In English
Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram 2020


Datum Arrangör Info Internet Resultat
21/3 Ungern Uppskjutet till Nov TempO, WRE, ECTO #1
22/3 Ungern Uppskjutet till Nov WRE, ECTO #2
5/4 Härlövs IF Uppskjutet Natt, Elitserien/A-Cupen #1
6/4 Ystads OK Uppskjutet  
7/4 OK Pan-Kristianstad Uppskjutet Elitserien/A-Cupen #2
18/4 Slovenien Uppskjutet till Okt WRE, ECTO #3
19/4 Slovenien Uppskjutet till Okt WRE, ECTO #4
18/4 Fredrikstad SK  
19/4 Ås IL  
25/4 Litauen Uppskjutet WRE
26/4 Litauen Uppskjutet WRE
1/5 SOK Viljan Uppskjutet DM, Smålad
2/5 SOK Viljan Uppskjutet TempO
2/5 SOK Viljan Uppskjutet  
16/5 PreO i Väst  
17/5 PreO i Väst   
 21-24/5 Finland Uppskjutet ETOC
21/6 Modum OL TempO
21/6 Modum OL TempO
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
   Gamla tävlingar nedan!  Uppdatering pågår!  
1/5 Lierbygda OL TempO
1/5 Lierbygda OL TempO
4/5 FinTrailO TempO, WRE
4/5 FinTrailO WRE
5/5 FinTrailO WRE
11/5 OK Löftan/Fjärås AIK  
11/5 OK Löftan/Fjärås AIK TempO
12/5 OK Löftan/Fjärås AIK Elitserien/A-Cupen #2
18/5 Løten OL    
19/5 Ringsaker OK    
26/5 Rehns BK TempO, Elitserien/A-Cupen #3  
26/5 Rehns BK DM  
30/5 Kristinehamns OK DM  
31/5 Kvillebyns SK WRE
 
1/6 Stångenäs AIS WRE
 
2/6 Uddevalla OK    
15/6 OK Linné TempO-DM  
15/6 OK Linné    
16/6 Björklinge SOK    
22/6 Portugal TempO, ECTO #5  
23/6 Portugal ECTO #6  
24-29/6 Portugal WTOC  
3/7 Länna IF Dag-DM  
13/7 Sisu-TrailO WRE  
14/7 Sisu-TrailO      
15/7 Fin5    
16/7 Fin5 WRE  
16/7 Fin5 TempO, WRE  
17/7 Fin5 TempO  
18/7 Fin5    
10/8 Porsgrunn OL  
10/8 Porsgrunn OL TempO
18/8 Modum OL NM
18/8 Modum OL TempO, NM
24/8 Vingåkers OK  
25/8 Vingåkers OK Elitserien/A-Cupen #4
31/8 Björklinge SOK Elitserien/A-Cupen #5
31/8 Björklinge SOK Natt-DM
1/9 OK Linné  
7/9 Vänersborgs SK DM för VOF, GOF, BDOF
7/9 Vänersborgs SK TempO
14/9 Polen TempO, WRE, ECTO #7
15/9 Polen WRE, ECTO #8
22/9 NERO/Østmarka OK  
27/9 Rehns BK Natt-SM
28/9 Rehns BK  Dag-SM
28/9 Rehns BK Stafett-SM
29/9 Rehns BK TempO-SM
5/10 OK Landehof Nordisk Landskamp
5/10 OK Landehof Nordisk Landskamp, Natt, ECTO #9
6/10 OK Landehof Nordisk Landskamp, WRE, ECTO #10
12/10 Polen WRE
13/10 Polen WRE
19/10 Halmstad OK / Simlångsdalens IF  
20/10 Halmstad OK / Simlångsdalens IF  
16/11 Stigmännen Karlshamns OK DM för Skåne
17/11 Ronneby OK DM
29/11-2/12 Hong Kong AsTOC
       
       
       
       
Uppdaterad: 30 OKT 2013 09:49 Skribent: Martin Fredholm
Epost: This is a mailto link
Till svenskorientering.se
Partners
 Våra partners
Länkar
Ut i det fria
full koll

Postadress:
Svenska Orienteringsförbundet
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0104765360
E-post: This is a mailto link

 

Manage Preferences

Annons