In English
Hoppa till sidans innehåll

Sprintserie 2016


Vid deltagande i 3 (av 5) deltävlingar så erhålls medalj i samband med sista tillfället.

Del 1 - 4 sprint #1 (20 april)
Del 2 - 4 sprint #2 (4 maj)
Del 3 - 4-sprint #3 (18 maj)
Del 4 - 4-sprint #4 (25 maj)
Del 5 - Sprint DM (15 juni) 

Deltagarsammanställning

      20-apr 05-apr 18-maj 25-maj 15-jun  
  NAMN KLUBB 1 2 3 4 5 Totalt
1 Alfred Dahlin KIF x   x x x 4
2 Alva Dahlin KIF x x x x x 5
3 Elin Karlsson KIF x x x x x 5
4 Eric Engberg KIF         x 1
5 Lars Wiklund KIF   x       1
6 Linus Ytterbom KIF         x 1
7 Olivia Karlsson KIF         x 1
8 Savanna Dahlkvist KIF x x x x x 5
9 Teresia Ytterbom KIF         x 1
10 Viggo Östlund KIF         x 1
11 Adrian Carlsson SOK x x x x x 5
12 Albin Kårén SOK     x   x 2
13 Alex Andersson SOK       x   1
14 Alexander Dufva SOK x x x x   4
15 Alice Palmgren SOK       x x 2
16 Alva Eliasson SOK x   x x   3
17 Andrei Kuzmin SOK x x   x   3
18 Anna Adetorp SOK       x x 2
19 Aron Carlsson SOK x x x x x 5
20 Arvid Carlsson SOK     x x x 3
21 Astrid Rex SOK x     x x 3
22 Axel Lundgren SOK       x x 2
23 Diana Ammoun SOK       x   1
24 Ebba Andersson SOK       x   1
25 Ebba Lindholm SOK x     x x 3
26 Edvin Lake SOK     x     1
27 Elis Liukkonen SOK       x   1
28 Ella Ytterström SOK x x x x x 5
29 Elsa Granholm SOK       x   1
30 Elsa Lake  (Lucksta IF) SOK   x x     2
31 Emil Lundgren SOK       x   1
32 Emilia Stam SOK x         1
33 Emma Jakobsson SOK x x x x   4
34 Emma Johansson SOK   x x x x 4
35 Fabian Persson SOK       x   1
36 Filip Persson SOK       x   1
37 Freja Lore  SOK     x     1
38 Frida Vikström SOK x     x x 3
39 Hannes Lindahl SOK x x x x x 5
40 Herman Eliasson SOK x x x     3
41 Hugo Nordlander SOK x x x x x 5
42 Ines Olsson Wallin SOK   x x x   3
43 Irmelie Enström SOK     x   x 2
44 Ivar Granholm SOK     x x   2
45 Ivar Lake SOK   x x     2
46 Jonne Liukkonen SOK x x x x x 5
47 Julia Nordlander SOK x x   x x 4
48 Kalle Grahn-Birve SOK       x   1
49 Kasper Larsson SOK       x   1
50 Klara Edström SOK     x x   2
51 Lina Grahn-Birve SOK       x   1
52 Linus Andersson SOK   x       1
53 Lisa Jakobsson SOK   x x x   3
54 Lovisa Dufva SOK x x x x x 5
55 Lukas Johansson SOK     x   x 2
56 Maja Jakobsson SOK x x x     3
57 Mattias Larsson SOK x x x x x 5
58 Nils Lundgren SOK       x x 2
59 Oliver Andersson SOK   x       1
60 Olov Norin SOK x         1
61 Oskar Vikström SOK x         1
62 Robin Edund SOK       x x 2
63 Selma Ytterström SOK   x x x x 4
64 Simon Nordlander SOK   x x x x 4
65 Sofia Lindberg SOK x x   x x 4
66 Stina Lindholm SOK x       x 2
67 Stina Olsson Wallin SOK x x x x x 5
68 Tore Palmgren SOK       x x 2
69 Tova Grahn-Birve SOK       x   1
70 Tove Ericsson SOK x         1
71 Tove Fraenell SOK x     x x 3
72 Tove Lundemo SOK x         1
73 Wilma Larsson SOK       x x 2
74 Wilmer Rex SOK x x x x x 5
75 Ylva Sandström SOK   x x x   3
76 Ylvalie Enström SOK   x       1
77 Alice Lindqvist SSOK x x   x x 4
78 Elsa Lampinen SSOK x x   x x 4
79 Johan Lindén SSOK x x x x x 5
80 Jonas Eckman SSOK         x 1
81 Kajsa Lindqvist SSOK x x x x x 5
82 Lina Pontén SSOK         x 1
83 Oscar Holmlund SSOK   x       1
84 Hanna Hässler Stockvik SF       x   1
85 Hugo Hässler Stockvik SF   x   x   2
86 Emil Kyrk TSOK x x       2
87 Albin Eriksson VKU     x x   2
88 David Walther VKU     x   x 2
89 Elias Knabäck VKU     x x   2
90 Ida Bergfors VKU x x x x x 5
91 Jonathan Walther VKU     x   x 2
92 Lukas Walther VKU     x   x 2
93 Sara Nilsson VKU   x x   x 3

 

NAMN KLUBB 1 2 3 4 5 TOTALT
Alfred Dahlin KIF x   x x   3
Alva Dahlin KIF x x x x   4
Elin Karlsson KIF x x x x   4
Lars Wiklund KIF   x       1
Savanna Dahlkvist KIF x x x x   4
Adrian Carlsson SOK x x x x   4
Albin Kårén SOK     x     1
Alex Andersson SOK       x   1
Alexander Dufva SOK x x x x   4
Alice Palmgren SOK       x   1
Alva Eliasson SOK x   x x   3
Andrei Kuzmin SOK x x   x   3
Anna Adetorp SOK       x   1
Aron Carlsson SOK x x x x   4
Arvid Carlsson SOK     x x   2
Astrid Rex SOK x     x   2
Axel Lundgren SOK       x   1
Diana Ammoun SOK       x   1
Ebba Andersson SOK       x   1
Ebba Lindholm SOK x     x   2
Edvin Lake SOK     x     1
Elis Liukkonen SOK       x   1
Ella Ytterström SOK x x x x   4
Elsa Granholm SOK       x   1
Elsa Lake  (Lucksta IF) SOK   x x     2
Emil Lundgren SOK       x   1
Emilia Stam SOK x         1
Emma Jakobsson SOK x x x x   4
Emma Johansson SOK   x x x   3
Fabian Persson SOK       x   1
Filip Persson SOK       x   1
Freja Lore  SOK     x     1
Frida Vikström SOK x     x   2
Hannes Lindahl SOK x x x x   4
Herman Eliasson SOK x x x     3
Hugo Nordlander SOK x x x x   4
Ines Olsson Wallin SOK   x x x   3
Irmelie Enström SOK     x     1
Ivar Granholm SOK     x x   2
Ivar Lake SOK   x x     2
Jonne Liukkonen SOK x x x x   4
Julia Nordlander SOK x x   x   3
Kalle Grahn-Birve SOK       x   1
Kasper Larsson SOK       x   1
Klara Edström SOK     x x   2
Lina Grahn-Birve SOK       x   1
Linus Andersson SOK   x       1
Lisa Jakobsson SOK   x x x   3
Lovisa Dufva SOK x x x x   4
Lukas Johansson SOK     x     1
Maja Jakobsson SOK x x x     3
Mattias Larsson SOK x x x x   4
Nils Lundgren SOK       x   1
Oliver Andersson SOK   x       1
Olov Norin SOK x         1
Oskar Vikström SOK x         1
Robin Edund SOK       x   1
Selma Ytterström SOK   x x x   3
Simon Nordlander SOK   x x x   3
Sofia Lindberg SOK x x   x   3
Stina Lindholm SOK x         1
Stina Olsson Wallin SOK x x x x   4
Tore Palmgren SOK       x   1
Tova Grahn-Birve SOK       x   1
Tove Ericsson SOK x         1
Tove Fraenell SOK x     x   2
Tove Lundemo SOK x         1
Wilma Larsson SOK       x   1
Wilmer Rex SOK x x x x   4
Ylva Sandström SOK   x x x   3
Ylvalie Enström SOK   x       1
Alice Lindqvist SSOK x x   x   3
Elsa Lampinen SSOK x x   x   3
Johan Lindén SSOK x x x x   4
Kajsa Lindqvist SSOK x x x x   4
Oscar Holmlund SSOK   x       1
Hanna Hässler Stockvik SF       x   1
Hugo Hässler Stockvik SF   x   x   2
Emil Kyrk TSOK x x       2
Albin Eriksson VKU     x x   2
David Walther VKU     x     1
Elias Knabäck VKU     x x   2
Ida Bergfors VKU x x x x   4
Jonathan Walther VKU     x     1
Lukas Walther VKU     x     1
Sara Nilsson VKU   x x     2
NAMN KLUBB 1 2 3 4 5 TOTALT
Alfred Dahlin KIF x   x x   3
Alva Dahlin KIF x x x x   4
Elin Karlsson KIF x x x x   4
Lars Wiklund KIF   x       1
Savanna Dahlkvist KIF x x x x   4
Adrian Carlsson SOK x x x x   4
Albin Kårén SOK     x     1
Alex Andersson SOK       x   1
Alexander Dufva SOK x x x x   4
Alice Palmgren SOK       x   1
Alva Eliasson SOK x   x x   3
Andrei Kuzmin SOK x x   x   3
Anna Adetorp SOK       x   1
Aron Carlsson SOK x x x x   4
Arvid Carlsson SOK     x x   2
Astrid Rex SOK x     x   2
Axel Lundgren SOK       x   1
Diana Ammoun SOK       x   1
Ebba Andersson SOK       x   1
Ebba Lindholm SOK x     x   2
Edvin Lake SOK     x     1
Elis Liukkonen SOK       x   1
Ella Ytterström SOK x x x x   4
Elsa Granholm SOK       x   1
Elsa Lake  (Lucksta IF) SOK   x x     2
Emil Lundgren SOK       x   1
Emilia Stam SOK x         1
Emma Jakobsson SOK x x x x   4
Emma Johansson SOK   x x x   3
Fabian Persson SOK       x   1
Filip Persson SOK       x   1
Freja Lore  SOK     x     1
Frida Vikström SOK x     x   2
Hannes Lindahl SOK x x x x   4
Herman Eliasson SOK x x x     3
Hugo Nordlander SOK x x x x   4
Ines Olsson Wallin SOK   x x x   3
Irmelie Enström SOK     x     1
Ivar Granholm SOK     x x   2
Ivar Lake SOK   x x     2
Jonne Liukkonen SOK x x x x   4
Julia Nordlander SOK x x   x   3
Kalle Grahn-Birve SOK       x   1
Kasper Larsson SOK       x   1
Klara Edström SOK     x x   2
Lina Grahn-Birve SOK       x   1
Linus Andersson SOK   x       1
Lisa Jakobsson SOK   x x x   3
Lovisa Dufva SOK x x x x   4
Lukas Johansson SOK     x     1
Maja Jakobsson SOK x x x     3
Mattias Larsson SOK x x x x   4
Nils Lundgren SOK       x   1
Oliver Andersson SOK   x       1
Olov Norin SOK x         1
Oskar Vikström SOK x         1
Robin Edund SOK       x   1
Selma Ytterström SOK   x x x   3
Simon Nordlander SOK   x x x   3
Sofia Lindberg SOK x x   x   3
Stina Lindholm SOK x         1
Stina Olsson Wallin SOK x x x x   4
Tore Palmgren SOK       x   1
Tova Grahn-Birve SOK       x   1
Tove Ericsson SOK x         1
Tove Fraenell SOK x     x   2
Tove Lundemo SOK x         1
Wilma Larsson SOK       x   1
Wilmer Rex SOK x x x x   4
Ylva Sandström SOK   x x x   3
Ylvalie Enström SOK   x       1
Alice Lindqvist SSOK x x   x   3
Elsa Lampinen SSOK x x   x   3
Johan Lindén SSOK x x x x   4
Kajsa Lindqvist SSOK x x x x   4
Oscar Holmlund SSOK   x       1
Hanna Hässler Stockvik SF       x   1
Hugo Hässler Stockvik SF   x   x   2
Emil Kyrk TSOK x x       2
Albin Eriksson VKU     x x   2
David Walther VKU     x     1
Elias Knabäck VKU     x x   2
Ida Bergfors VKU x x x x   4
Jonathan Walther VKU     x     1
Lukas Walther VKU     x     1
Sara Nilsson VKU   x x     2
Uppdaterad: 17 APR 2017 09:01 Skribent: Thomas Engberg
Till svenskorientering.se
.
World Orienteering Day
.
Partners
Banner_bagheera_22.jpg
 Våra partners
Länkar


Postadress:
Medelpads Orienteringsförbund
Nordichallen, Box 890
851 24 Sundsvall

Kontakt:
Tel: 0706865610
E-post: medelpad@orientering...