In English
Hoppa till sidans innehåll

2016


Sprint i Leksand 18 juni

D 21

1. Cecilia Thomasson, Fältjägarnas IF
2. Sara Forsgren, OK Nolaskogsarna
3. Kajsa Engström, OK Kåre

H 21

1. Marcus Jansson, Garphyttans IF
2. Linus Mood, IFK Mora OK
3. Jonn Are Myhren, IFK Lidingö SOK

D 17-20

1. Elvira Larsson, Ryda SK
2. Jennifer Andersson, Haninge SOK
3. Maria Gustafsson, Garphyttans IF

H 17-20

1. Gustav Jonsson, OK Tor
2. Emil Ljungemyr, OK Kolmården
3. Hampus Larsson, FK Göingarna

D 16

1. Ella Olsson, Grycksbo IF OK
2. Erica Olsson, OK Djerf
3. Emma Eliasson, Domnarvets GOIF

H 16

1. Rasmus Nordgren, OK Kåre
2. Joel Ernstsson, Finspångs SOK
3. Rikard Bergström, Kvarnsvedens GOIF OK

Långdistans i Leksand 19 juni

D 21

1. Cecilia Thomasson, Fältjägarnas IF
2. Frida Sandberg, Säterbygdens OK
3. Kajsa Engström, OK Kåre

H 21

1. Marcus Jansson, Garphyttans IF
2. Linus Mood, IFK Mora OK
3. Sebastian Svärd, Haninge SOK

D 17-20

1. Elvira Larsson, Ryda SK
2. Jennifer Andersson, Haninge SOK
3. Emmy Albinsson, Järfälla OK

H 17-20

1. Gustav Jonsson, OK Tor
2. Emil Ljungemyr, OK Kolmården
3. Hampus Larsson, FK Göingarna

D 16

1. Erica Olsson, OK Djerf
2. Emelie Brudin, IFK Mora OK
3. Alma Kappel, Visborgs OK

H 16

1. Joel Ernstsson, Finspångs SOK
2. Axel Eriksson, Kvarnsvedens GOIF OK
3. Rasmus Nordgren, OK Kåre

Medeldistans i Säter 12 augusti

D 21

1. Kajsa Engström, OK Kåre
2. Sara Forsgren, OK Nolaskogsarna
3. Emelie Holmström, Järla Orientering

H 21

1. Linus Mood, IFK Mora OK
2. Marcus Jansson, Garphyttans IF
3. Marcus Wadell, Ulricehamns OK

D 17-20

1. Ellen Sarenmark, Leksands OK
2. Emmy Albinsson, Järfälla OK
3. Jennifer Andersson, Haninge SOK

H 17-20

1. Emil Ljungemyr, OK Kolmården
2. Gustav Jonsson, OK Tor
3. Pontus Alfredsson, OK Tyr

D 16

1. Ella Olsson, Grycksbo IF OK
2. Erica Olsson, OK Djerf
3. Emelie Brudin, IFK Mora OK

H 16

1. Joel Ernstsson, Finspångs SOK
2. Rikard Bergström, Kvarnsvedens GOIF OK
3. Samuel Stålnäbb, Kvarnsvedens GOIF OK

Långdistans med masstart i Säter 14 augusti

D 21

1. Emelie Holmström, Järla Orientering
2. Kajsa Engström, OK Kåre
3. Sara Forsgren, OK Nolaskogsarna

H 21

1. Marcus Jansson, Garphyttans IF
2. Sebastian Svärd, Haninge SOK
3. Marcus Wadell, Ulricehamns OK

D 17-20

1. Jennifer Andersson, Haninge SOK
2. Ellen Sarenmark, Leksands OK
3. Emmy Albinsson, Järfälla OK

H 17-20

1. Pontus Alfredsson, OK Tyr
2. Emil Ljungemyr, OK Kolmården
3. Gustav Jonsson, OK Tor

D 16

1. Erica Olsson, OK Djerf
2. Emelie Brudin, IFK Mora OK
3. Emma Jonsson, OK Tor

H 16

1. Joel Ernstsson, Finspångs SOK
2. Viktor Berg, Leksands OK
3. Linus Albinsson, Järfälla OK

Uppdaterad: 07 AUG 2017 21:27 Skribent: Anders Stjerndahl
Till svenskorientering.se
Partners
 Våra partners
Länkar
Ut i det fria
full koll

Postadress:
Svenska Orienteringsförbundet
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0104765360
E-post: This is a mailto link

Annons