Hemsidor i Idrottonline stängs ner 2022-12-31. Läs mer
In English
Hoppa till sidans innehåll

Flitpris 2017


Under 2017 så kommer ett flitpris (medaljer) att delas ut till barn i klasserna D10, H10, U1 och U2 som deltager vid minst 4 tävlingar av nedanstående 7.

Sammanställning av deltagandet kommer att finnas i Eventor och nedan.

De tävlingar som ingår är

Datum Namn Arrangör Gren
2017-05-20 Tour de Medelpad Njurunda OK lång
2017-05-21 Tour de Medelpad VK Uvarna medel
2017-06-10 DM medel Selånger SOK medel
2017-08-11 NM sprint Sundsvalls OK sprint
2017-08-23 NM lång Sundsvalls OK lång
2017-08-26 DM lång OK Nolaskogsarna lång
2017-09-03 DM sprint Härnösands OK sprint

Flitpris

Plac

Namn

Klubb

20/5

21/5

10/6

11/8

13/8

26/8

3/9

Totalt

1

Ylvalie Enström

Sundsvalls OK

1

1

1

1

1

1

1

7

1

Alex Andersson

Sundsvalls OK

1

1

1

1

1

1

1

7

1

Herman Eliasson

Sundsvalls OK

1

1

1

1

1

1

1

7

1

Alexander Dufva

Sundsvalls OK

1

1

1

1

1

1

1

7

5

Klara Edström

Sundsvalls OK

1

1

 

1

1

1

1

6

5

Ivar Granholm

Sundsvalls OK

1

 

1

1

1

1

1

6

7

Wilma Lindström

Sundsvalls OK

 

1

1

1

1

1

 

5

7

Hugo Lindström

Sundsvalls OK

1

1

1

1

 

1

 

5

7

Albin Tuvesson

Sundsvalls OK

1

1

1

1

   

1

5

7

Agnes Feil

Sundsvalls OK

1

 

1

1

1

1

 

5

11

Vidar Sjöblom

Sundsvalls OK

1

1

1

 

1

   

4

11

Kalle Grahn-Birve

Sundsvalls OK

1

 

1

1

1

   

4

11

Elin Karlsson

Kovlands IF

1

1

1

     

1

4

11

Emma Jakobsson

Sundsvalls OK

1

1

   

1

 

1

4

15

Felix Dahlin

Kovlands IF

1

1

1

       

3

15

Selma Ytterström

Sundsvalls OK

1

1

1

       

3

15

Agnes Vågberg

Sundsvalls OK

1

1

     

1

 

3

15

Lina Grahn-Birve

Sundsvalls OK

1

 

1

 

1

   

3

15

Alfred Dahlin

Kovlands IF

1

1

1

       

3

15

Tobias Opel

Sundsvalls OK

1

 

1

   

1

 

3

15

Nino Näätänen

Sundsvalls OK

1

1

1

       

3

15

Jonas Lind

Sundsvalls OK

1

1

   

1

   

3

15

Linus Opel

Sundsvalls OK

1

 

1

   

1

 

3

24

Klara Hedin

Sundsvalls OK

1

       

1

 

2

24

Sara Jacobson

Sundsvalls OK

       

1

 

1

2

24

Axel Danielsson

Sundsvalls OK

1

 

1

       

2

24

Lisen Moberg

Sundsvalls OK

     

1

1

   

2

24

Carl Erngrund

Selånger SOK

   

1

     

1

2

24

Elsa Lake

Sundsvalls OK

     

1

1

   

2

24

Elisabet Engberg

Sundsvalls OK

       

1

1

 

2

24

Inez Olsson Wallin

Sundsvalls OK

1

1

         

2

24

Freja Loré

Sundsvalls OK

1

1

         

2

24

Teresia Ytterbom

Kovlands IF

1

 

1

       

2

34

Elsa Von Essen

Sundsvalls OK

   

1

       

1

34

Edith Tuvesson

Sundsvalls OK

     

1

     

1

34

Ida-Marie Tuvesson

Sundsvalls OK

     

1

     

1

34

Kalle Moberg

Sundsvalls OK

     

1

     

1

34

Wilma Lindstrom

Sundsvalls OK

1

           

1

34

Valter Hoffman

Sundsvalls OK

   

1

       

1

34

Kajsa Erlandsson

Sundsvalls OK

     

1

     

1

34

Linnea Dufva

Sundsvalls OK

     

1

     

1

34

Vilmer Forsell

Sundsvalls OK

 

1

         

1

34

Mijo Forsell

Sundsvalls OK

 

1

         

1

34

Fanny Vikström

Sundsvalls OK

     

1

     

1

34

Arvid Sjöblom

Sundsvalls OK

 

1

         

1

34

Lukas Walther

VK Uvarna

 

1

         

1

34

Selma Walker

Sundsvalls OK

1

           

1

34

Kalle Hedin

Sundsvalls OK

1

           

1

34

Ivar Lake

Sundsvalls OK

       

1

   

1

34

Jonathan Walter

VK Uvarna

 

1

         

1

34

Ikaros Svensson

Sundsvalls OK

     

1

     

1

Uppdaterad: 09 MAJ 2018 05:43 Skribent: Thomas Engberg
E-post: Adressen Gömd
Till svenskorientering.se
.
World Orienteering Day
.
Partners
Banner_bagheera_22.jpg
 Våra partners
Länkar


Postadress:
Medelpads Orienteringsförbund
Nordichallen, Box 890
851 24 Sundsvall

Kontakt:
Tel: 0706865610
E-post: medelpad@orientering...