In English
Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2012


Vinnare REX RÖR cup 2012

Bild: Segrarna i REX RÖR-cupen 2012.
Axel Englund, SOK (H14), Stina Nordin, SOK (D14), Stefan Rex, Johan Nordin, SOK (H16), Johanna Sjölund, SOK (D16).
Saknas på bilden gör Frida Vikström, SOK (D12) och Nils Lundgren, SOK (H12).

 

2012 genomfördes ungdomscupen som Rex Rör cup.

 

      SSOK NOK ÅOK NOK  HSOK SOK SSOK  TOTALT
  D12                 5 bästa
1. Frida Vikström SOK 20 20 20 17 20     97
2. Frida Svedberg SOK 17 15   20   20 17 89
3. Sara Nilsson VKU 15 17 17     17 20 86
4. Cajsa Åström SOK   14   15 17     46
5. Nelly Persson SOK     12 12   13   37
6. Ellen Norman VKU     11 11   12   34
7. Alice Hellström SOK     15 13       28
8. Alice Palmgren SOK     13 14       27
9. Elin Unander SOK     14   15     19
10. Sofie Fröjd SOK           15   15
11. Anna Adetorp SOK           14   14
                     
  H12                  
1. Nils Lundgren SOK 15 15 17   17 20   84
2. Axel Lindqvist SOK 20 20 20 20       80
3. Albin Kårén SOK 14 14 14 17 15 17   77
4. Robin Edlund SOK 13 13 12 14   15   67
5.  Björn Johansson SOK     13   20   20 53
6. Albin Johansson TSOK 17 17           34
7. Adrian Carlsson SOK       13   14   27
8. Tim Jangdal SOK     15         15
9. Albin Stenmark SOK       15       15
                     
  D14                  
1. Stina Nordin SOK   20 20 20 20 20 17 100
2. Elin Nilsson VKU 17 15 15     15 14 76
3. Anna Lampinen SSOK 15 14 14 15   14 15 73
4. Hanna Hugosson SOK       17 17 17 20 71
5. Ann Johansson SOK 20 17 17   15     69
                     
  H14                  
1. Axel Englund SOK 20 20 20 20     20 100
2.  Gustav Fraenell SOK 17 17 17 17   20 17 88
3. Martin Storkamp SOK       15 20 17   52
3. Pär Lindström ÅOK     15         15
4. Herman Oscarsson ÅOK     14         14
4. Mårten Edström SOK       14       14
5. Per Albin Persson SOK       13       13
                     
  D16                  
1. Johanna Sjölund SOK 17 20 20   17 20 20 97
2. Linda Mellander SOK 20 17   20 20 17   94
3. Stina Åström SOK 15 14 14 15 15 15   74
4. Karin Martin NOK 14 13   17       44
5. Sanna Wassbrink VKU 13   13     14   40
6. Caroline Johansson SOK   15 15         30
7. Ellen Sjögren SOK     17         17
8. Lovisa Edström SOK       14       14
                     
  H16                  
1. Johan Nordin SOK   20   20 20 15 20 95
2. Lars Sjöbom NOK     20 17 17 20 14 88
3. Oscar Sundlöf SOK 15 17 15 14 14 17 17 81
4. Andreas Sandberg SOK 20 14 17 15 15   13 81
5. Axel Martin NOK 17 15 14 13 12     71
6. Johannes Björklund NOK 14 13 12 12 13 14 15 69
7. Petter Johansson TSOK 13             13
8. Jesper Svensson ÅOK     13         13
Uppdaterad: 15 APR 2017 06:05 Skribent: Thomas Engberg
Till svenskorientering.se
Partners
bagheera_eventor_paketpris_ol_mars21.gif
 Våra partners
Länkar


Postadress:
Medelpads Orienteringsförbund
Nordichallen, Box 890
851 24 Sundsvall

Kontakt:
Tel: 0706865610
E-post: medelpad@orientering...

Annons