47
33Gustav JonssonSøllerød OK41:04
34David MellinSundbybergs IK41:37
35Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb42:24
36Dan BörjessonHestra IF42:47
37Eric HanssonNässjö OK43:13
38Niklas HelmertzFK Herkules45:43
39Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb47:34
40Pontus JohanssonOK Kullingshof52:06
41Henning GustavssonFalkenbergs OK52:40
42Sondre BakkenLillomarka OL69:52
43Benjamin EricssonDalsjöfors GOIF76:46
Emil AnderssonOK KullingshofEj godk.
Gabriel AnderssonUlricehamns OKEj godk.
Gustav MagnussonIF HagenEj start
Andreas CharitonovasHalmstad OKEj start
Niklas OlssonIFK Moras OKEj start
Sebastian AnderssonOK GisleEj start

H205760 meter19 anmälda
1Simon AnderssonOK Kullingshof33:14
2Måns SandgrenOK Orion33:31
3Anders HedbergGöteborg/Majorna OK33:34
4Christoffer OhlssonUddevalla OK36:36
5Oskar HektorJärfälla OK38:57
6Martin DelinHärlövs IF39:34
7Erik JohanssonOK Tranan40:22
8Thomas VejsnæsOK Sorø42:06
9Marcus HanssonOK Gipen42:21
10Fredrik RosenbergNTNUI43:21
11Adam FredénFalköpings AIK OK44:13
12Gustav StenbergOK Skogshjortarna44:52
13Patrik AnderssonHylte OK45:42
14Dennis NyqvistOK Gipen46:42
15Tore MårtenssonOK Vivill51:33
Gustav EklöfUlricehamns OKEj godk.
Jakob SegerslättSkåneslättens OLEj start
Alan CherryOxford UniversityEj start
Dag StridhOK GipenEj start

H216940 meter58 anmälda
1Johan IngemarssonHestra IF42:59
2Jesper StenströmVänersborgs SK43:56
3Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubb44:21
4Mattias NilssonVänersborgs SK45:16
5Kristjan LaasIFK Göteborg45:19
6Daniel LarssonVänersborgs SK45:36
7Jonas GustafssonVänersborgs SK45:43
8Jonas AnderssonIF Rigor46:14
9Johan TörnrothHjobygdens OK46:42
10Patrik LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb47:55
11Mikael AnderssonIF Rigor49:45
12Anders BestermanIK Trenne Ullared50:14
13Jan-Olof BogrenSundbybergs IK50:39
14Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb50:53
15Erik BengtssonFK Åsen51:29
16Ola CarlssonOK Motala52:16
17Henrik EricksonUlricehamns OK52:23
18Markus LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb53:02
19Thomas NilssonEslövs FK53:08
20Niklas LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb53:10
21Henrik LidhageIK Ymer53:36
22Peter ThorsellCentrum OK54:08
23Kristoffer EdshageCentrum OK54:41
24Olof BengtssonFK Åsen54:50
25Daniel EvaldssonSK Graal55:30
26Daniel OlssonUddevalla OK56:21
27Mattias JohanssonIK Ymer56:28
28Sebastian HasselblomFK Friskus Varberg56:38
29Rasmus SchurmannHylte OK56:45
30Karl JanssonFrämmestads IK57:09
31Albin AnderssonFalkenbergs OK57:23
32Viktor HenmyrOK Vilse 8758:02
Jens UddénLjungskile FK58:02
34Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb58:22
35Simon MellinSundbybergs IK58:23
36Oscar SvalinVänersborgs SK58:46
37Mattias PrickUddevalla OK59:16
38Oskar LydingHylte OK61:12
39Robert SundströmFK Friskus Varberg61:58
40Emil AlexanderssonHylte OK62:51
41Mikael TrofastJönköpings OK64:01
42Emil EricssonBredaryds SOK70:48
43Mårten NiklassonEslövs FK73:54
44Mattias HenrikssonCentrum OK83:27
45Kristian AdolfssonIK Ymer89:07
46Henrik EklundLunds OK94:24
47Roger LundinFK Herkules103:03
Markus NilssonOK NackheEj godk.
Morten WendelboeHSOK.dkEj godk.
Niclas SahlinVänersborgs SKEj godk.
Tomas JohanssonVänersborgs SKEj godk.
Klas ÅströmFK HerkulesEj godk.
Henrik BengtssonFalkenbergs OKEj start
Robert EnbomVänersborgs SKEj start
Johan PalmérUlricehamns OKEj start
Jonatan AnderssonFalkenbergs OKEj start
Bo-Arne OlssonEslövs FKEj start
Henric JohnssonBredaryds SOKEj start

H21 LÅNG10570 meter69 anmälda
1Tobias NobornIFK Göteborg61:31
2Johan ModigOK Pan-Kristianstad62:03
3Andreas J JohanssonGöteborg/Majorna OK63:24
4Erik JonssonNTNUI64:23
5Anders KleistOK Denseln64:49
6Tommy AnderssonVänersborgs SK65:03
7Erik EngstrandIFK Göteborg65:43
8Fredrik WeihardSävedalens AIK66:02
9Andreas HolmqvistHestra IF66:04
10Mikael EliassonGöteborg/Majorna OK66:48
11Erik TengvallVänersborgs SK66:52
12Aaron PrinceSävedalens AIK67:30
13Anders AxenborgGöteborg/Majorna OK67:46
14Christian ArnessonUlricehamns OK67:52
15Johan G HördegårdhIFK Göteborg68:11
16Oskar SvärdUlricehamns OK68:15
17Ingemar EricssonRonneby OK68:23
18Robert JohanssonGöteborg/Majorna OK68:28
19Henrik ModigOK Pan-Kristianstad69:07
20Rickard SvenssonVästerås SOK69:53
Karl-Johan WestbergOK Tranan69:53
22Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad70:04
23Oskar EklöfUlricehamns OK70:10
24Andréas ThernOK Skogshjortarna70:11
25Fredrik RosénJönköpings OK70:40
26Håkan SvenssonBredaryds SOK70:41
27Conny RantzowHestra IF70:51
28Daniel WernerssonGöteborg/Majorna OK71:08
29Per-Anders EggertsenIFK Göteborg71:24
30Fredrik JohanssonSävedalens AIK71:42
31Jacob WesterbergLinköpings OK71:56
32Björn ArnessonUlricehamns OK72:47
33Matt ScottPAPO73:38
34Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna74:44
35Stefan RingOK Löftan74:58
36Martin AhlqvistFrölunda OL75:46
37Carl StenbergOK Skogshjortarna77:27
38Alexander WestbergOK Tranan77:47
39Rasmus GrönlundLunds OK79:02
40Erik GustafssonOK Nackhe79:27
41Andreas SamuelssonOK Reftele81:02
42Måns FaxénVäxjö OK81:39
43Tobias ThorssonOK Löftan81:54
44Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK82:33
45David HedbergJärfälla OK83:20
46Mattias KarlssonOK Alehof84:15
47Anders PerssonVäxjö OK85:34
48Andreas KarlssonMariestads FK89:25
49Lindell JonasStigsökarna92:11
50Patrik JohanssonHelsingborgs SOK94:18
51Jonas HöijerFK Herkules97:35
52Jimmy AnderssonOK Kullingshof101:45
Flemming JørgensenOK SnabEj godk.
Emil LauriIFK Lidingös Skid o OKEj godk.
Martin RegbornHagaby GOIFEj godk.
Tobias AhnoffGöteborg/Majorna OKEj start
Andreas LundbladOK NackheEj start
Jonatan LarssonUddevalla OKEj start
Erik AlnervikHelsingborgs SOKEj start
Björn NormarkTullinge SKEj start
Markus JohanssonIFK GöteborgEj start
Erik Ivarsson SandbergOK DenselnEj start
Markus BåthIFK GöteborgEj start
Robert WetterlöfOK Pan-KristianstadEj start
Markus KlevegårdVäxjö OKEj start
Tobias LindellVänersborgs SKEj start
Joakim AntonssonOK LöftanEj start
Andreas ErikssonLunds OKEj start
Viktor StenssonHelsingborgs SOKEj start

H21 MOTION6300 meter11 anmälda
1Magnus WärnsvedOK Njudung43:27
2Pierre NyqvistIK Uven46:10
3David FriskOK Skogsmunken46:33
4Patrik KarlssonOK Skogsmunken49:01
5Daniel KarlssonOK Skogsmunken49:20
6Jonas H T KarlssonOK Skogsmunken49:35
7Anton FriskOK Skogsmunken51:39
8Mattias ElgströmOK Landehof57:53
9Tim ZetterbergFalköpings AIK OK60:22
10Håkan B SamorSävedalens AIK65:30
11Rikard CarlssonNybro OK94:11

H355760 meter39 anmälda
1Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK34:28
2Mats KindlundOK Tranan35:01
3Martin PetterssonSävedalens AIK35:26
4Martin BeckmanOK Nackhe37:29
5Håkan PalmFK Boken38:00
6Daniel OlssonDalsjöfors GOIF38:58
7Fredrik SvenssonJönköpings OK39:26
8Anders LundellMarkbygdens OK40:22
9Richard SottFrölunda OL40:40
10Pär SvenssonI 15 IF41:14
11Sven Åke BengtssonFalkenbergs OK41:26
12Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF41:30
13Jonas DahlinAttunda OK41:47
14Olle SchälinOK Alehof41:53
15Magnus HomannFrölunda OL41:59
16Stefan JohanssonFrölunda OL42:33
17Christian ErikssonLinköpings OK42:39
18Anders HellgrenFrölunda OL45:07
19Per ForsbergOxford University45:43
20Stefan MårtenssonFrölunda OL45:47
21Claes SetthagenOK Tranan46:09
22Morgan TallbergOK Älgen46:19
23Roland NatanaelssonSkåneslättens OL46:57
24Jan JohanssonFrölunda OL47:17
25William RexOK Landehof48:50
26Mikael TallbergOK Älgen49:19
27Anders FranzénLidköpings VSK50:43
28Tomas PeterssonOK Reftele53:53
29Fredrik KarlssonOK Landehof54:11
30Daniel BjärsvikOK Gränsen54:23
31Preben BrinchHSOK.dk55:54
32Mats GustafssonFK Friskus Varberg57:58
33Fredrik DavidsonSOK 6859:38
Patrik LundqvistNybro OKEj godk.
Mats LjungblomGöteborg/Majorna OKEj start
Andreas PerssonGöteborg/Majorna OKEj start
Johan SwartzOK OrionEj start
Fredrik BartholdssonFrölunda OLEj start
Ola SöderbergOK SkogsfalkenEj start

H35 MOTION5260 meter16 anmälda
1Henric KarlssonOK Tranan43:38
2Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL47:05
3Per BrattbergSjövalla FK47:16
4Erik BacklundHelsingborgs SOK51:34
5Magnus IvarssonOK Gläntan53:59
6Mikael CarlsvärdIS Kullen54:47
7Thomas PeterssonVärend GN OL56:27
8Göran KlemmingOK Stigen59:15
9Arjan SnijderIK Uven59:45
10Finn BregensöeTisvilde Hegn OK66:39
11Fredrik BöregårdOK Gläntan70:13
12Rune GundersenTisvilde Hegn OK70:36
13Jonas LarssonDegerfors OK71:36
14Christer NordbergGöteborg/Majorna OK73:01
15Anders VegeliusKungälvs OK78:09
16Daniel SjöbergIF Hallby SOK91:48

H405460 meter68 anmälda
1Anders BoströmOK Linné29:50
2Johan SundénVästerås SOK32:06
3Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna32:12
4Juri EmaldynovAngelniemen Ankkuri32:36
5Jens Knud MaarupOK Pan Aarhus33:08
6Magnus JohanssonOK Löftan33:10
7Nichlas WallströmSävedalens AIK33:17
8Kenneth JohanssonOK Tranan33:27
9Magnus SvenssonNässjö OK33:42
10Matti EnvallIK Hakarpspojkarna33:53
11Thomas JosarpFK Friskus Varberg34:24
12Odd StrandKongsberg O-lag34:47
13Ulf HanssonLerums SOK35:05
14Klas FriborgJönköpings OK35:10
15Jonas OlssonOK Roxen35:14
16Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna35:18
17Magnus LarsenFK Boken35:33
18Jan-Ove WikingIstrums SK35:47
19Johan HanssonNässjö OK35:51
20Bjarne BäcklundIFK Göteborg36:37
21Johan MarsMarkbygdens OK37:04
22Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna37:17
23Thomas KarlssonSjövalla FK37:22
24Bengt JohanssonFK Friskus Varberg37:26
25Ola CarlssonKöping-Kolsva OK37:38
26Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna37:51
27Gert JohanssonFK Friskus Varberg37:52
28Anders LingJönköpings OK37:54
29Klas GrönqvistJönköpings OK38:07
30Patrik OttossonGävle OK38:32
31Magnus MånssonVäxjö OK39:06
32Fredrik AskMarkbygdens OK39:27
33Jim AxmalmSävedalens AIK39:30
34Fabian LjungquistLunds OK39:41
35Peter ForsOK Grip40:04
36Matz AnderssonLesjöfors SK40:06
37Rolf JohanssonSundsvalls OK40:23
38Johan ZettergrenFrölunda OL40:48
39Arne NilssonNyköpings OK41:12
40Björn NilssonHärlövs IF41:36
41Magnus BernhedSävedalens AIK41:37
42Hans PerssonOK Kolmården41:44
43Lars HarrieLunds OK42:18
44Magnus HöijerLinköpings OK42:52
45Jörgen LarssonUlricehamns OK43:14
46Thomas StigssonTrollhättans SOK43:51
47Kristian LundLidköpings VSK44:40
48Jalle JosefssonLunds OK45:14
49Benny AnderssonOK Gisle45:49
50Geir Inge FolkestadAnderstorps OK45:59
51Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb47:04
52Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK47:14
53Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK48:04
54Nils GustavssonIFK Göteborg49:32
55Ulf NyqvistOK Landehof50:51
56Göran WendlerSV Wiss. Quedlinburg50:52
57Martin SvenssonIF Rigor51:45
58Niclas NilssonOK Österåker54:36
59Tony GrantzLjungskile FK55:28
60Henrik PoulsenHSOK.dk62:57
61Anders SörqvistBredareds IF68:08
Mikael MartinssonFalkenbergs OKEj start
Mats SilverstenOK StigenEj start
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKEj start
Helge TillingsøeTisvilde Hegn OKEj start
Stefan ReiverBodafors OKEj start
Kjetil SöhrmanOK NackheEj start
Kalle EkebjärLunds OKEj start

H40 MOTION5260 meter26 anmälda
1Thord SalenbäckKristinehamns OK45:13
2Torbjörn SaetreOK Landehof46:59
3Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK47:13
4Magnus HenningssonHestra IF47:22
5Olle SjöforsOK Älme48:47
6Peter RoosOK Landehof50:13
7Mikael DanielssonArboga OK54:46
8Peter KjellssonFalkenbergs OK55:00
9Mikael BlockgrenFalkenbergs OK57:55
10Fredrik EnglundTrollhättans SOK58:55
11Jens FasthBoxholm-Mjölby OL59:08
12Bjørn NordvikKolbotn & Skimt OL61:27
13Ola SteneborgOK Orinto62:15
14Lars ZachrissonKungälvs OK62:34
15Anders GustavssonFK Friskus Varberg63:32
16Kjell JohanssonOK Kullingshof69:05
17Mikael StävmoOK Kolmården72:41
18Magnus HagmanFjärås AIK79:36
19Magnus AnderssonKungälvs OK95:23
Ole KjærgaardHSOK.dkEj godk.
Anders HarfotHorsens OKEj godk.
Filip SjöforsOK ÄlmeEj godk.
Joakim SjöstrandFK SnapphanarnaEj godk.
Peter HagströmFalkenbergs OKEj start
Magnus BengtssonOK NackheEj start
Ulf GabrielssonKungälvs OKEj start

H454680 meter91 anmälda
1Peter CederbergVänersborgs SK29:11
2Ulrik OlssonBrattås CK30:18
3Leif HelgmanOK Tyr30:32
4Sven LundgrenVärend GN OL30:35
5Roine PetterssonIFK Göteborg31:19
6Jonas LångStora Tuna OK31:45
7Stefan PålssonSkåneslättens OL32:01
8Tim Falck WeberTisvilde Hegn OK33:13
9Anne MagnussonOK Landehof33:18
10Peter HedbergLunds OK33:19
11Tomas HultqvistTullinge SK33:32
12Mikael HanssonBredaryds SOK33:41
13Sten Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OK33:45
14Stefan OlofssonOK Gisle33:49
15Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK34:14
16Owe AnderssonOK Löftan34:16
17Mats JönssonKorsnäs IF OK34:19
18Bengt NorrmanTrollhättans SOK34:21
19Jens LindströmTibro OK34:29
20Kent KlassonHestra IF34:51
21Anders PetterssonOK Dacke35:45
22Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan36:05
23Krister RosjöJönköpings OK36:12
24Per SvenssonFinspångs SOK36:16
25Stig LarssonGöteborg/Majorna OK36:45
26Leif EinarssonKungälvs OK36:59
27Magnus BlennowFalköpings AIK OK37:02
28Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb37:04
29Ulf KarlssonOK Alehof37:09
30Mikael JungbjerGöteborgs SK37:27
Per SundqvistOK Tranan37:27
32Mats CarlssonOK Vilse 8737:39
33Magnus PorleVäxjö OK38:07
34Magnus WideFrölunda OL38:09
35Erik KindlundhFK Finn38:39
36Magnus HellgrenOK Ravinen38:43
37Per KällvikÅmåls OK39:01
38Peter Lillen NilssonOK Tranan39:02
39Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared39:07
40Per-Olof AnderssonOK Tyringe39:12
41Håkon LøvliAsker skiklubb39:38
42Anders JonssonSøllerød OK39:41
43Rikard NilssonKungälvs OK39:43
44Tommy RyghMariestads FK39:58
45Magnus BacklundSäterbygdens OK40:05
46Per AnderssonUlricehamns OK40:28
47Egon GustavssonOK Bävern40:29
48Morten EbbensgaardOK Øst40:30
49Pål BengtssonIS Kullen40:31
50Håkan JohanssonMariestads FK41:07
51Jan UhrbergBrattås CK41:24
52Mats LindströmOK Skärmen41:38
53Stefan PetterssonFjärås AIK41:42
54Christer CarlssonSävedalens AIK42:36
55Per JohanssonOK Löftan43:41
56Anders BergIS Kullen44:02
57Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK44:03
58Peder NilssonOK Torfinn44:06
59Leif HagmanIK Uven44:42
60Ulf LinderfalkSkåneslättens OL44:43
61Anders ForsanderHellas Orienteringsklubb44:44
62Bengt MarthinssonHylte OK45:25
63Anders SjöbergOK Reftele45:27
64Bjørn Victor LarsenKongsberg O-lag46:01
65Niels RaagaardSøllerød OK46:45
66Hans KööhlerTrollhättans SOK47:36
67Flemming VejsnæsOK Sorø47:41
68Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg48:41
69Pär StenbergOK Skogshjortarna48:55
70Lars-Göran DavidssonGöteborg/Majorna OK49:02
71Tomas VidfeltLindebygdens OK49:31
72Per AnderssonOK Gynge49:44
73Thomas BäckströmIF Rigor49:45
74Stefan DahlIS Kullen49:50
75Patrick PerssonHärlövs IF50:47
76Peter DannbringSkåneslättens OL52:20
77Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK55:34
78Sven-Olof PålssonKungälvs OK57:09
79Börje PerssonOK Alehof60:07
80Anders PetrénKungälvs OK60:16
81Tomas HugosonMunkedals SOK62:40
82Sören BremerBoxholm-Mjölby OL63:34
83Mats HildingssonLunds OK71:55
Ulf AlmehedFrölunda OLEj godk.
Bengt HolménHylte OKEj godk.
Per KjellanderGöteborg/Majorna OKEj start
Robert BengtssonOK NackheEj start
Lars G JohanssonVänersborgs SKEj start
Frank SteinerJärfälla OKEj start
Ingmar EkelövSkåneslättens OLEj start
Ulf JohanssonOK DackeEj start

H45 MOTION4150 meter14 anmälda
1Ulf CarlssonOK Stigen32:09
2Mikael SvenssonAnnebergs GIF33:47
3Börje ÖbergOK Skogshjortarna37:59
4Tomas KarlssonOK Skogsmunken38:56
5Bert OlssonSkåneslättens OL44:48
6Anders AnderssonHylte OK45:23
7Hans AlmgrenOK Stigen45:26
8Jon MoholthKongsberg O-lag48:48
9Anders PetterssonVästerviks OK52:48
10Bengt MellinSundbybergs IK57:41
11Peter BrobergIF Rigor64:41
Olav BakkenLillomarka OLEj godk.
Arne BerlinTrollhättans SOKEj godk.
Kjell FranssonOK AlehofEj start

H504510 meter69 anmälda
1Sixten WestlundOK Tyr27:29
2Bengt NiklassonKolbotn & Skimt OL28:24
3Rolf LundHSOK.dk29:33
4Peter EnokssonOK Österåker30:02
5Ulf PalmérUlricehamns OK30:09
6Mats BrorssonTockarps IK30:17
7Sven Åke JönssonTormestorps IF30:26
8Nils-Olof LarssonVänersborgs SK30:32
9Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna30:53
10Rolf WikströmOK Tyr30:58
11Tom KorsmanUmeå OK31:37
12Tommy JohnssonOK Nackhe31:44
13Jörgen IvarssonHestra IF32:27
14Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb32:37
15Torbjörn HalvarssonFjärås AIK33:04
16Jerker NetzTrollhättans SOK33:09
17Örjan WängdahlOK Gipen33:59
18Mikael ByströmJärfälla OK34:05
19Anders SpånérSävedalens AIK34:27
20Tore BengtssonMariestads FK34:59
21Anders LarssonHagaby GOIF35:00
22Jeppe HanssonFossum IF35:37
23Henrik AlbahnTisvilde Hegn OK36:09
24Bjarne B JensenHSOK.dk36:22
25Lars RunessonOK Vivill36:27
Bo JosefssonRydboholms SK36:27
27Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL36:33
28Arne KristensenHerlufsholm OK37:44
29Henrik NielsenTisvilde Hegn OK37:48
30Sten KarlssonAnderstorps OK38:42
31Håkan HenmyrOK Vilse 8739:04
32Stefan SjöblomFrölunda OL39:07
33Ulf SundinGöteborg/Majorna OK39:23
34Anders WassbladVänersborgs SK40:00
35Torben SeirHSOK.dk40:07
36Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK40:08
37Bo Arne StåhlIS Kullen41:13
38Karl SchneiderFK Herkules41:23
39Sven-Åke AnderssonIF Rigor41:47
40Tommy RoosFalköpings AIK OK42:16
41Mats KensbyOK Tyr42:22
42Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL43:32
43Manfred OlejnikSOK Viljan44:42
44Dag SvenssonHylte OK45:17
45Jan TruelsenHerlufsholm OK45:30
46Torbjörn WikströmOK Orinto45:45
47Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK45:53
48Sten SegerslättSkåneslättens OL46:17
49Martin EickhoffSävedalens AIK47:36
50Torben KristensenHerlufsholm OK48:55
51Mats RosenbergNittedal OL48:56
52Håkan OlssonMunkedals SOK50:32
53Stefan SundéliusJärfälla OK51:14
54Björn BältsjöSävedalens AIK53:19
55Arne LiljaJönköpings OK53:20
56Bengt ArvidssonOK Vivill55:55
57Göran OlesundOK Landehof56:02
58Anders WesterlundFK Boken59:18
Werner KöhlerTullinge SKEj godk.
Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OKEj godk.
Bengt SchwartzOK KolmårdenEj godk.
Ingemar PeterssonMarkaryds FKEj start
Tommy LjungdahlIK HakarpspojkarnaEj start
Jan SahlIF HagenEj start
Anders JohanssonHestra IFEj start
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OKEj start
Lars HagrotTäby OKEj start
Bo EliassonSkogspojkarnas OKEj start
Lennart StenssonHelsingborgs SOKEj start

H554310 meter66 anmälda
1P-O IvarssonHaninge SOK28:40
2Tomas GeorgssonOK Nackhe30:04
3Stig GustafssonBredaryds SOK30:24
4Göran OlssonIdefjordens SK30:45
5Ken RagnarssonOK Kompassen31:08
6Kjell NeroNässjö OK31:24
7Lennart LarssonJönköpings OK32:05
8Per-Olof LarssonHestra IF33:04
9Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF33:32
10Bror WidenUddevalla OK34:05
11Frode SandersenNittedal OL34:16
12Pierre KarlssonOK Alehof34:26
13Arne AnderssonBredaryds SOK34:43
14Thore JanssonKungälvs OK35:12
15Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe35:13
16Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK35:50
17Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna35:52
18Nils-Olof BodinAlmby IK35:58
19Ulf SjödinOK Skogshjortarna36:16
20Tommy WesterbergTibro OK36:34
21Bengt JohanssonOK Skogshjortarna36:36
22Gunnar BejbomUddevalla OK37:07
23Hans HusebyHalden SK37:14
24Johan CarlssonTrollhättans SOK37:17
25Roalh KlevelandKvillebyns SK38:16
26Christer NordströmOK Älvsjö-Örby38:32
27Bernt AnderssonIF Rigor38:45
28Ingvar AnderssonOK Amne38:53
29Clyde PerssonLjungskile FK39:13
30Göran LarssonVänersborgs SK41:35
31Per SvenssonRonneby OK41:59
32Lennart SvernestamLinköpings OK42:05
Arne BogrenOK Vivill42:05
34Hans TrofastTenhults SOK42:10
35Jouni Hansen-HaugAskersunds OK42:13
36Stellan MartinssonOK Tyringe42:40
37Ingemar JohanssonOK Gisle42:44
38Lennart JakobsonTibro OK43:02
39Sture JohanssonOK Kullingshof43:12
40Kent IvarssonOK Skogshjortarna43:17
41Sune CarlssonOK Motala43:39
42Mats BlomLjungskile FK43:45
43Max PrangFredensborg OK44:56
44Lennart ViderströmIK Ymer45:52
45Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad45:53
46Göran LiljequistOK Älme46:05
47Arne AnderssonOK Torfinn46:06
48Göran EklöfIK Ymer46:52
49Roland DahlmanMalmö OK49:38
50Odd OhlssonUddevalla OK49:53
51Ulf SvenssonOK Njudung49:56
52Ole JensenTisvilde Hegn OK50:47
53Per HernebrantLunds OK55:08
54Tommy JensenHSOK.dk56:04
55Tommy WendtHellas Orienteringsklubb58:32
56Jan-Erik PorathTolered-Utby Ol-klubb67:01
Björn PetterssonUlricehamns OKEj godk.
Flemming WendelboeHSOK.dkEj godk.
Dan WidercrantzOK SkärmenEj godk.
Per WimanTäby OKEj start
Ian McKenzieUringa OrienteersEj start
Per-Anders EnengeBredareds IFEj start
Anders ThomassonUlricehamns OKEj start
Gert IvarssonOK SkogshjortarnaEj start
Bo MånssonOK LöftanEj start
Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOKEj start

H55 MOTION3450 meter8 anmälda
1Jan-Willy EvaldssonSK Graal35:22
2Lars JohanssonOK Nackhe36:32
3Michael JohanssonOK Tranan38:29
4Per-Eric EricssonDalsjöfors GOIF39:54
5Tomas MårtenssonOK Vivill44:38
6Erling AnderssonVänersborgs SK45:56
7Ulf SkogmanMarkbygdens OK68:28
Gert BerggrenVäxjö Allmänna ISEj start

H603820 meter59 anmälda
1Agne BengtssonOK Kompassen25:38
2Leif SandgrenFrosta OK26:00
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto26:41
4Ove ThorssonIK Trenne Ullared28:03
5Björn JägerströmIK Uven29:05
6Håkan WinnbergIK Trenne Ullared29:10
7Torgny PetterssonVästerviks OK29:42
8Krister NilssonVäxjö OK30:28
9Göran JohnssonSkåneslättens OL30:53
10Kenth SundgrenSkåneslättens OL30:55
11Bill SchölinTockarps IK31:05
12Håkan NilssonMalmö OK32:34
13Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK32:46
14Olof KarlssonUddevalla OK32:49
15Lars-Inge AnderssonOK Räven33:30
16Åke PerssonHjärnarps GH OL34:15
17Gert OlssonSkåneslättens OL34:23
18Bo LindqvistDalsjöfors GOIF34:37
19Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK35:19
20Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb35:39
21Larseric LarssonDegerfors OK35:47
22Lars PerssonOK Kompassen35:51
23Bengt SörensenJönköpings OK35:52
24Kurt JohanssonOK Gisle35:54
25Kent JogelandIK Ymer36:33
26Sören SvenssonSjövalla FK36:38
27Christer SamuelssonOK Löftan37:07
28Bengt ElmerssonVärend GN OL37:46
29Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb37:50
30Göran LarssonOK Kompassen37:54
31Ingemar ZiljatOK Djerf37:56
32Kent OlaussonOK Orinto38:03
33John SivarsDalaportens OL38:04
34Peter HagströmGOIF Tjalve38:27
35Gösta ClaessonRydboholms SK38:53
36Lars OlssonFK Boken39:36
37Ove VesterbergLycksele IF39:37
38Leif NordinAttunda OK40:50
39Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK41:23
40Ove JohanssonOK Kolmården41:48
41Roland PerssonOK Älme42:12
42Sune GustafssonTibro OK42:55
43Bo JohanssonOK Stigen43:33
44Åke SjöbergIF Hallby SOK43:58
45Lars ViderströmIK Ymer44:46
46Bertil FritzellIF Rigor45:35
47Tommy HeldFK Åsen47:41
48Bo WinanderJärfälla OK47:55
49Rolf NilssonAndrarums IF50:13
50Kjell JeppsonIF Rigor52:25
51Bengt StåhlHjärnarps GH OL62:35
Sten HelmertzFK HerkulesEj godk.
Christer HåkanssonFalkenbergs OKEj start
Lennart HermanssonStenungsunds OKEj start
Lennart AnderssonGöteborgs SKEj start
Tommy PedersenOK OrintoEj start
Roy OwessonHelsingborgs SOKEj start
Torgny PetterssonMarkbygdens OKEj start
Leif AxelssonMålilla OKEj start

H653400 meter90 anmälda
1Rune SandbergUddevalla OK27:28
2Anders BjörnbergFrölunda OL27:47
3Björn LinnersjöOK Orion28:00
4Karl JohanssonOK Skogshjortarna28:01
5Kennet IvehagFrämmestads IK28:40
6Stefan G LarssonOK Njudung28:45
7Sören AnderssonIK Dran28:47
8Morgan LjungVaggeryds SOK28:50
9Roland NilssonFalköpings AIK OK28:55
10Per-Olof FernbergIS Skanne29:27
11Lars FinbomOK Landehof29:35
12Kjell MånssonRonneby OK29:41
13Åke EckerbomIFK Sävsjö29:45
14Kent JohanssonÖrkelljunga FK30:05
15Ingemar LindblomIFK Göteborg30:39
16Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK31:12
17Inge PerssonFK Boken31:14
18Göran BengtssonTockarps IK31:39
19Arne GrøndahlSøllerød OK31:46
20Ronny AnderssonOK Skogshjortarna31:49
21Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna31:50
22Olle HermanssonIK Ymer32:01
23Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna32:04
24Lars TuvessonUlricehamns OK32:55
25Anders AxelssonSävedalens AIK33:17
26Ole SvendsenOK Roskilde33:21
Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK33:21
28Lars-Erik LarssonOK Amne33:36
29Stig KarlssonLessebo OK33:44
30Anders BerglundOK Skogshjortarna33:47
31Jan HanssonLunds OK33:52
32Hagbert PerssonVäxjö OK34:09
33Gunnar VallinOK Landehof34:20
34Bengt-Rune WallströmIK Uven34:38
35Peeter-Jaan KaskLunds OK34:52
36Gösta LindqvistOK Löftan34:55
37Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna35:00
38Torgny GrönlundTrollhättans SOK35:02
39Lennart CarlströmOK Landehof35:05
40Lennart GustavssonIK Uven35:35
41Hans KarlssonOK Orinto35:40
42Erling SvenssonIK Trenne Ullared35:52
43Kjell RøkkeIL Tyrving36:02
44Lennart HöijeOK Ravinen36:03
45P-G JanssonSäterbygdens OK36:10
46Christer WestbergIFK Göteborg36:13
47Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK36:44
48Waste ByströmOK Virdarna37:05
49Leif BjörkmanIK Ymer37:21
50Bengt NilssonAlvesta SOK37:24
51Leif SamorTjällmo-Godegårds OK37:31
52Kent CarlgrenOK Skogshjortarna38:03
53Hans C JohanssonIK Stern38:17
54Bengt-Åke SvenssonIK Ymer38:25
55Arne LarsenVästerviks OK38:38
56Acke WåhlanderGöteborg/Majorna OK38:44
57Bengt HenrikssonVäxjö Allmänna IS40:05
58Sven RutherOK Älme40:24
59Kurt BoströmOK Linné40:47
60Tom LindbergLunds OK41:42
61Ingemar AnderssonOK Orion41:49
62Ingmar ErikssonFalkenbergs OK42:16
63Göte NatanaelssonLjungskile FK42:18
64Torgny JonssonVäxjö Allmänna IS43:28
65Bertil QvickKungälvs OK43:36
66Kenneth ArvidssonAlvesta SOK43:39
Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb43:39
68Lars-Åke LarssonOK Tranan43:40
69Bengt InghammarGöteborg/Majorna OK43:47
70Roy CarlssonUlricehamns OK43:53
71Bertil BengtssonFalkenbergs OK44:27
72Nils JohannessonHelsingborgs SOK44:59
73Björn AhlnérGöteborg/Majorna OK45:30
74Bror PalgrimVänersborgs SK46:07
75Palle Møller NielsenOdense OK46:22
76Christer GrönbladHärlövs IF46:40
77Knud Erik ThomsenSvendborg OK46:46
78Åke BjörklundVästerviks OK47:53
79Lars HenrikssonOK Älme48:57
80Lennart NilssonMalmö OK49:29
81Karl-Axel JohanssonIK Uven49:39
82Sven-Erik ForsellLunds OK51:34
83Kenneth JonssonVänersborgs SK52:16
84Holger MikkelsenOdense OK55:19
85Lars-Olof SvalinOK Alehof55:50
86Ingemar ErlandssonVäxjö OK56:16
Lennart OlssonIK UvenEj godk.
Nils-Erik GunnarssonOK GipenEj godk.
Erik JakobssonOK NackheEj start
Lars LjungbergTrollhättans SOKEj start

H703330 meter52 anmälda
1Erland LingJönköpings OK30:56
2Kurt LarssonOK Nackhe32:11
3Ove JohanssonOK Järnbärarna32:33
4John MienéHSOK.dk33:13
5Leif CarlssonGällstadbygdens SOK33:14
6Håkan SkogumMarkbygdens OK33:23
7Göran KarlssonOK Bävern34:24
8L-O MattssonOK Roslagen34:32
9Rune ArvidssonMarkbygdens OK35:03
10Anders CarlssonSkåneslättens OL35:33
11Rune AhlanderJönköpings OK36:55
12Rune BengtssonRonneby OK37:34
13Bo SvenssonTockarps IK38:03
14Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb38:30
15Stig BengtssonOK Amne38:31
16Magne HagströmFrölunda OL38:35
17Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad38:51
18Ivan ErnvidUlricehamns OK39:14
19Torsten ClaessonOK Älme39:20
20Inge NilssonTockarps IK39:22
21Åke AxelssonIK Uven39:42
22Per LarssonJönköpings OK39:49
23Alvar AnderssonTibro OK40:47
24Bo WesterbergVänersborgs SK41:01
25Nils-G SvenssonOK Kompassen42:19
26Per-Hugo LundgrenLerums SOK42:26
27Otto HolmdahlLinköpings OK42:40
28Allan SunnergrenHjärnarps GH OL43:08
29Flemming LarsenHSOK.dk43:18
30Bo LeuchoviusGöteborg/Majorna OK43:47
31Gert EmanuelssonFrölunda OL45:24
32Gösta GrahnSävedalens AIK46:08
33Bernt JohanssonOK Gisle46:15
34Stig BengtssonMotala AIF OL47:16
35Paul SchannongMalmö OK49:13
36Gunnar GrönkvistBottnaryds IF49:15
37Sten HjelmOK Tranan51:29
38Morgens KøhlerBallerup OK53:14
39Evert JenhallOK Skogsvargarna54:17
40Sigvard RudolfssonOK Gisle60:02
41Herluf JensenSvendborg OK60:33
42JB LarssonOK Löftan65:06
43Sedney HugossonLunds OK72:19
Nils Olov LindénTenhults SOKEj godk.
Jan KjellströmFrölunda OLEj godk.
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLEj godk.
Lennart ErikssonOK StigenEj start
Göran ThourVärend GN OLEj start
Håkan BrostMalmö OKEj start
Göran SegerFK BokenEj start
Gunnar BylundRydboholms SKEj start
Ingvar JosefssonRydboholms SKEj start

H752590 meter29 anmälda
1Ragnar CollrydBredaryds SOK29:27
2Sture PetterssonFalköpings AIK OK30:58
Nils JanssonSkattkärrs IF30:58
4Jan-Eric NelkingFK Åsen34:14
5Karl-Eric WannbergIK Omega34:21
6Anders AdlerLinköpings AIK35:01
7Klas TykessonRävetofta OK35:21
Atte HeikkiläOK Gipen35:21
9Holger PerssonOK Eken35:44
10Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna35:56
11Sven-Erik Ingemar LundAnderstorps OK36:08
12Stig SahlIF Hagen36:16
13Tage IngemansonFalkenbergs OK38:53
14Bengt SwensonSäterbygdens OK39:30
15KG EricssonOK Gisle39:37
16Torgny AnderssonFalkenbergs OK39:52
17Leif HjertqvistIK Stern40:13
18Åke HogedalKungälvs OK40:42
19Erland OlssonDalsjöfors GOIF41:25
20Arvid JohanssonOK Nackhe45:25
21Carl-Henrik HallbergIK Uven47:03
22Evert CarlssonTäby OK48:54
23Ingvar LennerstedtLunds OK49:26
24Lars-Erik LindellVäsby OK50:29
25Totte HolmMarkbygdens OK53:16
26Bo ÖhrströmOK Amne53:35
27Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb56:29
Sten CarlssonSävedalens AIKEj godk.
Harry SöderbergFK Friskus VarbergEj start

H802120 meter10 anmälda
1Sven AnderssonOK Stigen28:10
2Helmer EkbergÄtrans IF28:25
3Arne NordahlÖrkelljunga FK28:44
4Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF29:08
5Bertil JohanssonSkåneslättens OL31:52
6Lars-Gunnar EnströmOK Tranan35:32
7Lars Erik AronsonIF Rigor37:05
8Bengt BorgGöteborg/Majorna OK37:11
9Rune IsakssonHelsingborgs SOK37:33
Nils RågstedtIS KullenEj start

INSKOLNING1850 meter65 anmälda
Albin NyqvistOK LandehofGodkänd
Alex JohanssonFK Friskus VarbergGodkänd
Alma HjertbergIK YmerGodkänd
Alma MarholtTisvilde Hegn OKGodkänd
Alva NiklassonKolbotn & Skimt OLGodkänd
Anna BromanJärla OrienteringGodkänd
Anna SvenssonIF RigorGodkänd
Anne Sofie HarfotHorsens OKGodkänd
Anton ElmerfjordMalmö OKGodkänd
August KlemmingvacantGodkänd
Celina BregensöeTisvilde Hegn OKGodkänd
Dagmar KoppTHOKGodkänd
David CarlsvärdIS KullenGodkänd
Ebba TehrnIFK GöteborgGodkänd
Elias NorenOK LindenaGodkänd
Elina ReinholdssonSävedalens AIKGodkänd
Emmy PalmFK BokenGodkänd
Erik IngemarssonVakantGodkänd
Erik LingJönköpings OKGodkänd
Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OFGodkänd
Erik ZettergrenFrölunda OLGodkänd
Fanny HanssonFalkenbergs OKGodkänd
Felix AbrahamssonHylte OKGodkänd
Filip IngemarssonVakantGodkänd
Filip SchälinOK AlehofGodkänd
Frederikke GundersenTisvilde Hegn OKGodkänd
Fredrika KindlundFK FinnGodkänd
Gabriel LindebladTrollhättans SOKGodkänd
Hanna CarlsvärdIS KullenGodkänd
Henning CullinvacantGodkänd
Hilda KlemmingvacantGodkänd
Ida FranzénLidköpings VSKGodkänd
Ida RosjöJönköpings OKGodkänd
Isak BegntssonOK LindenaGodkänd
Isak BengtssonFalkenbergs OKGodkänd
Isak LöfgrenvacantGodkänd
Jennifer StigssonTrollhättans SOKGodkänd
Johan vinbladLunds OKGodkänd
Johanna BondessonFK Friskus VarbergGodkänd
Jonathan RundqvistOK NackheGodkänd
Julia Hagelberg NordahlOK KåreGodkänd
Linus NilssonOK ÖsteräkerGodkänd
Loke HedbergLunds OKGodkänd
Love PemonLaholms IF OKGodkänd
Ludvig AxelssonVakantGodkänd
Ludvig LangeOK LavinenGodkänd
Ludvig PeterssonVärend GN OLGodkänd
Lukas NorlanderOK NackheGodkänd
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFGodkänd
Martin ErikssonAnnebergs GIFGodkänd
Matilda CederbergVänersborgs SKGodkänd
Mattilda AspIFK GöteborgGodkänd
Max NordahlHalmstad Garnisons IFGodkänd
Melwin JohanssonFK Friskus VarbergGodkänd
Moa FranzénLidköpings VSKGodkänd
Nils NiklassonKolbotn & Skimt OLGodkänd
Olivia GrönqvistJönköpings OKGodkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKGodkänd
Sofia PalmFK BokenGodkänd
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFGodkänd
Tim VegeliusKungälvs OKGodkänd
Truls SöhrmanOK NackheGodkänd
Victor JohanssonTrollhättans SOKGodkänd
Viktor NordahlHalmstad Garnisons IFGodkänd
Linus BacklundHelsingborgs SOKÅterbud

U11950 meter37 anmälda
1Hilda JohanssonIK Hakarpspojkarna13:56
2Jesper JohanssonOK Löftan14:08
3Hampus HatlenTullinge SK14:12
4Ivar Lidström LauriSnättringe SK15:00
5Erik Lidström LauriSnättringe SK15:05
6Mikkel DamHSOK.dk15:47
7Siri SimonsenFIF Hillerød16:03
8Ida BlickanderOK Löftan16:31
9Isac KarlssonOK Tranan17:00
10Rasmus JohanssonOK Stigen18:39
11Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb18:44
12Viktor BoströmOK Linné18:50
13Maja BremerBoxholm-Mjölby OL19:25
14Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL19:31
15Sigrid FröbergOK Roxen20:16
16Klara SäfstenFK Herkules22:00
17Agnes SöhrmanOK Nackhe23:20
18Lova NygrenTumba-Mälarhöjden OK23:22
19Bente WendlerSV Wiss. Quedlinburg23:25
20Alfrida HedstigVäxjö OK23:52
21Ossian HedstigVäxjö OK23:55
22Therese NilssonOK Österåker26:27
23Carl HendbergHestra IF29:37
24Emil SvanbringLessebo OK30:33
25Mathilde SnijderIK Uven30:41
26Gustav SteenIK Uven31:16
27Malin NorlanderOK Nackhe37:08
28Victor ModigOK Pan-Kristianstad37:49
29Gordon AlpadieOK Pan-Kristianstad37:59
30Emma LarssonUlricehamns OK38:22
31Hanna OlssonBrattås CK38:48
32Vera UhrbergBrattås CK43:18
33Emilie SvanbringLessebo OK44:23
34Ella SjödinOK Skogshjortarna47:35
35Johannes KnudsenHSOK.dk56:08
Maja KnudsenHSOK.dkEj godk.
Toke TillingsøeTisvilde Hegn OKEj start

U22050 meter36 anmälda
1Albin NilssonUddevalla OK15:03
2Samuel ErikssonEds SK15:05
3Jonas HarfotHorsens OK15:46
4Emil BoströmOK Linné16:01
5Edvin MånssonVäxjö OK16:11
6Matilda RundqvistOK Nackhe17:06
7Daniel KnutssonLerums SOK17:49
8Emma FranzénLidköpings VSK18:07
9Vendela DannbringSkåneslättens OL18:47
10Rasmus FjordsideSävedalens AIK19:40
11Leo EnerothAlvesta SOK20:05
12Felicia LindebladTrollhättans SOK20:23
13Ida ErikssonOK Landehof20:40
14Malva AlpadieOK Pan-Kristianstad21:04
15Morgan AlpadieOK Pan-Kristianstad21:15
16Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK21:36
17Selmina HedstigVäxjö OK22:01
18Erica AbrahamssonFK Herkules22:03
19Emma ErikssonAnnebergs GIF22:11
20Emil NygrenTumba-Mälarhöjden OK22:28
21Viktor NybergOskarströms OK22:38
22Thea VegeliusKungälvs OK23:17
23Linnea BengtssonFalkenbergs OK23:24
24William WestUddevalla OK23:42
25Marte Karine LarsenKongsberg O-lag25:12
Victor HagmanFjärås AIK25:12
27Oskar GranOK Lindena25:23
28Linnea SkalbergBredaryds SOK26:01
29Konstanse MoholthKongsberg O-lag26:38
30Nathalie KnudsenHSOK.dk26:48
31Jacob ÖstermanVänersborgs SK27:21
32Johan KnutssonLerums SOK28:10
33Wilma HagmanFjärås AIK29:04
34David ErikmatsSävedalens AIK29:21
Anton SilierJärfälla OKEj start
Paula HammerIF RigorEj start

U32290 meter18 anmälda
1Filip AlmgrenOK Stigen26:00
2Lina LindOK Tyr27:14
3Filip LindOK Tyr29:27
4Tim BäcklundIFK Göteborg30:28
5Eric FlakbergIFK Göteborg33:52
6Tea EnerothAlvesta SOK34:51
7Tilda AlpadieOK Pan-Kristianstad35:47
8Fanny MauritssonOK Pan-Kristianstad36:49
9Filip LemanGöteborgs SK37:51
10Stina MeyersonBromma-Vällingby SOK39:57
11Celicia JohanssonFK Friskus Varberg40:55
12Andreas JohanssonFalkenbergs OK41:48
13Wilma HendbergHestra IF42:33
14Oscar AnderssonKungälvs OK49:35
15Julia AnderssonKungälvs OK50:29
16Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna51:08
17Mathilda AnderssonKungälvs OK52:17
Victor AhlbäckFossum IFEj start

U43040 meter2 anmälda
1Rasmus HarfotHorsens OK29:25
2Tommy GelotteTolered-Utby Ol-klubb39:51

ÖPPEN 11950 meter42 anmälda
1Ayan LingJönköpings OK14:54
2Johan WilhelmssonOK Räven16:24
3Philip SalenbäckKristinehamns OK16:47
4Julia TuressonBurseryds IF17:10
5Ellen WestUddevalla OK17:48
6Claudia KnudsenHSOK.dk18:34
7Ebba LindmanNässjö OK18:39
8Michelle AxelssonHärlövs IF18:44
9Clara SamuelssonOK Vivill18:57
10Anna LindebladTrollhättans SOK19:15
11Eva JörgensenOK Snab19:46
12Ingela BlockgrenFalkenbergs OK20:01
13Albin TollOK Njudung21:44
14Elliot SjöforsOK Älme22:47
15Marie Granberg-KlassonHestra IF23:27
16Linus BacklundHelsingborgs SOK23:28
17Ellen StävmoOK Kolmården23:36
18Eva Larssonvacant23:55
19Edwin StävmoOK Kolmården24:08
20Saga VidmanLesjöfors SK25:08
21Tyr PerssonLinköpings OK25:24
22Eva BremerBoxholm-Mjölby OL25:43
23Axel ZettergrenFrölunda OL26:18
24Simon NordbergMajornas IK26:38
25Bodil HedenbergOK Vivill27:37
26Ebba HjertbergIK Ymer29:03
27Elias NordbergMajornas IK29:39
28Johanna WilhelmssonOK Dacke30:42
29Jakob WilhelmssonOK Dacke32:50
30Rebecka SalenbäckKristinehamns OK33:04
31Anna SalenbäckKristinehamns OK33:09
32Magdalena SalenbäckKristinehamns OK33:14
33Carola BestermanIK Trenne Ullared33:39
34Barbro NilssonAlvesta SOK34:04
35Anne KlintMarkbygdens OK35:22
36Lukas GustfssonIK Ymer37:13
37Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL41:33
38Ingrid BrorssonTockarps IK42:17
39Ann-Marie DannbringRingsjö OK45:11
40Alice Andresenvacant53:18
41Axel Andresenvacant55:10
Simon SvenssonLaholms IF OKEj godk.

ÖPPEN 22790 meter50 anmälda
1Karl PetterssonOK Njudung24:54
2Annika NilssonEslövs FK25:12
3Julia WallströmTidaholm SOK Sisu25:55
4Marina JohanssonOK Njudung26:01
5Karin ÅhlinHelsingborgs SOK29:27
6Hampus LindmanNässjö OK30:17
7Petter EnokssonOK Österäker30:36
8Carl JohanssonBredaryds SOK30:58
9Håkan CarlssonAlvesta SOK30:59
10Emma NordbergGällstadbygdens SOK31:09
11Ellen GranathTolered-Utby Ol-klubb31:12
12Mari-helen LidströmSnättringe SK31:31
13Lasse Olsenvacant32:49
14Markus CarlssonAlvesta SOK33:01
15Lene ØbroTisvilde Hegn OK34:01
16Åsa MånssonSödertälje Nykvarn34:19
17Hans EmilssonKinnaströms SK35:05
18Åsa EnerothAlvesta SOK35:06
19Gunilla Wallin-BengssonFalkenbergs OK35:12
20Maria ErikssonEds SK36:00
21Eva RosenbergNittedal OL36:33
22Annika Klemmingvacant37:53
23Johan GustavssonOK Reftele38:12
24Erik NordgrenMarkbygdens OK39:29
25Margareta WikströmVäxjö Allmänna IS39:34
26Eva HanssonLerums SOK40:26
27Marie KoppTisvilde Hegn OK42:01
28Sofia StivnertTockarps IK42:23
29Anna Djärv-DanielssonArboga OK43:19
30Siv PetterssonGöteborg/Majorna OK43:46
31Leo Karlssonvacant45:14
32Mats GustafssonOK Orinto46:04
33Lena EkmanOK Kullingshof47:01
34Mary LarnerGöteborg/Majorna OK48:41
35Helena BergIS Kullen48:48
36Susanne KnutssonLerums SOK49:06
37Annika LindmanIK Trenne Ullared50:27
38Magnus Klemmingvacant50:47
39Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad51:27
40Åsa LarssonUlricehamns OK52:02
41Annika EdhOK Skogshjortarna53:39
42Siv GustavssonOK Reftele56:57
43Helen JohanssonOK Gisle57:08
44Anette NordlingOK Orinto59:58
Christina WernerssonOK Orinto59:58
46Ulla-Britt KarlssonOK Skogshjortarna73:13
Sture KarlssonOK Skogshjortarna73:13
48Jonathan BondessonFK Friskus Varberg83:57
49Karin IngvarsdotterMalmö OK87:41
Jenny AnderssonFalkenbergs OKEj godk.

ÖPPEN 33870 meter17 anmälda
1Emma DjerfLerums SOK34:26
2Klara DjerfLerums SOK37:17
3Kari Eievacant40:10
4Anton DombyOK Stigen42:17
5Karin NilssonIK Trenne Ullared44:57
6Barbara Reschvacant46:30
7Mike ItoMalmö OK50:24
8Morten Hallagervacant52:51
9Johan BerköAnderstorps OK54:26
10yvonne FriskOK Skogsmunken54:43
Jennifer AnderssonOK Skogsmulken54:43
12Annika FasthBoxholm-Mjölby OL56:48
13Garbriellle MeyersonBromma-Vällingby SOK58:29
14Tord LättÅmåls OK65:22
15Sandra ArvidssonOK Stigen67:53
16Lena SkogHestra IF73:59
17Lucy LouTibro OK79:24

ÖPPEN 42890 meter91 anmälda
1Arild LarsenKongsberg O-lag27:29
2Elin SchybergFjärås AIK29:08
3Staffan LindbomOK Orion29:22
4Elinor LangeOK Ravinen29:37
5Mikael AftevikFK Friskus Varberg30:48
6Maria SundbergOK Njudung31:51
7Agne PerssonOK Stigen33:18
8Camilla LindebladTrollhättans SOK33:34
9Eva LångStora Tuna OK33:37
10Magnus KnutssonLerums SOK33:43
11Runo SchybergFjärås AIK35:15
12Erno HugossonNässjö OK35:25
13Jenny JohanssonIK Ymer35:32
14Stig GustavssonIK Ymer35:52
15Anna LarssonFalköpings AIK OK36:49
16Anders PhilipssonMarkaryds FK37:03
17Kerstin LarssonHylte OK37:15
18Göran GranathTolered-Utby Ol-klubb37:31
19Kennet AxelssonHärlövs IF37:43
20Jan NordbergGällstadbygdens SOK39:04
21Tobias GustavssonOK Reftele39:18
22Karin SamuelssonKungälvs OK39:45
23Caroline LindelöwHärlövs IF41:10
24Örjan SöderlundLerums SOK41:28
25Elisabeth SöderlundLerums SOK41:41
26Roger SkoogHestra IF41:43
27Ida NordbergGällstadbygdens SOK42:06
28Roger BökmanRonneby OK42:43
29Jan WiderströmIK Ymer42:59
30Maria JohnssonOK Nackhe43:31
31Emmelie GeorgssonOK Nackhe44:22
32Madelene AxelssonHärlövs IF44:28
33Malin PeterssonVärend GN OL45:14
34Gunnar BengtssonOK Gläntan45:52
35Kjell AnderssonOK Skogshjortarna46:20
36Pia AnderssonFalkenbergs OK47:00
37Torbjörn LarssonFalköpings AIK OK47:34
38Monika LindblomLaholms IF OK47:45
39Barbro BengtssonOskarströms OK47:47
40Ronny EkmanOK Kullingshof47:54
Joel LeanderOK Landehof47:54
42Kerstin OlesundOK Landehof48:48
43Maud GustavssonOK Bävern49:00
44Bertil AnderssonFK Friskus Varberg49:04
45Anna Bengtssonvacant49:10
46Axel WahlströmHylte OK49:23
47Eva LiljerosTolered-Utby Ol-klubb49:53
48Mona EnforsTockarps IK49:56
49Carina StenbergOK Skogshjortarna49:57
50Kerstin LundqvistNybro OK50:27
51Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK51:01
52Elisabeth MellinSundbybergs IK51:02
53Gun JohanssonOK Landehof51:05
54Marianne CarlssonRingsjö OK51:06
55Elis LundkvistOK Gynge51:08
56Sara JohanssonVänersborgs SK52:33
57Bengt-Göran EliassonTolered-Utby Ol-klubb52:44
58Molly RundströmOK Landehof53:31
59Ronny AllanssonIF Rigor54:15
60Ingrid OlofssonFK Snapphanarna55:38
61Britt-Marie CarlströmOK Landehof57:14
62Stig JohanssonOK Landehof57:57
63Cecilia RoosOK Landehof58:19
64Erika EliassonOK Landehof58:21
65Caroline HildingssonLunds OK58:30
66Karl-åke BöregårdOK Gläntan59:51
67Mari SchoughFalkenbergs OK60:55
68Anne-berit LarsenKongsberg O-lag61:03
69Ernst AbergerFK Snapphanarna61:05
70Katja HedbergJärfälla OK61:43
71Lena BobergIF Rigor62:27
72Ellbritt SvenssonFK Finn62:50
73Anna-Stina ArnessonIK Dran63:19
74Ingrid NilssonVäxjö OK65:37
75Thomas ReichelSävedalens AIK67:10
76Karina HammarstrandFK Snapphanarna68:43
77Stig SvenssonOK Virdarna69:00
78Joel JohanssonOK Skogshjortarna70:20
79Eina-Britt KappfjellIK Dran70:33
80Magdalena AgrellSävedalens AIK70:40
81Doris EliassonOK Landehof76:25
82Vanja JinnemoHjärnarps GH OL79:52
83Mimmi Tekiebrhanvacant80:17
84Eskil Jönssonvacant84:31
85Inger LandsbergTisvilde Hegn OK86:08
86Ann-Britt LarssonFalköpings AIK OK87:18
87Katarina ERikmatsSaik89:10
88Ann-Britt AnderssonFK Friskus Varberg102:08
Ola SamuelssonOK VivillEj godk.
Margareta AdamssonHalmstad OKEj godk.
Sara BainbridgeLaholms IF OKEj godk.

ÖPPEN 53960 meter41 anmälda
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK32:37
2Tomas AxelssonOK Linné34:44
3Stefan SvenssonBredaryds SOK35:00
4Jan-Åke SörliklidTrollhättans SK35:06
5Stefan PauliGöteborg/Majorna OK35:27
6Karl-Johan LarssonOK Stigen35:43
7Kristina JohanssonBredaryds SOK35:57
8Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK39:13
9Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad40:17
10Bengt JohanssonBredaryds SOK40:48
11Mats LövdahlVisby IF Gute SOK41:41
12Johanna SvenssonBredaryds SOK42:54
13Frida HolmbergCentrum OK43:44
14Olle ArmanNyköpings OK45:27
15Björn OscarssonHylte OK45:41
16Staffan DahlqestSkillingaryds FK46:00
17Helena HjertbergIK Ymer46:09
18Jonas BäckströmIF Rigor46:39
19Bo SelerudOK Kolmården47:18
20Per-Inge Johanssonvacant47:27
21Jonas Edvinssonvacant47:29
22Göran SvenssonFK Finn47:52
23Lars MobergOK Lindena47:58
24Dennis TollOK Njudung48:22
25Mats SvenssonBredaryds SOK51:02
26Bo JohanssonFK Friskus Varberg51:04
27Sven ErikssonOK Landehof51:10
28Staffan Dalströmvacant52:14
29Hanna WallinIK Trenne Ullared52:40
30Per EnerothAlvesta SOK52:44
31Anton JohanssonOK Tranan52:49
32Monica JohanssonFK Friskus Varberg53:02
33Karl-Göran KarlssonHylte OK53:04
34Martin Ericssonvacant55:57
35Helena SchützdellerHässeholms OK57:22
36Helén PerssonHässleholms OK57:49
37Lars-Göran KlemmingOK Stigen62:05
38Per RogneIK Hakarpspojkarna63:35
39Mikael KuhlinGöteborg/Majorna OK67:40
40Mattias HanssonFrölunda OL83:45
41Erland MaxFrölunda OL83:48

ÖPPEN 64650 meter22 anmälda
1Ola AndertoftMarkaryds FK36:45
2Åsa HagnestålGöteborg/Majorna OK39:34
3Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL40:45
4Joel EinarssonTormestorps IF42:30
5Kenneth AnderssonNässjö OK44:46
6Tomas EinarssonTormestorps IF45:40
Martin WestUddevalla OK45:40
8Göran SvenssonFalkenbergs OK46:08
9Roger NilssonLaholms IF OK47:22
10Anders SvenssonHalmstad Garnisons IF48:31
11Mattias WraaTisvilde Hegn OK50:24
12Marielle AnderssonOK Vilse 8750:40
13Lennart LundhOK Tisaren51:33
14Hanna DjerfLerums SOK56:41
15Bernt KarlssonBredaryds SOK58:33
16Benneth AdamssonHalmstad OK60:44
17Christer LjungdalHjärnarps GH OL60:52
18Filip SvenssonLaholms IF OK67:11
19Erik Olofssonvacant76:13
Sven-Gunnar SvenssonHalmstad OKEj godk.
Joakim ClaessonOK YmerEj godk.
Lotta SjöbergHelsingborgs SOKEj godk.

ÖPPEN 73190 meter99 anmälda
1Petter ÖstmanGöteborg/Majorna OK23:46
2Stig NilssonOskarströms OK26:07
3Cecilia HedstigVäxjö OK28:12
4Ingemar ArnessonIK Dran29:03
5Johanna HolerOLK Fricktal29:11
6Andreas EnforsTockarps IK29:22
7Linda AxelssonIK Uven29:44
8Mats NilssonOskarströms OK30:05
9Kjell ErlandssonOK Lindena30:07
10Kerstin AnderssonRyda SK30:10
11Mikael NilssonOK Torfinn30:31
12Jonas DetterfeltLinköpings OK31:08
13Johanna AxelssonVakant31:18
14Olle EnforsTockarps IK31:21
15Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna32:13
16Rickard AxelssonVakant32:39
17Elin ThuressonBurseryds IF32:44
18Lotta LinseforsLunds OK32:51
19Martin JohanssonOK Stigen32:53
20Leif AxelssonMålilla OK32:58
21Helena LindmanNässjö OK33:12
22Kent HanssonOskarströms OK33:17
Björn JohanssonFalkenbergs OK33:17
24John JohnssonOK Landehof33:39
25Johan BondessonFK Friskus Varberg33:45
26Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK33:53
27Lotta MagnussonLaholms IF OK34:06
28Lars BjörckOK Älme34:07
29Roger BergvikVäxjö OK34:12
30Johanna NilssonFalköpings AIK OK34:20
31Lars-Göran HedstigVäxjö OK34:34
32Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb34:50
33Jonas NielsenOK Skogshjortarna35:13
34Monika NygrenTumba-Mälarhöjden OK35:14
35Håkan HansonFalkenbergs OK35:16
36Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK35:24
37Bente KällVäxjö OK35:36
38Gert ErlandssonLaholms IF OK36:02
39Malin JohanssonFK Friskus Varberg36:23
40Malin LjunggrenMarkbygdens OK36:24
Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK36:24
42Alf JohanssonVäxjö OK36:40
43Lena ThuressonBurseryds IF36:49
44Lennart NylanderOK Lindena36:52
45Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK36:55
46Karin OlssonMunkedals SOK37:05
47Mona PalmLessebo OK37:42
48Kurt AnderssonOK Kullingshof37:59
49Ingvar BengtssonOskarströms OK38:19
50Tommy PedersenOK Orinto38:33
51Jörgen FriskMarkbygdens OK38:49
52Åke JohanssonRydboholms SK38:56
53Rolf HallbergNässjö OK39:16
54Birgitte WraaTisvilde Hegn OK39:23
55Lena KarlssonHalmstad OK39:31
56Mats LydingHylte OK39:53
57Leila LjunggrenMarkbygdens OK40:53
58Lennart LidbergIK Vista41:08
59Leif BrånaltMarkaryds FK41:22
60Conny WernerssonOK Orinto41:59
61Lars-Erik HallbergFK Boken42:19
62Lars-Åke StridhHässleholms OK42:30
63Mats LindebladTrollhättans SOK43:01
64Morgan KarlssonOK Löftan43:34
65Sonja HammarOK Kompassen43:59
66Bengt Göran Hjalmar JohanssonÖrkelljunga FK44:08
67Roland NilssonOK Kompassen44:44
68Lisbeth LindqvistOK Löftan44:57
69Göran HolmbergMarkaryds FK45:13
70Martin WigrenLunds OK46:22
71Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK47:22
72Olle JohanssonSöders SOL Tyresö47:31
73Stefan JönssonIK Uven47:34
74Tobias MullinsSävedalens AIK47:56
75Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK47:59
Gunvor GöranssonLaholms IF OK47:59
77David SkälegårdHerrestads AIF48:28
78Katarina WestinBredaryds SOK48:56
Burne NilssonOK Torfinn48:56
80Arnfinn KappfjellIK Dran48:57
81Hanna AxmalmSävedalens AIK49:52
82Siw NilssonOK Kompassen50:01
83Susann BerntssonOK Reftele50:31
84Ingrid HolménHylte OK51:04
85Kennerth GustafssonOK Virdarna53:45
86Helen NilssonHärlövs IF54:15
87Sandra EliassonTolered-Utby OL55:55
88Ronny PerssonFinspångs SOK57:07
89Rune KarlssonOK Löftan58:40
90Lisbeth CarlssonAlvesta SOK58:48
91Allan HammarOK Kompassen59:05
92Rolf StenströmVänersborgs SK60:44
93Stig KarlssonIK Dran62:39
94Lars-Göran CullbrandIK Stern64:03
95Bertil AhlbergOK Gynge66:08
96Inger KarlssonIK Dran76:51
Ronny PalmFK BokenEj godk.
Simon NilssonFalköpings AIK OKEj godk.
Bertil SvenssonIK Trenne UllaredEj godk.

ÖPPEN 84990 meter73 anmälda
1Emil TengvallVänersborgs SK28:54
2Måns ÖstmanGöteborg/Majorna OK31:37
3Peter ThelinBredaryds SOK34:38
4Jonas SalénUlricehamns OK35:32
5Lukas BrodinHylte OK36:22
6Jonas BrånaltAstraZeneca IF Mölndal37:29
7Måns Cullinvacant38:52
8Johan AxenborgGöteborg/Majorna OK39:15
9Andreas PeterssonBurseryds IF39:27
10Björn ÖstmanGöteborg/Majorna OK39:28
11Henrik KlassonOK Gisle39:36
12Fredrik StenssonMarkbygdens OK39:51
13ulf johanssonOK Gissle40:00
14Pernilla PeterssonIK Hakarpspojkarna41:00
15Björn KarlssonHalmstad OK41:08
16Anders ClaessonBurseryds IF41:15
17Björn PalmLessebo OK42:54
18Ulrika JörgensenOK Snab42:58
19Håkan ForsmanRonneby OK43:02
20Jan ThuressonBurseryds IF43:16
21Bo LauriSnättringe SK43:17
22Viktor WestinBredaryds SOK43:34
23Anders PetterssonOK Njudung43:50
24Anne JohanssonOK Dacke44:40
25Anders NilssonTäby OK45:02
26Claes AnderssonFalkenbergs OK45:41
27Fredrik PerssonFK Åsen46:01
28Peter AbrahamssonSK Björnen46:04
29Oskar NilssonOK Stigen46:08
30Malin SettergrenOskarströms OK46:17
31Jenny JohanssonOK Gisle46:29
32Simon GeorgssonOK Nackhe46:58
33Patrick DjerfLerums SOK47:02
34Anders CarlssonGMOK47:05
35Roger HagelinGustavsbergs OK47:25
36Peter AnderssonHylte OK47:57
37Lars HanningOK Löftan48:29
38Willie OhlssonRävetofta OK48:44
39Peter WraaTisvilde Hegn OK49:26
40Tomas TranbergMarkbygdens OK49:31
41Pär NMoqvistLerums SOK50:25
42Gunnar GustavssonOK Reftele50:47
43Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK51:30
44Linn SöderströmOskarströms OK51:34
45Ingmar WahlströmHylte OK51:41
46Kim PeterssonHästveda OK51:51
47Lisa ElmerfjordMalmö OK52:00
48Nils LandsbergTisvilde Hegn OK52:34
49Carina NilssonTäby OK52:41
50Anders KarlssonBodafors OK53:12
51Anna BerlinKungälvs OK53:30
52Mikael JohanssonOK Nackhe53:42
53Göran GustafssonOK Nackhe55:09
54Daniel LundqvistGarnisonens IF57:09
55Mats NilssonFalköpings AIK OK57:27
56Bengt ArnessonIK Dran57:43
57Bengt GardOskarströms OK58:06
58Nina DjerfLerums SOK60:17
59Begnt SalomonssonSkåneslättens OL62:48
60Hubert HugossonOK Gynge63:19
61Bengt-Åke NilssonOK Torfinn63:30
62Claes LinseforsLunds OK64:44
63Marie JinnemoHjärnarps GH OL64:58
64Jonas NordlingOK Orinto65:53
65Monica GustafssonCentrum OK66:48
66Håkan JonssonHjärnarps GH OL67:08
67Dennis ØbroTisvilde Hegn OK77:18
68Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL79:20
69Kristina LandgrenMalmö OK86:28
Benny JohanssonOK RefteleEj godk.
Axel SchulzHelsingborgs SOKEj godk.
Ingvar OlofssonFK SnapphanarnaEj godk.
Jens TerménVäxjö Allmänna ISEj start

ÖPPEN 96690 meter27 anmälda
1Erik ÖhlundUlricehamns OK38:18
2Niklas OlofssonHelsingborgs SOK41:48
3Martin JönssonFK Friskus Varberg43:23
4Jens ThorildFK Friskus Varberg45:41
5Oskar LundmarkHjäfälla OK46:24
6Henrik OlofssonFK Snapphanarna46:25
7Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF47:30
8Fredrik NilssonÖrkelljunga FK48:01
9Adam GeorgssonOK Nackhe49:36
10Per RosénIK Uven50:33
11Martin HjertbergIK Ymer50:47
12Simon MånssonÖrkelljunga FK50:53
13Niklas Wernerssonvacant51:23
14Andreas BlomqvistFK Boken53:42
15Daniel HägerstrandKungälvs OK54:29
16Anton MånssonÖrkelljunga FK56:13
17Calle SundeliusJärfälla OK56:34
18Magnus WallinIK Trenne Ullared56:57
19Angelika LarssonHelsingborgs SOK58:29
20Johan VirtaOskarströms OK60:08
21Fredrik HjortHälsingborgs sok60:43
22Peter LarssonFK Boken61:41
23Jan KarlssonVäxjö OK68:27
24Fredrik AngmyrUddevalla OK77:56
25Atakilte BeyeneNässjö OK78:03
26Niklas AngmyrKlubblös81:52
27Mats RunessonOK Lindena83:37


Skapad 2010-07-24 09:41:47 med OLA version 4.1.6