In English
Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2010


2010 genomfördes ungdomscupen som Rex Rör cup.

 

    VK Uvarna Njurunda OK Sprint-DM Sprint-NM NM-lång DM-lång DM-natt DM-medel TOTALT 5 bästa
D12                      
Stina Nordin SOK 20 17 20 20 20 20 0 20 137 100
Hanna Hugosson SOK 17 20 17 0 17 17 20 0 108 91
Frida Kårén SOK 14 15 15 17 0 0 0 0 61 61
Ann Johansson SOK 15 14 15 15 0 0 0 0 59 59
Elin Nilsson VKU 0 0 0 0 0 0 0 17 17 17
Anna Lampinen SSOK 0 0 0 0 0 0 0 15 15 15
                       
D14                      
Ellen Sjögren SOK 13 17 20 20 20 20 20 20 150 100
Caroline Johansson SOK 20 20 13 0 12 12 0 17 94 82
Johanna Sjölund SOK 15 11 15 17 17 17 14 15 121 81
Sanna Wassbrink VKU 17 14 14 12 13 13 15 14 112 74
Stina Åström SOK 14 12 12 14 14 15 17 13 111 72
Karin Martin NOK 0 13 11 13 11 14 0 0 62 62
Linda Mellander SOK 0 15 17 15 15 0 0 0 62 62
Emma Sundström SOK 0 0 9 0 0 0 0 0 9 9
                       
                       
D16                      
Johanna Åström VKU 20 15 17 0 17 0 20 0 89 89
Jorunn Lindström SOK 0 0 15 17 15 17 0 20 84 84
Alice Hugosson SOK 0 20 20 0 20 20 0 0 80 80
Katarina Johansson SOK 17 17 0 20 0 0 0 0 54 54
Julia Bäckström SOK 0 0 0 15 0 0 0 17 32 32
Johanna Wallgren TSOK 0 14 0 0 0 0 0 0 14 14
                       
                       
H12                      
Axel Englund TSOK 20 20 20 17 20 20 0 20 137 100
Simon Mellander SOK 17 0 15 20 17 0 0 17 86 86
Gustav Fraenell SOK 15 17 17 0 0 17 0 0 66 66
Ludvig Björk-Förare SOK 0 0 14 0 0 0 0 0 14 14
                       
H14                      
Lars Sjöbom NOK 20 20 20 20 20 20 20 20 160 100
Johan Nordin SOK 17 17 17 17 15 17 13 17 130 85
Johannes Björklund NOK 15 15 14 12 14 13 17 15 115 76
Andreas Sandberg TSOK 0 14 0 14 17 14 14 12 85 73
Axel Martin NOK 0 12 15 15 13 12 0 14 81 69
Oscar Sundlöf TSOK 0 13 0 13 0 15 15 13 69 69
Petter Johansson TSOK 0 0 0 11 12 0 0 0 23 23
                       
                       
H16                      
Anders Sjöbom NOK 20 20 0 20 20 20 20 20 140 100
Victor Nordling SOK 13 17 17 17 15 0 0 0 79 79
Anders Vedin SSOK 17 12 15 0 17 0 0 17 78 78
Max Sjöberg NOK 14 14 13 0 14 15 0 15 85 72
Martin Larsson-Snygg NOK 12 13 14 15 13 0 0 0 67 67
Oskar Åström SOK 15 15 20 0 0 17 0 0 67 67
Sebastian Jonsson-N SSOK 0 0 0 0 0 0 17 14 31 31
Axel Antonsson SOK 0 0 0 0 0 14 0 0 14 14
Jim Hjortsberg TSOK 0 11 0 0 0 0 0 0 11 11

Uppdaterad: 15 APR 2017 06:05 Skribent: Thomas Engberg
Till svenskorientering.se
Partners
bagheera_eventor_paketpris_ol_mars21.gif
 Våra partners
Länkar


Postadress:
Medelpads Orienteringsförbund
Nordichallen, Box 890
851 24 Sundsvall

Kontakt:
Tel: 0706865610
E-post: medelpad@orientering...

Annons