In English
Hoppa till sidans innehåll

Sprintserie 2014


Vid deltagande i 3 (av 5) deltävlingar så erhålls medalj i samband med sista tillfället.

Del 1 - 4sprint #1 (7 maj)
Del 2 - 4sprint #2 (21 maj)
Del 3 - Sprint DM (9 juni)
Del 4 - 4sprint #3 (27 aug)
Del 5 - 4sprint #4 (10 sept)

Namn

Klubb

Del 1

Del 2

Del 3

Del 4

Del 5

Antal*

Adrian Carlsson

Sundsvalls OK

X

X

X

   

3

Albin Kårén

Sundsvalls OK

 

X

X

   

2

Albin Söderberg

Sundsvalls OK

X

X

 

X

X

4

Alex Andersson

Sundsvalls OK

X

X

     

2

Alexander Dufva

Sundsvalls OK

 

X

 

X

X

3

Alice Hellman

Sundsvalls OK

 

X

 

X

 

2

Alice Larsson

Sundsvalls OK

X

X

 

X

X

4

Alice Lindqvist

Selånger SOK

X

X

   

X

3

Alice Palmgren

Sundsvalls OK

X

X

X

   

3

Alva Dahlin

Kovlands IF

   

X

   

1

Alva Eliasson

Sundsvalls OK

X

X

X

X

 

4

Alvin Carlsson

Sundsvalls OK

X

X

X

 

X

4

Amanda Andersson

Timrå SOK

X

 

X

X

 

3

Amanda Henriksson

Timrå SOK

       

(X)

0

Andrei Kuzmin

Sundsvalls OK

X

X

X

 

X

5

Ann Johansson

Sundsvalls OK

   

X

   

1

Anna Adetorp

Sundsvalls OK

X

X

X

X

X

5

Anna Lampinen

Selånger SOK

X

   

X

 

2

Anton Söderberg

Sundsvalls OK

X

X

 

X

X

4

Aron Carlsson

Sundsvalls OK

X

     

X

2

Arvid Carlsson

Sundsvalls OK

 

X

X

X

X

4

Arvid Olin

Selånger SOK

 

X

     

1

Astrid Rex

Sundsvalls OK

X

X

X

X

 

4

Axel Englund

Sundsvalls OK

 

X

     

1

Axel Lindqvist

Sundsvalls OK

 

X

X

   

2

Axel Lundgren

Sundsvalls OK

   

X

   

1

Björn Johansson

Sundsvalls OK

 

X

 

X

 

2

Ebba Andersson

Sundsvalls OK

   

X

X

 

2

Ebba Biberg

VK Uvarna

     

X

 

1

Ebba Höglund

Sundsvalls OK

 

X

     

1

Edvard Aspensjö

Sundsvalls OK

       

X

1

Edvin Lake

VK Uvarna

     

X

 

1

Elias Knabäck

VK Uvarna

X

   

X

X

3

Elin Bylund

Njurunda OK

   

X

   

1

Elin Frödin

Sundsvalls OK

 

X

 

X

X

3

Elin Karlsson

Kovlands IF

X

X

 

X

X

4

Elin Nilsson

VK Uvarna

X

       

1

Elin Unander

Sundsvalls OK

 

X

X

X

X

4

Elis Liukkonen

Sundsvalls OK

X

X

X

   

3

Ellen Kårén

Sundsvalls OK

 

X

X

   

2

Elsa Granholm

Sundsvalls OK

X

 

X

X

 

3

Elsa Lampinen

Selånger SOK

   

X

   

1

Emil Lundgren

Sundsvalls OK

X

       

1

Emma Edlund

Sundsvalls OK

X

X

X

 

X

4

Emma Johansson

Sundsvalls OK

 

X

 

X

 

2

Erik Engberg

Kovlands IF

   

X

   

1

Erik Lepistö

Timrå IK

 

X

 

 

X

2

Fabian Persson

Sundsvalls OK

 

X

 

X

X

3

Filip Persson

Sundsvalls OK

 

X

 

X

X

3

Freja Loré

Västerbergslagens OL

 

 

 

X

 

1

Frida Svedberg

Sundsvalls OK

X

X

X

   

3

Frida Vikström

Sundsvalls OK

X

X

X

X

 

4

Gustav Frænell

Sundsvalls OK

X

 

X

X

 

3

Hanna Dalin

Timrå IK

 

X

 

 

 

1

Hanna Hugosson

Sundsvalls OK

X

X

X

X

X

5

Hanna Nilsson

VK Uvarna

   

X

   

1

Hanna Staffansson

Klubblös

 

 

 

 

 

0

Hannes Lindahl

Sundsvalls OK

X

X

X

X

X

5

Herman Eliasson

Sundsvalls OK

     

X

 

1

Hugo Nordlander

Sundsvalls OK

X

 

X

   

2

Ida Bergfors

VK Uvarna

X

X

X

X

X

5

Ikaros Svensson

Sundsvalls OK

 

X

     

1

Irmelie Enström

Sundsvalls OK

X

X

X

X

X

5

Isak Ejvinsson

VK Uvarna

X

       

1

Ivar Granholm

Sundsvalls OK

X

 

X

   

2

Jennifer Frödin

Sundsvalls OK

     

X

 

1

Jesper Unander

Sundsvalls OK

X

       

1

Johan Lindén

Selånger SOK

X

X

X

X

X

5

Jonne Liukkonen

Sundsvalls OK

X

X

X

X

 

4

Julia Nordlander

Sundsvalls OK

X

 

X

   

2

Kajsa Lindqvist

Selånger SOK

X

X

X

X

X

5

Kalle Grahn Birve

Sundsvalls OK

 

X

X

   

2

Karin Viklund

Kovlands IF

   

X

X

 

2

Kaspar Eriksson

Sundsvalls OK

 

X

     

1

Kevin Edlund

Timrå SOK

     

(X)

 

0

Kevin Hedlund

Timrå SOK

       

(X)

0

Lars Wiklund

Kovlands IF

   

X

   

1

Lina Pontén

Selånger SOK

   

X

   

1

Linus Ytterbom

Kovlands IF

   

X

   

1

Lisa Dalin

Timrå IK

 

X

 

 

 

1

Lisa Jakobsson

Sundsvalls OK

X

 

X

X

X

4

Lisa Källgren

Selånger SOK

X

       

1

Lovisa Dufva

Sundsvalls OK

X

X

X

X

X

5

Lukas Bengtsson

Selånger SOK

   

X

   

1

Lukas Ejvinsson

VK Uvarna

X

       

1

Maja Engberg

VK Uvarna

X

X

 

X

 

3

Maja Jakobsson

Sundsvalls OK

   

X

 

X

2

Martin Storkamp

Sundsvalls OK

   

X

   

1

Mattias Olsson-Larsson

Sundsvalls OK

X

 

X

X

X

4

Nellie Näätänen

Sundsvalls OK

X

X

X

   

3

Nelly Persson

Sundsvalls OK

 

X

X

X

X

4

Nilla Norberg Grönborg

Kovlands IF

   

X

   

1

Nils Lundgren

Sundsvalls OK

X

 

X

   

2

Olivia Hellman

Sundsvalls OK

 

X

     

1

Olivia Karlsson

Kovlands IF

X

X

X

X

X

5

Oscar Hägglund

Sundsvalls OK

 

X

     

1

Oscar Norgren

Sundsvalls OK

X

       

1

Oskar Mårtensson

Sundsvalls OK

X

 

X

X

X

4

Oskar Vikström

Sundsvalls OK

X

 

X

X

 

3

Peter Schmidt

Sundsvalls OK

X

X

     

2

Petter Erlandsson

Sundsvalls OK

   

X

   

1

Pär-Albin Persson

Sundsvalls OK

     

X

 

1

Rasmus Isaksson

Sundsvalls OK

 

X

X

X

X

4

Robin Edlund

Sundsvalls OK

X

X

X

X

X

5

Sara Henriksson

Timrå SOK

X

X

 

X

X

4

Sara Nilsson

VK Uvarna

X

       

1

Signe Feil

Sundsvalls OK

X

       

1

Simon Dalebrand

Timrå IK

 

X

 

 

 

1

Simon Nordlander

Sundsvalls OK

X

 

X

   

2

Siri Björck

Sundsvalls OK

 

X

     

1

Sofie Fröjd

Sundsvalls OK

X

X

X

X

X

5

Stina Nordin

Sundsvalls OK

 

X

X

X

X

4

Tea Hedlund

Sundsvalls OK

   

X

   

1

Tova Biberg

VK Uvarna

     

X

 

1

Tova Grahn Birve

Sundsvalls OK

X

X

X

   

3

Tove Ericsson

Sundsvalls OK

X

X

X

   

3

Tove Frænell

Sundsvalls OK

X

 

X

   

2

Tyra Karlsson

Sundsvalls OK

 

X

     

1

Viggo Östlund

Kovlands IF

   

X

   

1

Viktor Hellman

Sundsvalls OK

 

X

 

X

 

2

William Bylund

Njurunda OK

   

X

   

1

William Häggström Engström

Sundsvalls OK

   

X

   

1

Wilma Larsson

Sundsvalls OK

 

X

X

   

2

Wilmer Rex

Sundsvalls OK

X

X

 

X

X

4

Ylva Sandström

Sundsvalls OK

X

X

X

   

3

Ylvalie Enström

Sundsvalls OK

X

X

 

X

X

4

 

 

* (notering) Det saknas födelseår för de som står med noll (0) tillfällen i sammanställningen. När kännedom finns om födelseår för att bestämma ungdom eller ej så uppdateras listan. Några icke MOF klubbar finns också med i ovanstående sammanställning.

Uppdaterad: 17 APR 2017 09:03 Skribent: Thomas Engberg
Till svenskorientering.se
Partners
bagheera_eventor_paketpris_ol_mars21.gif
 Våra partners
Länkar


Postadress:
Medelpads Orienteringsförbund
Nordichallen, Box 890
851 24 Sundsvall

Kontakt:
Tel: 0706865610
E-post: medelpad@orientering...

Annons